Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Elżbieta: 01.01.2014, 23:10
 Witam, po kilku latach znów poczułam potrzebę odmawiania tych modlitw, wtedy nie skończyłam ich i moje życie gdzieś bokiem się toczyło, bardzo bym chciała tym razem wytrwać,może z Wami tutaj będzie łatwej. To prawda że te modlitwy mają cudowny wpływ na osobę je odmawiającą.
 nika do Marzeny: 01.01.2014, 22:32
  zaufaj Panu Marzenko, to właśnie w trudnych chwilach Pan jest najbliżej nas, wspieram modlitwą i proszę również o modlitwę, ściskam gorąco
 irek: 01.01.2014, 21:37
 Dostalem tajemniczki od siostry ze wspulnoty kiedy miala raka i zmarla ale bez morfiny i w strasznym bolu by byc swiadoma do samego konca oddala cierpienie Panu i pozniej zapomnialem lezala z15 lat kiedy powiesil mi sie szwagier w sama Wielkanoc nie lubilem go duzo bolu sprawil dookola siebie.Bog uzdolnil mnie do milosci ktora nie pozwalala mi zapomniec o strachu przed pieklem i zaczolem odmawiac musialem odmawiac kolo 2 lat tak mi diabel przeszkadzal teraz tez za kogos odmawiam tylko im tak moge pomoc a co d
 natalia: 01.01.2014, 18:33
 ja od dzisiaj zaczynam ;)
 natalia: 01.01.2014, 18:31
 ja od dzisiaj zaczynam ;)
 natalia: 01.01.2014, 18:31
 ja od dzisiaj zaczynam ;)
 mama : 01.01.2014, 16:51
  Panie Jezus proszę Cię o sile wytrwania od 1 styczna zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską ufam ze wytrwam dzięki Twojej pomocy prosząc o wielką łaskie dla syna i jego kolegi jeśli jest to zgodne z wola Twoja Udało mi się odmówić Tajemnice Szczęścia i modle się nadal i polecam innym Jezu Błogosław moją rodzinę w Nowym Roku Przymnóż nam wiarę Kocham Cię !.
 tomek: 01.01.2014, 15:24
 Zzy nie uważacie że odmawianie tych modlitw oraz podobnych błagalnych w intencjach typu: o partnera w zyciu , dobrą sytuację materialną , o pracę dobrą , i zdrowie i wogule o sprawy przyziemne --- a nastepnie wypominanie że ja odmówiłam /em modlitwy i jestem taka pobożna /y a On mi nie pomógł i jaki ochydny jest ten świat i po co sie urodziłam/em . Ludzie zastanówcie sie na woim życiem duchowym.
 trup: 01.01.2014, 12:39
 ad marzena cały czas idzie o wnętrze , albo inaczej serce - możesz codziennie chodzić do kościoła , modlic sie spełniać uczynki miłosierne , ale jeżeli twoje serce tego nie współczyni to tak jakbys wogóle tego nie robiła - te wszystkie modlitwy bez serca sa nieważne nie istotne . zmieniac się ma twoje serce , a nie twoje otoczenie ani sytuacja.Radość w momecie wspolnej drogi z Jezusem Chrystusem podczas dżwigania krzyża .Podczas odmawiania ts pamietam o tych wszystkich , którzy równiez odmawiają ts i awsze gorąco błagam Pana aby dał nam wszystkim łaskę znoszenia trudu życia podczas modlitwy bo smutek w radość się zamieni .a psalmista powiedział - drzewo wydające swój owoc we właściwym czasie . Dlatego trzeba mieć nadzieje i oczekiwać na ten czas właściwy , który napewno nadejdzie .
 ryszard: 01.01.2014, 09:13
 25.12 mijelo trzy lata mojej modlitwy za moje dzieci, ktore odeszly od naszaj wiary. Byc moze sa wierzace ALE i tez nieraz myslalem, ze BOG mnie nie slucha. W kwietnju postanowilismy z zona jechac do Rzymu na kanonizacje blogoslawionego Jana Pawla II. Zona zaproponowala synowi by jechal z nami. Ku naszej radosci wyrazil zgode choc stwierdzil, ze to nic nic nie zmienia. Dla mni jednak to juz jest jakis dobry znak.
 Anna : 01.01.2014, 08:23
 Ja modlę się od 21 stycznia ,nigdy nie opuściłam ani jednego dnia .Czasem ciężko było się skupić , bo w ciągu tego czasu zmarł mąż i brat .Ale wytrwałam ,jeszcze kilka dni i zakończę modlitwy .Ja szczególnie lubię modlitwę 14 chociaż wszystkie są piękne .Pozdrawiam wszystkich którzy się modlili lub się modlą .
 w: 01.01.2014, 07:58
 Marzeno, pamiętaj o tym że Bóg doświadcza tych których kocha, nieustannie oczkując naszej miłości, oddania i zaufania mu pomimo wszystko, im więcej znosisz teraz tym większa twoja nagroda w niebie, pod warunkiem jednak że nauczysz się z pokorą przyjmować swój los, bez narzekania lecz z radosną ufnością Chrystusowi, gdzieś w Ewangeliach są takie słowa Pana Jezusa"według waszej wiary dziać się wam będzie", zauważ że każde twoje pragnienie jest modlitwą, gdy to pragnienie podbudowane jest wiarą, gdy myślisz np. niech się stanie, oby się udało, dał by Bóg żeby... to prędzej czy później otrzymujesz to o co prosisz, co się dzieje gdy masz wątpliwości to wiesz z doświadczenia, jeśli cofniesz się trochę w wypowiedziach to znajdziesz dwie historyjki które umieściłem, zasłyszane na kazaniu i mówiące o zaufaniu do Stwórcy, warto je przemyśleć, trwaj zawsze z Chrystusem i pod opieką Maryji
 Facet40: 31.12.2013, 22:39
 Został mi ostatni miesiąc Tajemnic Szczęścia. Tym którzy sie zastanawiają czy zacząć...ZACZĄĆ!!! Zdecydowanie polecam. Z kończącym sie rokiem 2013 i zaczynającym się Nowym Rokiem 2014 składam wszystkim wam serdeczne życzenia wielu łask, wszelkiego dobra i aby 2014 był dla was lepszy niż 2013.
 mm do Marzena: 31.12.2013, 20:50
 Doswiadczenie ,przyniesie radosc .byc moze to potrzebujesz do Wiecznego Zbawienia .ZAUFAJ BEZ RESZTY ODDAJ WSZYSTKIE ZMARTWIENIA BOGU .MATKA BOZA PRZEPROWADZI CIE PRZEZ ZYCIE JESLI POZWOLISZ JEJ DZIALAC W TWOJEJ OSOBIE.BEDZIE LZEJ NIESC KRZYZE KTORE ZBIERASZ PO DRODZE.MODL SIE A BEDZIESZ WYBAWIONA .PEWNEGO RAZU MODLILAM SIE O UZDROWIENIE PRZYJACIULKI , PO PEWNYM CZASIE MODLITWY USLYSZALAM TE SLOWA .TA OSOBA GRZESZYLA W MLODOSCI TERAZ MUSI CIERPIEC ,MODLILAM SI ZA WSZYSTKICH KTORZY OCZEKIWALI POMOCY I NIEKTORZY OTRZYMALI O CO PROSILI .MOJA UFNOSC W BOZE MILOSIERDZIE JEST BEZGRANICZNA .WIERZE W SLOWA OBIETNIC JAKIE BOG DO NAS KIERUJE I WIEM ZE WSZYSTKO SIE SPELNI .JESLI Z MILOSCIA ODDAMY BOGU OSOBY ZA KTORZYCH SIE MODLIMY I WSZYSTKIE PROBLEMY .ZAUFAJ BEZ RESZTY .JEZU UFAM TOBIE.
 A.: 31.12.2013, 20:41
 Mam do Was prośbę, moglibyście wspomnieć w swoich modlitwach o takich panach bezdomnych z mojej okolicy, mojej rodzinie, mojej klasie w szkole i o mnie? Ciężko mi często modlić się TS, zaczełam ok. 28.11.13. raz mi się nie udało, to od nowa 7 grudnia 2013 r., raz nie odmówiłam 12 modlitw zamiast 15, więc zaczęłam znów od 14 grudnia 2013 r. i pragnę bardzo wytrwać, chociaż czasem nie mogę się skupić i odmawiam to nawet półtorej godziny łącznie, bo rozkładam sobie te modlitwy na cały dzień. W tym momencie ciężko mi na duszy, tak jakoś w sercu nie mam spokoju, proszę pomóżcie. Wierzę, że TS mnie wybawi, ale boję się, że czasem nie dam rady, gdy będę np. na wyjeździe czy coś. Proszę Was pomódlcie się. Jezu ufam Tobie Bardzo pragnę wytrwać!!!
 Mateusz: 31.12.2013, 20:30
 odmawiajmy dalej
 Eranos 48: 31.12.2013, 19:30
 No nie!!! tylko nie mieszajcie do tak Świętych spraw polityków. Błagam, czy to tak wiele?
 Eranos 48: 31.12.2013, 18:55
 Mam za sobą rok z przerwami, ale nadgonionymi co do dnia, odmawiania tych dodających wiary i optymizmu modlitw. Wiary, moi drodzy wiary szczególnie w tym dniu. A juto? od jutra zaczynam od początku, i mam nadzieję bez przerw, które musiałbym nadganiać, bo czas to "złodziej którego nigdy nie dogonisz, a zatem powodzenia i do przodu.
 Marek do Zaba Maria: 31.12.2013, 17:18
 Będę Cię dopingował, co prawda ja już ponad 3 miesiące, ale to nic :) Zacznij i wytrwaj bo warto, ja to czuję każdego dnia :)
 maria: 31.12.2013, 13:21
 Całej Rodzinie TS chce żlozyc serdeczne zyczenia na nadchodzacy Nowy 2014 rok samych szczesliwych i pogodnych dni,wytrwałosci w modlitwie i Blogosławienstwa Bożego amen
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] (58) [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej