Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwy do św. Rity (II)
(święta od spraw beznadziejnych)

     O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

     Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

     O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

     Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

     Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

     O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

     O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

     A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

     Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

     Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

     Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

     Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

   


Wasze komentarze:
 mama: 09.05.2017, 14:47
 Blagam Cie Sw Rito , aby poruszylo sie skamieniale serce Sandry i wrocila do Chada
 maria : 09.05.2017, 14:45
 Sw Rito blagam cie nadal zeby poruszylo sie serce Sandry i wrocila do Chada, ktory tak cierpi Blagam wysluchaj mej prosby
 zocha,: 08.05.2017, 09:44
 Swieto Rito prosze miej mnie w swojej Opiece , dodawaj sił,cierpliwosci obdarzaj zdrowiem ,pocieszaj mnie w chwilach trudnych w samotnosci,prosze wysluchaj moje prosby aby spelniły sie moje marzenia i szczescie usmiechneło sie do mnie,,,
 Helena: 08.05.2017, 08:48
  Święta Rito proszę wysłuchaj mojej prośby i dopomóż mi rozwiązać mi moje problemy , aby umowa , którą podpisałam została anulowana , oświeć umysł tego Pana , aby zgodził się na unieważnienie tej umowy i oby nie żądał ode mnie niczego. Dodaj mi zdrowia i otuchy obym mogła to wszystko przeżyć i nadal opiekować się swoim niepełnosprawnym bratem. O to błagam Cię gorąco i w Tobie pokładam wszystkie me nadzieje.
 mama: 08.05.2017, 08:41
 Sw.Rito prosze wstaw sie za moja corke,zeby pomyslnie zalatwila ta sprawe zwiazana z praca.
Jezu ufam Tobie
 Sylwia : 07.05.2017, 22:32
 Proszę Św. Rito o pomoc w tej trudnej sprawie, czyli przyjęcia mojego męża do pracy. Dziękuję za wszystko.
 wdowa samotna,: 07.05.2017, 12:06
 Ukochana Swieta Rito prosze pomóz Twojej Czcicielce,Kobiecie wdowie bardzo samotnej,ktore potrzebuje troche miłosci ,ciepla ,szczęścia i drugiej osoby aby wzajemnie sie wspierac w trudnych chwilach,Nieumiem sobie sama poradzic.Samotne dni sa ciężkie,i smutne.Dzieci maja swoje zycie rodziny.Prosze gorąco wysłuchaj moich goracych modlitw,Otrzyj łzy z moich oczu bo tak często płacze siedzac , przemysliwujac swoje zycie,Prosze obdarzaj mnie zdrowiem abym szczęśliwie doczekala wnuka ,który ma sie narodzic.Moja Nadziejo wysłuchaj ,spraw abym zaznala troche szczęścia jeszcze na emeryturze,,Prosze o oredownictwo U Jezusa Ukrzyzowanego,abym zostala wysluchana,,Twoja czcicielka,
 Anna: 07.05.2017, 11:45
 Święta Rito bardzo Cię proszę wspomóż mnie w tym abym zdała 15 maja tego roku prawo jazdy.Spraw aby stres nie zapanował nade mną w tym dniu oraz proszę o dobrego egzaminatora na tym egzaminie.Amen
 Kochająca mama: 07.05.2017, 10:01
 Błagam Cię św. Rito o pomoc dla naszej rodziny, o spokój i wyciszenie. Aby sprawa mojej córki sama się rozwiązała, by nie czuła się winna, bo nic złego nie zrobiła. Otocz ją swoją opieką i wstawiennictwem u Boga w czasie matur i nie pozwól, by się stresowała. Niech dobrze wykorzysta swoją wiedzę, pilność i uczciwość , a jej altruistyczna postawa zostanie wynagrodzona w upraszaniu dla niej łask u Boga. Niech pomyślnie zda maturę i dostanie się na wymarzone studia. Błagam Cię o pomoc.
 Renata: 07.05.2017, 09:33
 Św Rito uzdrów mnie z migreny i bólów brzucha, z bezsenności, nerwicy, smutku, niepewności sibie. Proszę o stałą dobrze płatną pracę na cały etat, w której będę się dobrze czuła i dam sobie radę.
 Kacha: 06.05.2017, 22:30
 Św Rito proszę o wstawiennictwo u Pana Naszego o zdrowie dla mojego dziecka. Błagam
 Kacha: 05.05.2017, 22:32
 św Rito proszę wstaw się u Pana Nadzego o zdrowie dla mnojego dziecka.
 Kacha : 05.05.2017, 09:39
 św Rito proszę o zdrowie dla mojego dziecka. Dziękuje
 basia: 05.05.2017, 09:35
 Św. Rito proszę pomóż mi w moich życiowych poczynaniach. Proszę wesprzyj mnie w tym trudnym czasie. Postaw na mojej drodze ludzi, którzy podadzą mi dłoń z pomocą.
Św. Rito proszę nie opuszczaj mnie. Proszę pomóż.
 Kacha : 04.05.2017, 22:37
 św Rito proszę o zdrowie dla mojego dziecka. Dziękuje
 Aneta: 04.05.2017, 20:16
 Święta Rito bardzo proszę Cię o zdrowie dla mamy
 matka załamana,: 04.05.2017, 18:56
 Swięta RITO nasza patronko w sprawach niemozliwych,Opiekunko w sprawach beznadziejnych prosze wstaw sie do Boga aby wysłuchal moich goracych modlitw, uwolnił mnie z mojego utrapienia oddalił lęki,które trapią moje serce, o zdrowie ,zycie w samotności,brak porozumienia z dziecmi,niech zrozumią, ze matka potrzebuje miłosci wsparcia.Swięta Rito Uproś Jezusa Ukrzyzowanego o wsparcie ,łaski rozwiązanie problemów zdrowotnychi finansowych.Bez pomocy Boga i Twojego Swieta Rito nieporadze sobie,popadam w nerwice.Prosze o wysłuchanie moich modlitw. Tak bardzo chce wsparcia duchowego, wybaczenia moich słabosc,zmian w moim zyciu aby byc blizej koscioła, chce zasłuzyc na pomoc Jezusa i Matuchny,Pomóz mi Swięta Rito..........
 matka załamana,: 04.05.2017, 18:54
 Swięta RITO nasza patronko w sprawach niemozliwych,Opiekunko w sprawach beznadziejnych prosze wstaw sie do Boga aby wysłuchal moich goracych modlitw, uwolnił mnie z mojego utrapienia oddalił lęki,które trapią moje serce, o zdrowie ,zycie w samotności,brak porozumienia z dziecmi,niech zrozumią, ze matka potrzebuje miłosci wsparcia.Swięta Rito Uproś Jezusa Ukrzyzowanego o wsparcie ,łaski rozwiązanie problemów zdrowotnychi finansowych.Bez pomocy Boga i Twojego Swieta Rito nieporadze sobie,popadam w nerwice.Prosze o wysłuchanie moich modlitw. Tak bardzo chce wsparcia duchowego,zmian w moim zyciu aby byc blizej koscioła, chce zasłuzyc na pomoc Jezusa i Matuchny,Pomóz mi Swięta Rito,
 Sylwia : 04.05.2017, 13:52
 Dziękuję Ci Św. Rito za wszystko. Proszę o zdrowie dla mojego synka, który jest jeszcze w brzuszku oraz pracę dla mojego męża.
 sebastian: 03.05.2017, 15:05
 Sw rito dziekuje ci za wiele lask w zyciu pomaga mi modlitwa prosze blagam o moje malzenstwo aby moja zona stala sie inna aby bylo mniej nerwow klotni prosze cie i aby ona tez zapragnela ciebie prosze dopomoz amen
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] (69) [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej