Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
Jak się rozstać?

     Rozstanie, choć zawsze jest przykrym przeżyciem czasami jest jedynym wyjściem. Czas poznawania się bowiem - jak wielokrotnie mówiliśmy - służy podjęciu decyzji. A ona czasami - z uwagi na dzieląca nas różnice - może być w stosunku do drugiej osoby negatywna. Bez względu jednak na to co nas skłoniło do zerwania na pewno nie można z dnia na dzień kogoś bez słowa zostawić. Niedopuszczalne jest nagłe zniknięcie, nieodbieranie telefonu czy próby unikania kontaktu. Trzeba mieć odwagę cywilną i porozmawiać osobiście, nie przez telefon, nie w liście czy sms-ie bo to tchórzostwo. Trzeba pozwolić komuś zachować twarz. Druga osoba ma prawo zawsze znać powody, dla których zrywamy. Ma prawo przedstawić swoje stanowisko. I nawet jeśli zerwanie nie jest obustronną decyzją to należy potraktować drugiego człowieka z całym szacunkiem jaki mu się z racji jego człowieczeństwa należy. Jak zerwać? No, na pewno kulturalnie, na pewno spokojnie, na pewno bez obwiniania tej drugiej strony. Wszystko zależy też od tego jak długo trwał związek, na jakim etapie zaawansowania był i co jest przyczyną rozstania. Jeśli są to jakieś konkretne, nieprzyjemne wydarzenia np. zdrada to powód jest oczywisty i nie trzeba stosować szczególnych zabiegów. Jeśli jednak po pewnym czasie stwierdzamy, że nie pasujemy do siebie (albo co gorzej - jedna strona tak stwierdza) to już trzeba większej delikatności. Trzeba wyjść od siebie, sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie: dlaczego nie? A potem wytłumaczyć tej osobie dlaczego to MY nie możemy z nią być. Bez obwiniania, "zwalania winy". Lepiej szczerze przyznać, że potrzebujemy kogoś o innych poglądach i temperamencie czy systemie wartości niż twierdzić, że to ten drugi nie potrafił się zachować lub nie spełniał naszych oczekiwań. Trzeba generalnie przesunąć ten punkt ciężkości na siebie, na swoją niemożność bycia z tym kimś, nawet jeśli faktycznie większość winy byłaby po tamtej stronie. Oczywiście nie chodzi tu o totalną samokrytykę własnej osoby jako osobnika zupełnie nieprzystosowanego do związku, ale o to, by kogoś nie zdołować, nie zaniżać jego poczucia wartości, bo to może rzutować na jego przyszłe związki i wizję siebie.

     A jak rozstać się skutecznie? Stanowczo. Grzecznie, bez awantur, ale stanowczo powiedzieć, że NIE MA możliwości powrotu, NIE CHCEMY próbować jeszcze raz, nic JAKOŚ nie będzie. Nie dać się przekonać obietnicami zmiany. Jeśli ten ktoś będzie bardzo uparty to oczywiście nie da łatwo za wygraną i to też trzeba mieć na względzie. Ale jak będzie pięć razy dziennie dzwonił i błagał o powrót to niestety ale nie odbierać, nie odpisywać na maile czy sms-y. Generalnie to trudne i nieprzyjemne sprawy. Czasem jednak zerwanie jest jedynym rozwiązaniem. Już Ojcowie Pustyni czasem zalecali ucieczkę jeśli inaczej nie można. Cała sztuka polega na tym, żeby przeprowadzić to tak, by się nie znienawidzić i móc sobie jeszcze w oczy spojrzeć.

     Co zrobić, żeby zapomnieć?

     No chyba najprostsze ale najskuteczniejsze: unikać kontaktów (na ile się da, czasem jest trudność gdy jest się np. w jednej klasie czy razem pracuje), ale nie bywać w miejscach gdzie jest on czy ona, nie dzwonić, nie pisać, nie chodzić w miejsca, w których byliście wspólnie, nie słuchać w kółko tej samej muzyki i nie rozpamiętywać wszystkiego od nowa, czyli nie rozdrapywać ran. Nie udawać na ulicy, że się kogoś nie zna, ale nie pozwalać sobie na telefony, listy. Bo szczególnie w przypadku gdy to zerwanie jest jednostronne dajemy tej osobie złudną nadzieję (utrzymuje kontakt to znaczy, że nie jestem jej/jemu obojętny). Oczywiście nie da się wyrwać drugiego człowieka na siłę ze świadomości, bo trudno wymagać by nagle wymazać ze swej pamięci to co było. Natomiast to co można zrobić, co leży w zakresie naszych możliwości to nie dążenie do kontaktu, nie drążenie tego, nie rozpamiętywanie, generalnie: nie podejmowanie żadnych fizycznych wysiłków by utrzymywać z nim jakikolwiek kontakt. Jak to się uda to już będzie dobrze, to już będzie więcej niż połowa sukcesu. Kiedyś przestaniesz go/ją kochać. Zostanie Ci sentyment, może żywsze bicie serca na dźwięk jakiejś melodii czy widok jakichś rzeczy mających z nim/nią związek. Pozostaną te miłe wspomnienia. Jednak uczucie takie, jakim teraz go/ją darzysz przycichnie, przyschnie. To nastąpi, tylko nie od razu. Możesz sobie w tym pomóc.

     Należy stopniowo, powoli uczyć się żyć bez tego człowieka, powoli zapominać. Zapominać - to proces, dlatego nie piszemy "zapomnieć" tylko "zapominać".

     Jak teraz żyć? Nie musisz odgrywać bohatera gdy zostawiła Cię dziewczyna, ignorować swoich uczuć i "dawać sobie radę". Masz prawo płakać, wyżalić się komuś, ma prawo serce Cię boleć z rozpaczy. Masz prawo do płaczu i "przeżycia żałoby" po nim czy niej. Nie wstrzymywać łez, nie zaciskać zębów, masz prawo wykrzyczeć swój ból.

     Wiemy jak bardzo boli rozstanie i wiemy, że wtedy kiedy choruje dusza choruje też ciało (dlatego nie śpisz, nie jesz, nie chce Ci się ładnie wyglądać, sprzątać w pokoju, nie możesz się skupić na pracy i tak naprawdę nic nie ma głębszego sensu, jest Ci wszystko jedno co jutro się będzie działo i jaka będzie pogoda). Musisz ten stan przeżyć, dlatego nie dręcz się, że zachowujesz się tak a nie inaczej. Powiemy Ci tylko jedno: żyj. Po prostu. Pomalutku zacznij coś robić: najpierw to co musisz (pójść do pracy, myć się, malować się, zmywać), potem to czego nie musisz ale możesz (posprzątaj w kuchennych szafkach czy samochodzie, upiecz ciasto, umów się z kimś zaufanym), potem rób to co kiedyś sprawiało Ci przyjemność i co dobrze Ci wychodziło (może potrafisz robić na szydełku, malować?, pojedź w góry), rozejrzyj się za jakimś zajęciem w parafii, nawet idź tam i zapytaj w czym mógłbyś pomóc (może działa tam Caritas, w każdym razie pewnie będzie trzeba przed świętami nosić paczki dla potrzebujących - zgłoś się), zapisz się na aerobik lub basen - ćwiczenia fizyczne znakomicie wpływają na psychikę. A może to dobry czas, żeby znaleźć swoje miejsce w jakiejś grupie formacyjnej czy wspólnocie? Zwrócenie uwagi na problemy innych pomaga w oderwaniu się od naszych i leczy serce. Wtedy owa radość życia przyjdzie. Pomyśl każdego dnia co mógłbyś dla siebie zrobić przyjemnego: może przeczytanie kilku stron książki, dobra kawa, może zajęcia sportowe czy pogadanie z przyjaciółką, ciepła kąpiel, kupienie gazety...takie małe radości. Musisz sobie uświadomić, że Ty sam jesteś kimś wartościowym, bez względu na to z jakiego powodu nastąpiło rozstanie. I że znajdziesz kogoś kto będzie twoją prawdziwą miłością. Czas leczy rany, także serca. Czas odgrywa tu ważną rolę, pomaga, bo zaciera się pamięć o różnych sytuacjach. Pomaga przebywanie wśród ludzi (choć bardzo się wtedy tego nie chce), znalezienie sobie dającego satysfakcję zajęcia, zajęcie czymś umysłu i rąk. Ale na spokojnie, bo nie możesz nagle rozkazać swojemu sercu przestać czuć. Natomiast trzeba sobie narzucić małą dyscyplinę i nie rozdrapywać ran. Pochować rzeczy od niego czy od niej, nie stawiać na widoku wspólnych zdjęć. Zająć się czymś innym, nawet na siłę. Ot, choćby sprzątać w domu - mówimy serio. Jak tak porządnie się czymś zmęczysz zrobi Ci się lepiej. Będzie tak dlatego, że oderwiesz myśli od tamtej osoby i że się zmęczysz, a potem będziesz marzył o odpoczynku. Naprawdę nie kpimy, mówimy to wszystko z doświadczenia. Należy po prostu znaleźć sobie absorbujące zajęcia pomagające zająć umysł czymś innym.

     Przestać kochać wcale nie jest tak łatwo. Dlatego potrzeba czasu i zabliźnienia ran, potrzeba czasem trochę samotności i wyciszenia. Ale nie można przy tym robić innego błędu: nie można zamykać swojego serca na innych. Nie dążyć oczywiście na siłę do innych kontaktów ale być otwartym, bywać w towarzystwie. Żałoba, o której pisaliśmy też nie może trwać zbyt długo, bo jeśli tak jest to zamyka serce na innych. Dlatego na imieninach u cioci spotykamy czasem zatwardziałych kawalerów i zgorzkniałe kobiety, które rozpamiętują miłość sprzed 30 lat, której nigdy się nie wyrzekły - tak jak Marta z "Nad Niemnem". Musicie pamiętać, że jeśli odejście było dobrowolnym wyborem drugiej strony to nie stało się to po to, byś Ty był nieszczęśliwy, tylko dlatego byście oboje byli jeszcze szczęśliwsi. Nie teraz, ale kiedyś z kimś innym. Bóg ma dla Was inne propozycje. Dlatego przeżyj swoją żałobę ale nie zamykaj na wieki swojego serca. Zamknięte serce umiera za życia.

     Paradoksalnie, pamięć o tamtej osobie zblednie gdy pojawi się ktoś inny w Twoim życiu, choć absolutnie nie namawiamy Was do stosowania metody "klina". Chcemy natomiast Was "pocieszyć", że Wasze obecne uczucia nie będą trwały wiecznie. Dlatego piszemy o otwartości na innych. Tylko nie róbcie przy tym błędu - nie porównujcie każdego chłopaka czy dziewczyny do tamtych, nie doszukujcie się cech tamtych w każdym poznanym, bo każdy jest inny! I tak samo cenny! Jeśli tak będziecie robić będziecie nieszczęśliwi, bo drugiego takiego nie znajdziecie.

     Tym, co jeszcze Wam przeszkadza w dojściu do siebie to wspomnienia, to ciągłe wracanie do tych chwil i wyobrażanie sobie co było gdybyście się nie rozstali. Jest tak, prawda? To wszystko powoduje, że ciągle o tamtej osobie myślisz i że nie chcesz na razie zwrócić uwagi na nikogo innego, bo chcesz właśnie jego! I choć na zewnątrz bylibyście gotowi być z kimś innym to jednak w środku serce macie zajęte. Przestać kochać można wtedy gdy się chce przestać. Dlatego jeśli (choć podświadomie) nie chcesz - nie przestajesz. Pomyśl w ten sposób: on dokonał wyboru. Ty tego nie akceptujesz i czekasz. Długo jeszcze chcesz tak czekać? A jak on nigdy nie wróci to przez niego nie wyjdziesz za mąż i na emeryturze będziesz czekać? Oczywiście możesz, bo jesteś wolna, tylko pytanie po co? Trzeba umieć zamknąć za sobą pewne rozdziały swojego życia, mimo, że to boli. Nie każemy Wam przestać czuć, mówimy tylko, byście się pogodzili z faktami. Nie z uczuciami tylko z faktami. Na razie nie chcesz ich przyjąć do wiadomości i dlatego cierpisz. Dopóki nie będziesz miał wolnego serca (tzn. nie zaakceptujesz faktu, że on czy ona nie chce z Tobą być) to nie będziesz w stanie otworzyć się na nową miłość. Tak, wiemy, nie chcesz innej miłości, chcesz jego. Ale on nie chce. Co więc jest lepsze: katowanie się widokiem jego szczęścia i gorzknienie poprzez pielęgnowanie w sobie bólu czy modlitwa o uzdrowienie? Bóg, który nas zna wie co dla nas jest dobre. On nam chce to dać tylko musimy Go prosić. Módl się zatem o to, żeby zabrał Ci to uczucie, żeby Cię od niego uwolnił. Daj sobie czas, załóż, że to jeszcze może potrwać. Z całych sił wołaj do Boga. On NAPRAWDĘ Cię uleczy. Doświadczyliśmy tego. I wiemy, że da się z tego wyjść. Jezus wszystko może. Może zabrać Ci to uczucie, może uwolnić Twoje serce. Jeśli będziesz tego chcieć.


Kasia i Tomek


Redakcja portalu      

Wasze komentarze:
 Anna 77: 05.08.2015, 22:35
 jestem w związku .POswiecilam dla niego ,dom,dzieci wszystko co mogłam dać rodzinie dałam jemu .to ja opiekowałam się jego córka ,jego psem ,sprzątałam ,robiłam wszystko by był szczęśliwy .nawet w sex poświęciłam się ,przebyłam się język by mieć kolczyka dla niego,pierwszy raz wzięłam do ust przy sex i reszta sex upodobania co on chce .oplacalam 2 domy mój i musiałam mu płacić za mieszkanie co tydzień , zrobiłam mu remont,kupowałam mu na urodziny prezenty dos drogie .a on przez 1.5 roku kupił mi 2 bukieciki tanie na bazarze ,i dwa razy na obiad poszliśmy sami w tamtym roku ,,,także w tamtym roku spędził 3 razy wczasy z córka ,ja zostałam w domu ,,,, w tamtym roku opłacił wczasy do Francji mi i córce ,byłam szczęśliwa ale gdy dochodzi na wyjazdu teraz zada o demonie 250 fun bo on za mój lot dałl 300 fun.Nogi mi się ugięły powiedziałam nie to kazał mi się spakować i wynosić z domu !! Wiec uległam.kocham tego człowieka całym sercem ,nie umie odejść ,od niego .
 firmy Microsoft nie mam czasu : 01.04.2015, 10:36
 Edgar E. a co to znaczy w Polsce to ja jestem taka zmęczona po tym razem to się cieszę z powodu choroby na pewno jest bardzo dobrze bo już w sprzedaży biletów to się cieszę że to już się przyzwyczaiłam i dowiedzieć co gdzie to pisze na tym koncercie na ten moment i tak nic mi o to chodzi ze nie masz ochoty nie ma za zadanie i w sumie nie mam pojęcia jak bardzo się na mnie jak na przykład nowe zdjęcia z sesji do domu ale to chyba dobrze co tam słychać nie ma nic wspólnego i tylko tylko do mnie w domu to ja mam w sobie to coś da rade z wami w Polsce nie będzie
 Tomasz: 16.02.2015, 14:14
 taka prawda
 I zyli dlugo i szczesliwie : 27.01.2015, 18:07
 Znalismy sie przez ponad 5lat, bylo roznie, wzloty I upadki, zrywalismy ze soba I wracalosmy do siebie (glowie powodem bylo , ze on nauzywal alkohol) kochalismy sie czesto, bylo bardzo namietnie i czule, bylysmy wtedy mlodzi (ja mialam 25 lat- to z nim stracilas dziewicto) i bardzo zakochani. Pozniej wpadka, szybki slub i nie bylo juz jak w bajce... Od slubu minelo juz prawie dwa lata a my jeszcze sie nie kochalismy, urodzilam dziecko - szybko wrocilam do sylwetki sprzed ciazy, staram sie byc zawsze zadbana i wygladac atrakcyjnie. Probowalam nie raz jakies gry wstepnej , ale jak dal mi po lapach ze sie do niego dobieram taak juz przestalam ... Nie ma nic, zero sexu, czulych slowek, zyczliwosci czy romantyzmu... Zero! Wraca z pracy, jest zawsze czysto, cieplo I posprzatane, czeka zawsze obiad na stole , w zasadzie nic go juz nie obchodzi, ma tylko czas dla siebie. Najczesciej troszke pobawi sie z dzieckiem, idzie sie kapac I spac I tak jest dzien w dzien... Jestem szczesliwa Matka cudownej dziewczynki, jest wspanialym dzieckiem, madrym, slicznym i najbardziej kochanym pod sloncem. Codziennie DZIEKUJE Bogu za to , ze mi ja ofiarowal, jest calym moim swiatem, KOCHAM ja mad zycie! Moim senses i najwieksza miloscia! Czasami mi tylko brakuje meskich ramion, dobrego slowa i po prostu faceta, ze ktos jest, ze Kocha I sie interesuje... Nie wiem co mam robic... Tak naprawde mysle nad uniewaznieniem koscielnym Malzenstwa I zaczac szukac milosci - bo bez niej zycie nie ma sensu! Mam na mysli o milosci kobiete-mezczyzna. Swiaty Jozefie prosilam Cie o wspanialego meza, modliwam sie do Ciebie I prosze Cie dalej - wiem, ze on jest , co mam tylko robic, jak dalej zyc?.
 nadzieja?: 16.11.2014, 14:13
 Czy można mieć nadzieję że jeszcze wszystko się ułoży? Dlaczego serce tak nas oszukuje :(
 Załamana: 03.11.2014, 00:47
 Witam moja sytuacja tez nie jest ciekawa po prawie 5 latach mieszkania ze sobą z dnia na dzień wyprowadził się bez słowa wytłumaczenia jak pytałam dlaczego odpowiadał że nie wie co czuje czy mam iść z nim to odpowiadał obojętnie nie chciał tego definitywnie zakończyć i tak to już się ciągnie od miesiąca teraz mieszkamy osobno ale rozmawiamy normalnie lecz gdy przychodzi temat rozstania to zamilka i mówi ze nie wie co czuje planuje różne wypady ale żebym została to nie chce już nie wiem co robić jestem załamana nie mam ochoty żyć kocham go nadal ale sama nie wiem czy to ma sens ciągnąc dalej czy zakończyć definitywnie??
 KATE: 30.10.2014, 16:04
 TO ARTYKUŁ O MOIM ŻYCIU 10 LAT A NADAL BOLI BO BYLO TAK PIEKNIE JAK W BAJCE
 se była: 15.09.2014, 21:26
 Adam :* !
 piotrek: 10.09.2014, 10:08
 m jak miłośc piotrek zduński
 zdezorientowana: 06.08.2014, 21:48
 czytając komentarze, niemal w każdym odnajduję coś z mojej historii. miałam faceta niemal idealnego, z tym, że się kłóciliśmy, nie doceniałam go, ale ciągle miałam poczucie, że mało znaczę, okazało się, że jest na odwrót, tylko nie okazywał tego. zaczęłam coraz więcej wymagać, emocje brały górę, zamiast na spokojnie rozmawiać i się docierać 3 dni przed zerwaniem pisał, że kocha, potem porzucił. boli mocno, nie potrafię się z tym pogodzić, czuję, że zaprzepaściłam życiową szansę. ale wierzę, że Bóg wszystko dla nas planuje i że trzeba wyciągać wnioski i uczyć się na błędach. oboje nie dojrzeliśmy do tej relacji, niby bardzo podobni, a tak naprawdę byliśmy różni. jeśli ktoś chciałby porozmawiać, zawsze wysłucham i postaram się pomóc, otwarcie się na ludzi pomaga ukoić złamane serce. pozdrawiam oto mój e-mail lal.999@wp.pl
 nadzieja smutnej: 30.07.2014, 17:47
 Dlaczego ludzie się zmieniają? Człowiek którego tak mocno kochałam za jego cudowny charakter najprawdopodobniej wszystko w sobie zmienił. Gdzie się podziewa ta jego przeszła natura? Może wpływa już nastanie pełnoletności, skończenie szkoły, matura i teraz studia. Rozstanie w marcu, on sam zrezygnował ze mnie. Tyle minęło ważnych spraw dla niego, tak chciałam go wspierać, ale u niego uczucie zgasło. Tak nagle, bez przygotowania, a ja właśnie zaczęłam czuć do niego głęboką miłość i mu zaufałam. Tęsknie, rozpaczam, żyję od nowa w nadziei że mi się uda, a potem wszystko wraca, proszę Boga o to aby pozwolił mi się do niego zbliżyć, tak bardzo tego pragnę, ale czuję ukłucie, bo "skąd obojętność która każe mi stać kiedy chciałbym pobiec za Tobą" Jak bardzo miłość potrafi zranić, a najgorzej że pomimo wszystko nadal się kocha... Walczę każdego dnia, Pan Bóg jeszcze mnie podtrzymuje. Życzę Wam drogie Panie spotkania dobrego człowieka który da Wam miłość i radość. Będę się o to modlić, bo w cierpieniach siłą jest modlitwa :) Pan Bóg nas nie zostawi. Cierpienie jak radość też ma swój koniec :)
 aussieboy: 27.07.2014, 10:40
 Zakochałem się z chłopakiem w Polsce...od pierwszego wejrzenia byłem zauroczony! Rozmawialiśmy przez telefon/internet/Skype całymi godzinami/dniami/nocami...niestety powiedz mi że mnie nie kocha i nigdy mnie nie pokocha...bo nie jestem w jego typie...było mi bardzo przykro i jest mi strasznie smutno tym bardziej że od paru dni mnie unika...już nie wiem co mam z sobą robić...strasznie mnie noszy; płakać mi się tylko chce; nigdy nie poczułem takiej bliskości drugiej osoby; jest to jakbym znalazł swoja drugą połówkę? Błagam, czy jest ktoś kto jest w stanie mi pomoc/doradzić...ja mieszkam w Australii!
 aussieboy: 27.07.2014, 10:39
 Zakochałem się z chłopakiem w Polsce...od pierwszego wejrzenia byłem zauroczony! Rozmawialiśmy przez telefon/internet/Skype całymi godzinami/dniami/nocami...niestety powiedz mi że mnie nie kocha i nigdy mnie nie pokocha...bo nie jestem w jego typie...było mi bardzo przykro i jest mi strasznie smutno tym bardziej że od paru dni mnie unika...już nie wiem co mam z sobą robić...strasznie mnie noszy; płakać mi się tylko chce; nigdy nie poczułem takiej bliskości drugiej osoby; jest to jakbym znalazł swoja drugą połówkę? Błagam, czy jest ktoś kto jest w stanie mi pomoc/doradzić...ja mieszkam w Australii!
 Lena: 21.07.2014, 22:34
 Św. Rito jeśli Kogoś Kochasz puść Go Wolno, jak wróci jest Twój, jeśli nie nigdy do Ciebie nie należał..... Nie musi być tak jak Ja chcę...... Dlatego, że Kocham autentycznie i szczerze - zwracam Mu wolność.... choć łzy nadal lecą..... i cierpienie jest ogromne..... Chciałabym odzyskać Spokój i By w Moim sercu zapanował Pokój. Pozwól otworzyć mi się na drugiego człowieka, i pracować nad swoim charakterem..... To się nie rozpadło z powodu problemów, czy kłótni, czy nieporozumień, ale z tej przyczyny że Przestał Mnie Kochać, sam mi powiedział, że się wypaliło:(((( jak to boli:(( wiem, że to oznacza, że Mnie nie kocha.... ale ja niestety i tak się łudzę, że się odezwie.... 3 tygodnie bez kontaktu, ani jednej rozmowy, smsa - nic;(
 marysiam: 11.07.2014, 14:07
 spotykałam się przez 3 lata z policjantem który miał dziecko i żonę z która niby nie sypiał już od dawna. Po 3 latach "związku" dowiedziałam się ze jego zona jest w ciąży. Oszukał mnie i oszukiwał pewnie cały czas... teraz mam kochającego chłopaka który jest bardzo zazdrosny o mnie i zaczyna na mnie krzyczeć kłoci się ze mną czasem nawet uderzy mnie niby na żarty ale mnie to boli i mam duże siniaki na nogach i racach. co ja mam zrobić z deszczu wpadłam pod rynnę... pomocy :(
 Kasia: 23.06.2014, 23:27
 Mąż zostawił mnie po 31 latach małżeństwa dla 30 lat młodszej dziewczyny. Mówi mi, że chce być tylko moim przyjacielem. Ja ciągle go kocham, jednak wiem, że już nigdy nie będziemy razem. Były łzy, smutek. Teraz jest pustka. Boże Ty jeden wiesz co dla mnie dobre. Tobie oddaję się w opiekę. Wiem, że każde cierpienie ma jakiś sens. Mocno wierzę, że moje ma.
 Kasia: 23.06.2014, 23:26
 Mąż zostawił mnie po 31 latach małżeństwa dla 30 lat młodszej dziewczyny. Mówi mi, że chce być tylko moim przyjacielem. Ja ciągle go kocham, jednak wiem, że już nigdy nie będziemy razem. Były łzy, smutek. Teraz jest pustka. Boże Ty jeden wiesz co dla mnie dobre. Tobie oddaję się w opiekę. Wiem, że każde cierpienie ma jakiś sens. Mocno wierzę, że moje ma.
 Magdalena F: 23.06.2014, 22:33
 Witam, moja historia jest jak każda inna-o miłości! tylko w starszym wydaniu z młodszym o15 lat facetem, poznaliśmy się kiedy ja miałam 40 lat, on 25, podobno zafascynowałam go. A ponieważ moje małżeństwo przechodziło kryzys, zawsze był obok i mogłam liczyć na niego. Ale jak to bywa miał też dziewczynę i po pół roku wzięli ślub. My już byliśmy ze sobą bardzo blisko, łączył nas seks, dopiero przy nim zobaczyłam, że jest to coś pięknego. Z mężem już nie współżyłam. Po jego ślubie wytrzymał ok. 5 miesięcy i wiem, że pojechaliśmy na przejażdżkę, po powrocie do biuro wszystko wróciło, był znów namiętny seks, mogłam zawsze liczyć na niego, pomagał mi w każdej sytuacji, nawet finansowej, gdy miałam kłopoty, był jedyną osobą przy której czułam się kobietą, i stało się, po 16 latach usłyszałam ,że jego uczucie wygasło, że moje uwagi w stosunku do niego zmieniły go i nastawienie do mnie. Ja jednak podejrzewam, że zakochał się. ostatnio mówił o rozwodzie z zoną, bo nie mają dzieci, ze chciałby mieć kogoś przy sobie, kto kochałby się z nim kiedy się obudzi, że jego związek z zoną to jak z koleżanką, i kiedy już zaplanował sobie ,że uloży sobie zycie zaczynając od zerwania ze mną, dowiedział się ze zostanie ojcem przez podanie spermy do jajowodu. nie przez stosunek. chcieli obydwoje sobie udowodnić, że robili wszystko i nic aż tu za czwartym razem dwie kreski i szok. zerwał ze mną, z koleżanka będzie miał dziecko i zakochał się w młodej 23 letniej dziewczynie, co zrobi nie wiem i nie chcę wiedzieć, szkoda ,że oszukał mnie i porzucił jak worek kartofli. od trzech tygodni moje życie to koszmar, siedzimy razem we dwóch w biurze naprzeciw siebie i patrzę jak pisze sobie z tą młodą, twierdzi ,że widzi jak ja cierpię, ale nie potrafi mi pomóc bo sobie też nie potrafi. a ja? nie jem, nie śpię , płaczę kiedy widzę go codziennie i myślę po co mi to było. a najgorsze w tym wszystkim jest to ze tydzień przed tym jak powiedział ze jego uczucie w stosunku do mnie wygasło połączył nas namiętny seks...pożegnalny? nie wiem. mam tyle nienawiści w sobie, że mogłabym wyć a najbardziej boli mnie to ,że nie mam nikogo bliskiego takim jak on był dla mnie.
 Myszą: 16.06.2014, 14:43
 Witam. Mam taki sam problem nadal go b. Kocham i bardzo mi zależy on twierdzi że nie ma to sensu dalej ciągnąć. Prześlismy tyle razem nie mieliśmy łatwych początków dawaliśmy sobie radę , wszystko było przeciwko nam . Pragniemy siebie za każdym razem kiedy się widzimy. Ostatnio napisał że nie może się powstrzymać przy mnie. Dzwoni tłumaczy mi się co będzie robił cały dzień. Tłumaczy się tym że ma nienormowany czas pracy i nie może być codzieńie razem. Nie wiem czy mu wierzyć tyle razy przyłapałam go jak pisał z inna mi wiem co dalej . Ostatnio napisał mi że się wyprowadza że tak będzie lepiej dla nas a ja sądzę że ucieka od nas bo wie że zawsze będę miała go na oku , a tak to będzie miał swobodę.
 darek: 15.06.2014, 16:27
 Chciałbym z kimś porozmawiać....Mam dylemat...Jestem z kobietą z którą mam dziecko.Nie jesteśmy małżeństwem.Potrzebuję miłości,aby do mnie napisała smsa,aby zadzwoniła,tym bardziej że pracuję zagranicą.Kocham ją bardzo i szkoda mi syna,ale wszystko wygasło....Nie wiem co mam robić.Tłumaczyłem jej że potrzebuję od niej ciepła tego głupiego smsa,ale ona Twierdzi że nie widzi takiej potrzeby mój email dar.kac@interia.pl
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłości trzeba się uczyć Miłości trzeba się uczyć
Walter Trobisch
Chyba się z nami zgodzisz, że ani życie w pojedynkę, ani w związku nie jest łatwe. Jak często zdarza Ci się nie rozumieć Twojej drugiej połówki? Dlaczego tak trudne jest życie z drugą osobą? ... » zobacz więcej
Zakochanie… i co dalej? Zakochanie… i co dalej?
Jacek Pulikowski
Książka ta jest pierwszym krokiem do szczęśliwego małżeństwa. Pomyśl o radosnym czasie zakochania, chodzenia ze sobą, narzeczeństwa i nie zmarnuj go! Wykorzystaj cenne wskazówki autora dla dobra twojego i przyszłego współmałżonka... » zobacz więcej
O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej