Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwa codzienna do świętego Józefa

     O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.


Pozdrowienie Świętego Józefa

     Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask

     Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa
Papieża Św. Piusa X

    Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.Modlitwa o pokorę
Papieża Jana XXIII

     O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika
Papieża Pawła VI

     Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

   


Wasze komentarze:
 Marek: 25.11.2013, 21:58
 Dziękuję Ci święty Józefie za łaski które dla nas wyjednałeś za powrót do polski za dom ,za pracę, za samochód, dziękuję Ci za zdrowie nasze i naszych dzieci. Proszę jednocześnie o dalsze wspieranie naszej rodziny, moją zmianę.
 ela: 18.11.2013, 08:55
 Proszę Cię o pomoc w sprzedaniu domu w dobrej cenie.
 monika: 17.11.2013, 18:06
 Św.Józefie bardzo Cię proszę aby mój syn był dobrym człowiekiem,i żeby znalazł pracę w której by się utrzymał.KREDO
 krzysztof: 11.11.2013, 09:31
 Sw.jozefie proszcze Cie o pomoc w zalatwieniu moich cieszkich spraw finansowych zwiazanych z uszkodzeniem auta
 jacek: 07.11.2013, 10:04
 Św.Józefie proszę cie op pomoc w sytuacji naszej rodziny odnośnie znalezienia dobrego mieszkania i pieniędzy na nie,
 Stanisław: 04.11.2013, 21:42
 Św Józefie proszę Cię o pomoc w znalezieniu pracy na utrzymanie domu,Pomóż mi i daj nadzieję bo słabnę.
 Ania: 03.11.2013, 09:58
 Święty Józefie prosze Cię wstaw się za mną z prośbą o dobrego męża, który się mną zaopiekuje oraz o godziwą, dobra, stabilną i spokojną pracę.
 Magdalena: 29.10.2013, 22:16
 Święty Józefie, modląc się do Ciebie proszę o to, bym znalazła pracę, by ktoś mnie zatrudnił, mam 40 lat, tak bardzo bym chciała pracować.
 Aneta: 23.10.2013, 18:47
 Św. Józefie proszę Cię potrzebuję do mojego warsztatu pracownika może nawet jutro przyjść błagam.
 M.I.: 22.10.2013, 08:50
 Św.Józefie błagam o Twój patronat nad naszą rodziną która się rozpadła przez mojego męża który odszedł do innej kobiety.Daj mu siłę żeby potrafił zrozumieć swój błąd i żeby zechciał odbudować naszą rodzinę.Daj mi siły jako samotnej matce żebym potrafiła wychować te dzieci na wzór Twojego syna.wiem że nie zasługuję na Twoją łaskę ale proszę i błagam dopomóż mi.Amen
 asia: 22.10.2013, 00:59
 Swiety Jozefie prosze cie pokornie o wyproszenie lask dla mnie i o blogoslawienstwo Boga.
 Beata K.: 18.10.2013, 12:43
 Najswietszy Ojcze Jozefie. Pomoz mi rozwiazac problem opieki nad moja mama. Natknij sAd w Gorzowie, aby znalazl opiekuna z urzedu dla mojej mamy. Abym nie byla zmuszaona do tego .Zebym nie musiala podawac nazwiski adresu rodziny. Zeby radca prawny pomogl mi pozytywanie rozwiazac problem.Zebym nie musiala jechac do sadu. Prosze, aby ktos z opieki zgodzil sie byc opiekunem mamy. Prosze o spokoj i sile. Strzez mnie od zlego. Miej moja rodzine i mnie w opiece.I ale , ktora mi pomaga duchowo.
 Bożena;10.10.2013: 10.10.2013, 22:50
 Święty Józefie proszę Cię o wstwiennictwo u Twojego przybranego Syna ,abyś wyprosił dobrą pracę dla mojego syna Patryka,który założył rodzinę i liczy na Waszą POMOC.
 Agnieszka : 10.10.2013, 08:09
 Święty Józefie proszę Cię o dobrą pracę dla mojego chłopaka, aby zapewniała mu ona poczucie bezpieczeństwa oraz aby dzięki niej miał odwagę podjąć decyzję o naszym ślubie i byciu ojcem. Spraw, aby praca, którą będzie wykonywał zbliżała go do Pana Boga, ubogacała jego życie i przemieniała je. Proszę aby był w niej uczciwy i wykonywał ją dla ubogacenia siebie i dobra innych ludzi. Dziękuję Ci za Twoją pomoc.
 Kamila: 08.10.2013, 08:00
 Św. Józefie proszę Cię o wstawiennictwo u Boga. Jeśli jest to zgodne z Jego wolą. Proszę o owoc naszego małżeństwa, o dzieciątko. Proszę Boga i Ciebie abyś wstawił się za nami w tej intencji. Proszę Cię również w intencji dzieci porzuconych, nie kochanych przez rodziców, aby w Rodzinie Jezusowej odnaleźli wszystko to czego brakuje im w relacjach z własnymi rodzicami.
 krzysztof: 08.10.2013, 01:30
 Drogi Ojcze Józefie. Obdarz mnie praca dzięki której wybuduje dom,założe katolicka rodzinę i utrzymam domowników w dobrym bycie materialnym i duchowym. Spraw u Pana bym nie musiał już pracować w niedzielę a obecnie również w soboty gdyż jak wiesz studiuje.. Daj pracę która będzie dawac mi radość i satysfakcję oraz godziwe wynagrodzenie. Dziękuję Ci za cudowna Kobietę jaka mi wyprosiles u Pana. Twój syn.
 Andrzej: 07.10.2013, 16:26
 Święty Józefie! Daj mi mądrość, wytrwałość i sily do poradzenia sobie z moją obecną sytuacją.
 Beata: 01.10.2013, 08:19
 Św. Józefie proszę o spokojne i szczęśliwe życie dla mnie i dla moich dzieci. Pokornie proszę.
 irena: 30.09.2013, 13:13
 ś w. Józefie proszę cię opiekuj się moją rodziną; umacniaj w nas wiare, uproś zdrowie i miłość w rodzinie. Błagam cię, przybądz nam z pomocą i pozostań na zawsze w naszych sercach. prosi stroskana matka.
 Teresa : 28.09.2013, 11:42
 Święty Józefie proszę daj mi i mojej rodzinie dużo Łask Bożych zgodę , miłość i spokój w mojej rodzinie.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35) [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej