Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

     Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

     Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

     Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

     O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

     W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

     Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

     Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

     Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

     O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

     Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

     Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

     Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

     O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

     Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

     Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

     Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

     Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

     Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

     O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

     O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

     O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

     Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   


Wasze komentarze:
 Piotrek: 08.02.2017, 07:38
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !!!
 Agnieszka: 08.02.2017, 06:14
 Święty Judo Tadeuszu, uproś u Pana łaskę, aby moje modlitwy zostały wysłuchane. Proszę o pomoc w trudnej sytuacji w pracy, aby ta trudna sprawa zakończyła sie dla mnie pozytywnie. Jezu ufam Tobie.
 Aleksandra: 07.02.2017, 14:48
 Proszę o zdrowie, siłę, chęć i motywację do pracy oraz o życzliwych współpracowników w nowym zakładzie pracy dla mojego męża Tomasza oraz wszelkie potrzebne dla niego łaski na każdy dzień
 iwona: 07.02.2017, 13:41
 Św Judo Tadeuszu spraw żeby moje modlitwy zostały wysłuchanie. Amen

 Beata: 06.02.2017, 22:45
 Św. Judo Tadeuszu dziękuję i proszę oby jutro mi się udalo. Bardzo mi na tym. Prosze o Twoje wstawiennictwo. Jezu ufam Tobie
 Malgorzara 07.01 .2017 .20.37: 06.02.2017, 20:39
 Święty Judo Tadeuszu pomóż mi w tej trudnej i beznadziejnej sprawie wyslucham modlitwy i prośby mojej
 I.: 06.02.2017, 10:19
 Święty Judo Tadeuszu, proszę o wysłuchanie moich gorących modlitw. Amen.
 Piotrek: 06.02.2017, 08:06
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !!!
 Lidia: 05.02.2017, 23:40
 Święty Judo Tadeuszu uproś proszę u Boga łaskę Bożej opieki nad naszą rodziną, zdrowia duszy i ciała wszystkich jej członków, zgody, pojednania i miłości. Proszę też o Boże błogosławieństwo i pomoc w trudej sprawie
 ELŻBIETA : 05.02.2017, 21:37
 ŚWIĘTY JUDOTADEUSZU PROSZE CIĘ O WSPARCIE W TRUDNEJ SPRAWIE KTÓREJ DZIĘKI TWEMU WSTAWIENNICTWU ODZYSKALAM CHĘĆ DO ŻYCIA MODLAC SIĘ DO CIEBIE
 Barbara: 05.02.2017, 20:52
 Sw Judo Tadeuszu proszę Cie w bardzo waznej sprawie dla mnie
 Beata: 05.02.2017, 19:29
 Św. Judo dziękuję za wysłuchane prośby. Wypros łaskę u Pana Boga oraz Matki przenajświętszej abym mogla wrócić do pracy z której zrezygnowałam. Popełniłam wielki błąd zmieniając pracę. Czuje się nieszczęśliwa. Mam możliwość powrotu do wcześniejszej ( uczestnicze od nowa w rozmowach) ale są zapewne tez inni kandydaci. Daj mi proszę szanse na to stanowisko. Błagam z całego serca. Jezu ufam Tobie!!!
 Nikola: 05.02.2017, 00:11
 Św. Judo Tadeuszu, błagam, wysłuchaj mych próśb, ocal od złego mojego męża. Niech źli ludzie zostawią go w spokoju. Niech wróci mu rozum i wiara. Jezu Ufam Tobie.
 Beata: 03.02.2017, 13:40
 Święty Judo Tadeuszu błagam wyproś u Boga Najwyższego i Maryi łaskę dla nas aby nasza sytuacja finansowa zmieniła się na lepsze i abyśmy mogli spłacić wszystkie nasze długi a jest ich sporo, bardzo sporo.Błagam Cię nie zostawiaj nas samych z tym problemem,podaj nam pomocną dłoń.Wierzę bardzo, że z TWĄ POMOCĄ wyjdziemy z krytycznej sytuacji. Błagam
 antoś: 03.02.2017, 10:15
 Św. Judo Tadeuszu proszę o godną pracę dla mojego męża, aby awansował i lepiej nam się żyło. Miej nas w swej opiece. Jezu ufam Tobie. Proszę.
 Paula: 03.02.2017, 08:48
 Sw JudoTadeuszu wypraszaj mi łaske aby moje dziecko urodzilo sie zdrowe i aby czesciej sie ruszalo
 Piotrek: 03.02.2017, 07:26
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !!!
 Piotrek: 02.02.2017, 07:48
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !!!
 Nikola: 01.02.2017, 23:18
 Św. Judo Tadeuszu, wysłuchaj mych próśb. Jezu Ufam Tobie.
 Małgorzata b.: 01.02.2017, 23:04
 Św.Judo Tadeuszu błagam Cię z całego serca o wyzwolenie mnie i mego męża z nałogu alkoholowego..rozwiazanie problemów mojej wnuczki Wiktorii i zdrowie dla całej rodziny.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] (89) [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej