Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

     Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

     Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

     Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

     O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

     W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

     Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

     Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

     Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

     O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

     Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

     Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

     Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

     O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

     Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

     Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

     Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

     Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

     Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

     O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

     O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

     O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

     Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...



   


Wasze komentarze:
 aśka: 05.01.2017, 09:20
 święty Judo Tadeuszu proszę aby mój promotor wreszcie zatwierdził prace magisterska i abym się obroniła..
 Bogusia : 05.01.2017, 06:11
 Święty Judo Tadeuszu uproś łaski u Maryjii i Jezusa Chrystusa by prośby moje zostały wysłuchane bym odzyskała co utraciłam.By ukochany S znalazł drogę prawdy i miłość rozpaliła jego serce a także by nie krzywdził już nikogo.Proszę o wstawiennictwo.
 Dorota : 04.01.2017, 22:36
 Święty Tadeuszu z Judy uproś dla mojego męża łaskę zdrowia siły i znalezienia pracy.
 Dorota : 04.01.2017, 22:33
 Święty Tadeuszu z Judy uproś dla mojego syna Macieja łaskę zdrowia, siły i zdania matury z matematyki.
 Ewa: 04.01.2017, 12:23
 Sw Judo dziekuje ze Czarek sie znalazl Tobie i Sw Antoniemu, pomöz mi prosze w pracy :/
 Ola: 04.01.2017, 12:20
 Najdroższy powierniku mojego serca-Ty co je tak dobrze znasz.Umacniaj mój związek i odsuń wszelkie nałogi które go pokonują.W Tobie cała moja nadzieja.Wesprzyj mnie bym znalazła dobrą pracę.Jezu ufam Tobie.
 renata: 04.01.2017, 08:49
 Sw Judo Tadeuszu proszę cię wypraszaj łaski potrzebne mnie i mojej rodzinie i uratuj moje małżeństwo .Jezu Ufam Tobie.
 Piotrek: 04.01.2017, 07:50
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !!!
 Kamila: 03.01.2017, 23:07
 Sw. Judo prosze w zupelnie beznadziejnej sytuacji jaka jestem ja sama. Abym umiala zyc i zaczela jeszcze raz od nowa. Za Twoim posrednictwem pros Najswietsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi aby wejrzeli na mnie i zeslali mi potrzebne laski, by dalej i dobrze zyc. Amen
 G: 03.01.2017, 20:30
 Św Judo Tadeuszu,proszę aby moi bliscy wybaczyli mi to co zrobiłam,pomóż odzyskać to co utraciła.
 G: 03.01.2017, 20:29
 Św Judo Tadeuszu,proszę aby moi bliscy wybaczyli mi to co zrobiłam,pomóż odzyskać to co utraciła.
 1111: 03.01.2017, 19:20
 Sw Judy Taduszu proszę o wstawiennictwo za moja rodzina.Alkohol jest silniejszy od milosci. Blagam niech zapanuje abstynencja i rodzina pojedna sie blagam..Wnuczki moje cierpią ale milosc.do slkoholu jest silniejsza....blagam o wstawiennictwo dla naszej rodziny Amen
 Anna: 03.01.2017, 08:10
 Bardzo proszę o wstawiennictwo, proszę o zdrowie dla siebie i mojej córki.
 Ela : 02.01.2017, 22:55
 ŚW Tadeuszu proszę pomóż mi bym mogła odzyskać ta co straciłam przez podłość i chciwość rodzinę męża moje kochane wnuczki i spokój który mieliśmy z mężem .Gdy zmarła nasza córka to siostra męża i jej córki to wszystko nam zburzyły jak hieny wkroczyły w rodzinę zmarłej naszej córki i sieją zło nastawiając na nas wrogo zięcia pomóż nam ŚW. Tadeuszu to przetrwać tą niegodziwość tych ludzi
 Piotrek: 02.01.2017, 08:14
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie !!!
 gosia: 01.01.2017, 20:48
 jestem prawie biedną sierotką , Mario bądź moją mamą a Ty Judo proszę przygarnij mnie jako ojciec
 anna: 01.01.2017, 14:03
 Św. Judo, proszę o opiekę nad moim życiem, życiem moich bliskich - oręduj za nami przez Nowy Rok, oddaję nas Twojej opiece. Daj nam zdrowie i spokój. Amen
 Ola: 01.01.2017, 12:36
 Św.Judo ratuj mój związek.Błagam z całego serca.Pomóż mi i rozpal na nowo serce S
 Iwona : 31.12.2016, 09:19
 Sw. Judo. Tadeuszu miej w opiece mojego ojca i pomóż mu w cierpieniu i przezywaniu choroby. Kieruj umysłem lekarzy, aby skutecznie poprowadzili leczenie i dali nadzieję na spokojne życie. Daj siły i wiarę dla mojej mamy opiekujacwj się tatą.
 Artur : 30.12.2016, 23:28
 Św Judo Tadeuszu pomocy, proszę pomóż mi odzyskać to co utraciłem !!!
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] (93) [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść




[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej