Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Posłannictwo św. Brygidy

     Święta Brygida urodziła się około 1302 roku w Szwecji z rodu książęcego. Rodzice jej odznaczali się bogobojnością. W domu panowała atmosfera religijna. Brygida wkrótce po przyjściu na świat straciła matkę i została oddana na wychowanie do życzliwych ciotek.

     Małą dziewczynkę na początku nawiedziło pewne kalectwo. Przez pierwsze trzy lata nie potrafiła wymówić ani jednego słowa. Ale już wtedy przejawiała uderzającą pobożność, której wyrazem był swoisty sposób chwalenia Boga. Jej pobożność nabrała jeszcze większej wyrazistości, gdy odzyskała zdolność mówienia. Poświęcała wtedy dużo czasu kontaktowi z Bogiem, a naglona siłą wewnętrzną najchętniej odprawiała ćwiczenia duchowe.

     Jako dziesięcioletnie dziewczę, słuchając pewnego kazania o Męce Chrystusowej, doznała szczególnego oświecenia. Potem w najbliższą noc podczas snu zdawało się jej, że widzi Boskiego Zbawcę przybitego do krzyża, pokrytego Ranami i broczącego Krwią. Jednocześnie miała wrażenie, że jakiś głos do niej przemawia:

     - Popatrz na mnie, córko.

     Ona wtedy spytała:

     - Czy to ja, Panie, tak okrutnie obchodzę się z Tobą?,

     Pan Jezus odpowiedział:

     - Robię wyrzut tym, którzy mną pogardzają i są nieczuli na moją miłość.

     Ten sen wywołał na Brygidzie ogromne wrażenie i utrwalił się w świadomości. Od tego czasu nad cierpieniami Jezusa Chrystusa często rozmyślała ze łzami w oczach.

     Jako młoda panienka została poślubiona Ulfowi Gudmarssonowi. Powiła mu ośmioro dzieci, w tym swą duchową spadkobierczynię św. Katarzynę, zwaną Szwedzką. Przykład Brygidy bardziej uświęcił jej liczną rodzinę, niż wygłaszane nauki.

     Pan Bóg obdarzył ją niezwykłymi łaskami, w tym darem wizji. w roku 1339 odbyła pielgrzymkę do grobu św. Olafa, a w dwa lata później wybrała się z mężem do Compostelli w Hiszpanii, gdzie znajduje się słynne sanktuarium św. Jakuba apostoła. Po powrocie Ulf wstąpił do cystersów i wkrótce zmarł. Brygida natomiast otrzymała wizję, wytyczającą jej nowe drogi życia. Królowi szwedzkiemu i zakonowi Krzyżaków zapowiedziała kary Boże, które niebawem na nich spadły. Otrzymała potem od króla posiadłość w Vadstenie i przystąpiła tam do budowy klasztoru. Udawszy się do Rzymu, nawiązała kontakty z wybitnymi osobistościami. Na papieża Innocentego VI nalegała, by powrócił do stolicy chrześcijaństwa. Ten sam apel skierowała do Urbana V. Papież faktycznie wrócił do Rzymu w 1367 r. Zabiegała zarazem o zatwierdzenie zakonu brygidek. W roku 1371 pielgrzymowała do Ziemi Świętej. Czyniła jeszcze starania o powrót Grzegorza XI. Zmarła w dniu przez siebie zapowiedzianym w roku 1373. w pięć lat później brygidki zostały zatwierdzone, a w 1391 roku ich założycielkę wyniesiono na ołtarze.

     Osobny temat stanowią objawienia św. Brygidy. Długo dyskutowano w Kościele nad ich oceną. Dopiero papież Benedykt XIV określił kompetentnie ich wiarygodność. Wśród przepowiedni wygłosiła groźbę pod adresem Krzyżaków. Wyczuwając przyszłe potrzeby odegrała prekursorską rolę w budzeniu czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Jego bolesnej Męki.


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Zos do Marii: 21.10.2014, 19:18
 Dzięki Mario,za tak piękne świadectwo. Zgadzam się z Toba,gdyż sama doświadczam cudów w moim życiu. Bądź uwielbiony Jezu !
 Bogusia : 20.10.2014, 21:33
 Proszę cię o zdrowie!!!
 qwert: 20.10.2014, 19:45
 BADZ UWIELBIONY PANIE ZA TWOJA MILOSC ZA TO ZE DAJESZ NAM WSZYSTKO CO PROSIMY ZA WYSLUCHANIE NASZYCH MODLITW.KOCHAM CIE PANIE I PROSZE O ROZWOJ RUCHU MATEK W MODLITWIE ZA DZIECI I WIERNSC JEGO CHARYZMATOWI ABY POWSTAWALY NOWE GRUPY MATEK W MODLITWIE NA CALYM SWIECIE A SZCZEGOLNIE W TYCH MIEJSCOWOSCIACH ZA KTORE SIE MODLE.ZGROMADZ MATKI ABY W JEDNOSCI SERC MODLILY SIE ZA SWE DZIECI I CALKOWITEJ UFNOSCI ZAWIERZYLY JE TWOJEJ WOLI.UFAM CI JEZU I ZAWIERZAM WSZYSTKIE MODLITWY I WIERZE ZE NAS OBRONISZ PRZED ZASADZKAMI SZATANA CHCACEGO ZNISZCZYC TWOJE PLANY I ZAMIARY.TY BOZE JESTES NASZYM PANEM I KROLEM .NIECH SIE WE WSZYSTKIM WYPELNIA TWOJA SWIETA WOLA PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA PANA NASZEGO AMEN.
 J.: 20.10.2014, 19:37
 Polecam wszystkie cierpienia jakie przeżywam Twemu miłosiernemu sercu Jezu na przebłaganie za grzechy dusz w czyścu cierpiących.
 maria : 20.10.2014, 13:48
 Panie Jezu dziękuje serdecznie za CUD,który dla mnie uczynileśbrak mi słow jakimi moge okreslić swoje szczęscie dzieki Tobie moge sie cieszyc moim szczęsciem.Kochana Rodzino Tajemnicy Szczęścia odmawiajcie modlitwe i WIERZCIE wiara jest najwazniejsza odmawiajcie NOWENNE POMPEJSKA ZAWIERZCIE SWOJE TROSKI MATCE NAJŚWIETSZEJ A ONA WAS WYSŁUCHA trzeba duzo cierpliwosci i WIARY MODLCIE SIE ZA DUSZE W CZYSCU CIERPIĄCE ONE POMAGAJA KOCHANI MODLCIE SIE I WIERZCIE A STANIE SIE CUD UWIERZCIE TAK BEDZIE u mnie były dni bardzo trudne i ciezkie wiele lez i niepokoju zawierzyłam wszystko Matce Najświetrzej i Panu jezusowi a ONI pokierowali moim życiem może w inny sposób niz sobie wyobrżałam ale wszystko skończyło sie JEDNYM WIELKIM CUDEM DZIEKUJE DZIE KUJE I DZIEKUJE
 b.b: 19.10.2014, 22:49
 ukochany JEZU błagam o pomoc
 K.Małgorzata: 19.10.2014, 22:44
 Rok Modlitwy ,,TS,,zakończyłam pod koniec czerwca,lecz od połowy lipca ponownie rozpoczęłam.Tak wiele daje mi światła, otuchy,wiary,nadziei i miłości.Wciąż od nowa z wielkim wzruszeniem ją odkrywam, obejmując również wiele osób potrzebujących wsparcia i nawrócenia.Pamiętam także o duszach cierpiących w czyśćcu,które już nic same dla siebie uczynić nie mogą. Ta cudowna Modlitwa wszystko w sobie zawiera ! ...Każdy poranek rozpoczynam Tajemnicą Szczęścia ,a na wieczór zostawiam sobie Różaniec Święty. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie .
 Barbara: 19.10.2014, 21:52
 Ja dziś zaczynam proszę drogi Jezu o wytrwałość Jezu ufam Tobie
 zatroskana: 19.10.2014, 20:07
  Boze Ukochany Ojcze .Ukochany Jezu Chryste ,Kocham was za calego serca i pragne aby moje dzieci i maz ukochaly Cie Panie Jezu Dziekuje za dzsiejszy dzien za twoja milosc do mnie .Prosze Cie z calego serca Bron nas od wszelkich zasadzek sidel szatana i wszelkiego zla i niepokoju od dreczenia moich kochanych wnuczkow w snach Ty wszystko wiesz ty wszystko widzisz .Prosze cie Panie Uwolnij nasza rodzine od szatana Ktory jest nienawiscia i zloscia w rodzinie i robi tyle krzywdy dla calej rodziny .Jezu Ufam Tobie Przepraszam Cie Boze za wszystko co Ciebie dzisiaj obrazilo czy zasmucilo .Kocham Cie Panie Jezu i pragna aby moja rodzina tez Ciebie umilowala. calym sercem cala dusza ze wszystkich sil.. Jezu Ufam Tobie
 Jola z Murcek: 19.10.2014, 16:00
 Dziś dzięki mojej siostrze Ani z Niemiec zacznę TS jestem szczęśliwa z tego powodu. Nie miałam pojęcia że taka modlitwa jest i można komuś i sobie w ten sposób pomóc!!! JEZU UFAM TOBIE
 Joanna: 19.10.2014, 10:57
 Jezu, Tobie zawierzam wszystko.
 mm: 19.10.2014, 01:58
 BADZ UWIELBIONY JEZU .DZIEKUJE CI PANIE JEZU ZA SYNOD [ Biskupi upuść ruchy, aby zaakceptować gejów]DZIEKI CI PANIE JEZU .WIELBIE CIE W KAZDYM MOMENCIE O ZYWY CHLEBIE NASZ W TWYM SAKRAMENCIE ,JEZU UFAM TOBIE . JEZU UFAM TOBIE .JEZU UFAM TOBIE BADZ UWIELBIONY PANIE JEZU .WIELBI DUSZA MOJA PANA MEGO I RADUJE SIE DUCH MOJ W BOGU ZBAWCY MOIM.JEZU UFAM TOBIE .
 w: 18.10.2014, 13:05
 Jezu ufam Tobie! Jezu kocham cię! Jezu wielbię Cię! W miłosierdziu swoim nie opuszczaj mnie!
 mm: 16.10.2014, 01:55
 Badz Uwielbiany Panie Jezu .Wielbie Cie .Przyjdz Umocnij mnie .Ukochany Jezu Dziekuje za milosc Ktora mnie otaczasz co dnia za radosc i szczescie. Pozwol mi udzwignac ciezar tej milosci do konca moich dni.Badz uwielbiony Jezu Panie moj.Jezu Ufam Tobie
 Monika: 15.10.2014, 17:07
 Jezu ufam Tobie i bardzo Cię kocham.
 mm: 14.10.2014, 23:43
 Panie Jezu prosze .o blogoslawienstwo w pewnej sprawie Bogu wiadomej .nie opuszczaj nas .mm
 zdzisław: 14.10.2014, 08:29
 Jezu synu Boga żywego daj odrobinę szczęścia mojej ukochanej rodzinie proszę .
 Maria ;13.10.2014: 13.10.2014, 23:11
 odmawiam-TS modlitwe od 9-10 proszę Jezusa o wytrwałość i wszelkie łaski dla rodziny
 MARIA;09-10,2014: 13.10.2014, 22:58
 odmawiam tą modlitwe od-09-10 proszę JEZU o wytrwałość i łaskę dla całej rodziny
 onejka: 13.10.2014, 11:44
 Dwa dni temu minął rok odmawiania TS. Codzienny samotny spacer, czesto w lesie i tak pod niebem z Tajemnicami Szczęścia. Minał rok a ja dalej odmawiam. Zaczynałam odmawianie w intencji rodziny. Moja babcia modliła się za wszystkich do samej śmierci i wtedy wszystko toczyło sie dobrze. Zabrakło babci, zabrakło modlitwy. Wstyd że tak długo zwlekałam. Gdy zaczynałam te modlitwę byłam sama w trudnej sytuacji z którą jakoś sobie radziłam. Ale w środku tkwił cierń, który ciagle dawał mi znać o swoim istnieniu. Właściwie to ja myślałam, że on już tak będzie tkwił we mnie zawsze. Przyjęłam go. W pierwszym tygodniu modlitwy, jeszcze wtedy odmawiałam w domu, wstałm z kolan i poczułam, że nie ma tego ciernia we mnie. Poczułam się lekko, bez bólu, lęku, spokojna. Nie spodziewałam się tego, jak w sekundę wszystko zniknęło. To był pierwszy dar. A potem przez rok dochodziły mnie wieści z różnych stron z rodziny. małe drobiazgi, sprawy których bym się nawet ne spodziewała, że rodzina małymi kroczkami wraca do Boga. A to ciocia nagle jedzie do Sanktuarium Matki Bożej, chociaż normalnie wolałaby na wybrzeża morskie. A to para która zwlekała ze ślubem podejmuje decyzje o jego zawarciu. A to dowiaduję się że ktoś podjał modlitwę. I tak jak z kosza obfitości małe drobiazgi a tak cieszące serce że bliscy może nie widowiskowo, ale zmieniają nastawienie. Jak tu przestać się modlić. To są Tajemnice Szczęścia i sypią szczęściem w nas i wokół. Ale to Bogu trzeba zostawić i czas i miejsce i jak:) Pozdrawiam wszystkich odmawiających TS.
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej