Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

     Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

     Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

     Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

     O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

     W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

     Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

     Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

     Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

     O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

     Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

     Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

     Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

     O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

     Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

     Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

     Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

     Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

     Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

     O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

     O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

     O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

     Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   


Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ania: 29.10.2017, 09:06
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajświętszej abym wyszła z ciężkiej depresji i moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja. Jezu ufam tobie !
 Ewelina: 29.10.2017, 00:08
 Św.Judo Tadeuszu prosze cie o zdrowie dla mojego dziecka w łonie.
 Marta: 28.10.2017, 23:56
 Św. Judo Tadeusza proszę o pomoc w kryzysie małżeństwie i proszę o pomoc.
 Grażyna: 28.10.2017, 23:44
 Święty Judo Tadeuszu proszę Cię o wstawiennictwo o zdrowie dla Tadeusza, który drugi raz zachorował na nowotwór, tym razem na czerniaka. Proszę także o zdrowie dla Weroniki i Janiny. Proszę także o opiekę dla brata Ryszarda, który walczy z chorobą alkoholową, oraz o zgodę i pojednanie w Rodzinie. Miłosierny Jezu za wstawiennictwem Sw. Judy Tadeusza wysłuchaj modlitwy nasze.
 Regina : 28.10.2017, 21:39
 Święty Taduszu Judo proszę Cię o łaskę poczęcia dziecka i urodzenie zdrowego dziecka. Dziękuję Ci za opiekę.
 j..g: 28.10.2017, 20:21
 Św TADEUSZU JUDO błagam o wstawiennictwo u PANA WSZECHMOGĄCEGO o zdrowie dla mojej małej wnuczki
 Jacek: 28.10.2017, 20:06
 Święty Judo Tadeuszu uwolnij mnie od chorób.
 iza: 28.10.2017, 18:04
 Sw. Tadeuszu Judo prosze o ratunek dla mojej siostry i jej dziecka
 Kinga: 28.10.2017, 10:21
 Święty Judo Tadeuszu, proszę o wstawiennictwo w mojej trudnej sprawie, pomyślne rozwiązanie w procesie sądowym, abym została oczyszczona z zarzutów i odzyskała spokój ... o spotkanie z ważną w moim sercu osobą. Oddaję się Twej opiece, błagam o łaski
 Kinga: 28.10.2017, 10:21
 Święty Judo Tadeuszu, proszę o wstawiennictwo w mojej trudnej sprawie, pomyślne rozwiązanie w procesie sądowym, abym została oczyszczona z zarzutów i odzyskała spokój ... o spotkanie z ważną w moim sercu osobą. Oddaję się Twej opiece, błagam o łaski
 Piotrek: 28.10.2017, 10:00
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
 matka: 28.10.2017, 09:35
 Święty Judo Tadeuszu proszę czuwaj nad moimi córkami.Spraw aby nie błądziły i zrozumiały intencje rodziców w trosce o ich dobro.
 matka: 28.10.2017, 07:51
 Św.Judo Tadeuszu proszę uproś u Boga i Matki Przenajświętrznej powród do Boga łaskę wyjścia z nałogu alkoholowego dla syna Piotra aby modlitwa była wysłuchana Św Judo Tadeuszu prowadz go drogami trzezwości kazdego dnia,
 terrsa: 27.10.2017, 22:54
 O Sw Judo Tadeuszu wstawiaj się i Twego Ojca o uzdrowienie mojej wątroby i nerek. proszę o opiekę w trudnych momentach mojego życia.
 Matka: 27.10.2017, 13:30
 Św. Judo Tadeuszu proszę o opiekę dla mojego syna,o pomoc w zmianie pracy, aby mógł się spełniać zawodowo i godnie zarabiać.Proszę Św.Judo wyproś łaskę u Pana Jezusa, aby moje modlitwy zostały wysłuchane a intencje spełnione. Jezu ufam Tobie.
 Matka: 27.10.2017, 13:21
 Św. Judo Tadeuszu proszę o opiekę dla mojej córki,pomóż ratować jej małżeństwo,otwórz serce jej męża na miłość Boga,aby Pan Jezus zamieszkał w jego sercu i obdarzył go łaską miłości.Proszę o Twoją pomoc.Jezu ufam Tobie.
 Matka: 27.10.2017, 13:12
 Św.Judo Tadeuszu proszę o opiekę dla mojego syna i pomoc w zmianie pracy,aby mógł się spełniać zawodowo i godnie zarabiać.Proszę o Twoją pomoc.Jezu ufam Tobie.
 Ula: 27.10.2017, 10:34
 Święty Judo Tadeuszu błagam Cię wstaw się za nami do Pana Boga naszego i wyproś nam łaskę o którą się modlimy Proszę przyjdź nam z pomocą w naszych problemach Święty Judo w Tobie nasza nadzieja
 Piotrek: 27.10.2017, 07:25
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
 Teresa 26.10.2017,10:52: 27.10.2017, 04:58
 Sw.Judo Tadeuszu potrzebuje cudu w pewnej intecji Tobie wiadomej,blagam Cie wypros dla mnie te laske u Boga Ojca,za co z gory Dziekuje.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] (62) [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej