Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwy do św. Rity (II)
(święta od spraw beznadziejnych)

     O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

     Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

     O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

     Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

     Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

     O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

     O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

     A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

     Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

     Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

     Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

     Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

   


Wasze komentarze:
 matka załamana......: 02.10.2016, 23:56
 Cudowna Swieta Rito TY wszystko mozesz nawet zdzialac Cuda jesli chcesz,prosze uratuj mnie moje zycie,Ty wiesz o głębokich troskach mego serca, jestem w rozpaczy tyle łez wylałam z nerwów boli mnie serce boje sie ze obecną. trudną sytuacje w domu mogę przepłacic zdrowiem ,ciezką chorobą lub nawet moim zyciem,gdyz nieumiem opanowac nerwów popadam juz w depresje ,a moj placz nikogo nie wzrusza,Daj mi zdrowie i sily i natchnienia jak mam postępować,pogubilam sie na starosc, bo ta sytuacja jaka jest w doimu niepodoba mu sie jako katoliczce matce,Daj natchnienie i rozum mojemu synowi i jego kobiecie rozwiedzionej,aby nie krzywdzili i zadreczali mnie swoim postępowaniem, Niech zamieszkają osobno nie u mnie,, Ja potrzebuje spokoju i troche milosc,POmóz mi zmienić obecną sytuace,i olsnij co mam zrobic, zeby nie trafic do psychiatry,,Jestem slaba ,niedaje rady niemam nikogo kto by stanał w mojej obronie,Jestem wdową,bardzo samotna,Tak goraco Cie prosze Swieta Rito o pomoc i wstawiennictwo do Jezusa Chrystusa .POMOZ mi blagam,bo obecna sytuacja wykancza mnie, nie umiem sobie sama radzic, Dlatego wierze i ufam ze tym razem otrzymam wsparcie i zostane wysluchana CZcicielka,
 Ania: 02.10.2016, 22:10
 Kochana sw.Rito blagam Cie wysluchaj prosb wszystkich ludzi ktorzy sa w potrzebie
 wdowa<><>: 02.10.2016, 17:15
 Swieta Rito w Tobie cala moja nadzieja pomoz wysluchaj moich prośb,ulituj sie nad samotna wdowa wstaw sie do Boga za mna w chwilach trudnych ,Jest mi bardzo ciezko ,nerwy tak mi dokuczaja serce boli, nie dam sobie sama rady .Tylko CUD moze mnie uratowac,Tabetkil,nie pomagaja,Nikt z bliskich mnie nie rozumie ,Chron mnie od zlych ludzi ,chorób,depresji ,spraw aby syn zrozumial jak bardzo mnie krzywdzi ,Blagam o zdrowie,bo jestem kłębkiem nerwów,A tak bardzo chce zyc,SwieTa Rito ,Jezu Miłosierny i Matuchno Pomocy Nieustajacej miejcie mnie w swojej opiece,Goraco prosze ze łzami w oczach o wsparcie .łaski, ,Przezywam koszmar,czemu ???Nie jestem zlym czlowiekiem ,chce tylko opieki i miłosci bliskich na stare lata,Tak bardzo czuje sie samotna odrzucona, O Boze ratuj mnie abym sobie dala rade..
 Babcia : 02.10.2016, 12:07
 Św Rito błagam opiekuj sie moją córką i jej nienarodzonym dzieciatkiem aby poród odbył się bez problemu. Matuchno weź w opiekę moją rodzinę. Czuwaj nad nami sw Rito.
 Wierząca w Boga: 01.10.2016, 12:57
 Św. Cudowna Rito wstaw się za mna i za moją rodziną do Pana Boga Najwyższego do naszej Matki Maryi aby nas wspierał w cierpieniu, otaczał swoją łaska, żeby problemy beznadziejne się rozwiązały i więcej już nie powróciły. Pomóż mi w znalezieniu dobrej pracy żebym mogła tez pomóc moim bliskim. Proszę za twoim pośrednictwem o łaskę i boże błogosławieństwo. Amen
 Emerytka: 30.09.2016, 23:26
 Św Rito błagam pomóż mi aby pech przestał mnie prześladować abym nie myślała co złego jutro mnie spotka. Błagam Cię mniej mnie w swojej opiece zmiłuj się nademna razem z Jezusem i Maryją.
 halina: 29.09.2016, 23:17
 Proszę o Łaskę uzdrowienia ciała i duszy ,oraz uwolnienia mojego syna Sebastiana od niszczycielskiego nałogu. Proszę o wsparcie, siłę i zdrowie dla mnie . Sama nie dam rady. Proszę... .
 wdowa zalamana,<<<<: 29.09.2016, 21:27
 Goraco blagam z glebi serca Swieta Rito o pomoc ,opieke i wsparcie ,Prosze czuwaj nademna ,nie daj mnie zkrzywdzic,bo juz dosc doznalam cierpien,upokorzen od ludzi,niemam szczescia do przyjaciól, milosci ,Tak bardzo jestem samotna, odrzucona przez bliskich,Serce peka mi z zalu nerwy dokuczaja,nie sypiam po nocach, Boje sie o swoje zdrowie ,ale wierze ze dzieki Twojej Pomocy wsparciu swieta Rito wszystko ulozy sie dobrze poprawi sie zdrowie,i bede szczesliwa i usmiechnieta, Wiara czyni cuda a ja tak mocno wierze,Ufam w twoja cudowna moc,daj mi sily abym przetrwala to co zle idoczekala dobra,Jezu i Maryjo wysluchajcie mnie i mojej oredowniczki swietej Rity. Niewiem jak mam sie modlic i prosic,bo chce byc dobra katoliczka, i postepowac wg,przykazan Bozych,Blagam o poprawe zdrowia,boje sie cierpienia, chorob ,szpitala,tak bardzo chce zyc..Chron mnie swieta Rito od nieszczesc ,chorob i zla,Spraw aby sytuacja w domu ulegla poprawie ,aby syn zrozumial jak bardzo cierpie,aby mnie wspieral,,,,BLAGAM Wysluchaj,pomoz,ulituj sie nad biedna samotna wdową. Twoja wierna czcicielka,
 madzia: 29.09.2016, 16:40
 Prosze Cie Sw. Rito o zdrowie
 M: 28.09.2016, 17:29
 Św Rito błagam pomóż mi jutro przy wynikach egzaminu
 Elżbieta : 27.09.2016, 22:56
 Błagam cię św. Rito oddał ode mnie zło dziękuję że pogodzilam sie z ojcem.Pomóż mi św. Wyleczyc się z opryszczki.miej moich synów w opiece
 Zofia.......: 27.09.2016, 18:09
 Łaskawa Swieta Rito pomoz daj mi sily i zdrowie abym wytyrwala w tych trudnych dla mnie chwilach pelnych nerwów i napiecia. Nie daje rady sama wiec zwracam sie do mojej Oredowniczki blagam wysłuchaj ,wspieraj,,,,Blagam o cud abym w zdrowiu mogla wytrwac,i doczekala sie szczesliwych dni Swieta Rito,,,
 Matka: 27.09.2016, 09:42
 Św Rito błagam stań jutro przy Konradzie.
 Samotna : 27.09.2016, 00:58
 Św Rito błagam o pomoc daj mi trochę spokoju nie opuszczaj mnie bo wszyscy najbliżsi mnie opuścili. Spraw św Rito aby moje relacje z dziećmi się poprawiły. Żeby zrozumiały że nie zawiniłam przecież ich kocham jak matka kocha swoje dzieci. Św Rito mniej mnie w swojej opiece.
 D.O.F: 26.09.2016, 22:57
 Św. Rito, Patronko spraw trudnych... wybacz mi moją natrętność, moje egoistyczne, absorbujące zachowanie... to, że wszystkie moje działania sprowadzają się do zaspokojenia MOICH potrzeb, nakierowane są na moje "JA"... Przebacz mi tę moją teatralność... i pozwól mi wyrwać się z więzów jakimi oplotły mnie te wszystkie cechy - ułomności mojej natury.
Proszę, obdarz mnie miłosierdziem.. spraw abym JA BYŁA miłosierna, a dopiero w następnej kolejności, aby inni byli mi miłosierni.
Pomóż mi pogodzić ze sobą więcej ról życiowych niż tylko tę jedną zawodową i pokieruj mną... wstaw się za mną abym nie była udręką i ciężarem dla innych, ale BŁAGAM uskrzydlaj mnie poprzez pracę... wciąż USKRZYDLAJ i nie odbieraj mi jej. Pozwól mi łagodnie rozkwitnąć lub trwać tylko, trwać.
 Matka: 26.09.2016, 22:23
 Św Rito błagam stań jutro przy Konradzie.
 ZOFIA: 25.09.2016, 19:44
 Swiet Rito błagam pomoz , wiem ze juz tylu ludziom pomoglas ulituj sie nademna wesprzej w potrzebie wysłuchaj moich prósb tobie wiadomych,wierze w Twoją cudowna moc,i sile,Ty nie zostawiasz ludzi w potrzebie wysluchaj, i mnie czuje sie samotna,odrzucona,spraw abym jeszce byla szczęśliwa, BłAGAM
 wdowa zalamana<<: 25.09.2016, 19:32
 Swieta Rito pocieszycielko zatroskanych i potrzebujacych pomocy w rozwiazaniu trudnych i beznadziejnych spraw,Błagam cie pomoz mi spotkac na swojej drodze dobrego czlowieka przyjaciela samotnego i opuszczonego tak jak ja,Pragne jeszcze w zyciu byc potrzebna ,dać szczęście samotnemu potrzebujacemu wsparcia ciepłego domu, bo wiem ze zycie w samotnosci na emeryturze to tylko łzy załamanie .Swieta Rito wysłuchaj obdarz mnie zdrowiem i szczesciem bo mam taką potrzebe pomoz samotnemu wierzacemu panu, stworzyc dobry zwiazek na dobre i złe,Od kilku lat jestem wdową brakuje mi ciepła domowego ogniska,Ulituj sie pomoż tak bardzo Cie prosze,Spraw aby stosunki moje z dziecmi uległy poprawie aby zrozumiały jak to jest zycie w samotnosci,Młodosc ma swoje prawa a Ludzie starsi potrzebuja opieki i miłosci,nie zawsze mozna liczyc na dzieci,,Goraco prosze Swieta Rito wstaw sie za mna u Matuchny i Jezusa Miłosiernego w mojej sprawie ,bo tak bardzo czuje sie samotna,,prosze chron mnie od chorób nieszcześć i zlych ludzi...Blagam wysłuchaj w Tobie moja cala nadzieja,Czcicielka ,,,,
 Macdusia: 25.09.2016, 10:26
 Sw Rito blagam spraw aby moje malzenstwo
Sie nie rozadlo abysmy znowu byli
Szczesliwa rodzina
 Znajoma: 25.09.2016, 08:47
 Św Rito spraw aby moja znajoma znalazła mieszkanie bo została wyrzucona na bruk. Pomóż jej bo jest bezradna i samotna. Błagam ulituj się nad nią św. Rito.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] (99) [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej