Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

     Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

     Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

     Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

     O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

     W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

     Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

     Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

     Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

     O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

     Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

     Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

     Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

     O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

     Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

     Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

     Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

     Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

     Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

     O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

     O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

     O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

     Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   


Wasze komentarze:
 Ewelina: 29.10.2017, 00:08
 Św.Judo Tadeuszu prosze cie o zdrowie dla mojego dziecka w łonie.
 Marta: 28.10.2017, 23:56
 Św. Judo Tadeusza proszę o pomoc w kryzysie małżeństwie i proszę o pomoc.
 Grażyna: 28.10.2017, 23:44
 Święty Judo Tadeuszu proszę Cię o wstawiennictwo o zdrowie dla Tadeusza, który drugi raz zachorował na nowotwór, tym razem na czerniaka. Proszę także o zdrowie dla Weroniki i Janiny. Proszę także o opiekę dla brata Ryszarda, który walczy z chorobą alkoholową, oraz o zgodę i pojednanie w Rodzinie. Miłosierny Jezu za wstawiennictwem Sw. Judy Tadeusza wysłuchaj modlitwy nasze.
 Regina : 28.10.2017, 21:39
 Święty Taduszu Judo proszę Cię o łaskę poczęcia dziecka i urodzenie zdrowego dziecka. Dziękuję Ci za opiekę.
 j..g: 28.10.2017, 20:21
 Św TADEUSZU JUDO błagam o wstawiennictwo u PANA WSZECHMOGĄCEGO o zdrowie dla mojej małej wnuczki
 Jacek: 28.10.2017, 20:06
 Święty Judo Tadeuszu uwolnij mnie od chorób.
 iza: 28.10.2017, 18:04
 Sw. Tadeuszu Judo prosze o ratunek dla mojej siostry i jej dziecka
 Kinga: 28.10.2017, 10:21
 Święty Judo Tadeuszu, proszę o wstawiennictwo w mojej trudnej sprawie, pomyślne rozwiązanie w procesie sądowym, abym została oczyszczona z zarzutów i odzyskała spokój ... o spotkanie z ważną w moim sercu osobą. Oddaję się Twej opiece, błagam o łaski
 Kinga: 28.10.2017, 10:21
 Święty Judo Tadeuszu, proszę o wstawiennictwo w mojej trudnej sprawie, pomyślne rozwiązanie w procesie sądowym, abym została oczyszczona z zarzutów i odzyskała spokój ... o spotkanie z ważną w moim sercu osobą. Oddaję się Twej opiece, błagam o łaski
 Piotrek: 28.10.2017, 10:00
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
 matka: 28.10.2017, 09:35
 Święty Judo Tadeuszu proszę czuwaj nad moimi córkami.Spraw aby nie błądziły i zrozumiały intencje rodziców w trosce o ich dobro.
 matka: 28.10.2017, 07:51
 Św.Judo Tadeuszu proszę uproś u Boga i Matki Przenajświętrznej powród do Boga łaskę wyjścia z nałogu alkoholowego dla syna Piotra aby modlitwa była wysłuchana Św Judo Tadeuszu prowadz go drogami trzezwości kazdego dnia,
 terrsa: 27.10.2017, 22:54
 O Sw Judo Tadeuszu wstawiaj się i Twego Ojca o uzdrowienie mojej wątroby i nerek. proszę o opiekę w trudnych momentach mojego życia.
 Matka: 27.10.2017, 13:30
 Św. Judo Tadeuszu proszę o opiekę dla mojego syna,o pomoc w zmianie pracy, aby mógł się spełniać zawodowo i godnie zarabiać.Proszę Św.Judo wyproś łaskę u Pana Jezusa, aby moje modlitwy zostały wysłuchane a intencje spełnione. Jezu ufam Tobie.
 Matka: 27.10.2017, 13:21
 Św. Judo Tadeuszu proszę o opiekę dla mojej córki,pomóż ratować jej małżeństwo,otwórz serce jej męża na miłość Boga,aby Pan Jezus zamieszkał w jego sercu i obdarzył go łaską miłości.Proszę o Twoją pomoc.Jezu ufam Tobie.
 Matka: 27.10.2017, 13:12
 Św.Judo Tadeuszu proszę o opiekę dla mojego syna i pomoc w zmianie pracy,aby mógł się spełniać zawodowo i godnie zarabiać.Proszę o Twoją pomoc.Jezu ufam Tobie.
 Ula: 27.10.2017, 10:34
 Święty Judo Tadeuszu błagam Cię wstaw się za nami do Pana Boga naszego i wyproś nam łaskę o którą się modlimy Proszę przyjdź nam z pomocą w naszych problemach Święty Judo w Tobie nasza nadzieja
 Piotrek: 27.10.2017, 07:25
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
 Teresa 26.10.2017,10:52: 27.10.2017, 04:58
 Sw.Judo Tadeuszu potrzebuje cudu w pewnej intecji Tobie wiadomej,blagam Cie wypros dla mnie te laske u Boga Ojca,za co z gory Dziekuje.
 Donata : 26.10.2017, 23:40
 Św Judo Tadeuszu proszę o nawrócenie syna i męża oraz o pozytywne załatwienie mojej sprawy Tobie wiadomej, bardzo dziękuję
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej