Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej
Św. s. M. Faustyna Kowalska
"Dzienniczek" zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu.... » zobacz więcej
Rozmowa miłosiernego Boga z duszą w rozpaczy

     - Jezus: Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym. - Lecz niestety, dusza pozostaje głucha na wołanie Boże i pogrąża się jeszcze w większych ciemnościach.

     - Jezus wola powtórnie: Duszo, usłysz głos miłosiernego Ojca swego. Budzi się w duszy odpowiedź: Nie ma już dla mnie miłosierdzia. I wpada w jeszcze większą ciemność, w pewien rodzaj rozpaczy, który daje jej pewien przedsmak piekła i czyni ją całkowicie niezdolną do zbliżenia się do Boga.

     Jezus trzeci raz mówi do duszy, lecz dusza jest głucha i ślepa, poczyna się utwierdzać w zatwardziałości i rozpaczy. Wtenczas zaczynają się niejako wysilać wnętrzności miłosierdzia Bożego i bez żadnej współpracy duszy daje jej Bóg swą ostateczną łaskę. Jeżeli nią wzgardzi, już j ą Bóg pozostawi w stanie, w jakim sama chce być na wieki. Ta łaska wychodzi z miłosiernego Serca Jezusa i uderza swym światłem duszę, i dusza zaczyna rozumieć wysiłek Boży, ale zwrócenie [się do Boga] od niej zależy. Ona wie, że ta łaska jest dla niej ostatnia, i jeżeli okaże jedno drgnienie dobrej woli - chociażby najmniejsze - to miłosierdzie Boże dokona reszty.

     - [Jezus:] Tu działa wszechmoc mojego miłosierdzia, szczęśliwa dusza, która skorzysta z tej łaski.

     - Jezus: Jak wielką radością napełniło się serce moje, kiedy wracasz do mnie. Widzę cię bardzo słabą, dlatego biorę cię na własne ramiona i niosę cię w dom Ojca mojego.

     - Dusza, jakby przebudzona: Czy to możliwe, żeby jeszcze dla mnie było miłosierdzie? - pyta się pełna trwogi.

     - Jezus: Właśnie ty, dziecię moje, masz wyłączne prawo do mojego miłosierdzia. Pozwól mojemu miłosierdziu działać w tobie, w twej biednej duszy; pozwól, niech wejdą do duszy promienie łaski, one wprowadzą światło, ciepło i życie.

     - Dusza: Jednak lęk mnie ogarnia na samo wspomnienie moich grzechów i ta straszna trwoga pobudza mnie do powątpiewania o Twojej dobroci.

     - Jezus: Wiedz, duszo, że wszystkie grzechy twoje nie zraniły mi tak boleśnie serca, jak obecna twoja nieufność; po tylu wysiłkach mojej miłości i miłosierdzia nie dowierzasz mojej dobroci. - Dusza: O Panie, ratuj mnie sam, bo ginę, bądź mi Zbawicielem. O Panie, resztę wypowiedzieć nie jestem zdolna, rozdarte jest moje biedne serce, ale Ty, Panie...

     Jezus nie pozwolił dokończyć tych słów duszy, ale podnosi ją z ziemi, z otchłani nędzy i w jednym momencie wprowadza ją do mieszkania własnego Serca, a wszystkie grzechy znikły w okamgnieniu, miłości żar zniszczył je.

     - Jezus: Masz, duszo, wszystkie skarby mojego serca, bierz z niego, cokolwiek ci potrzeba.

     - Dusza: O Panie, czuję się zalana Twoją łaską, czuję, jak nowe życie wstąpiło we mnie, a nade wszystko czuję Twą miłość w mym sercu, to mi wystarcza. O Panie, przez wieczność całą wysławiać będę wszechmoc miłosierdzia Twego; ośmielona Twoją dobrocią, wypowiem Ci wszystek ból serca swego.

     - Jezus: Mów, dziecię, wszystko bez żadnych zastrzeżeń, bo słucha cię serce miłujące, serce najlepszego przyjaciela.

     - O Panie, teraz widzę całą swoją niewdzięczność i Twoją dobroć. Ścigałeś mnie swoją łaską, a ja udaremniałam wszystkie Twoje wysiłki, widzę, że należało mi się samo dno piekła za zmarnowanie Twych łask.

     Jezus przerywa duszy rozmowę i [mówi]: Nie zagłębiaj się w nędzy swojej, jesteś za słaba, abyś mówiła; lepiej patrz w moje serce pełne dobroci i przejmij się moimi uczuciami, i staraj się o cichość i pokorę. Bądź miłosierna dla innych, jako ja jestem dla ciebie, a kiedy poczujesz, że słabną twe siły, przychodź do źródła miłosierdzia i krzep duszę swoją, a nie ustaniesz w drodze.

     - Dusza: Już teraz rozumiem miłosierdzie Twoje, które mnie osłania jak obłok świetlany i prowadzi mnie w dom mojego Ojca, chroniąc mnie przed strasznym piekłem, na które nie raz, ale tysiąc razy zasłużyłam. O Panie, nie wystarczy mi wieczności na godne wysławianie Twojego niezgłębionego miłosierdzia, Twojej litości nade mną.


Dzienniczek św. Faustyny, 1486


Dar Miłosierdzia. Listy z Czarnego Boru Dar Miłosierdzia. Listy z Czarnego Boru
Bł. ks. Michał Sopoćko
Prawda o Miłosierdziu Bożym nie wyszłaby poza obręb zakonnej celi s. Faustyny, gdyby nie postać ks. Michała Sopoćki, jej spowiednika. To z jego polecenia powstał Dzienniczek, z jego pomocą został namalowany obraz Jezusa Miłosiernego i to on, już po śmierci s. Faustyny, według zamysłu Bożego założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. ... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Stokrotka: 25.05.2017, 22:03
 Panie Jezu. Oddaje Ci cala siebie. Przepelniona brudem I grzechem blagam Cie o jeszcze jedna szanse,gdyz Ty najlepiej wiesz,jak bardzo pobladzilam. Blagam Cie, Panie, ocal moja rodzine,ocal nas laska Swojego Milosierdzia. I przynies,prosze, swiatlosc, ukojenie mojemu synkowi.
 Stokrotka: 25.05.2017, 17:38
 Panie Jezu. Oddaje Ci cala siebie. Przepelniona brudem I grzechem blagam Cie o jeszcze jedna szanse,gdyz Ty najlepiej wiesz,jak bardzo pobladzilam. Blagam Cie, Panie, ocal moja rodzine,ocal nas laska Swojego Milosierdzia. I przynies,prosze, swiatlosc, ukojenie mojemu synkowi.
 Piotr: 23.05.2017, 14:16
 UkochanyJezu zgladz do piekla cala rodzine Agnieszki i Marcina do piekla bo sa Jezu bluziniercami wiary nie umia uszanowac niedzieli i Swiat tylko praca i przyjemnosci a Agnieszka to wcielony szatan w czlowieka postac gini lucywerze szatanie amen.
 Piotr: 23.05.2017, 13:15
 Dzienkuje wszystkim za modlite w mojej intencji niech laska Milosiernego Pana Jezusa wam wszystkim oswietla droge do domu Pana i Zbawienia a grzesznikow niech zastepy Aniolow Michala i Gabryjela Archaniola stracom do odchlani piekiel anen
 matka: 23.05.2017, 10:18
 Wiem Panie ,że masz jakieś zamiary wobec syna ale ten czas oczekiwania jest długi w nieskończoność.Mam WIELKĄ NADZIEJĘ ,że obejrzysz się i zobaczysz nędzę młodego zagubionego człowieka.Jezu w Tobie mam nadzieję.
 D.K.: 20.05.2017, 01:31
 Panie Jezu proszę Cie bardzo zechciej łaskawie okazać Miłosierdzie Piotrowi, który jest w długach i prosi Cie pokornie o cud . I ja , proch i nicość ośmielam się , mając w pamięci zapewnienie Twoje dane nam za pośrednictwem Czcigodnej Siostry Faustyny, ze grzesznicy mogą Ciebie błagać o Miłosierdzie , proszę o Łaskę dla tego Piotra.
 D.K.: 20.05.2017, 01:22
 Panie Jezu proszę Cie bardzo zechciej łaskawie okazać Miłosierdzie Piotrowi, który jest w długach i prosi Cie pokornie o cud . I ja , proch i nicość ośmielam się , mając w pamięci zapewnienie Twoje dane nam za pośrednictwem Czcigodnej Siostry Faustyny, ze grzesznicy mogą Ciebie błagać o Miłosierdzie , proszę o Łaskę dla tego Piotra.
 Krzysztof: 19.05.2017, 11:35
 Jezu Najukochańszy proszę oczyść ma duszę z grzechu i proszę otwórz me serce na miłość.Proszę Kochany Jezu daj mi dobrą kobietę.
 z.b.: 17.05.2017, 16:20
 JEZU ratuj mnie.Jestes moja jedyna nadzieja.
 Wojtek: 16.05.2017, 21:17
 Jezu ratuj mnie
 maria: 15.05.2017, 17:46
 Bardzo dziękuje Trojcy Przenajświętszej i MATEŃCE za dzien dzisiejszy -kocham WAS
 matka: 12.05.2017, 07:49
 Jezu ratuj! Ty wszystko mozesz!
 maria: 11.05.2017, 05:56
 Jezu gdzie jesteś , zobacz co się dzieje!!!
 Piotr: 10.05.2017, 19:23
 Jezu ratuj mnie w cieszkiej sytuacji finasowej
 Piotr: 09.05.2017, 13:27
 Moj drogi Jezu Chryste prosze ciebie oto aby Twoja laska Milosierdzia pomogla mi wyjsci z dlugow finasowych ktore mam i nie umiem sobie znimi poradzic uchroni mnie Jezu od szatana i mysli samobujczych ja wiem Jezu Milosierny ze to nie jest wyjscie z ciekiej syytuacji i wieze w moc modlitwy i moc Milosierdzia Twego i ze mi pomorzesz wyjsc zwyciesko a promienie Jezu Twego Milosiedzia oswietlom mi droge wyjscia z bram piekla wstrone niebios.
 matka: 08.05.2017, 06:05
 JEZU DAJ MI nadzieję.Bardz CIę proszę,błagam.Ratuj syna i ratuj nas/
 matka: 08.05.2017, 06:01
 JEZU DAJ MI nadzieję.
 D.K: 08.05.2017, 00:58
 Panie Jezu ulituj się nade mną i nad moja rodzina. Panie Jeżu przyjdź. Czekam na Ciebie z utęsknieniem.
 D.K: 08.05.2017, 00:57
 Panie Jezu ulituj się nade mną i nad moja rodzina.
 D.K: 08.05.2017, 00:55
 Panie Jezu proszę Cie o Miłosierdzie dla mnie i mojego męża. Ratuj nas . Ratuj nasza rodzine, nasze małżeństwo i chroń nasze dzieci przed złem , które nas atakuje.
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej