Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwa codzienna do świętego Józefa

     O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.


Pozdrowienie Świętego Józefa

     Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.



Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask

     Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.



Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.



Modlitwa do Świętego Józefa
Papieża Św. Piusa X

    Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.



Modlitwa o pokorę
Papieża Jana XXIII

     O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.



Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika
Papieża Pawła VI

     Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.





   


Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 celina: 10.03.2012, 09:13
 SW.JOZEFIE MODL SIE ZA MOIMI PROSBAMI ,O WIARE WIARE DLA MICHALA ,ZDROWIE ,PRACE DLA PIOTRKA PROSZE CIE SW .JOZEFIE
 Renia;: 09.03.2012, 17:49
 Swięty Józefie przyjdż nam z pomocą , niech mój mąż znajdzie jak najszybciej dobrą, stałą pracę, abyśmy nie utonęli w długach lecz skutecznie się z nich wyzwolili. Błagam!
 maria: 07.03.2012, 08:11
 Święty Józefie dziękuję za otrzymane łaski i proszę o dalszą opiekę,zdrowie i pomoc w codziennym trudzie dla mojej mamy,synów i dla mnie.
 Ela: 03.03.2012, 18:23
  Święty Józefie proszę o zdrowie dla moich najbliższych oraz żeby moja córka dostała się w tym roku na studia a dla siebie o dobrą pracę, która będzie sprawiała mi radość, żebym lepiej zarabiała i mogła pomagać innym!!
 matka Maria: 28.02.2012, 21:51
 Święty Józefie twojej opiece polecam swoich synów,mamę i siebie.Proszę o zdrowie i pomoc w codziennym życiu i w pracy dla moich synów.
 barbara: 28.02.2012, 18:15
  Św. józefie proszę pozwól mi odczuć moc Twojego wstawiennictwa, pozwól radować się z łaski o która tak proszę. Tobie Pan nie odmówi, wiesz jakie to ważne dla mnie Błagam wyjednaj mi Bożą Przychylność i Boże miłosierdzie.amen
 Agnieszka: 27.02.2012, 08:59
 św. Józefie proszę CIę o zdrowie i rozum w głowie
 marcin: 26.02.2012, 11:09
 SWIETY JÓZEFIE NIGDY MNIE NIEZAWIODŁEŚ POMÓZ MI WYJSC Z DŁUGÓW TY DOBRZE WIESZ JAKIE MAM PROSZE CIE I BŁAGAM ZRÓB COS ABYM MÓGŁ WRESCIE NORMALNIE ZYC Z SWOJA RODZINA I SPOKOJNIE PRACOWAC W SWOIM WARSZTACIE NA TWOJA I BOŻA CHWAŁE Z GÓRY CI DZIĘKUJE BO WIERZE I WIEM ZE MNIE NIGDY NIEZAWIEDZIESZ AMEN
 Sylwia: 25.02.2012, 22:07
 Św. Józefie ty wiesz co dzieje się w moim życie i w moim sercu. Błagam pomóż mi! Postaw na mojej drodze mężczyznę który mnie będzie kochał i szanował, i którego ja będę kochać i szanować, który będzie dla mnie dobrym mężem, który będzie o mnie dbał i troszczył się
 AGNIESZKA: 25.02.2012, 21:16
 ŚW. JÓZEFIE RATUJ NASZE MAŁŻEŃSTWO CHROŃ NAS PRZED TEŚCIOWĄ
 Agnieszka: 25.02.2012, 21:14
 PROSZĘ CIĘ MÓJ ŚW. JÓZEFIE O TO BY TEŚCIOWA PRZESTAŁA NAM ŻLE ŻYCZYĆ I CIĄGŁY ZAMENT ROBIĆ.CHROŃ MNIE PRZED NIĄ I MOJĄ RODZINĘ.BŁAGAM GORĄCO ŚW. JÓZEFIE WYSUCHAJ MEJ PROŚBY.DOŚĆ JUZ NAWYRZĄDZAŁA KRZYWD.POWSTRZYMAJ JĄ ŚW. JÓZEFIE SWĄ MOCĄ,BŁAGAM.
 matka: 21.02.2012, 20:26
 Święty Józefie proszę o Twoją ojcowską opieke dla mojej rodziny i mamy -Heleny,bo jesteś Wspaniałym Opiekunem,proszę o zdrowie i pomoc w codziennym naszym trudnym życiu,Proszę o pomoc w trudnych sprawach,Wiem,że dla Ciebie nie ma rzeczy nie możliwych.
 matka: 17.02.2012, 15:09
 Święty Józefie proszę o Opiekę Twoja Ojcowska dla mojej rodziny,o zdrowie,wspieraj nas w trudach naszego życia i osłaniaj nas przed złem.Prowadż Swoją bezpieczną drogą,Święty Józefie,Ty wiesz jak bardzo potrzebujemy Twojej Pomocy.
 m: 16.02.2012, 14:32
 Święty Józefie. Wyproś mi u Pana dar dostania dobrej pracy. Przysięgam wykonywać ją całym sercem. Dziękuję.
 d-awioa: 15.02.2012, 16:41
 Swiety Jozefie prosze pomoz mi znalesc prace...Nie zbadane sa wyroki Boskie, stracilam prace w obecnym miejscu zamieszkania, nie martwie sie bo wiem ze jestes ze mna. Zaczynam nowe zycie, nowe miasto...Sw Jozefie prosze pomoz mi znalesc nowa prace,w ktorej sie spelnie. Dziekuje ci za twoja pomoc.
 w-d: 15.02.2012, 16:40
 Święty Józefie, proszę Cię z całego serca, pomóż Danielowi i mi być razem, tworzyć piękną miłość i rodzinę, jeśli jest taka wola Pana Boga.
 agnieszka: 13.02.2012, 07:54
 św.Józefie proszę Cię o dar nauczenia się języków obcych
 agnieszka: 11.02.2012, 09:17
 ś.Józefie proszę CIe wysłuchaj mojej prożby,proszę o prace która pozwoli godziwe zyć.Realizować się w rodzinie i zawodowo.
 wjj: 09.02.2012, 14:39
 Święty Józefie proszę o stałą pracę,dobrze platna!!SWIETY JÓZEFIE POTEZNY WYBAWCO POMÓZ MI WYJSC Z DŁUGÓW KART KREDYTOWYCH POZYCZEK W BANKACH I U LUDZI RATUJ MÓJ ORĘDOWNIKU AMEN
 wjj: 09.02.2012, 14:38
 Święty Józefie proszę o stałą pracę,dobrze platna!!
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] (65) [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść




[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej