Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwy do św. Rity (II)
(święta od spraw beznadziejnych)

     O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

     Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

     O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

     Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

     Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

     O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

     O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

     A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

     Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

     Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

     Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

     Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

   


Wasze komentarze:
 basia: 24.05.2017, 12:34
 Św. Rito proszę uwolnij mnie od mego męża. Niech idzie swoją drogą. Proszę pomóż mi, daj mi siłę, zdrowie i spokój bym dała radę z tym koszmarem, który mnie czeka.
Proszę św. Rito miej mnie w swojej opiece.
 mama: 24.05.2017, 11:43
 Sw.Rito serdecznie-DZIEKUJE i prosze o dalsze wstawiennictwo.
 mama: 24.05.2017, 05:34
 Sw Rito Dziekuje ci ,ze Sandra zaczyna rozmawiac juz ze mna Prosze Cie nadal o to, aby jej milosc do Chada pokonala wszystkie przeszkody ,zeby wrocila do Chada i aby Eryk dal jej spokoj i odszedl nie rozbijajac jej narzeczenstwa z Chadem
 Kacha: 23.05.2017, 22:27
 w Rito proszę o wstawiennictwo u Pana Naszego o zdrowie i prawidłowy rozwój dla mojego dziecka. Proszę również o więcej cierpliwości dla mnie, żebym miała sile przezwyciężyć stres i wszystkie przeciwności.
 Beata: 22.05.2017, 23:17
 Swieta Rito -prosze Cie spraw aby moja corka Helena zdala egzamin maturalny z trzech przedmiotow na poziomie rozszerzonym z wynikiem powyzej 85% i tym samym wyjechala na studia do londynu. Oddana Tobie - Beata Kacha: 22.05.2017, 22:47
 w Rito proszę o wstawiennictwo u Pana Naszego o zdrowie i prawidłowy rozwój dla mojego dziecka. Proszę również o więcej cierpliwości dla mnie, żebym miała sile przezwyciężyć stres i wszystkie przeciwności.
 wdowa bezradna,,,,,,,,: 22.05.2017, 22:34
 Swięta Rito dzis 22maja Dzien Modlitw Błagalnych przed twoim obliczem, błagam pomoz mi w rozwiazaniu moich trudnych problemów , mieszkaniowych ,finansowych,spłaceniu długów, jestem beznadziejna w rozwiazywaniu problemów nie daje rady nie wiem jak mam postąpic,Prosze daj mi siły i natchnienia ,prosze o Orędownictwo twoje u Pana Najwyzszego w mojej sprawie wsparcie ,łaski,Jestem jak dziecko we mgle nie radze sobie .O Boze jest mi tak ciężko w mojej samotności niemam wsparcia znikad,Juz powoli trace nadzieje ze bedzie dobrze ze dam rade,rozwiazac te problemy osobiste i finansowe ze stanie sie CuD odzyskam wiare, siły ,zdrowie i pieniadze.Prosze o wysłuchanie moich błagalnych modlitw bo bez Pomocy twojej Swięta Rito i pomocy Bozej niedam rady .O Oredowniczko w sprawach trudnych,ostatnia nadziejo,wspomóż nieszczęśliwych.uzdrów chorych,pociesz strapionych i błogosław, tym co prosza cie z wiara, i nadzieja, Błagam o pomoc.
 wdowa z,,,,,,,: 22.05.2017, 22:23
 Swięta Rito błagam pomoz mi w rozwiazaniu moich trudnych problemów , mieszkaniowych ,finansowych jestem beznadziejna w rozwiazywaniu problemów nie daje rady nie wiem jak mam postąpic,Prosze daj mi siły i natchnienia ,prosze o Orędownictwo twoje u Pana Najwyzszego w mojej sprawie wsparcie ,łaski,Jestem jak dziecko we mgle nie radze sobie .O Boze jest mi tak ciężko w mojej samotności niemam wsparcia znikad,Juz powoli trace nadzieje ze bedzie dobrze ze dam rade,rozwiazac te problemy osobiste i finansowe .Prosze o wysłuchanie moich błagalnych modlitw bo bez Pomocy twojej Swięta Rito i pomocy Bozej niedam rady .Błagam o pomoc,
 Anna : 22.05.2017, 21:50
 Św Rito proszę Cię o zdrowie dla synka żeby znów nie skończyło się antybiotykiem niech wyzdrowieje niech z dnia na dzień będzie dobrze proszę Cię o męża niech nie kłamie i mnie wysłuchaje
 Święta Rito...: 22.05.2017, 19:35
 Pomóż mi św.Rito i wstaw się za nami. Już wiesz co dręczy moje serce. Z ufnością zawierzam się Tobie. Chciałabym swojemu dzieciątku, które noszę pod swoim sercem dać na drugie imię Rita, o ile to będzie możliwe. Pragnę żebyś była patronką mego dzieciątka i gorąco Cię o to proszę, abyś nie odrzuciła mych modlitw i próśb skierowanych ku Tobie.
 Jolanta: 22.05.2017, 19:01
 Swieta Rito,blagam cie o modlitwe za ulge w.cietpieniu,za lepsze zdrowie ,abym juz tak bardzo nie cierpiala z powodu choroby kregoslupa,upros mi zdrowie i sily abym mogla pracowac.bo jestem sama i nie mam nikogo kto by. mi pomogl.
 e.: 22.05.2017, 15:48
 Swięta Rito, w Twoim dniu 22.05 dziekuję za wszystkie łaski od Ciebie otrzymanie. Miej w opiecę moją Rodzinę, Lusię i jej rodzine oraz Zofię. Twój wierny pielgrzym EG.
 Xyz: 22.05.2017, 12:20
 Święta Rito, błagam pomóż. Proszę o szczesliwe narodziny wnuka, zdrowie dla wnuczek oraz aby córka ułożyła sobie życie z odpowiedzialnym uczciwym człowiekiem. Niech moje dzieci i wnuki będą zdrowe, bezpieczne i szczęśliwe. Proszę również o zdrowie dla mnie. Jezu ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij. Amen. 🌷
 Janina: 22.05.2017, 10:52
 Sw. Rito prosze o wstawiennictwo,zeby Pan Wszechmogacy mnie wysluchal.
Jezu Ufam Tobie...
 jm: 22.05.2017, 05:55
 Św Rito proszę pomóż mi pozytywnie rozwiązać problem w mojej pracy
 Bea: 21.05.2017, 23:51
 Prosze,Cie Sw.Rito aby moj syn wrocil na droge,ktora prowadzi do Boga.Prosze rowniez aby zaliczyli ten rok studiow i znalezli prace.Dziekuje Ci za dotychczasowa opieke nad nami.Twoja czcicielka
 Bea: 21.05.2017, 23:49
 Prosze,Cie Sw.Rito aby moj syn wrocil na droge,ktora prowadzi do Boga.Prosze rowniez aby zaliczyli ten rok studiow i znalezli prace.Dziekuje Ci za dotychczasowa opieke nad nami.Twoja czcicielka
 Kacha: 21.05.2017, 22:27
 w Rito proszę o wstawiennictwo u Pana Naszego o zdrowie i prawidłowy rozwój dla mojego dziecka. Proszę również o więcej cierpliwości dla mnie, żebym miała sile przezwyciężyć stres i wszystkie przeciwności.
 Anna : 21.05.2017, 22:10
 ŚW RITO PROSZĘ Cię o zdrowie dla mojego synka aby się nie rozłożył daj mu zdrowie i proszę Cię aby mąż mnie zrozumiał i nie był taki
 wdowa........: 21.05.2017, 20:39
 O potężna i sławna Swięta RiTO Błagam pomóż mi w trudnej sytuacji życiowej,nieumiem sobie poradzic nie wiem co zrobic,jak pokierowac waznymi problemami osobistymi, finansowymi.Niemam na kogo liczyc jestem samotna.Zwracam sie do Ciebie Swięta Rito z goracą prosba,o wsparcie,pomoc.Ty znasz mój problem mieszkaniowy ,jak mam postapić,tak bardzo chciałabym aby moja sytuacja finansowa sie poprawiła spelniły sie moje marzenia.POmóz mi wysłuchaj moje modlitwy .Wierze i Ufam. Chron mnie od chorób,nieszczęść,Moja Nadziejo na lepsze spokojne dni i szczęście,Czcicielka...
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] (76) [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej