Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Posłannictwo św. Brygidy

     Święta Brygida urodziła się około 1302 roku w Szwecji z rodu książęcego. Rodzice jej odznaczali się bogobojnością. W domu panowała atmosfera religijna. Brygida wkrótce po przyjściu na świat straciła matkę i została oddana na wychowanie do życzliwych ciotek.

     Małą dziewczynkę na początku nawiedziło pewne kalectwo. Przez pierwsze trzy lata nie potrafiła wymówić ani jednego słowa. Ale już wtedy przejawiała uderzającą pobożność, której wyrazem był swoisty sposób chwalenia Boga. Jej pobożność nabrała jeszcze większej wyrazistości, gdy odzyskała zdolność mówienia. Poświęcała wtedy dużo czasu kontaktowi z Bogiem, a naglona siłą wewnętrzną najchętniej odprawiała ćwiczenia duchowe.

     Jako dziesięcioletnie dziewczę, słuchając pewnego kazania o Męce Chrystusowej, doznała szczególnego oświecenia. Potem w najbliższą noc podczas snu zdawało się jej, że widzi Boskiego Zbawcę przybitego do krzyża, pokrytego Ranami i broczącego Krwią. Jednocześnie miała wrażenie, że jakiś głos do niej przemawia:

     - Popatrz na mnie, córko.

     Ona wtedy spytała:

     - Czy to ja, Panie, tak okrutnie obchodzę się z Tobą?,

     Pan Jezus odpowiedział:

     - Robię wyrzut tym, którzy mną pogardzają i są nieczuli na moją miłość.

     Ten sen wywołał na Brygidzie ogromne wrażenie i utrwalił się w świadomości. Od tego czasu nad cierpieniami Jezusa Chrystusa często rozmyślała ze łzami w oczach.

     Jako młoda panienka została poślubiona Ulfowi Gudmarssonowi. Powiła mu ośmioro dzieci, w tym swą duchową spadkobierczynię św. Katarzynę, zwaną Szwedzką. Przykład Brygidy bardziej uświęcił jej liczną rodzinę, niż wygłaszane nauki.

     Pan Bóg obdarzył ją niezwykłymi łaskami, w tym darem wizji. w roku 1339 odbyła pielgrzymkę do grobu św. Olafa, a w dwa lata później wybrała się z mężem do Compostelli w Hiszpanii, gdzie znajduje się słynne sanktuarium św. Jakuba apostoła. Po powrocie Ulf wstąpił do cystersów i wkrótce zmarł. Brygida natomiast otrzymała wizję, wytyczającą jej nowe drogi życia. Królowi szwedzkiemu i zakonowi Krzyżaków zapowiedziała kary Boże, które niebawem na nich spadły. Otrzymała potem od króla posiadłość w Vadstenie i przystąpiła tam do budowy klasztoru. Udawszy się do Rzymu, nawiązała kontakty z wybitnymi osobistościami. Na papieża Innocentego VI nalegała, by powrócił do stolicy chrześcijaństwa. Ten sam apel skierowała do Urbana V. Papież faktycznie wrócił do Rzymu w 1367 r. Zabiegała zarazem o zatwierdzenie zakonu brygidek. W roku 1371 pielgrzymowała do Ziemi Świętej. Czyniła jeszcze starania o powrót Grzegorza XI. Zmarła w dniu przez siebie zapowiedzianym w roku 1373. w pięć lat później brygidki zostały zatwierdzone, a w 1391 roku ich założycielkę wyniesiono na ołtarze.

     Osobny temat stanowią objawienia św. Brygidy. Długo dyskutowano w Kościele nad ich oceną. Dopiero papież Benedykt XIV określił kompetentnie ich wiarygodność. Wśród przepowiedni wygłosiła groźbę pod adresem Krzyżaków. Wyczuwając przyszłe potrzeby odegrała prekursorską rolę w budzeniu czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Jego bolesnej Męki.


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 ela: 15.09.2014, 10:32
 Witajcie, mnie zostało jeszcze 87 dni do końca, bywało ciężko, ale teraz jest coraz lepiej, z ufnością wypatruję każdego następnego dnia.
 Monika: 14.09.2014, 00:02
 Witajcie, odmawiam TS od 4.05. - czyli od dnia moich imienin. Od dluzszego czasu (pare lat) mam depresje o roznym nasileniu. Ale dzieki przylgnieciu do meki Pana Jezusa w TS czuje Jego wsparcie i w bardzo szybkim tempie poprawia mi sie. Mam wrazenie, ze niedlugo bede juz zupelnie zdrowa, radosna i silna. Jednoczesnie w miare jak odzyskuje sily moje zycie (slane ostatnio przez Pana Boga rozami) staje sie troche trudniejsze. Wczoraj ksiazeczka z TS wpadla mi w pociagu pod fotel tak, ze nie dalo sie jej juz wyciagnac. Jednak komus nie podoba sie to czerpanie sil z meki Pana Jezusa, ktore dokonuje sie we mnie. Coz, na zlosc kudlatemu pomodlilam sie za osobe, ktora kiedys znajdzie te zgubiona ksiazeczke, aby tez zblizyla sie do Boga. A ja dziekuje za Internet i Adonai gdzie moge znalesc TS. Trudniej bedzie tylko odmawiac ja w tygodniu roboczym, kiedy zwykle modlilam sie jadac do pracy. Ale moze to tez dobrze, moze teraz potrzeba mi innego odmawiania TS: najpierw bylo ono polaczone ze swiadczeniem przed ludzmi, teraz czas na bardziej ukryta intymna relacje z Panem Bogiem...? Cokolwiek mi przygotowal na nastepne dni z TS, na pewno bedzie to ku mojemu pozytkowi. :) pozdrawiam wszystkich modlacych sie i dajacych sie prowadzic Panu
 Boguslawa: 13.09.2014, 17:17
 Jezu Ufam Tobie!!!!
 Joanna: 13.09.2014, 07:41
 Prosze serdecznie o wole Pana w moim zyciu. Prosze o cud i zebym przestala sie wszystkim zadreczac. Prosze,zeby wszystko rozwiazalo sie pozytywnie i zeby nikt nie zostal skrzywdzony oraz zebym ja tez nie cierpiala.
 Joanna: 13.09.2014, 07:39
 Prosze w intencji kazdego czlowieka,ktory zostawia tu swoje blagania i ufa bezgranicznie woli Pana.
 Michał: 09.09.2014, 19:46
 Witaj Alicjo.Ja też przepraszam że piszę dopiero dzisiaj.Tak sobie myślę że w miarę jak będziesz się zbliżała do końca odmawiania to być może będziesz miała odczucie że będzie Tobie coraz ciężej,ale nie zniechęcaj się.Razem z Maryją i Jezusem dasz radę na pewno!!!Postaram się z mojej strony pamiętać w modlitwie o Tobie.Jeśli chodzi o mnie to wraz z początkiem nowego roku chciałbym spróbować jeszcze raz zacząć TS.Do zobaczenia w 1 sobotę pazdziernika.Trzymaj się!!!
 Bogusia: 08.09.2014, 20:15
 Dzięki Ci Boże za otrzymane łaski!!
 Andrzej: 08.09.2014, 12:15
 Witam i pozdrawiam wszystkich. Ja modle sie 15 modlitwami Tajenicy Szczescia od 13.11.2013r. Ale wlasciwie slucham z portalem Biblijni gdzie te 15 modlitw czyta mi lektor
 trup: 08.09.2014, 09:43
 szukająca Boga cyt(t(Realistyczne opisy Męki Pańskiej, zwroty pełne afektu, bardzo mocne ? to cecha pisarstwa św.Brygidy. Także wielu ludzi jej czasów. Dzisiaj zwrot ?zaklinać? ma dwa znaczenia: zaklinanie rzeczywistości, węży?.czyli próba wpłynięcia człowieka na kogoś lub coś. Ale także ? choć rzadko, używamy go kiedy o coś błagamy. Np. zaklinam cię na wszystko, nie rób tego!Myślę, że tłumacz użył tego słowa w tym znaczeniu. Być może jest to niefortunne tłumaczenie. Nie wiem. Chodzi pewnie o ?błagam?, ?proszę? ale w wersji mocniejszej.) - ale jest tutaj też wpis bernadetty - nikt nie myśli o zaklinaniu Boga lecz o mocnej a nawet bardzo mocnej prośbie , którą można ując tak jak to zrobiła św brygida.Niemniej zrzucenie winy na język jest nieporozumieniem - równie dobrze możesz odmawiać Ojcze Nasz i nie rozumieć zwrotów jakimi posłużył się ewangelista . Ważne coby nie zniechęcać nikogo do odmawiania ts. Sama modlitwa jest bardzo ciężka i dla przykładu mnie zajmowało to 40 do 45 minut (aby w tym czasie skupić się na treści jest to niemożliowe) - dlatego parafrazując myśl powiem że jeżeli nasze myśli błądzą lub jak mówi św teresa brykają jak niokiełznany koń to wtedy przychodzi nam z pomocą Duch Świety i wstawia się za nami lub prostuje te nasze zagmatwane modlitwy . Ponieważ liczy sie każdorazowa chęć i każdorazowe podejmowanie trudu modlitwy z mayślą że dzisiaj napewno będzie to dzień pierwszy . z szacuneczkiem .
 Ala: 07.09.2014, 21:14
 Drogi Michale, przepraszam, że nie napisałam wczoraj. U mnie wszystko w porządku. Mam nadzieję, że u Ciebie też. Szczerze mówiąc, co raz trudniej wytrwać w modlitwie. Napisz co u Ciebie słychać? Proszę Cię o modlitwę za mnie. Obiecuję modlitwę za Ciebie. Pozdrawiam Ala.
 Bernadeta: 07.09.2014, 21:03
 pozdrawiam wszystkich ,czytajac wasze komentarze chce wam powiedziec ze w 9i12modlitwie byloby poprawne t lumaczenie Prosze cie tak jak to jest w jezyku wloskim
 magda: 07.09.2014, 20:50
 Zaczęłam TS odmawiać wczoraj, proszę Was wszystkich o modlitwę za mnie bym wytrwała w niej, i proszę wszystkich którzy przeczytają ten post o modlitwę Zdrowaś Mario oraz o Wieczne odpoczywanie za moim zmarłym 18 letnim siostrzeńcem, który popełnił samobójstwo. Bóg zapłać wszystkim, ukoi choć trochę nasz ból
 Zos do Andrzeja: 07.09.2014, 18:02
 "W Jego ranach nasze zdrowie" Zdrowie duszy i ciała. Uwielbiajmy te Rany i wypraszajmy dla siebie i dla innych Miłosierdzie Bożę z Krzyża płynące !
 szukająca Boga : 07.09.2014, 14:01
 Przerwałam, nie sprostalam tej formie a właściwie to słownictwo tej modlitwy. Może jest tu ktoś kto mnie przekona?
 szukająca Boga : 07.09.2014, 14:00
 Przerwałam, nie sprostalam tej formie a właściwie to słownictwo tej modlitwy. Może jest tu ktoś kto mnie przekona?
 dona: 07.09.2014, 13:06
 Proszę o modlitwę w intencji mojej mamy, która w poniedziałek (08.09) ma operację biodra. Proszę o modlitwę o szczęśliwy przebieg operacji i szybki powrót do zdrowia oraz o zabranie jej lęku. Modle się TS i zawierzam wszystko Maryi :) (08.09 - święto Narodzenia Maryi :) z całego serca dziękuję i pozostaję w modlitwie
 w do andrzeja: 07.09.2014, 07:42
 TS została objawiona Brygidzie uznanej za świętą przez Kościół Katolicki, dopuszczona przez władze kościelne do odmawiania i rozpowszechniania, powiedz proszę w którym miejscu w samej modlitwie, obietnicach czy komentarzach znalazłeś cokolwiek co mogłoby odnosić się do ostrzeżenia o którym wspominasz? Kiedy ktoś próbował siać zamęt, Chrystus powiadał "idź precz szatanie" uważaj, byś i ty nie usłyszał tych słów od Pana, natomiast słowa które raczyłeś wspomnieć są naprawdę poważnym ostrzeżeniem przed tymi którzy zniekształcają Słowo Boże by pod pozorem prawdy wprowadzać ukryty fałsz, dlatego tak wiele mamy dziś odłamów religijnych, sekt, fałszywych objawień oraz wysyp odkryć naukowych "wyjaśniających" czy też "uzupełniających" Prawdę przekazaną, nawet sama TS może być sfauszowana, ostrzegano o tym na forum w tamtym roku, kiedy znaleziono książeczkę z modlitwą w której było nieco zmienione Ojcze Nasz, być może do ciebie trafił właśnie taki egzemplaż
 Barbara: 07.09.2014, 07:20
 Zaczelam TS 01.09.1014. W pierwsza noc po rozpoczeciu modlitwy mialam piekny sen, w ktorym zobaczylam spelnienie mojej intencji. Ten sen natchnal mnie nadzieja, dal mi wielka radosc i wypelnil mnie spokojem. Obysmy wszyscy tu modlacy sie wytrwali i otworzyli sie na wole Boza. Pozdrawiam.
 Rycerka Niepokalanej : 06.09.2014, 15:26
 Jezu Milosierny Blogoslaw wszystkim za ktorych sie modle TS we wszystkich intencjach .Jezu nie opuszczaj nas .Jezu Ufam Tobie .Jezu tys moja sila i moca .Tys ma Nadzieja i pomoca Jezu Ufam Tobie
 mama: 06.09.2014, 14:55
 Bog z wam. Niech wszystkich modlacych sie TS Bog Milosierny prowadzie do wiecznego zbawienia .Jezu Ufam Tobie
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej