Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Hymny do Ducha Świętego

Przybądź, Duchu Święty, Spuść z niebiosów wzięty Światła Twego strumień. Przyjdź, Ojcze ubogich, Przyjdź, Dawco łask drogich, Przyjdź, światłości sumień. O najmilszy z gości, Słodka serc radości, Słodkie orzeźwienie! W pracy Tyś ochłodą, W skwarze żywą wodą, W płaczu utulenie. Światłości najświętsza, Serc wierzących wnętrza Poddaj Twej potędze. Bez Twojego tchnienia Cóż jest wśród stworzenia, Jeno cierń i nędze. Obmyj, co nieświęte, Oschłym wlej zachętę, Ulecz serca ranę. Nagnij, co jest harde, Rozgrzej serca twarde, Prowadź zabłąkane. Daj Twoim wierzącym, W Tobie ufającym Siedmiorakie dary. Daj zasługę męstwa, Daj wieniec zwycięstwa, Daj szczęście bez miary.


* * * * *

O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg, Niebieską łaskę zesłać racz Sercom, co dziełem są Twych rąk. Pocieszycielem jesteś zwan, I Najwyższego Boga dar, Tyś namaszczeniem naszych dusz, Zdrój żywy, miłość, ognia żar, Ty darzysz łaską siedemkroć, Bo moc z prawicy Ojca masz, Przez Boga obiecany nam, Mową wzbogacasz język nasz. Światłem rozjaśnij naszą myśl, W serca nam miłość świętą wlej, I wątłą słabość naszych ciał Pokrzep stałością mocy Twej. Nieprzyjaciela odpędź w dal I Twym pokojem obdarz wraz. Niech w drodze za przewodem Twym Miniemy zło, co kusi nas. Daj nam przez Ciebie Ojca znać, Daj, by i Syn poznany był, I Ciebie, jedno tchnienie Dwóch, Niech wyznajemy z wszystkich sił. Niech Bogu Ojcu chwała brzmi, Synowi, który zmartwychwstał, I Temu, co pociesza nas, Niech hołd wieczystych płynie chwał. Amen.
   


Wasze komentarze:
 Gabriela: 02.09.2015, 22:24
 Duchu Święty, proszę Cię ześlij na mnie swoje łaski w tym roku szkolnym, dopomóż mi w nauce, oświeć na testach. Spraw, abym jak najlepiej przygotowała się do sakramentu bierzmowania.
 Gabriela: 02.09.2015, 22:23
 Duchu Święty, proszę Cię ześlij na mnie swoje łaski w tym roku szkolnym, dopomóż mi w nauce, oświeć na testach. Spraw, abym jak najlepiej przygotowała się do sakramentu bierzmowania.
 Gabriela: 02.09.2015, 22:22
 Duchu Święty, proszę Cię ześlij na mnie swoje łaski w tym roku szkolnym, dopomóż mi w nauce, oświeć na testach. Spraw, abym jak najlepiej przygotowała się do sakramentu bierzmowania.
 Emilia: 01.09.2015, 22:11
 Duchu Święty,blagam Cie o to zebyś oświecił moj umysł i dopomógł mi w nauce angielskiego bo bez Twojej pomocy nie dam rady,prosze zeslij na mnie swoją łaskę,prosze!!!
 mamusia: 11.08.2015, 21:58
 Duchu Święty ulecz serce mojej córki,aby przebaczyła mężowi i nadal go kochała.
 Maria: 21.06.2015, 22:31
 O Duchu Święty,proszę Cię o Twe Dary dla moich dzieci, szczególnie dla syna.Proszę Cię uniżenie, obdarz go Twymi Darami.Oświeć jego rozum, umocnij wolę w czynieniu dobra, wzmocnij jego wiarę i bojaźń Bożą ,daj mu roztropność.Postaw na jego drodze życia właściwą dziewczynę i prowadź go każdego dnia.Amen
 matka : 21.06.2015, 16:44
 Przyjdż Duchu Święty do mojej córki Emilki spraw żeby przyjeła jak najszybciej sakrament bierzmowania,umocnij ja i pobłogosław.


 matka : 21.06.2015, 16:44
 Przyjdż Duchu Święty do mojej córki Emilki spraw żeby przyjeła jak najszybciej sakrament bierzmowania,umocnij ja i pobłogosław.


 matka : 21.06.2015, 16:42
 Przyjdż Duchu Święty do mojej córki Emilki spraw żeby przyjeła jak najszybciej sakrament bierzmowania.
 Małgosia: 21.06.2015, 09:30
 Duchu Święty proszę Cię o Twoje Dary dla mojej Rodziny, zwłaszcza dla dzieci, aby rozpoznały swoją drogę życiową. Proszę też o wsparcie w ostatnim dniu roku szkolnego o siłę do kierowania szkołą i wyciągnięcie budujących wniosków do dalszej pracy.
 mam: 03.06.2015, 01:27
 Duchu Sw blabgam Cie badz jeszcze dzisiaj u mojej corki ze wzgledow znanych Tobie.Niech nadzieje i zycie poklada w Bogu.Niech zrozumie ze rodzice ja kochaja .
 bm: 24.05.2015, 21:25
 Duchu święty nadzieji nasza nie opuszczaj mojej rodziny i mojej ojczyzny
 rodzina: 24.05.2015, 20:11
 Duchu Św. Boże Ty nam dopomożesz w każdy czas oświecaj i wspieraj nas. Ześlij zgodę i pokój wiarę nadzieję wokół mądrość, miłość wlewaj w nas ześlij dobra czas. Błogosław. Amen
 Małgorzata: 24.05.2015, 09:26
 Proszę Cię Duchu Święty o Zdroje Łask Duchowych i Doczesnych z Twojej Nieskończonej Miłości dla Całej Mojej Rodziny: Mojej Kochanej Mamy, Mojego Ojca, Mojej Siostry Marty z Rodziną, Mojego Brata Tomasza z Rodziną oraz mnie Małgorzaty. Ulecz nasze ciała oraz dusze. Pomóż mojej mamie, aby odzyskała zdrowie i siły szczególnie swoich nóg. I dla nas Wszystkich proszę o wzmocnienie Naszej Wiary, Miłości i Pokoju w naszych Sercach.
 Zofia: 21.05.2015, 19:15
 Duchu Święty pomóż naszej Ojczyżnie ,aby Polacy wybrali właściwego prezydenta,dla którego:Bóg Honor i Ojczyzna będą treścią jego służby.Aby nie było szydzenia z przywiązania do religii i kościoła.Aby w naszej Ojczyżnie nastała zgoda i szacunek wzajemny.Aby najsłabsi znależli wsparcie i pomoc.Bądż z nami Duchu Święty !
 mieczyslawa: 21.05.2015, 07:25
 Dziekuje Ci Duchu Swiety ze zyjesz we mnie,ze mnie prowadzisz pocieszasz i pouczas ze pozwoliles mi stworzyc grupe Odnowy w Duchu Swietym.
Prosze Cie teraz blogoslaw kazdej osobie z mojej grupy,obdarz nas swoimi darami i charyzmatami i blagam Cie o cud uzdrowienia prosze o spelnienie Twojej woli we mnie kocham Cie Panie
 ela: 03.05.2015, 08:37
 Duchu Sw prosze Cie oswiec dusze mojego meza zeby nawrocil sie do Boga .Uratuj moje malozenstwo.Dzieci sprowadz na droge nawrocenia aby zaczeli chodzic do kosciola i spowiedzi sw .Duchu Sw uratuj moja rodzine bardzo Cie prosze. Amen
 matka: 27.03.2015, 06:46
 Duchu Święty przybądź do serc mojej synowej, syna i jego teściowej, zabierz zło, daj dobrą wole, pojednanie, wybaczenie i porozumienie, obdarz Duchu Święty swoim świętym tchnieniem serca i rozum moich bliskich, Duchu Święty tak bardzo potrzebujemy Twojej pomocy, nie odmawiaj nam błagam Cię, proszę
 Renata: 18.03.2015, 19:38
 Panie Boże Duchu Święty Twej Łaskawości i Tchnieniu polecam Helenę i Franka, dzieci z rodziny oraz moich uczniów. Wierzę, że jesteś i jesteś dobry i zawsze pomocny.
 mama: 31.01.2015, 15:00
 Duchu Swiety dziekuje za wszystkie dziekuje ze jestes z nami,prosze z calego serca o Dar Wiary dla moich corek i syna aby zyli wedlug 10 przykazan Bozych.Prosze dla moich dzieci aby zyli w lasce uswiecajacej,aby przystapili do spowiedzi sw i komuni sw,aby przystepowali do spowiedzi sw regularnie i tez prosze dla mojego brata,siostry i ojca moich dzieci aby sie nawrocil na wiare katolicka i bysmy mogli wziasc slub koscielny i mieszkac razeM,DZIEKUJE ZA UZDROWIENIE MOJEJ CHRZESNICY PROSZE ABY NAWROCILA SIE NA KATOLICYZM WDZIECZNA twoja wielbicielka
 
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej