Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY

     Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.

     Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

     Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI

     O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.

     W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.

     Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI

     Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.

     Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY

     O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.

     Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.

     Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY

     Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.

     O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".

     Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY

     Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.

     Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.

     Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.

     Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY

     O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutku, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY

     O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY

     O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.

     Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...   


Wasze komentarze:
 Beata: 01.10.2017, 19:36
 św. Judo Tadeuszu dziękuję i proszę o dalszą opiekę i pomoc
 matka : 01.10.2017, 18:56
 Drogi święty Judo Tadeuszu proszę Cię o modlitwę do Pana naszego Jezusa Chrystusa aby moja córka utrzymała ciążę,donosiła ją do końca i urodziła zdrowe dziecko.
 Ola : 01.10.2017, 16:14
 Św.Judo Tadeuszu pomóż i wesprzyj powrót S.do mnie..Błagam z całego serca.Wesprzyj u Boga moje modlitwy.Jezu dopomóż.
 W.A: 01.10.2017, 06:58
 Święty Tadeuszu Judo bardzo Cię proszę o czuwanie nad moją rodziną córką synem mężem i mną abyśmy byli zdrowi szczęśliwi bez kłopotów proszę Cię abym wyzdrowiała nie miała tych wszystkich dolegliwości żeby lek który otrzymuję do oka był skuteczny żebym nie utraciła wzroku żeby wzrok mi się poprawił Jezu Ufam Tobie i wierzę że mi pomożesz
 matka: 29.09.2017, 19:40
 Święty Judo Tadeuszu bardzo Cię proszę o dar macierzyństwa i zdrowe dziecko dla mojej kochanej córki.
 Ola : 29.09.2017, 12:23
 Św.Judo Tadeuszu nawróć serce S.Pomóż swym wsparciem u Boga byśmy wrócili do siebie.Błagam Cię najmocniej jak tylko potrafię.Jezu ufam Tobie
 marta: 29.09.2017, 06:59
 Błagam cie św judo Tadeuszu Pomoc mi rozwiązać problem z egzaminem wstać się u. Jezusa pana amen
 Donata : 28.09.2017, 22:09
 Św Judo Tadeuszu proszę o nawrócenie syna i męża, o zdrowie dla całej rodziny, o pozytywne załatwienie mojej prośby Tobie wiadomej, miej w opiece, bardzo dziękuję
 Hania: 27.09.2017, 21:32
 Kochany Św. Tadeuszu Judo wstaw się do Pana za nami i wyproś łaskę zdrowia, pokoju ducha, znalezienia dobrej pracy i spotykania na drodze życzliwych nam ludzi.
 Hania: 27.09.2017, 21:31
 Kochany Św. Tadeuszu Judo wstaw się do Pana za nami i wyproś łaskę zdrowia, pokoju ducha, znalezienia dobrej pracy i spotykania na drodze życzliwych nam ludzi.
 Piotrek: 27.09.2017, 07:24
 Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
 Matka : 26.09.2017, 23:16
 Błagam Cie św Judo Tadeuszu o zdrowie dla mojej córki . Proszę z całego serca.
 Donata : 26.09.2017, 20:52
 Św Judo Tadeuszu proszę o nawrócenie syna i męża, o zdrowie dla całej rodziny i za pozytywne załatwienie mojej sprawy Tobie wiadomej , dziękuję za wszystkie dary, które na nas spływają,
 Ola: 26.09.2017, 14:54
 Święty Judo Tadeuszu proszę Cię o zdrowie dla mojej nienarodzonej córeczki Zosi. Amem
 mama: 26.09.2017, 11:45
 Sw. Judo Tadeuszu prosze o wstawiennictwo,zby Bog wszecvhmogacy uzdrowil moje dzieci,zeby prosby moje zostaly wysluchane i spelnione.
Jezu Ufam Tobie
 Piotrek: 26.09.2017, 10:19
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
 j.oog: 25.09.2017, 21:59
 SW TADEUSZU JUDO wstaw sie za moim synem do PANA NAJWYZSZEGO aby pomogł mu pomyslnie zakonczyc studia.Spraw aby na jego staneli ludzie życzliwi,madrzy i wyrozumiali.
 Piotrek: 25.09.2017, 07:54
  Św. Judo Tadeuszu wyproś łaskę u Pana Jezusa i Matki Przenajśwętszej aby moje modlitwy zostały wysłuchane, a intencje modlitw zostały spełnione. W Tobie nadzieja !. Jezu ufam tobie
 W.A: 25.09.2017, 06:53
 Kochany Święty Tadeuszu Judo bardzo Cię proszę o pomoc w moim wyzdrowieniu żeby te wszystkie dolegliwości minęły a także żeby lek który otrzymuję do oka był skuteczny żebym nie utraciła wzroku żeby wzrok mi się poprawił Proszę również o zdrowie dla mojej córki syna męża Proszę czuwaj nad moją rodziną Jezu Ufam Tobie
 matka: 24.09.2017, 22:10
 Święty Tadeuszu Judo. Z całego serca błagam Cię o wstawiennictwo do Pana Jezusa w sprawie mojego syna. Niech wróci mu rozum, pomoże zdać egzaminy i sprawi, by chciał kontynuować studia. Błagam o wstawiennictwo. Zanieś też moje podziękowania dla naszego Pana za udane wakacje i szczęśliwy z nich powrót mojej córki. Wielkie Bóg zapłać!
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] (43) [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej