Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwy do św. Rity (II)
(święta od spraw beznadziejnych)

     O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

     Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

     O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

     Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

     Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

     O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

     O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

     A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

     Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

     Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

     Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

     Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

   


Wasze komentarze:
 M...: 22.01.2017, 10:43
 Święta Rito wiem że nie jestem godna aby prosić Cie o cokolwiek ale błagam cię z całego serca wyproś mi u Boga aby los mój i mojego męża się odmienił żeby zapanował spokój w mojej rodzinie. Niech te ciągłe upokorzenia męki wreszcie się skończą. Niech mu oddadzą to co zostało mu niesłusznie zabrane. Błagam Cię Św Rito i przeproś Boga że czasami mam chwile zwątpienia ale myśle że on wie że nie mam w nikim wsparcia nawet we własnej mamie...
 M...: 22.01.2017, 10:43
 Święta Rito wiem że nie jestem godna aby prosić Cie o cokolwiek ale błagam cię z całego serca wyproś mi u Boga aby los mój i mojego męża się odmienił żeby zapanował spokój w mojej rodzinie. Niech te ciągłe upokorzenia męki wreszcie się skończą. Niech mu oddadzą to co zostało mu niesłusznie zabrane. Błagam Cię Św Rito i przeproś Boga że czasami mam chwile zwątpienia ale myśle że on wie że nie mam w nikim wsparcia nawet we własnej mamie...
 MATKA,Z: 21.01.2017, 09:49
 Swięta Rito pociesz mnie wysłuchaj prosze daj rozum moim dzieciom ,aby matke ,która je urodziła ,wychowala szanowały należycie anie traktowały jak wroga ,poco ta nienawiść ,kłótnie,Czuje sie bardzo z tym zle ,serce boli z bólu,niemam sie komu pozalic jestem sama i samotna bardzo,jedynie łzy wylewam i zwracam sie do Ciebie Swieta Rito i do Jezusa Miłosiernego w modlitwie o pomoc i wsparcie,Czekam z nadzieja ze bedzie dobrze, dzieci zrozumieja i poprawia sie, Prosze,,
 Corka: 20.01.2017, 22:23
 Wspaniala Sw. RITO blagam Cie wyprosc u Boga laske uzdrowienia mojego taty- tylko Cud moze go wyleczyc. Blagam, prosze, kocham !
Prosze was rowniez o moflitwe o wyzdrowienia dla mojego taty ktory walczy o zycie na Oiomie juz 4 tygodnie.
Sw.Rito modl sie za nami.
 Corka: 20.01.2017, 22:22
 Wspaniala Sw. RITO blagam Cie wyprosc u Boga laske uzdrowienia mojego taty- tylko Cud moze go wyleczyc. Blagam, prosze, kocham !
Prosze was rowniez o moflitwe o wyzdrowienia dla mojego taty ktory walczy o zycie na Oiomie juz 4 tygodnie.
Sw.Rito modl sie za nami.
 MATKA załamana,: 20.01.2017, 10:04
 Swieta Rito Pocieszycielko zatroskanych i potrzebujacych pomocy pomoż mi,spraw prosze z całego serca aby problemy w naszej rodzinie kłótnie,nienawiść sie skonczyły,bo zle to wpływa na wszystkich i Moje zdrowie ,popadłam juz w nerwice ,niemam sił nie radze sobie,Tylko TY i Twoje wstawiennictwo do Jezusa Miłosiernego moze nam pomóż.Nie umiem sobie poradzić,Błagam spraw aby Osoby mi bardzo bliskie nie traktowały mni jak wroga,zrozumienie i wybaczenie to jest nam teraz potrzebne,Niemam juz sil łzy wylane nie wzruszaja zatwardziałe serca .Chcę dobrze ale jakos mi to niewychodzi.Kazdy popełnia błedy potrzebuje pomocy łask i Bozego wsparcia,Jetem juz w podeszłym wieku i czujje sie bardzo samotna ,odrzucona, Z nadzieją w sercu,,błagam o wysłuchanie i pomoc,
 Aneta : 19.01.2017, 23:22
 Święta Rito bardzo proszę Cię o zdrowie dla mamy
 Elżbieta : 19.01.2017, 21:49
 Święta Rito
Patronko spraw trudnych i beznadziejnych
Pozwól mi przyjmować bieg wydarzeń i nie naginać ich do swoich pragnień.
Pozwól mi doświadczyć, że wszystko ma swoje miejsce i czas.
Pozwól mi być dobrą matką dla syna który odcina się od Rodziny
Pozwól mi być dobrą teściową dla synowej
Pozwól mi być dobrą babcią dla wnuczki
Dziękuję za wsparcie
Amen
 Edyta I.: 19.01.2017, 21:22
 Św.Rito Tobie jedynej oddaje troski i problemy mojego domu ,błagam wyjednaj u Pana Najwyższego łaskę miłosierdzia dla mnie i mojej cudownej rodziny ,kocham nad życie swoje moją mamusie -uchron ją od wszelakich chorób nowotworowych blagam dla niej o łaskę zdrowia ,kocham z całego serca moje dzieci-Patrycje- proszę o zdrowie dla niej o prosty kręgosłup,aby rehabilitacja dała jej rezultaty,błagam aby spotkała dobrego chłopaka i mogła być szczęśliwa i poczuć prawdziwą miłość.,dla mojego synka Karolka błagam o łaskę zdrowia,aby zaczął dobrze i poprawnie mówić,dla mojego kochanego męża o łaskę zdrowia,aby zrozumiał swoje błędy i pogodził się z moją mamą,a dla mojej siostry i jej rodziny proszę o łaskę zdrowia i opieki Pana Najwyższego,dla mojego brata i jego rodziny łaskę zdrowia.Sw.Rito błagam wstaw się za mną i moją rodziną .Tak mi dopomóż Bog.Amen.
 Wanda: 19.01.2017, 19:53
 Św Rito proszę Cię o zdrowie błagam Cię o łaski spokoju ducha i umysłu.
 Zatroskana matka,: 19.01.2017, 13:43
 Ukochana Swieta Rito tak bardzo potrzebuje Twojej pomocy Twojego wsparcia,jest mi tak ciężko ,nieumiem sobie poradzic sama a niema na kogo liczyc,,Prosze o wstawiennictwo do Jezusa Milosiernego, w powaznej potrzebie,która ściska mi teraz serce w ogromnym bólu jaki mnie dreczy Blagam Cie przez zasługi Chrystusa pana aby mnie pocieszył ,dopomógli wysłuchał,Tak bardzo serce mnie boli przez niesprawiedliwe potraktowanie mnie Matki przez najblizszych,Wierzę i Ufam . Prosze o zdrowie,otarcie moich łez,rozwiazanie tych moich problemów ,zmartwien,Nieczuje sie winna a cierpię bardzo,,,Czemu najblizsze osoby tak rania starsza matke,Prosze o CUD bo niedam rady. Blagam nie otracaj mnie Swieta Rito okaz mi łaske,modle się jak tylko umiem o wysluchanie,zdrowie i pomoc finansowa,, dodaj mi sił,Przemożna Orędowniczko u BOGA,POciecho chorych i ubogich. Pomoglas tylu ludziom w beznadziejnych sprawaj zechciej i mnie pomoz wysłuchac Błagam Czcicielka,
 Zatroskana matka,: 19.01.2017, 13:35
 Ukochana Swieta Rito tak bardzo potrzebuje Twojej pomocy Twojego wsparcia,jest mi tak ciężko ,nieumiem sobie poradzic sama a niema na kogo liczyc,,Prosze o wstawiennictwo do Jezusa Milosiernego, w powaznej potrzebie,która ściska mi teraz serce w ogromnym bólu jaki mnie dreczy Blagam Cie przez zasługi Chrystusa pana aby mnie pocieszył ,dopomógli wysłuchał,Tak bardzo serce mnie boli przez niesprawiedliwe potraktowanie mnie Matki przez najblizszych,Wierzę i Ufam . Prosze o zdrowie,otarcie moich łez,rozwiazanie tych moich problemów ,zmartwien,Nieczuje sie winna a cierpię bardzo,,,Czemu najblizsze osoby tak rania starsza matke,Prosze o CUD bo niedam rady. Blagam nie otracaj mnie Swieta Rito okaz mi łaske,modle się jak tylko umiem o wysluchanie,zdrowie i pomoc finansowa,, dodaj mi sił,Czcicielka,
 mama: 19.01.2017, 13:07
 Proszę o zdrowie dla malutkiej wnusi Marysi i zdrowie dla jej mamy Proszę o modlitwe..
 mama: 19.01.2017, 13:06
 Proszę o zdrowie dla córki i jej synka Proszę o modlitwę.
 sandra: 18.01.2017, 23:18
 Św. Rito prosze z calego serca pomóż mi i mojej rodzinie aby nasze problemy sie skonczyly. Blagam Cie Sw. Rito
 Zrozpaczona : 18.01.2017, 23:09
 Sw Rito blagam aby mąż zostawił kochankę i wrócił do mnie. Wstaw się u Pana i zaopiekuj się mną
 Zrozpaczona : 18.01.2017, 23:08
 Sw Rito blagam aby mąż zostawił kochankę i wrócił do mnie. Wstaw się u Pana i zaopiekuj się mną
 Zrozpaczona : 18.01.2017, 23:04
 Sw Rito blagam aby mąż zostawił kochankę i wrócił do mnie. Wstaw się u Pana i zaopiekuj się mną
 Zatroskana: 18.01.2017, 22:01
 Święta Rito pomóż podjąć mi dobra decyzję....bardzo Cie prosze pokieruj mna.
 Wanda: 18.01.2017, 21:47
 Św Rita proszę Cię o zdrowie błagam Cię o łaski spokoju ducha i umysłu.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] (93) [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej