Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Z: 27.09.2013, 20:43
 Do wszystkich zrezygnowanych. Wypróbujcie innego sposobu.Przestańcie przez jakiś czas prosić.Uwielbiajcie Boga i dziękujcie Bogu za wszystko."Zawsze się radujcie,nieustannie się módlcie.W każdym położeniu dziękujcie,taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was"Modlitwa uwielbienia ma ogromną moc.Można np.tyle razy potarzać krótką modlitwę uwielbienia, ile paciorków ma koronka.Mozna się modlić psalmami.Jest wiele sposobów.Proszę wypróbujcie,to działa sprawdziłam.Uwielbiajcie Boga i dziękujcie za wszystko,także te braki,choroby,nie spełnione marzenia.Wiem,że to bardzo trudno powiedzieć:dziękuję Jezu za ..../czasem w płaczu to trzeba czynić/ale uwierzcie mi,dopiero wtedy nasze życie zaczyna się zmieniać.Pozdrawiam.Polecam wszystkich w każdą niedziele na mszy św.Jezusowi.
 Alina: 27.09.2013, 14:14
 Ulecz Panie Jezu wewnętrzne urazy, powodujące niepokoje w moim sercu.Ulecz Panie Jezu wewnętrzne urazy, Wszystkim modlącym się TS.Zabierz to,co nas obciąża i niepokoi.Szczęść Boże Wszystkim.
 ANNA: 26.09.2013, 00:36
 Bardzo proszę o modlitwę z mojego tatę, w ciężkim stanie leży w szpitalu. Staram się nie ustawać w modlitwie i wierzę, że Bóg go jeszcze tutaj na ziemi uchowa dla mnie i mojej rodziny na długie lata.
 w: 25.09.2013, 21:21
 katarzyno anno, módl się wytwale i z wiarą, ofiaruj swoją samotność Chrystusowi, z pokorą przyjmuj Jego wolę, ciesz się że wyglądasz naturalnie, kiedy spotkasz wartościowego mężczyznę na pewno doceni twoje serce i charakter, zaufaj Zbawicielowi i módl się TS, wytrwaj a otrzymasz wspaniała nagrodę, pamiętaj że nie jesteś sama i osoby zaglądające tu wesprą cie modlitwa
 w: 25.09.2013, 21:13
 marcinie, przygotuj się lepiej do wiecznego życia, śmierć jest tylko krótkim momentem przejścia, jeśli chodzi o modlitwę to nie martw się, ludzie którzy tu zaglądają wspierają się wzajemnie i modlą jedni za drugich, czy ty chcesz pracę znaleźć czy utrzymac?
 w: 25.09.2013, 21:09
 grażyno, tylko do kościoła, szczerze się wyspowiadaj, przyjmij komunię świętą klęcząc i módl się z wiarą dziecka, jesli myślisz że Chrystus odrzuci twoją modlitwę to źle się modlisz,gdzie twoja wiara? ulegasz podszeptom złego, wycisz się i zaufaj Zbawicielowi oraz powierz się opiece Maryji, odmawiaj wytrwale TS, to co złe niebawem ustąpi, poczytaj też bryg.blog.pl, mam nadzieję że znajdziesz jakąś wskazówkę dla siebie, nie jesteś sama w walce ze złem,wiele osób zaglądających tutaj wesprze cię modlitwa, trwaj z Bogiem
 qwert: 25.09.2013, 20:04
 Marcin modl sie Nowenna Pompejanska . Nowenna nie do odparcia.zaufaj Maryji ona pomoze ci w znalezieniu pracy ,modle sie w twojej intencji .Nie mysl o smierci ,Bog milosierny sam zadecyduje kiedy odejdziemy z tego swiata po wieczna nagrode. Niech ci Pan Bog Blogoslawi ,Szczesc Boze.
 Marcin: 25.09.2013, 15:32
 Kochani poprosze o modlitwe za prace. Odmawiam TS od niedawna ale mam mysli ze znalazlem je bardziej dlatego zeby sie jakos przygotowac do smierci niz zebym mial wyprosic znalezienie pracy. Dziekuje i niech wam Pan Bog wynagrodzi.
 Marcin: 25.09.2013, 15:19
 Kochani poprosze o modlitwe za prace. Odmawiam TS od niedawna ale mam mysli ze znalazlem je bardziej dlatego zeby sie jakos przygotowac do smierci niz zebym mial wyprosic znalezienie pracy. Dziekuje i niech wam Pan Bog wynagrodzi.
 edyta: 25.09.2013, 13:58
 dziś nabożeństwo pogrzebowe młodej kobiety matki dwójki dzieci 6 i 4 lat jej dzieci chodza z moimi do przedszkola ...PROSZE ZMÓWCIE DZIS W JEJ INTENCJI TS prosze wstawcie sie za nia
 Marcin: 25.09.2013, 13:12
 Kochani poprosze o modlitwe za prace. Odmawiam TS od niedawna ale mam mysli ze znalazlem je bardziej dlatego zeby sie jakos przygotowac do smierci niz zebym mial wyprosic znalezienie pracy. Dziekuje i niech wam Pan Bog wynagrodzi.
 Marcin: 25.09.2013, 12:04
 Kochani poprosze o modlitwe za prace. Odmawiam TS od niedawna ale mam mysli ze znalazlem je bardziej dlatego zeby sie jakos przygotowac do smierci niz zebym mial wyprosic znalezienie pracy. Dziekuje i niech wam Pan Bog wynagrodzi.
 Ewa.....: 25.09.2013, 11:50
 Panie Jezu Kochany bardzo dziękuję........Jezu Ufam Tobie.........Kochani odmawiajcie TS i się nie zastanawiajcie nad tym czy to robić,czy też nie Odmawiajcie....Warto bardzo.......Ja odmawiam naprawdę niedługo(około 2 miesiące),, a już Jezus Ukochany obdarza mnie dobrem i swoimi łaskami..........Pozdrawiam Wszystkich sercem całym....Ewa...
 w: 24.09.2013, 20:53
 katarzyno anno, wiem co czujesz jako młody człowiek byłem przerazliwie samotny, odwróciłem się od Pana Boga po czym wpadłem w depresję i też chciałem umrzeć, porawa nastąpiła dopiero wtedy gdy zdałem sobie sprawę z tego że to co mnie spotyka jest złe, przemyślałem jakie są tego przyczyny i zacząłem pracę nad sobą, każdego dnia próbowałem się modlić, nie zawsze wychodziło i były upadki, jednak dzięki wierze, modltwie i pracy nad sobą wszystko powoli się poprawiało, być może przeżyłas kiedyś kryzys wiary i to co przeżywasz teraz jest nękaniem po nawroceniu, bądź silna, powierz swoje problemy Chrystusowi, być może znajdziesz pożyteczne wskazówki na bryg.blog.pl gdzie opisuję moje doswiadczenia z Tajemnicą Szczęścia oraz to co pomogło mi wyjść z depresji i zmienić swoje życie, trwaj z Bogiem, w nim szukaj siły i nigdy się nie poddawaj, walczysz o swoje wieczne życie
 qwert do Katarzyna anna: 24.09.2013, 14:19
 Katarzyno Anno .Jakie obrzydliwe mysli przychodza do ciebie.Zycie ludzkie jest najcenniejszym darem Bozym. jestes dzieckiem Bozem .nie daj sie zwyciezyc Pokusie .Zycie jest piekne. pelne milosci i radosci. Spojz na ten piekny Swiat jaki Sworca nasz podarowal dola czlowieka.Urzywajmy tych przepysznosci z umiarem.Moze lepie ze jestes samotna szczesliwa ,jakbys miala sie zmagac z przemoca meszczyzny ,czy innymi problemami w malzenstwie.Dziecko mozesz adoptowac i wychowac jako samotna Mama.ciesz sie z zycia i dziekuj Bogu za ten dar. Kazdy ma swoja Ksiege zycia i Bog sam decyduje o naszym jestestwie .za dwadzescia lat bedzie , zalowac tych straconych lat. mowiac moglam cos wiecej zrobic w moim zyciu a nie zrobilam .Pomysl o tym 38 lat to pelen radosci dojzely wiek wiele morzesz dobrego dokonc jesli tylko zechcesz . Niech cie Pan Bog ma w swojej opiece.Szczesc Borze
 Anna : 24.09.2013, 13:30
 Katarzyno anno ja też jestem bardzo samotna ,też nie z wyboru .Mój mąż zmarł nagle w grudniu nie mogę się z tym pogodzić,bardzo dokucza mi samotność ,ale widocznie tak się BOGU spodobało ,takim krzyżem mnię obdarzyć,jest mi ciężko ale dżwigam .Ty też dasz radę ,modlę się za Ciebie .Pozdrawiam .
 Edyta do Katarzyna anna: 24.09.2013, 12:32
 Kochana Kasiu MASZ SWOJEGO ANIOŁA STRÓŻA ON JEST Z TOBA ZAWSZE ZANOSI TWOJE MODLITWY DO BOGA ..I PLACZE RAZEM Z TOBA CHCE CI POMÓC POZWÓL MU TO ZROBIĆ
 Edyta do Katarzyna anna: 24.09.2013, 12:13
 droga Kasiu ..moja przyjaciółka 39lat 26 października bierze ślub ...i mówi ze będą mieć dwuJke dzieci ... życie malała bardzo trudne ...nie sposób żeby o wszystkim napisać ...ale Ufała do końca ..do granic bólu ...ZAUFAJ I UWIELBIAJ BOGA W SWOIM BÓLU W SWOIM SMUTKU I W SWOICH PRAGNIENIACH ..DZIĘKUJ MU ZA TO CO MASZ ...BO MOŻE TEGO NIE SPOSTRZEGASZ PRZEZ BÓL ALE MASZ WIELE
 Barbara: 24.09.2013, 10:30
 Do Katarzyna anna. Módl się i zaufaj Jezusowi. Wiem, że łatwo to napisać a trudno zrobić. Sama miałam podobne myśli i uczucia. Módl się Tajemnicą Szczęścia,to piękna modlitwa, odmawiam ja od początku roku, ale szczególnie polecam Ci Nowennę Pompejańską, dzięki której odzyskałam spokój i nadzieję, bardzo się wyciszyłam, zwana jest nowenną nie do odparcia (http://pompejanska.rosemaria.pl/.
 Grażyna: 23.09.2013, 20:04
 Panie Jezu błagam Cię pomoz mi nie odrzucaj modlitwy mojej ufam i wierze Tobie. Nie pozwól mi się zalamac do kogo msm się udać. ..?
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] (58) [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej