Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Duchowa Adopcja

Zasady

     Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst podajemy, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie - jak post lub walka z nałogiem.

     Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń, w razie jednorazowego zapomnienia trzeba wydłużyć okres modlitwy o jeden "zapomniany" dzień. W przypadku dłuższej przerwy, modlitwę trzeba podjąć na nowo od początku.

     Po zdecydowaniu się na duchowa adopcje należy złożyć prywatne przyrzeczenie. Powinno się tego dokonać przed wizerunkiem Ukrzyżowanego lub Matki Najświętszej.Wasze komentarze:
 In: 20.08.2014, 23:25
 Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus! Bardzo potrzebuje Waszej modlitwy wstawienniczej jestem w trudnej sytuacji zyciowej, zostałam sama, w ciąży. Jestem załamana psychicznie popadłam w depresje , prosze o modlitwe za mnie i za moje dziecko nienarodzone, aby Pan Bog dodal mi sily i wiary, a takze o znalezienie dobrej pracy dla mnie. Dziekuje wszystkim Niech Pan Bog stokrotnie wynagrodzi kazdemu
 iza: 03.06.2014, 22:55
 Ja też! Może to bliźnięta? ;-)
 Jadzia: 02.06.2014, 23:07
 Od 3 maja adoptowałam dziecko poczęte , bałam się ,że zapomnę i nie będę miała siły wieczorem .Nie zapominam i modlę się, cieszę się z tego powodu
 Ela: 09.05.2014, 10:35
 Przecież JA MAM PRAWO do decydowania o moim ciele ! Przecież JA MAM PRAWO do usunięcia ciąży ! Przecież JA MAM PRAWO, by zniszczyć czyjeś życie ! Herod też sądził, że MA PRAWO pozabijać małe dzieci '!
 darta: 02.04.2014, 21:27
 Jestem rozdarta wewnetrznie juz od prawie 7 lat, tyle mialoby moje dziecko gdybym....gdybym nie usunela ciazy! Nigdy sobie tego nie wybacze i juz zawsze beda mna szargaly wurzuty sumienia ale czy mozna tlumaczyc sie depresja poporodowa ? Gdy moja corka liala 9 miesięcy okazalo sie ze znow jestem w ciąży w bardzo nie wygodnej ciazy tak myslalam wtedy a dzis place za to slonymi lzami.Blagam Boga o wybaczenie ale jak moze On to uczynicskoro ja sama nie potrafie? Wiem jedno, jak tylko zakoncze odmawianie Nowenny Pompejanskie rozpoczne duchowa adopcje dzieciatka bo moze ta modlitwa choc troche ukoi bol mojej wlasnej glupoty.Boze przebacz jesli taka jest Twoja wola. j
 władysława 31 032014: 31.03.2014, 05:25
 Nie lękajcie się wziąć w duchową adopcje dzieciątko poczęte. po prostu zmówić codziennie dziesiątek różańca imodlitwę codzienną przez 9m-cy.Ja już mam11 ocalonych dzieci .Popieram tą akcje .Brońmy wszystkie niewinne nienarodzne dzieci,a Matka Bożą osłoni je płaszczem.
 władysława 30 03 2014: 30.03.2014, 19:38
 Od 2004r będac z pielgrzymką na Jasnej Gorze wpisałam się do księgi duchowej adopcji i od tego dnia do chwili obecnej modlę się o uratowanie poczętego.Zapraszam do obrony tych maleńkich istnień jakim jest życie.Pozdrawiam.
 T: 29.03.2014, 15:41
 Czy trzeba odmawiać osobną 10 różańca czy można dołożyć intencję do odmawianych już tajemnic różańcowych?
 al: 27.03.2014, 18:45
 wczoraj zaczęłam - czemu nie opublikowaliście mojego postu
 al: 27.03.2014, 18:41
 wczoraj zaczęłam - czemu nie opublikowaliście mojego postu
 a: 26.03.2014, 19:15
 od dziś zaczynam duchową adopcję . Tak jak ktoś pewnie kiedyś modlił się za mnie kiedy to ta straszna myśl przeszła mi przez głowę. Dziś dzięki Bogu I Maryi mam zdrową kilkuletnią córeczkę. Może moja modlitwa też pomoże jakieś zbłąkanej mamie
 Justyna: 25.03.2014, 22:08
 Od dzisiaj modlę się za maleństwo aby za 9 miesięcy przyszło na świat całe i zdrowe a Jego imię jedynie Dobry Bóg będzie znał. Może to dziwnie zabrzmi, może egoistycznie, ale w końcu poczułam się potrzebna, poczułam, że coś mogę dla kogoś zrobić, że moje życie nabiera sensu.
 MAŁGORATA: 20.02.2014, 02:08
 OD DZIS ZACZYNAM DUCHOWA ADOPCJĘ ,ZA KOLEZANKĘ KTÓRA WYPROWADZILA SIE Z NASZEJ MIEJSCOWOSCI I ZNISZCZYŁA DZIECKO, MODLE SIE ZA NIA,MÓDLCIE SIE RAZEM ZE MNĄ.
 ZAGUBIONA: 04.01.2014, 16:47
 witam, ja odmówiłam tę modlitwę dawno temu. Moja siostra chciała usunąć ciążę ale tak się fajnie ułożyło że od grudnia zaczęłam odmawiać, nie wiem czy to za to dziecko się modliłam czy za inne ale cieszę się że urodziła śliczną córkę. A najfajniejsze jest to że jest cudowna i dobra. Pozdrawiam i módlcie się za nasze dzieci bo w tych czasach są one zgubione przez głupotę ludzką :(
 Ryszard: 13.11.2013, 16:07
 Ja już czternasty rok mija jak pierwszy raz przystąpiłem do modlitwy duchowej adopcji. I jestem szczęśliwy z tego powodu,a miałem obawy,Duch św. czuwa nad tym. Odwsgi
 :): 05.08.2013, 21:57
  Też uważam, że to piękne. Duchową Adopcję podjęłam na OND II stopnia. Koleżanka z Oazy powiedziała mi, że dwa lata temu podjęła się Duchowej Adopcji, a nazajutrz po tym, jak minęło dziewięć miesięcy w telewizji zaczęto mówić o dziecku, które miało zostać usunięte, ale matka w ostatniej chwili zrezygnowała ;)
 Maria: 06.07.2013, 13:54
 Tak mało wpisów na tej stronie, a to , przecież tak wielkie i piękne dzieło. Otarłam się o świadectwa kobiet z mojej rodziny i otoczenia , które w tej modlitwie uczestniczą. Niemogące zajść w ciążę , niechcące mieć dzieci , bo to jeszcze nie czas jak i te , które w ogóle nie chciały posiadać dzieci - nagle zaczęły być w błogosławionym stanie , lub pojawiał się u nich silny instynkt macierzyński. To wszystko za sprawą " adopcji dziecka poczętego" , które one same podejmowały ich matki lub babcie. Z przykrością muszę przyznać iż w tym gronie brakowało ojców i dziadków. Czyżby nie chcieli mieć dzieci i wnuków ? Zachęcam więc raz jeszcze do Adopcji Dziecka Poczętego . Szczęść Boże.
 Maria do malutkiej: 23.05.2013, 09:09
 Cuda naprawdę się zdarzają , ja dwukrotnie wyszłam z tej strasznej choroby, moje nawrócenie było też cudem, urodzenie córki ,jak i szczęśliwe wyjście z wypadku samochodowego. Moje życie zaczęło się zmieniać , gdy zaczęłam Bogu dziękować nie tylko za otrzymywane dobro , ale również za te wszystkie złe i nieprzyjemne rzeczy. Pozwól działać Bogu. Wszystko zło , które mnie w życiu spotykało , okazało się dobrem . Bo przybliżyło mnie do Boga . Oczywiście , że nie popieram wyboru takiej drogi , myślę iż te wstrząsy skierowały mnie , dzięki Bogu, na właściwą drogę. Wierzę i dążę do tego , aby móc oglądać oblicze Boga w Jego Królestwie. Malutka wiedz , Bóg Cię kocha.
 Maria: 21.05.2013, 09:41
 Do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, pragnę zachęcić również wszystkie kobiety jak i mężczyzn których dzieci urodziły się martwe lub też nastąpiło poronienie w sposób naturalny ,względnie dokonana została aborcja. Poprzez Duchową Adopcję możesz nie tylko uratować dziecko lecz i siebie od potępienia wiecznego.Własnie tą modlitwą należy błagać Boga o miłosierdzie .
 Lena: 10.04.2013, 13:22
 Czy można adoptować duchowo dziecko razem z mężem? Byłaby to forma szczególnej bliskości. Czy każde z małżonków musi adoptować inne dziecko?
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej