Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwa codzienna do świętego Józefa

     O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.


Pozdrowienie Świętego Józefa

     Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask

     Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa
Papieża Św. Piusa X

    Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.Modlitwa o pokorę
Papieża Jana XXIII

     O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika
Papieża Pawła VI

     Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

   


Wasze komentarze:
 smutna: 22.01.2009, 20:20
 ŚW.JÓZEFIE-dziękuję, że wreszcie udało mi się zapomnieć...............proszę o dalszą pomoc-szczególnie w znalezieniu pracy i jeśli to możliwe to chciałabym, abyś pokazał drogę do mojego serca mojemu przyszłemu mężowi-proszę!!!
 ASIA 114: 15.01.2009, 00:18
 święty Józefie proszę Cię o pracę ,wstaw się za mną
 Miridiam: 09.01.2009, 23:00
 Święty Józefie,proszę pomóż mi myślec bez lęku o przyszłości i ochroń mój dom od zagrożenia ze strony bezmyślnych ludzi.Proszę też,by w ich sercach pojawiło sie współodczuwanie i miłość. Ufam bezgranicznie w Twoja opieke i pomoc.Dziekuję.
 xxx: 07.01.2009, 19:31
 św. Teresa od Jezusa († 1582): "Nie pamiętam, bym kiedykolwiek, aż do tej chwili prosiła go, o jaką rzecz, której by mi nie wyświadczył. Jest to rzecz zdumiewająca, jak wielkie rzeczy Bóg mi uczynił za przyczyną tego chwalebnego Świętego, z ilu niebezpieczeństw na ciele i na duszy mię wybawił. Innym świętym, rzec można, dał Bóg łaskę wspomagania nas w tej lub owej potrzebie, temu zaś chwalebnemu Świętemu, jak o tym wiem z własnego doświadczenia, dał władzę wspomagania nas we wszystkich. Chciał nas Pan przez to upewnić, że jak był mu poddany na ziemi jako opiekunowi i mniemanemu ojcu swemu, który miał prawo Mu rozkazywać – tak i w niebie czyni wszystko, o cokolwiek on Go poprosi. Przekonali się o tym i inni, którym poradziłam, aby się jemu polecili, i coraz więcej jest już takich, którzy go czczą i wzywają, doznając na sobie tej prawdy. Pragnęłabym wszystkich pociągnąć do pobożnej czci tego chwalebnego Świętego, wiedząc z długoletniego doświadczenia, jak wielkie dobra on jest mocen wyjednać nam u Boga. Nigdy jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by prawdziwe miał do niego nabożeństwo i szczególną cześć mu oddawał, a nie osiągnął coraz większych korzyści w cnocie, bo on w sposób dziwnie skuteczny wspomaga każdą duszę, która się mu poleca. Od wielu lat już, o ile pamiętam, co roku w dzień święta jego proszę o jaką łaskę i zawsze ją otrzymuję, a jeśli prośba moja jest w czym niewłaściwa, on ją zawsze sprostuje dla większego dobra mego. Proszę tylko dla miłości Boga każdego, kto by mi nie wierzył, niech spróbuje, a z własnego doświadczenia przekona się, jak dobra i pożyteczna to rzecz, polecać się temu chwalebnemu Patriarsze i go czcić. Szczególnie dusze oddane modlitwie wewnętrznej powinny go ustawicznie wzywać z ufnością i miłością; nie rozumiem, jak można myśleć o Królowej Aniołów i o tych latach, które przeżyła z Dzieciątkiem Jezus, a nie dziękować zarazem świętemu Józefowi za poświęcenie, z jakim wówczas ich oboje opieką swoją otaczał. Kto nie znalazł jeszcze mistrza, który by go nauczył modlitwy wewnętrznej, niech sobie tego chwalebnego Świętego weźmie za mistrza i przewodnika, a pod wodzą jego nie zbłądzi."
 smutna: 06.01.2009, 19:27
 ŚW.JÓZEFIE-proszę pomóź zapomnieć!!!
 andrzej: 29.12.2008, 21:48
 SW JOZEFIE PROSZE TRZYMAJ MNIE Z DALEKA OD KLOPOTOW. AMEN
 Malgosia: 28.12.2008, 15:50
 Św. Józefie proszę o błogosławieństwo w mojej rodzinie. Proszę równiez o mozliwośc założenia własnej rodziny szczęsliwej, silnej Bogiem. Porszę o błgogosławieństwo w pracy.Bog zapłać!
 AS: 22.12.2008, 12:23
 TY WIESZ CZEGO POTRZEBUJE-MIEJ NAS W SWOJEJ OPIECE.AMEN
 Basia: 21.12.2008, 23:54
 Święty Józefie! Proszę Cię o dobrego męża i uzdrowienie mojego zranionego serca po związku z Józefem, z którym byłam przez ponad półtora roku...Proszę pomóż mi odkochać się w Nim i nie reagować płaczem na Jego widok. Daj zakochać się i uzdrów wszystkie rany. A Józefowi daj łaskę opamiętania i pomóż Mu znaleźć dobrą żonę, którą będzie szanował i kochał ponad wszystko!
 Dorota: 19.12.2008, 03:16
 Swiety Jozefie blagam Cie o dobrego meza i macierzynstwo. Jezeli to jest on przedluz mu rezydencje.
 ania: 18.12.2008, 12:36
 ŚW.JÓZEFIE proszę o dobrą żonę dla syna i o opiekę dla małżeństw moich dzieci a także za mojego męża o wsparcie w trudach utrzymania rodziny.Wypraszaj dla nas wszystkich i tych za których się modlimy głeboką wiarę,nadzieję i miłość.Dziękuję.
 mariusz : 14.12.2008, 21:00
 Św. Józefie proszę cie o dobra rodzinę, o wszelkie łaski na dalsze dni mojego życia
 KaKaKAA: 13.12.2008, 20:43
 Proszę niech Święty Józef będzie nadal patronem mojego męza, by jak dotychczas miał silę i zdrowię dbać o rodzinę
 KaKaKAA: 13.12.2008, 20:43
 Proszę niech Święty Józef będzie nadal patronem mojego męza, by jak dotychczas miał silę i zdrowię dbać o rodzinę
 Aga: 10.12.2008, 12:27
 Święty Józefie proszę Cię o to by mąż znalazł dobrą,satysfakcjonująca go pracę ,by cieszył się życiem.Spraw by nasza rodzina stała sie prawdziwym ogniskiem domowym i aby nikt już nie zburzył naszego szczęścia.Miej nas w swojej opece.
 Karolina: 08.12.2008, 14:31
 Józefie, pomóż memu mężowi znaleźć dobrą i godną pracę. Wstawiaj się proszę za nami.
 mama : 29.11.2008, 14:57
 Sw Jozefie blagam juz tak dlugo o ratunek o prace dla syna prosze o modlitwe za niego i laski
 asia: 26.11.2008, 09:17
 dzieki ci sw jOZEFIE ZA WSTAWIENNICWTO I PRACE KTORA MAZ MA , POMOZ MU WYTRAC W TEJ FIZ PRACY ,KTOREH DO TYCHCZAS NIE ZAZNAL,I KTORA POZWOLI MU DOCENIL CO MIAL A STRACIL PRZEZ ZANIDBANIA MIEJ GO W OPIECE I PROWADZ
 Anna: 26.11.2008, 08:15
 Święty Józefie proszę o zdrowie ciała i duszy dla syna Marcinka, odsuń wszelkie duchy nieczyste od naszej rodziny , przywróć nam radość i spokój serca..błagam Cię opiekunie rodzin
 malgosia: 25.11.2008, 13:04
 swiety jözefie,byles tak bardzo troskliwym ojcem dla naszego zbawiciela,prosze cie z calego serca abys wstawil sie u naszego ukochanego,umilowanego pana najwyzszego o nawröcenie mojej cörki i chlopaka ktörego kocham,swiety jözefie dziekuje.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] (98) [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej