Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwa codzienna do świętego Józefa

     O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.


Pozdrowienie Świętego Józefa

     Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask

     Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa
Papieża Św. Piusa X

    Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.Modlitwa o pokorę
Papieża Jana XXIII

     O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika
Papieża Pawła VI

     Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

   


Wasze komentarze:
 iwona: 06.01.2011, 18:40
 Święty Józefie uchroń Jacka przed wpływem kolegów .
 Gosia: 04.01.2011, 20:02
 Św Józefefie, proszę cię o dobrą pracę.
 magdalena: 03.01.2011, 22:00
 Swięty Józefie głowo rodziny wysłuchaj próśb powyższych i poniższych osób a dla mnie spraw bym dostała dobrą pracę, cieszyła się zdrowiem dostałą dobrego męża i nie opuszczaj w potrzebie mojej rodziny tej bliższej jaj i tej dalszej.
 magdalena: 03.01.2011, 21:59
 Swięty Józefie głowo rodziny wysłuchaj próśb powyższych osób a dla mnie spraw bym dostała dobrą pracę, cieszyła się zdrowiem dostałą dobrego męża i nie opuszczaj w potrzebie mojej rodziny tej bliższej jaj i tej dalszej.
 Żona: 03.01.2011, 17:48
 Święty Józefie proszę Cię pomóż nam w sprawach materialnych, aby mąż mógł spłacić długi i zakończyć pracę w firmie przez którą cierpi rodzina
 ALICJA: 01.01.2011, 15:21
 SW JOZEFIE blagan uczyn cud abym mogla wewnetrznie stanac na nogi i podjac trafna decyje w sprawie mojego wyboru .BLAGAM DAJ MI ZNAK JAKA DROGA ISC
 Anna Grazyna: 30.12.2010, 23:10
 Św. Józeie pomóz mi zyc po odejsciu meza. pomóz mi odszukac pracę. pomóz wyjśc z cięzkiej choroby. Powstrzymaj bym nie prosila męza o wsparcie finansowe. mąz mnie teraz nie nawidzi i zatrzymaj moje upokorzenie. To nie godne kobiety jest by zebrac u meza po 28 latach mazenstwa o wsparcie finansowe. Polecajmnie Bogu o św. Józefie.
 ania: 30.12.2010, 23:06
 Wypros u Pana SW.Józefie bym znalazła prace, bym miala zdrowie by ja wykonywac, bym nie musiała żebrac u meza, który mnie porzucil bo zakochal sie w innej kobiecie,po 28 latach wspólnego zycia.o wparcie finansowe, bym nie prosiła nikogo o wsparcie. Dodaj sił bym potrafiła zarobic na siebie i utrzymanie domu. Pomóz mi Św.Józefie, bym wyleczyła sie z chorób kobiecych. Prosze o zatrzymanie krwawienia, które nie powinno być , bo jestem kobieta ponad 2 lata po menopauzie. Jezu ufam TOBIE.
 Anna: 27.12.2010, 18:59
 Święty Józefie proszę opiekuj się naszą rodziną, aby już panował spokój i zgoda. Proszę Aby mój mąż nie pragnął innych kobiet, tylko mnie bardzo kochał i był mi wierny.
 asia: 27.12.2010, 16:26
 Świety Jozefie pragnę wspanialej rodziny , Ty zaopiekowałes się Jezusem i tak chce aby ktos pokochał moja córke piekną Twoją miłością. Wyproś mi męża z którym będe mogła dać nastepne życie. Amen
 J...: 24.12.2010, 01:21
 Świety Józefie miej w opiece mnie i mojego chłopaka, spraw żeby wszystko ułożyło sie dobrze miedzy nami. Chciałabym podziekować Ci również za pracę, którą bardzo lubie.
 Ilunia: 16.12.2010, 23:05
 Św Józefie pomóż mi abym dostała pracę w wymarzonym Urzędzie...
 Patrycja: 15.12.2010, 15:45
 Swiety Jozefie, pragne oddac moje zycie w Twoje rece. Wszystkie trudy dnia codziennego, moich najblizszych i moja przyszlosc o ktora tak bardzo sie niepokoje, Tobie oddaje! Prosze, czuwaj i nie pozwol abym sie lekala. Pomagaj mi z odwaga isc droga do ktorej zostalam powolana. Prosze Cie takze o poznanie czlowieka z ktorym moglabym dzielic moje zycie. Jesli taka jest wola Pana abym byla zona i matka, to blagam Cie postaw tego czlowieka na mojej drodze i spraw abym rozpoznala ze ten czlowiek jest od Ciebie. Swiety Jozefie, wierze, ze bedziesz wstawial sie w moich intencjach u Pana.
 A: 15.12.2010, 00:28
 proszę św.Józefie o uzdrowienie miłości Aleksandry i Łukasza,uzdrowienie zranień,przebaczenie,łaski.
 ja: 14.12.2010, 19:46
 Proszę pomóż
 ja: 14.12.2010, 19:44
 Proszę pomóż Józefie
 Anna: 13.12.2010, 09:35
 Święty Józefie, proszę Cię pomóż mojemu mężowi w sprawach finansowych, aby mógł szybko spłacić długi i zakończyc pracę, która przynosi wiele zła naszej rodzinie. Proszę czuwaj nad naszą rodziną.
 Agnieszka: 10.12.2010, 09:33
 Św. Józefie,spraw aby mąż przestał mieć ciagłe pretęsie o wszystko,żeby przejrzał na oczy. Ja czekam wciąż na ślub kościelny który obiecał mi 3lata temu.Prowadż Go bo cheba się zagubił św.Józefie.
 jacek : 10.12.2010, 08:41
 prosze cie sw juzefie abym dostal sprawiedliwe wynagrodzenie za prace
 Emilia: 06.12.2010, 14:07
 Św. Józefie dziękuję Ci za dotychczasową opiekę nade mną i moją rodziną. Proszę Cię spraw bym wróciła do pracy. Obdarz zdrowiem mojego syna. Św. Józefie patronie mojej rodziny wysłuchaj moich próśb.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] (74) [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej