Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Kwadrans przed Przenajświętszym

Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad. Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni. Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera. Czego ci akurat dzisiaj potrzeba? Co mogę dla ciebie uczynić? Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie? Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię. Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy? Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest.

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.

myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret

   


Wasze komentarze:
 kleryk: 29.03.2007, 18:50
 Jezu pomoz mi poukladac moje zycie. Prosze Cie daj abym Ci sluzyl wiernie!
 Kasia: 23.03.2007, 11:18
 Jezu Mój Ukochany Panie proszę pomóż mi wytrwać w moim cierpieniu,pozwól nam na nowo odbudowac naszą milość.Ulituj sie nad nami
 Karol: 20.03.2007, 19:12
 Panie Jezu nie godzien jestem tego co mam. Jezu najłaskawszy wejrzyj na mnie człowieka grzesznego i słabego i odtwórz moje serce i zamknij zło i to co nieprawe. Wybacz mi Ojcze mój i naprowadz na drogę prawdziwą i godną uwagi Twojej Amen Z wielką wdzięcznością i poszanowanie kierujem Karol do Najwyższego
 marta: 12.03.2007, 12:01
 Panie Jezu dziękuję Ci za rodzinę którą mnie obdarzyłes i za to ze Jesteś w mom życiu pomimo wszystko
 Monika: 02.03.2007, 13:40
 Jezu Miłosierny pomóż mi...
 Halina: 22.02.2007, 19:34
 Boże, proszę o dobrą i szczerą spowiedż.
 Viktoria: 19.02.2007, 15:47
 Dobry Jezu,pomóż mi zmienić wszystko na lepsze
 antonio: 16.02.2007, 20:04
 Wciąż modlę się o jeszcze głębszą wiarę, aby Jezus Eucharystyczny mógł więcej we mnie działać.
 mariola: 09.02.2007, 00:14
 Panie, tak bardzo tesknię za Tobą....
 Barbara: 25.01.2007, 14:17
 Jezu utajony w Najświętszym Sakramencie, dzięki Ci składam, że znalazłam tę stronę! Bądź uwielbiony i wywyższony mój żywy i prawdziwie obecny Boże w TEJ BIAŁEJ HOSTII! Powierzam się Tobie całkowicie, wszystko co posiadam, moją rodzinę, wspólnotę, całą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość! JEZU UFAM TOBIE!
 wanda: 22.01.2007, 01:12
 Jezu dopomoz mi w trudnych sytuacjach
 Ela: 27.12.2006, 20:24
 Bądź uwielbiony Panie, Miłości Nieskończona, teraz i na wieki.
 teresa: 17.12.2006, 15:48
 Jezu Panie Wszechmogący proszę Cię. Serce Jezusa hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają zmiłuj się nade mną.
 Lidka: 22.11.2006, 16:36
 Jezu mój najukochańszy dziękuje Ci za wszystko zato że Jesteś ze mną za Twoją miłośc za Twój pokój. Bądż uwielbiony. naucz mnie życiem dziękować
 Bogumila: 22.11.2006, 12:55
 Jezu ukryty w Najswietszym Sakramencie pomoz nam,Jezu Synu Dawida ulituj sie.
 Karolina: 15.11.2006, 17:29
 dziękuje...
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej