Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

     Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

     Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

     Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

     O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

     W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

     Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

     Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

     Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

     O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

     Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

     Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

     Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

     O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

     Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

     Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

     Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

     Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

     Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

     O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

     O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

     O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

     Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   


Wasze komentarze:
 Wiola : 30.05.2016, 12:51
 Św Judo proszę spraw aby łaskę która noszę do Boga została mi wysłuchana błagam z całego serca uratuj to co bylo między mną a Kamile byśmy się zjednali i byli razem z synem szczęśliwi Bóg zapłać ja naprawdę potrzebuje pomocy twojej błagam
 Barbara : 29.05.2016, 19:46
 Sw.Tadeuszu Judo wysłuchaj mojej prośby i wstaw się do Boga ,Jezusa i Matki Przenajświętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane a moja sprawa zakończyła się pozytywnie.
 aneta: 28.05.2016, 14:30
 Prosze Cie Sw Judo Tadeuszu o prosbe aby moj byly chlopak Pawel K napisal do mnie Pociesz moje serce. .Tesknie za nim i nie wiem co robic
 Anonim: 26.05.2016, 21:40
 Święty Judo Tadeuszu pomóż mi zdać szkołę
 jopi: 25.05.2016, 19:42
 Św Judo pomóż nam w tym trudnym czasie aby mój mąż znalazł pracę i mógł zarabiać na życie. Błagam o zdrowie dla calej naszej rodziny. Pomóż nam proszę nasz orędowniku.Ufam ze nam pomożesz.
 Irena: 25.05.2016, 14:39
 Sw.Judo Tadeuszu proszę abyś mi pomógł w moim zmartwieniu i uprosił łaskę uzdrowienia dla mamy Cecylii z chorób kobiecych i problemów z oddechem,a także dał zdrowie i pomoc Irenie w sprawach urzędowych a Marzenę otoczył swoją opieką!
 Piotr: 24.05.2016, 08:14
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a prośba spełniona. Jezu ufam tobie
 Piotr: 23.05.2016, 19:07
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a prośba spełniona. Jezu ufam tobie
 Emilka: 20.05.2016, 18:41
 Św. Judo Tadeuszu mój Przyjacielu, zwracam się do Ciebie z prośbą o Twoje wstawiennictwo u Pana. Proszę, dopomóż Szymonowi w rozeznaniu jego drogi, aby otrzymał wysokie wyniki z egzaminów lub podjął odpowiednią pracę.
Proszę Cię o pomoc przy pisaniu pracy lic. proszę o to by Duch Święty kierował moimi myślami, dodawał Swej Mądrości. U Boga nie ma rzeczy niemożliwych, proszę o to, abym zdążyła oddać pracę w terminie. Chciałabym dać z siebie wszystko, bo jeśli dam z siebie wszystko, to Bóg zadziała resztę która brakuje. Wstawiaj się za nami, bardzo Cię o to proszę.
Boże w 3cy Świętej, działaj tak jak ty Tego chcesz.
 ewa: 20.05.2016, 16:58
 Błagam święty Judo módl się za nami, tylko ty możesz nam pomóc. Proszę z ufnością po raz kolejny. Amen
 Piotr: 20.05.2016, 15:14
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a prośba spełniona. Jezu ufam tobie
 gosia: 19.05.2016, 22:00
 prosze , błagam daj siłę mojemu tacie by pokonać chorobę , by nie cierpiał , powierzam moje prośby Tobie i ufam , że mnie wysłuchasz , już tyle razy mi pomogles , ufam Ci
 malgorzata: 19.05.2016, 19:56
 Św Tadeuszu uproszczenia u Jezusa pomoc
 maria: 18.05.2016, 15:25
 Świety Tadeuszu JUDO proszę Cię bardzo o wstawiennictwo za mną i moją koleżanką do Pana Jezusa i Matki Przenajświetrzej uproś nam łaskę ułaskawienia - spraw by ten cud się ziścił.Błagam- Jezu ufam Tobie
 ania: 18.05.2016, 13:15
 Św Judo Tadeuszu, dziękuję Ci za wszystkie okazane mi łaski, Bóg zapłać. Pomóż mi, aby moja sprawa została pozytywnie doprowadzona do końca. Pomóż również wszystkim potrzebującym i cierpiącym.
 Piotr: 18.05.2016, 12:42
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a prośba spełniona. Jezu ufam tobie
 antoś: 17.05.2016, 15:17
 Św. Judo Tadeuszu w tym szczególnym dla mnie okresie proszę Cię o spokój w mojej rodzinie, proszę aby w końcu przestała nas nękać siostra męża i dała nam spokój bo to ciężkie do wytrzymania proszę Cię o pomoc i wytrwałość
 Katarzyna : 17.05.2016, 12:28
 Sw.Judo proszę o pomoc.dla Ciebie nie ma spraw beznadziejnych proszę pomóż mi w mojej sprawie o pomyślne jej zakończenie.
 Piotr: 17.05.2016, 12:07
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a prośba spełniona. Jezu ufam tobie
 Irena: 14.05.2016, 22:09
 Swiety Tadeuszu Judo blagam Cie o wstawiennictwo w mojej sprawie,daj mi sile,prowadz mnie,bym byla dobra matka i by udalo mi sie pogodzic obowiazki z wychowaniem coreczki.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] (99) [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej