Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej
Św. s. M. Faustyna Kowalska
"Dzienniczek" zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu.... » zobacz więcej
Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

     - Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

     - Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

     Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

     - [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

     - Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

     - Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

     - Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

     - Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

     - Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci. - Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

     Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

     - Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

     - Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

     - Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

     - O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

     Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

     - Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.


Dzienniczek św. Faustyny, 1486


Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka
Ks. Piotr Pawlukiewicz
Napisałem tę książkę dla grzeszników, a więc do wszystkich nas. Dla tych, którzy ocierają się o rozpacz, którzy myślą z trwogą: "Nic już ze mnie nie będzie, Bóg mi już nie wybaczy". A przecież jest droga wyjścia! Jest nią ... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 matka: 16.07.2017, 12:17
 Jezu cos się zaczyna dziać błagam Cie oby to sie ziściło będę Ci bardzo wdzięczna i dłużna.Całuję każdegodnia Twoje zmeczone stopy ,bądż z synem On Ciebie tak bardzo potrzebuje, to jeszcze nie prosta droga.Jego droga jest jeszcze z zakrętami,Mój Jezu pomóż Jemu i nieszczęśliwym rodzicom skróć mękę.
 Wierze.W.Boga: 15.07.2017, 22:44
 Jezu! RATUJ! Nie zostawiaj Nas! Błagam Cię o litość, ja, grzeszny, ja grzechem i podłością zbrukany, ja wołam: O Panie ratuj Nas jako tę duszę uratować raczyłeś. Króluj nam Chryste!
 Weronika: 14.07.2017, 20:56
 Pomóż mi, Boże. Bo sama już obie poradzić nie potrafię
 C: 12.07.2017, 19:03
 Jezu proszę pomóż mi .
 Malgorzata: 11.07.2017, 14:50
 Boze ratuj mnie i moją rodzine ,wybacz grzechy i bądz mnlosierny dla nas. Jezu kocham Cie
 Piotr: 11.07.2017, 13:56
 Ponie Jezu ratuj mnie od zguby pomoz Jezu wyjsc na prostom pomuz Jezu splacic moje dlugi niech sw Jozef z dzieciatkiem Jesus na reku ktorego znalazlem i jest zemna mi blogoslawi chroni od zlego i od szatana Jezu Kocham Ciebie nad zycie wierze ze moje problemy finasowe sie rozwiaza i zaczne zyci bo teraz jestem Jezu czuje sie jak chodzacy trup ktorego wyszlo zycie i zostalo samo nie udactwo bezradnosci i poczucie opuszczenia.
 kasia: 25.06.2017, 15:37
 Jezu ratuj dusze moją od zgorzknienia i rozpaczy. Nie potrafię dać sobie rady okaż drogę mojego życia. Gdzie mam iść
 kasia: 25.06.2017, 15:30
  Jezu pomóż Co mam zrobić ze sobą - smutek i gorycz przepełniają mnie.
 Tomasz: 20.06.2017, 11:39
 Jezu ratuj mnie prosze ja juz rady nie daje prosze
 Tomasz: 20.06.2017, 11:38
 Jezu ratuj mnie prosze ja juz rady nie daje prosze
 maria: 20.06.2017, 09:46
 Jezu daj szanse jeszcze jedną mojemu synowi.Powiedziałes"kołaczcie a będzie wam otworzone"i ja tak kołacze 9-lat i czasam iogarnia mnie beznadzieja .Jezu gdzie jesteś?
 Piotr: 18.06.2017, 16:36
 Jezu Pomocy!!!!@
 Teresa: 18.06.2017, 00:08
 Jezu Miłosierny ratuj mnie przed rozpaczą i wyrwij moje dziecko z depresji, uzdrów jej duszę i ciało, daj łaskę wiary i obdarz darami Ducha św. Ty Panie możesz wszystko i wysłuchaj moje błaganie.
 maria: 17.06.2017, 09:04
 Gdzie jesteś PANIE?.Ratuj całą rodzinę mojego syna iratuj jego.On stracił nadzieję ,daj mu ją PANIE.Ty tylko możesz wyorowadzić go na prostą.Boże ojcze wybaczyłeś synowi marnotrawnemu ,on potrzebuje takiego wybaczenia.Przytulcie go ,obejmijcie niech poczuje Waszą MILOŚĆ.Maryjo ratuj!
 elzbieta: 15.06.2017, 20:18
 jezu ratuj bo giniemy pom oz nam ratunku
 Piotr: 14.06.2017, 10:39
 Jezu Chryste pomoz mi wyjsci zdlugow mojch pomoz mi odac pieniadze marcinowi i daj mi dobry Jezu zyci bez dlugow blagam ciebie Jezu o Milosierdziet twoje amen
 matka: 12.06.2017, 18:36
 Jezu czy widzisz jak mi jest ciezko? Proszę pomóż.
 Ewa: 08.06.2017, 10:12
 Jezu ratuj moje zycie i proszę o potomstwo zlituj sie zlituj ochron mnie ..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Blagam Cie blagam Cie blaaaaagam Cie blagam Cie blagam Cie blagam Cie.
 Piotr: 02.06.2017, 15:40
 Jezu uczyni cud w moja strone niech laska twoja mi pomoze wyjsc na prostom a grzechy moje niech bedom mi odpuszcczone . Jezu Chryste ratuj mnie pomurz splacic dlugi moje a sw Aniolowie niech mnie chroniom od zlego Jezu Chryste niech laska twgo Milosiedzia zaleje mom dusze i da jej ukojenie i spokuji a modlitwa moja niech bedzie dziekczynieniem mojm za twe Sw Dary i Pokute za moje grzechy popelnione przezemnie .Niech chwala twoja mnie chroni Amen.
 maria: 02.06.2017, 12:53
 DZIEKUJE TROJCY SW.i MATENCE za 31maja i1czerwca
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej