Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Czym jest miłość?

Miłość jest uczuciem pozytywnym, uczuciem silnym, uczuciem tak prawdziwym, że dla kogoś kto kocha, wyzbycie się miłości jest tak samo niemożliwe, jak zamach na własne życie - powiedział Van Gogh, patrząc na delikatny woal fioletowych wzgórz, które błyszczały jak śniedź w porannej poświacie słońca. - A zatem czym jest miłość? - zapytał Mistrza młody uczeń. - Całkowitą nieobecnością lęku - odpowiedział Mistrz, nie odrywając wzroku od płótna. - A czego w życiu najbardziej się lękamy? - Miłości - odparł ponownie Mistrz, dając tym samym młodemu adeptowi sztuki wiele do myślenia.      

Wasze komentarze:
 wierna: 16.02.2015, 21:49
 milosc jest piekna bo pochodzi od stworcy od pana boga .
 karola: 16.02.2015, 11:22
 MIŁOŚĆ JEST BARDZO WAŻNYM UCZUCIEM W ŻYCIU.NIGDY NIE LEKCEWAŻ TEGO UCZUCIA,BO GDY SKRZYWDZISZ DANĄ OSOBĘ MOŻE CI JUŻ NIGDY NIE WYBACZYĆ.SZANUJ I PIELĘGNUJ DANE UCZUCIE.
 Jaśko: 15.02.2015, 15:05
 Miłość jest TYLKO JEDNA i nigdy nie ustaje.Nie mogłeś nagle przestać kochać żony.Widocznie nigdy jej nie kochałeś.Przypomnij sobie początek waszego małżeństwa.Na czym zbudowałeś DOM?Czy na Bogu i miłości?Czy na pożądaniu do swojej żony?Jezus upominał zbuduj życie na SKALE nie na piasku.Skałą jest Chrystus i Miłość jako dar od Boga.Jeśli ludzie zawierają związek małżeński z każdego innego powodu niż MIŁOŚĆ to tak jakby budowali dom na piasku .....przyjdzie deszcz i domek runie.A bez miłości nie da się żyć.
 Jarek: 09.02.2015, 07:33
 Jaśko opamiętaj się.Jest jasno napisane nie pożądaj żony bliźniego swegoswego.Kobiety często znudzone postępują nielogicznie.Zdradzają swją rodzinę którą bardzo kokochają.Dla chwili zaspokojenia swojego egoizmu i próżności niszczą swoje życie i swoje rodziny.Kończy się to przeważnie tragicznie.Może jeszcze nie jest za późno.Nie niszcz cudzej rodziny!
 Dorota: 08.02.2015, 23:54
 Chciałabym wyznać pewnej osobie co do Niego czuję,jakim wielkim uczuciem Go darzę.Czuję,że nie jestem mu obojętna ,ale... no właśnie ...nie mam możliwości porozmawiać,mijamy się i cięzko tak prosto w twarz powiedzieć...Proszę Boga codziennie aby pomógł mi chociaż troszeczkę zbliżyć się do Niego,pobyć z Nim trochę,potrzebuję Jego bliskości,przytulić się... Czuję pokrewną duszyczkę,która nie jest przy mnie,ale jakby była...Pomóż Boże..spotkać się i porozmawiać.
 karolina: 08.02.2015, 03:51
 Kocham Cię misiu niech Bóg umacnia naszą miłość codziennie chroni nas przed zlymi pokusami ! Bedę się modlić o naszą miłość by wzrastała z dnia na dzień.
 jaśko: 04.02.2015, 22:44
 Miłość jaka jest; jest piękna radosna daje to co najlepsze jak jednej tak i drugiej stronie ale jest też okrutna bolesna i podstępna potrafi nas wynieś wysoko ale potrafi nas zniszczyć.Jako chłopak poznałem dziewczyne pokochaliśmy się ślub dziecko wspólny dom praca monotonia i co miłość wygasa nagle po 20-su latach ni stąd ni z owąd pojawia się druga kobieta i coś się budzi na nowo ta druga jak się okazuje odwzajemnia uczucia po mimo że zamężna co za ból wiedząc że nigdy nie będziemy razem uważam że to miłość zakazana,która nas krzywdzi i co dalej nie wiem....
 =): 04.02.2015, 18:31
 Z całego serca Bogu zaufaj,nie polegaj na swoim rozsądku,myśl o Nim na każdej drodze a On twe ścieżki wyrówna...../Prz 3,5-6/
 Dorota: 04.02.2015, 18:15
 Kochać to także umieć się rozstać.Umieć pozwolić komuś odejść,nawet jeśli darzy się Go wielkim uczuciem.Miłośc jest zaprzeczeniem egoizmu,zaborczości,jest skierowaniem się ku drugiej osobie,jest pragnieniem przede wszystkim jej szczęścia,czasem wbrew własnemu....Miłość jest siłą,która nie narzuca się człowiekowi od zewnątrz,lecz rodzi się w jego wnętrzu,w jego sercu,jako jego najbardziej wewnętrzna własność...
 do migotki : 04.02.2015, 11:29
 nie mam pojęcia czy jesteś tą osobą z cafe pl prosiłaś bym do ciebie przyjechał do Ełku dziś tego bardzo żałuje. blu... Pewnie to jakiś zbieg okoliczności . A z tego co piszesz to ??
  do nizej: 02.02.2015, 22:11
  To tak w pewnym sensie jakby ktoś opisał podobną historie mojej pewnej znajomosci . Czuję się podobnie jak Ty . Liczy się dla mnie uszczęśliwienie kogoś nie zależnie siebie kosztem nawet, by był szczęśliwy . Co to jest miłość - właśnie to jego uśmiech zadowolenie. To chyba musi być tylko coś większego. Gdziekolwiek jest co robi wszędzie odczuwam jego obecność .To takie nieprawdopodobne wpaść na taką a nie inną pokrewną dusze. Tak to prawdo coś co jest miłością przetrwa wszystko przetrzyma co nią nigdy nie było odejdzie. PS. myślę że on będzie to wiedział
 Dorota: 01.02.2015, 20:26
 Jest ktoś wyjątkowy w moim sercu..... .pomimo że nie możemy być razem,patrzę na Niego i wiem że On jest szczęśliwy i spełniony...Pokochałam Jego czystą, bezinteresowną miłością i pragnę dla Niego jak najlepiej...chociaż moja dusza cierpi... Chciałabym,aby On to wiedział...Wiem jedno nigdy tak nie kochalam....ta miłość nie była zaplanowana,spadła na mnie jak grom z jasnego nieba...Dziękuję Bogu,że postawił Jego na mojej sciężce....Jestem bliżej Boga.
 ola: 23.01.2015, 18:04
 ja fajnie czyne
 zgadza się: 19.01.2015, 22:28
  ale,i też kiedy jest wzajemną jest "więzią doskonałości" Wtedy to wypływa miłość kiedy dajesz we wszystkich okolicznościach świadectwo jej istnienia!
 Ktoś: 18.12.2014, 16:25
 Wiele prób nazwania stanu ducha, jakim jest miłość..dla mnie .to stan bezwarunkowej akceptacji kochanej osoby.
 Julia: 06.12.2014, 21:49
 Milość jest jednostka życia.Bez niej nie byłoby życia.Milość jest wszystkim, ale życie bez milości jest niczym.
 wiki:5.11.2014: 05.11.2014, 17:01
 Miłość,to całkowite poświęcenie się osobie,którą się kocha,to silne uzależnienie,a po jej stracie pozostaje tylko ból i pustka, więc lepiej nie kochać i nie cierpieć.Miłość dozgonna i bezwarunkowa nie istnieje.
 migotka: 31.10.2014, 20:31
 miłość jest podobno w każdym z nas ale jak żyć gdy nie można kochać bo się tego nie potrafi. Trudno szukać miłości wręcz jest to niemożliwe jeżeli ma się rodzinę i człowieka który chce z tobą być i nie pyta o nic więcej a ty nie masz wyjścia nie chcesz burzyć tego co widzą inni między innymi dzieci a czujesz że nie kochasz bo zagubiłaś się gdzieś po drodze możesz tylko się starać i liczyć że dobry los i czas pozwoli ci dostrzec to co masz i nazwać to kiedyś miłością byleby nie było za późno
 NIE WIEM<<<<: 24.10.2014, 19:11
 Mi się wydaje że miłość jest także jednym wielkim bólem i grą. Fajnie jest mieć okazje przeżyć te uczucia odwzajemnione (bo to od razu się czuje obustronnie) ale to wszystko co robi i musimy i nie jest męczące.... Nie chcę krytyki i uznania od komentujących po prostu pisze to nie wiem też dlaczego chyba dlatego że mam kryzys w związku i nie mam się komu wyżalić sory trochę brak tu spójności ale miło się czyta wasze komentarze!! POWODZENIA!
 NIE WIEM<<<<: 24.10.2014, 19:10
 Mi się wydaje że miłość jest także jednym wielkim bólem i grą. Fajnie jest mieć okazje przeżyć te uczucia odwzajemnione (bo to od razu się czuje obustronnie) ale to wszystko co robi i musimy i nie jest męczące.... Nie chcę krytyki i uznania od komentujących po prostu pisze to nie wiem też dlaczego chyba dlatego że mam kryzys w związku i nie mam się komu wyżalić sory trochę brak tu spójności ale miło się czyta wasze komentarze!! POWODZENIA!
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Trudna miłość. Jak pokonać kryzys? Trudna miłość. Jak pokonać kryzys?
Tonino Cantelmi, Rachele Barchiesi
Dlaczego zbudowanie stałych i silnych związków uczuciowych wydaje się dzisiaj bardzo trudne czy wręcz niemożliwe? Jakie są przyczyny kryzysu panującego w relacjach międzyludzkich? Autorzy niniejszej książki starają się ukazać te przyczyny. Chcą pomóc Czytelnikowi, zwłaszcza młodemu, w budowaniu trwałych relacji z innymi ludźmi.... » zobacz więcej
Zakochanie… i co dalej? Zakochanie… i co dalej?
Jacek Pulikowski
Książka ta jest pierwszym krokiem do szczęśliwego małżeństwa. Pomyśl o radosnym czasie zakochania, chodzenia ze sobą, narzeczeństwa i nie zmarnuj go! Wykorzystaj cenne wskazówki autora dla dobra twojego i przyszłego współmałżonka... » zobacz więcej
O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej