Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej
Św. s. M. Faustyna Kowalska
"Dzienniczek" zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu.... » zobacz więcej
Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

     - Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

     - Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

     Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

     - [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

     - Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

     - Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

     - Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

     - Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

     - Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci. - Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

     Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

     - Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

     - Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

     - Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

     - O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

     Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

     - Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.


Dzienniczek św. Faustyny, 1486


Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka
Ks. Piotr Pawlukiewicz
Napisałem tę książkę dla grzeszników, a więc do wszystkich nas. Dla tych, którzy ocierają się o rozpacz, którzy myślą z trwogą: "Nic już ze mnie nie będzie, Bóg mi już nie wybaczy". A przecież jest droga wyjścia! Jest nią ... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Bavanna: 17.04.2017, 19:43
 Jezu bądź przy nas.
 D.K: 17.04.2017, 01:17
 Panie Jezu proszę Cie o Miłosierdzie nad moim synem Mariuszem. Zbaw go od choroby psychicznej. Jeżu ufam Tobie. Ty sam się tym zajmij.
 Mama: 16.04.2017, 17:17
 Boze ratuj ich
 ed: 10.04.2017, 14:15
 Jezu szukamy Cię i mamy nadzieję że zatrzymasz sie na krotką chwilę i zobaczysz naszego syna w rozpaczy.On stracił tak wiele i tylko Ty mu pozostałeś Ty NAJWAŻNIEJSZY.Ulituj się nad nim.
 Grzegorz: 10.04.2017, 14:06
 Panie Jezu zlituj się nade mną proszę. Jezu ufam Tobie. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen.
 Grzegorz: 10.04.2017, 14:06
 Panie Jezu zlituj się nade mną proszę. Jezu ufam Tobie. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen.
 Matka: 09.04.2017, 19:22
 Jezu Milosierny uratuj moje dzieci od chorob psychicznyczych!
 Matka: 09.04.2017, 19:22
 Jezu Milosierny uratuj moje dzieci od chorob psychicznyczych!
 Matka: 09.04.2017, 19:22
 Jezu Milosierny ratuj moje dzieci od chorob psychicznyczych, Jezu Ty sie tym zajmij!. Jezu ufam Tobie.
 anonim: 07.04.2017, 08:56
 Jezu ufam Tobie i wierze ze tata wyzdrowieje.Pomóż mi proszę.
 Piotr: 05.04.2017, 11:11
 Jezu moj kochany niech milosierdzi twoje zaleje me serce promieniami niech krew i woda z naj Sw Serca Twego pomoga mi wyjsc z dlugow mojch ktore mam Jezu pomuz mi wygrac jakies pieniadze na splate mych dlugow z serca cie oto prosze ukochany miliosierny Jezu
 @ : 30.03.2017, 16:55
 Jezu pomóż naszej rodzinie błagam i dobre relacje bycie z Bogiem iofinanse iprace
 Katarzyna: 30.03.2017, 12:19
 Jezu, Ratuj mnie.... proszę Cię o łaskę wiary, abym nie wątpiła i umiała cierpliwie czekać na Twą łaskę.... proszę o siły i rozwiązanie tych trudów zyciowych.... szczególnie związanych z pracą
 Katarzyna: 30.03.2017, 12:18
 Jezu, Ratuj mnie.... proszę Cię o łaskę wiary, abym nie wątpiła i umiała cierpliwie czekać na Twą łaskę.... proszę o siły i rozwiązanie tych trudów zyciowych.... szczególnie związanych z pracą
 Amelia: 30.03.2017, 11:03
 Jezu ratuj mnie. Jeżu Ty się tym zajmij. Jezu Ufam Tobie.
 maria: 25.03.2017, 18:43
  Jezu ! Ty wiesz o co Cie prosze.Dziękuję za wczoraj i dziś.To dla mnie takie ważne.Kocham Cię i czekam,czekam,czekam.....
 jur: 24.03.2017, 15:52
 Jezu pomóż mojej osobie zwalczyć zwątpienie i smutek mój mojej żony
 jur: 24.03.2017, 15:44
 Jezu pomóż mojej osobie zwalczyć zwątpienie i smutek mój mojej żony
 Łucja: 22.03.2017, 14:07
 Jezu ufam Tobie
 Łucja: 22.03.2017, 14:01
 Jezu Ty się tym zajmij! Tak bardzo martwię się o moją rodzinę...
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej