Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Obietnice

     Od dłuższego czasu Brygida pragnęła wiedzieć, ile ciosów Chrystus Pan otrzymał podczas swej Męki. Pewnego dnia Zbawiciel objawił się jej i rzekł:

     "Moje Ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką, zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas całego roku w ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą Moją Ranę".

     Potem w formie obietnicy dodał, że ktokolwiek zmówi te modlitwy podczas roku:

 1. Uwolni 15 dusz ze swej rodziny z czyśćca.
 2. 15 sprawiedliwych spośród krewnych zostanie potwierdzonych i zachowanych w łasce.
 3. 15 grzeszników spośród krewnych zostanie nawróconych.
 4. Osoba, która zmówi te modlitwy, osiągnie pewien stopień doskonałości.
 5. Już na 15 dni przed śmiercią będzie przeżywała szczery żal za wszystkie popełnione grzechy z świadomością ich ciężkości.
 6. Na 15 dni przed śmiercią dam jej Moje najświętsze Ciało, ażeby przez Nie została uwolniona od głodu wiecznego oraz dam jej Moją drogocenną Krew do picia, by na wieki nie doznała dokuczliwego pragnienia.
 7. Położę przed nią Mój zwycięski Krzyż jako pomoc i obronę przeciw zasadzkom nieprzyjaciół.
 8. Przed jej śmiercią przyjdę do niej z Moją najdroższą i ukochaną Matką.
 9. Przyjmę z dobrocią jej duszę i zaprowadzę do wiecznej radości.
 10. Zaprowadziwszy ją tam, dam jej kosztować z przedziwnej studni Mojej Boskości, czego nie uczynię tym, którzy nie odmawiali tych czy podobnych modlitw.
 11. Trzeba wiedzieć, że choćby ktoś żył przez 30 lat w grzechu, lecz potem skruszonym sercem odmawiałby pobożnie te modlitwy albo przynajmniej powziął postanowienie ich odmawiania, Pan mu odpuści jego grzechy.
 12. Obroni go przed zgubnymi pokusami.
 13. Zachowa mu pięć zmysłów.
 14. Uchroni go przed nagłą śmiercią.
 15. Uwolni jego duszę od kar wiecznych.
 16. Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę.
 17. Jeśliby ktoś żył zawsze według woli Boga i musiałby umrzeć przedwcześnie, życie jego zostanie przedłużone.
 18. Ktokolwiek zmówi te modlitwy, uzyska za każdym razem odpust cząstkowy.
 19. Człowiek ten otrzyma zapewnienie, że cieszyć się będzie szczęściem chórów anielskich.
 20. Każdy, kto by innych nauczył tych modlitw, nie będzie nigdy pozbawiony radości i zasługi, ale one trwać będą wiecznie.
 21. Tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny swoją łaską.
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Alicja : 17.10.2015, 23:40
 Droga Ewo. Polecam Ci książkę Moc Uwielbienia. Teraz to moja lektura obowiązkowa. Wszystkiego się z niej dowiesz.
 moon12: 17.10.2015, 23:08
 Drogi Trupie, bardzo spodobal mi sie Twoj wpis, pozwole sobie takze skorzystac z rady. To piekna modlitwa uwielbiac Boga, gdy jest czlowiekowi bardzo zle, nigdy o tym nie pomyslal moon? To dziwne ,a tyle rozmawiam z Bogiem tez go chce rozlozyc na lopatki niezle naprawde niezle.Pozdrawiam wszystkich odmawiajacych :)
 Alicja : 17.10.2015, 22:59
 Droga Ewo. Polecam Ci książkę Moc Uwielbienia. Teraz to moja lektura obowiązkowa. Wszystkiego się z niej dowiesz.
 moon12: 17.10.2015, 22:40
 Drogi Trupie, bardzo spodobal mi sie Twoj wpis, pozwole sobie takze skorzystac z rady. To piekna modlitwa uwielbiac Boga, gdy jest czlowiekowi bardzo zle, nigdy o tym nie pomyslal moon? To dziwne ,a tyle rozmawiam z Bogiem tez go chce rozlozyc na lopatki niezle naprawde niezle.Pozdrawiam wszystkich odmawiajacych :)
 basia: 17.10.2015, 21:22
 Całkowicie się zgadzam z codziennym uwielbieniem Boga. Ja to zawsz robiłam w moim życiu podspiewujac sobie"Licze na Ciebie Ojcze, liczę na miłość Twa......" wszyscy znamy te pieśń. Jest piękna tak jak każda sytuacja w zyciu jest piękna bo jest zaplanowana dla mnie przez Boga.
 basia: 17.10.2015, 21:21
 Całkowicie się zgadzam z codziennym uwielbieniem Boga. Ja to zawsz robiłam w moim życiu podspiewujac sobie"Licze na Ciebie Ojcze, liczę na miłość Twa......" wszyscy znamy te pieśń. Jest piękna tak jak każda sytuacja w zyciu jest piękna bo jest zaplanowana dla mnie przez Boga.
 Halina: 17.10.2015, 19:52
 Panie Jezu proszę o zdrowie dla Jurka, Bartosza, Łukasza i dla mnie . Jezu Ufam Tobie
 Mariusz: 17.10.2015, 14:00
 Dziękuje ci panie że odmieniles moje serce proszę cię panie żebyś przyjął moje skromne poświęcenie związane z odmawianie tej modlitwy i pomógł duszom w czyśćcu cierpiacym, ludziom którzy zeszli z twojej ścieżki życia oraz chorym i konajacym proszę Panie Jezu wysłuchaj modlitwy nedznego grzesznika którym jestem.
 Asia: 16.10.2015, 22:31
 Panie , proszę, o siłę i wytrwałość. Jutro idę wraz z koleżankami na pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do Trzebnicy . Wędrujemy do św. Jadwigi.
 trup: 16.10.2015, 21:11
 droga ewo - mam dla ciebie pewien pomysł na to aby zmienić twoje życie . Jest taka modlitwa - modlitwa uwielbienia .Polega ona na tym aby Bogu dziękować za wszystko dlatego że jest Bogiem . W każdej sytuacji dziękuj Bogu za wszystko co ciebie dotyka - ( choroba , dlugi , brak pracy, żli ludzie ,) dziękuj Bogu za te sytuacje , jeżeli upadniesz i skręcisz sobie noge dziękuj Bogu , jeżeli ktoś cię sponiewiera dziękuj Bogu .To się nazywa Modlitwa uwielbienia - modlitwa w którje wyrażasz swoją zgodę na działanie Boga w stosunku do twojej osoby . Bóg który powołał cię do życia ma dla ciebie doskonały plan na twoje życie . Nie proś Go o to aby zabrał te wszystkie okropne i złe rzeczy od ciebie , nie proś Go o pomoc . po prostu uwielbiaj Boga za sytuację w jakiej się znalazłaś .Tylko nie oczekuj niczego w zamian , twoje uwielbienie ma być czyste i zdecydowane tzn . takie które każe wielbić bez względu na wszystko . Tak czyniąc rozłożysz Boga na łopatki - Bóg może się zdziwić ( a jednak reakcja typowa dla człowieka ) - na kartach ewangelii czytamy że nasz Pan Jezus Chrystus zdziwił się .Tak samo jak wielbiąc Boga powodujesz Jego wielką radość - bo oto Ty malutka istota dziękujesz Mu za dolegliwości i strapienia jakie są twoim udziałem .Każdy z nas jest ukochanym dzieckiem Boga - ty również .Dlatego uwielbiaj Boga a poznasz moc jaka płynie z z bezinteresownego wielbienia naszego Pana i Boga . Pozdrawiam i pochylam głowę przed odmawiającymi ts . trup .
 Agnieszka 75: 16.10.2015, 07:55
 Pan Jezus dał nam przykład jak znosić cierpienia i niedogodności.Jeśli modlisz się i daje ci to nadzieje to już doświadczasz Jego miłość 💗
 Tadeusz: 16.10.2015, 05:18
 Haniu, Mary i Wszyscy, którym ciężko jest się modlić bo coś ciągle "przeszkadza". Ja też na początku tak miałem, ale wytrwale i modlę się już drugi rok i Wierzcie mi nie ta Modlitwa bardzo pomaga. Pan zawsze daje mi to co jest mi potrzebne, najlepsze i Chroni przed złem. Życzę Wam wytrwałości.
 Katarzyna: 16.10.2015, 02:44
 Do Pań Kasi, Róży i Mery, modlitwy z pełnym zawierzeniem odnoszą skutek. Nie można jednak traktować ich jak "koncertu życzeń". Z doświadczenia wiem, że jeśli proszę i zawierzam, otrzymuję łaski. Kasiu, jeśli Chrystus stanie się dla Ciebie "wszystkim", uwierz, że będzie Ci w życiu lżej i może z czasem pojawi się człowiek, którego, na teraz chcesz uważać za "wszystko". Jeśli Bóg na pierwszym miejscu, wszystko inne się układa. Zaufanie jest fundamentem. Dla Boga czas nie istnieje, jest nieograniczony. 2 m-ce modlitw, mają znaczenie dla odmawiającego, ale to Bóg zdecyduje, kiedy się wydarzy i czy w ogóle. Modlitwa, post i jałmużna. Spróbujcie od tego rozpocząć intencje...I najważniejsze, jeśli intencje dotyczą woli innych osób (nawrócenie, powrót, nakłonienie kogoś do miłości), sam Bóg, który nam ludziom ofiarował wolną wolę, jej nie zmieni, bo nie naruszy. To oznacza jednak tyle, że nadal należy trwać w modlitwach w danych intencjach, bo w nagrodę otrzymuje się łaski, które ja nazywam przybocznymi, a które w perspektywie czasu uszczęśliwiają i wywołuja radość. Myślę, że wiele osób zapoznając się z obietnicami TS, zwraca uwagę na punkty 16( "Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę") i 21 (Tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny swoją łaską.) Jednak nasze intencje, a wola Boża, są czasem niespójne, co może oznaczać, że otrzymamy coś znacznie lepszego, w nieznanym nam czasie, bo łaski są odczuwalne, lecz trzeba być na nie otwartym. życzę Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Maryji i sił do nieustannego zagłębiania się w modlitwę.z Panem Bogiem
 Bożena: 15.10.2015, 21:50
 Bardzo kocham tą modlitwę,odmawiam ją od marca 2015r z polecenia i bardzo się z nią zżyłam.Mam wiele razy trudności z odmawianiem jej nie zawsze ją przeżywam tak jak powinnam ale powierzam to wszystko Panu Jezusowi On zna moje serce i moje pragnienia.Nie zrażajcie się ,że dzieje się gorzej w Waszym życiu,tak jest ponieważ prowokujecie złego do paniki i wściekłości tą modlitwą on Was traci przez tą wspaniałą modlitwę.Moje małżeństwo miało ogromne kryzysy było bardzo źle w domu,ale uchwyciłam się frędzli u płaszcza Jezusa i On przez tą modlitwę mnie i nas uratował.Już teraz odczuwam potrzebę przedłużenia modlitwy o następny rok... Zawsze jest to czas wytchnienia ,odpoczynku w zgiełku codziennej bieganiny,czas spotkania z Najukochańszym Panem i Jego Mateczką.Wytrwajcie oddajcie wszystko Panu a wszystko się uspokoi.Chwała Panu.
 Jerzy: 15.10.2015, 09:57
 Panie Jezu proszę o zdrowie i opiekę dla mnie i mojej rodziny . Jezu Ufam Tobie
 Jerzy: 15.10.2015, 09:56
 Panie Jezu proszę o zdrowie i opiekę dla mnie i mojej rodziny . Jezu Ufam Tobie
 Hania : 15.10.2015, 00:41
 Mery proszę Cię nie nastawiaj się tak negatywnie. Ja też odmawiam juz dwa miesiące tą modlitwę i nie widzę poprawy. Ale mocno wierzę w to, że każda obietnica dana przez Pana Jezusa będzie wypełniona. A to że dzieje się w twoim życiu gorzej być może właśnie Pan Jezus działa w twoim Życiu aby Ciebie zmienić. Wiem z doświadczenia jak to jest. Wczesniej modlilam się nowenna pompejanska i tak samo, życie mi się waliło, nic mi sie nie udawało a ostatecznie Bóg mi pomógł. Wytrwałości, co by w życiu się nie działo zawsze trwaj w Jezusie. Z perspektywy czasu zobaczysz że nie na darmo się modlilas☺
 Hania : 15.10.2015, 00:39
 Mery proszę Cię nie nastawiaj się tak negatywnie. Ja też odmawiam juz dwa miesiące tą modlitwę i nie widzę poprawy. Ale mocno wierzę w to, że każda obietnica dana przez Pana Jezusa będzie wypełniona. A to że dzieje się w twoim życiu gorzej być może właśnie Pan Jezus działa w twoim Życiu aby Ciebie zmienić. Wiem z doświadczenia jak to jest. Wczesniej modlilam się nowenna pompejanska i tak samo, życie mi się waliło, nic mi sie nie udawało a ostatecznie Bóg mi pomógł. Wytrwałości, co by w życiu się nie działo zawsze trwaj w Jezusie. Z perspektywy czasu zobaczysz że nie na darmo się modlilas☺
 Magda: 15.10.2015, 00:24
 Panie Jezu w Twoje rece oddaje cale moje zycie oraz małżeństwo. Wspomagaj mnie w tych trudnych dla mnie chwilach bo upadam ale wierze ze podasz mi reke za kazdym razem kiedy upadne.
 ania: 14.10.2015, 22:43
 Jezu pomoz mojej siostrze znaleźć dobrego męża i zdac trudny egzamin
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] (62) [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej