Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej
Św. s. M. Faustyna Kowalska
"Dzienniczek" zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu.... » zobacz więcej
Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

     - Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

     - Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

     Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

     - [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

     - Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

     - Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

     - Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

     - Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

     - Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci. - Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

     Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

     - Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

     - Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

     - Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

     - O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

     Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

     - Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.


Dzienniczek św. Faustyny, 1486


Rekolekcje o Bożym Miłosierdziu Rekolekcje o Bożym Miłosierdziu
Ks. Michał Sopoćko
Rekolekcje, po raz pierwszy wydane drukiem, przygotowane na podstawie zapisków Księdza Sopoćko, spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej i autora Litanii do Miłosierdzia Bożego.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Beata: 19.03.2017, 19:43
 Jezu badz przy mnie,boje sie wszystkiego ,boje sie zyc .Ratuj mnie,blagam.Jezu,Ty sie tym zajmij.Amen.
 matka: 19.03.2017, 06:58
 JEZU RATUJ !
 Beata: 05.03.2017, 16:19
 Panie ratuj mnie.Pomoz zyc spokojnie .Nie mam juz sily.Jezu zajmij sie tym.Zawierzam Ci cale moje zycie.
 Beata: 04.03.2017, 09:41
 Jezu Ty wszystko o mnie wiesz .Pomoz mi,ratuj , bo nie mam juz sily udzwignac tych wszystkich moich problemow.Jezu ufam Tobie,zajmij sie tym.Wierze,ze mnie nie opuscisz w cierpieniu.
 ania: 03.03.2017, 20:27
 Jezu proszę pomóż mi nie popełniać błędów, przepraszam, nie wiem jak żyć, proszę o siłę i mądrość zabierz mi strach i lęk w którym ciągle żyję, pomóż mi poukładać swoje życie,pomóż mi Panie być dobrym człowiekiem,pomóż mi być silną, pomóż mi Panie
 Wojtek: 28.02.2017, 17:47
 Jezu, proszę Ty się tym zajmij .
 Wojtek: 28.02.2017, 17:43
 Jezu, proszę Ty się tym zajmij .
 Jola: 24.02.2017, 16:29
 Jezu ratuj moje zycie uwolnik mnie z dlugow zebtm miala z czego zaplsacic za mieszkanie zeby mnie nie wyrzucali ratuj dusze moja ktora potrzebuje twojej milosci i milosierdzia TY wszystko mozesz Amen
 Beata: 24.02.2017, 10:22
 Jezu ratuj moja grzeszna dusze.Pomoz mi niesc moj krzyz,ja juz nie mam sily.Blagam,
 zuraw: 24.02.2017, 07:37
 Jezu ratuj matke malutkich 5-ciorga dzieci.Tylko Ty mozesz ja uratowac.Matenko Najdrozsza ratuj beznadziejnie chora matke ,dzieci ja bardzo potrzebuja.Prosze TROJCE SW.pozwolcie jej byc z dziecmi.
 żona matka córka : 24.02.2017, 00:29
 Jezu przenajświętszy TY wszystko możesz! Proszę uwolnij mego tatę z nałogu który go zabija. Proszę wróć mi mego męża, nawróć ich oboje, niech poznają Twoje Miłosierdzie I niech powierzą Tobie wszelkie smutki, słabości I nałogi. Prosze uzdrów ich dusze .Tobie powierzam ich Boże
 Róża : 23.02.2017, 17:54
 Jezu Ty się tym zajmij.Pomóż rozwiązać mój problem o którym wiesz Panie.Aby moja prośba stała się wolą Boga.Jezu ufam Tobie.
 ben: 23.02.2017, 16:32
 Jezu ratuj mnie chce przestać pic daj mi pracę blagam
 Alicja: 20.02.2017, 19:43
 Jezu błagam Cię uwolnij mnie od pewnej relacji, przemień moje życie, błagam by Witek wrócił do żony i błagam Cię o dobrego męża dla mnie, jeśli taka jest Twoja wola.
 Piotr j: 16.02.2017, 10:59
 Jezu uratuj mnie przed komornikiem.
 Piotr: 16.02.2017, 10:37
 Jezu uratuj abym miał pieniądze na wyjście długu bo juz nie daje sobie rady w zyciu niech kuzyn pozyczy 30000 tysięcy prosze cie
 roman: 15.02.2017, 11:25
 Jezu, ratuj mnie. Nie chcę już pić. Nie chcę się panicznie bać o przyszłość. Nie chcę już być sam. Jestem na skraju wytrzymałości.
 roman: 15.02.2017, 11:23
 Jezu, ratuj mnie. Nie chcę już pić. Nie chcę się panicznie bać o przyszłość. Nie chcę już być sam. Jestem na skraju wytrzymałości.
 Jarek: 09.02.2017, 22:31
 Uratuj mnie Panie ode mnie samego , od mych lęków ,strachu o przyszłość od braku wiary w siebie i w Ciebie
 matka i zona: 06.02.2017, 22:44
 Jezu prosze pomoz mojej rodzinie w wielkim bolu i smutku .Dla mojego syna prosze o sily i pomoc wytrwaniu i o prace dla synowej oraz o wyjscie z nalogu alkoholowego mojego meza. Bardzo Jezu cieprosze
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej