Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Obietnice

     Od dłuższego czasu Brygida pragnęła wiedzieć, ile ciosów Chrystus Pan otrzymał podczas swej Męki. Pewnego dnia Zbawiciel objawił się jej i rzekł:

     "Moje Ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką, zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas całego roku w ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą Moją Ranę".

     Potem w formie obietnicy dodał, że ktokolwiek zmówi te modlitwy podczas roku:

 1. Uwolni 15 dusz ze swej rodziny z czyśćca.
 2. 15 sprawiedliwych spośród krewnych zostanie potwierdzonych i zachowanych w łasce.
 3. 15 grzeszników spośród krewnych zostanie nawróconych.
 4. Osoba, która zmówi te modlitwy, osiągnie pewien stopień doskonałości.
 5. Już na 15 dni przed śmiercią będzie przeżywała szczery żal za wszystkie popełnione grzechy z świadomością ich ciężkości.
 6. Na 15 dni przed śmiercią dam jej Moje najświętsze Ciało, ażeby przez Nie została uwolniona od głodu wiecznego oraz dam jej Moją drogocenną Krew do picia, by na wieki nie doznała dokuczliwego pragnienia.
 7. Położę przed nią Mój zwycięski Krzyż jako pomoc i obronę przeciw zasadzkom nieprzyjaciół.
 8. Przed jej śmiercią przyjdę do niej z Moją najdroższą i ukochaną Matką.
 9. Przyjmę z dobrocią jej duszę i zaprowadzę do wiecznej radości.
 10. Zaprowadziwszy ją tam, dam jej kosztować z przedziwnej studni Mojej Boskości, czego nie uczynię tym, którzy nie odmawiali tych czy podobnych modlitw.
 11. Trzeba wiedzieć, że choćby ktoś żył przez 30 lat w grzechu, lecz potem skruszonym sercem odmawiałby pobożnie te modlitwy albo przynajmniej powziął postanowienie ich odmawiania, Pan mu odpuści jego grzechy.
 12. Obroni go przed zgubnymi pokusami.
 13. Zachowa mu pięć zmysłów.
 14. Uchroni go przed nagłą śmiercią.
 15. Uwolni jego duszę od kar wiecznych.
 16. Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę.
 17. Jeśliby ktoś żył zawsze według woli Boga i musiałby umrzeć przedwcześnie, życie jego zostanie przedłużone.
 18. Ktokolwiek zmówi te modlitwy, uzyska za każdym razem odpust cząstkowy.
 19. Człowiek ten otrzyma zapewnienie, że cieszyć się będzie szczęściem chórów anielskich.
 20. Każdy, kto by innych nauczył tych modlitw, nie będzie nigdy pozbawiony radości i zasługi, ale one trwać będą wiecznie.
 21. Tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny swoją łaską.
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 w: 02.05.2014, 06:38
 Pankracy, nie ma zmodyfikowanej wersji modlitwy, słowa Pana są wieczne, modlitwy Ojcze Nasz nauczył nas sam Jezus Chrystus chodząc jeszcze po ziemi, trzymaj się z dala od piramidek, wahadełek i wróżb, są to narzędzia złego do odciągania ludzi od Pana Boga, z pozoru niewinny wstęp do okultyzmu, zło użyje wszelkich metod by szkodzić ludziom, jeśli te podstawowe modlitwy są zmodyfikowane to 15 modlitw prawdopodobnie też jest zmienionych, lepiej kup nową, książeczkę lub poszukaj TS na stronach chrześcijańskich, jeśli nie uda ci się znaleźć skontaktuj się zemną poprzez komentarz do wpisu na bryg.blog.pl, poszukam książeczki z której modliłem się wiele lat temu, wyślę ci skan na pocztę
 Przemek: 01.05.2014, 09:44
 TS jest piękną modlitwą i wymaga wielkiej wytrwałości dlatego nie jest łatwo ją odmówić prze cały rok. Mi się udało choć nie było łatwo. Równie piękną modlitwą, którą polecam jest Nowenna Pompejańska, która też wymaga wytrwałości, ale z pomocą Bożą udaje się wszystko.
 Andrzej do Pankracy: 01.05.2014, 08:02
 Na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Oliwie znalazłem taką informację: W związku z kierowanymi do Kurii Metropolitalnej Gdańskiej zapytaniami w sprawie Wydawnictwa „Katolickie Publikacje. Powrót do Natury” informujemy, że Wydawnictwo to nie ma nic wspólnego ze strukturami Kościoła Katolickiego, a jego właściciel samowolnie i uparcie posługuje się określeniem „katolickie”, mimo zgłaszanych zastrzeżeń z uwagi na liczne sformułowania sprzeczne z doktryną katolicką. /-/ Ks. Wiesław Lauer Wikariusz Generalny /-/ Ks. Stanisław Zięba Kanclerz Kurii
 Houston: 30.04.2014, 15:31
 Witam, niedługo wyjeżdżam na parę dni za granicę i będę miał trochę problem z odmawianiem TS. Czy mogę sobie podzielić te modlitwy, np. 5 rano, 5 w południe i 5 wieczorem? Naprawdę nie wiem, czy podczas tego wyjazdu dam radę jednym ciągiem odmówić wszystkie codziennie.
 Zos do pankracy: 30.04.2014, 14:02
 Ja byłabym ostrożna.Ojcze nasz i Zdrowaś zmodyfikowane? Tajemnice też zmienione? Ja myslę,ze ostrożności nigdy nie zawiele. Jeśli nie masz książeczki tu jest wg objawień. http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/sw_brygida/ts_logo.htm
 qwert do pankracy: 30.04.2014, 03:56
 Drogi przyjacielu pankracy, nie zaleznie od tego jaka modlitwa sie modlisz to twoja decyzja Nie wiem jaka masz ksiazeczke, skoro juz postanowiles sie modlic TS . Musisz wytrwac do konca .Jesli zaufasz Bogu . Sam Jesus Przeprowadzi cie przez tem Czas . Bedzie to czas Blogoslawiony dla ciebie . Przygotuj sie duchowo na zwalczanie wszelkiego rodzaju zla i przeszkod . Nie jest latwo wytrwac Przez caly rok, czym wiecej bedziesz sie modlic tym bardziej bedziesz atakowany przez zlo. Modl sie wytrwale , zycze z calego serca wytrwania i licznych Blogoslawienstw zeslanych na twoja osobe. .Jesli modlisz sie w pewnej intencji . i chcesz aby Bog wysluchal twoja modlitwe staraj sie zyc w lasce uswiecajacej .bez grzechu . Chrystus wysluchuje wszystkich ktorzy sa mu wierni i z pokora prosza o pomoc . Milosierny Bog nie skapi lask jesli jest to na nasza korzysc i przyczyni sie do wiecznego zbawienia dla nas .Niech Pan Bog ma cie w opiece .Szczesc Boze
  qwert do Aga : 30.04.2014, 03:37
  Droga Aga : Bede sie modlic w tych intencjach .zaufaj Bogu Niech was Bog Blogoslawi . Szczesc Boze.
 pankracy: 29.04.2014, 08:14
 Kochani, jakiś czas temu dostałem książeczkę "Tajemnica szczęścia", wczoraj zacząłem modlitwę. Nurtowało mnie to, że Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo były jakieś lekko zmodyfikowane. Wcześniej poczytałem w Internecie i nigdzie nie było takich modlitw, tylko "tradycyjne" Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo. Ogólnie 15 modlitw jest bardzo zbliżonych, ale np. po wpisaniu w wyszukiwarkę początku modlitwy nr 15 "O Jezu! Prawdziwa i urodzajna winorośl" (nie podaję linka ale możecie to wpisać w cudzysłowie), wyświetla się tylko jeden wynik z książeczką, a na głównej stronie www jest tytuł o magnetycznym sprzęcie piramidalnym, wahadłach. Dla pewności wydrukowałem sobie modlitwy z Internetu i dzisiaj już nie odmawiałem ich z książeczki. Co o tym wszystkim myślicie?
 w: 29.04.2014, 06:16
 Zos, dobrze powiedziane, wg sił i zdrowia oraz o zdolności do poświęceń, właśnie o to chodzi, podejmujmy te poświęcenia, dodatkowy trud jeśli tylko możemy, Zbawiciel cieprpliwie znosił obelgi, ciosy, tortury jakim został poddany zanim zmarł za nasze grzechy, poprzez Kościół uczy nas aby każdy niósł z pokorą swój krzyż, lepiej aby tym ciężarem krzyża były kolana bolące od modlitwy niż jakieś inne dolegliwości, być może to właśnie na tych kolanach dane nam będzie wejść do Królestwa Niebieskiego, wielu świętych podkdało sobie coś pod kolana aby bolały jeszcze bardziej lub umartwiali się w inny sposób, zatem cierpliwie znośny niedogodności, módlmy się tak jak trzeba jeśli tylko możemy, a nagroda za podjęty trud jest bardzo wielka, nie koncentrujmy się na bolących nogach, niech będzie to raczej radością przeżywania odrobiny tego co Zbawiciel znosił dla nas, co do mojego pojęcia o tym co przynosi modlitwa, trudno polemizować z kimś kto modli się TS od wielu lat, mnie dane było wytrwać przez rok po kolejnej próbie, ok 20 lat temu, nagroda jest wspaniała, czuć więź z Chrystusem, widzieć jak spełniają się Jego obietnice, jak przychodzi wszystko o co było proszone wtedy oraz jak otrzymuje się to co teraz jest potrzebne, o co prosi się innymi pięknymi modlitwami, podejmując próbę odmawiania TS zdarzyły się błędy i niedbalstwa, zły robił wszystko aby przeszkodzić, dlaczego więc miałbym nie ostrzegać przed nimi innych ludzi, którzy mają podobne pytania i problemy?
 Aga do Qwert: 28.04.2014, 21:25
 Bardzo Cię proszę o modlitwę w intencji mego syna Norberta o Błogosławieństwo Boże, pracę dla ducha i ciała oraz zdanie egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Dzisiaj pierwszy raz zdawał egz. praktyczny i niestety nie zaliczył; Proszę Cię o jakieś wskazówki.
 Ag.: 28.04.2014, 20:58
 Jeżeli ktoś z Was ma myśli by zostawić, skończyć to mówię z głębi serca radzę: módlcie się do Św. Rity!!! <3 Odprawiłam do niej nowennę o wytrwałość i Pan Jezus dał mi cudowne łaski, to On sam pomógł mi nieść krzyż! Nie skończyłam jeszcze, ale ufam, że Jezus mi nie pozwoli upaść i św. Rita oręduje za mną w niebie. Módlcie się naprawdę do niej, Ona jest patronką spraw trudnych i beznadziejnych. Dziękuję Rito, Jezu, ufam Tobie. UFAJCIE, A OTRZYMACIE NAPRAWDĘ!!! <3
 Boguslawa: 28.04.2014, 20:05
 Dziękuje Bogu za otrzymane łaski.Bardzo chciałabym odmawiać modlitwę w intencji mojej córki przez następny rok.Prosze o wsparcie
 qwert do Zos: 28.04.2014, 19:55
  Droga Zos - walka ze zlem zawsze bedzie czym wiecej sie modlimy tym trudniej jest wytrwac .Zly atakuje wszystkich ,prubujac odwrucic od modlitwy .Stanowczosc i mocne postanowienie poprawy swego zycia .oraz byc w lasce uswiecajacej bez zadnego grzechu , to walka o lepsze Byc ,BYC WOLNYM OD WSZELKIEGO ZLA. SAMI NIE JESTESMY W STANIE NIC ZROBIC WIEC PROSMY I POLECAJMY BOGU KAZY DZIEN . BOG SAM NAS PRZEPROWADZI PRZEZ ZYCIE MODLITWA TS NAJLEPIEJ ZMAWIAC RANO I W CALOSCI POLACZYC Z MODLITWA DO ANIOLA STRUZA . I PROSIC BOGA O OCHRONE I I POMOC W UNIKANIU GRZECHU ,MILOSC BOGA JEST BEZ GRANICZNA JESLI ZAUFAMY BOGU TO NIC NAM NIE GROZI SAM BOG PRZEPROWADZI PRZEZ KAZDY DZIEN , NIE UPADNIEMY ,WALKA Z DIABLEM TO ZWYCIESTWO DO NASZEGO ZBAWIENIA.SZCZESC BOZE NA KAZDY DZIEN Z MODLITWA TS.
 Zos jeszcze do w: 28.04.2014, 11:22
 Czy na kolanach? Wg naszych sił i zdrowia.Im bardziej miłujemy tym jesteśmy zdolni do wiekszych poświęceń.Przestańmy uogólniać i narzucać,bo możemy" wylać dziecko razem z kąpielą"a przecież nie o to chodzi.Większa doskonałość przychodzi z czasem.Duch Sw.o to zadba.
 Zos do w: 27.04.2014, 22:35
 Pytasz :jeśli ktoś chce dzielić TS na porcje niech lepiej rozważy po co to robić, To ja Ci powiem mój przyjacielu,po to żeby po jakimś czasie nie móc już zyć bez tych modlitw,żeby wytrwać -to walka ze złem z samym sobą i nie masz pojęcia jak nagrodzona!Trwaniem w Chrystusie ! Ogromną milościa,która każe nam nieustannie wielbić Boga !
 do Andrzeja: 25.04.2014, 21:40
 Zgadzam sie z twoja wypowiedzia . niezaleznie jak dlugo odmawiamy TS ..Tasknota za Bogiem goruje.nawet jak przerwalam to nastepnego dnie modlilam sie bardziej goroco , zawsze chce zrobic to najlepiej jak tyko moge .Ale diabel nie spi , ciagle przeszkadza do tego stopnia ze musialam przerywac i zaczynac od poczatku TS. az Siostra Zakonna podarowala mi rozaniec z Jeruzalem , i popatrzcie pokusa odeszla sama , nie robi wiecej problemow .jak bardzo , bardzo sie ciesze ze Bog jest miloscia .Pomaga i prowadzi po zielonych pastwiskach , Milosc moja d o Boga i Blizniego nie ma granic . Chocby niewiem co sie stalo to trwam na modlitwie . Wiem ze Bog tego Oczekuje i pomaga tym za ktorych sie modle. Amen .
 Andrzej do trup: 25.04.2014, 04:51
 W pełni zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś. Chciałbym tylko dodać jeszcze jedno. Tajemnicę Szczęścia i związane z nią obietnice rozumiem trochę inaczej, niż większość piszących tutaj. Ta modlitwa ma nas zmienić tak, abyśmy stali się godni spełnienia tych obietnic... Nie, to za dużo powiedziane. Godni nie będziemy nigdy, ale zbliżymy się do tego. Dlatego Tajemnicę Szczęścia mamy odmawiać aż przez rok. Codziennie? Na początku na pewno tak. Po jakimś czasie przyjdzie pragnienie codziennej rozmowy z Bogiem poprzez Tajemnicę. Wtedy trudniej będzie "zapomnieć" i nawet jeśli stanie się coś, że któregoś dnia ją opuścimy lub nie odmówimy w całości to prawdopodobnie następnego dnia odmówimy ją jeszcze bardziej gorliwie. A Pan Bóg zrozumie, bo On wszystko rozumie i na pewno nie powie: "źle się modliłeś, jeśli chcesz, żebym spełnił obietnice, musisz zacząć od początku". A kiedy minie rok odmawiania większość z nas, może nawet wszyscy będzie modlić się dalej Tajemnicą. Ja już nawet dokładnie nie pamiętam, kiedy zacząłem. Wtym roku będzie 9 lat. Nie opuściłem ani jednego dnia ale dalej uważam, że gdybym nawet opuścił, to nic by się nie zmieniło.
 K.Małgorzata: 24.04.2014, 23:43
 Gdy odmawiam ,,TS,,to klękam na początku i na końcu żegnając się znakiem Krzyża.Potem w trakcie modlitwy różnie bywa ,ponieważ uważam,że najważniejsza jest mowa serca ! ...Lepiej nieraz przybrać inną /co nie znaczy niechlujną/ pozycję,aniżeli koncentrować się na obolałych kolanach... Życzę wszystkim z tego forum wiele błogosławieństw i łask Bożych ,oraz wspieram codziennie serdecznie w modlitwie. Króluj nam Chryste !
 trup: 22.04.2014, 13:23
 przyjacielu w - pozycja przy modlitwie jest uzależniona od odmawiającego nie od przymusu .Modlitwa to radość w sercu (chociaż czasem trudna do okrycia w saobie samym - a dusza jednak sie raduje) - nie możesz spokojnie rozmawiać z przyjacielem jeżeli czujesz że coś cie uwiera lub , swedzi , albo gryzie ewentualnie ugniata .Aby się wyciszyć i uspokoić potrzeba rozluznić swoje ciało , zająć wygodną pozycję i oddać się modlitwie . W trakcie modlitwy jak najbardziej zrozumiała jest zmiana pozycji , stojąc , klęcząc , po turecku czy dotykanie czołem podłogi , lub kiwanie się całego ciała .Nie to jest istotą modlitwy , lecz to co wypływa z serca . Z czasem narasta świadomość obcowania z Bogiem i wtedy tak jakoś to przychodzi samo , że wybierasz pozycję klęczącą .Niejednokrotnie zdarzyło mi się w trakcie modlitwy chodzić ponieważ zmęczenie lub sam zły doprowadzały do niesamowitej senności .A chodząc mogłem skupić się na modlitwie . Problem nie w pozycji a w przeżywaniu tego co odmawiamy , skupienie uwagi na każdym wymawianym słowie - to jest początek medytacji chrześcijańskiej i tego może nas nauczyć odmawianie ts . Niemniej dobrze że zwracasz uwagę na takie rzeczy , ale tak naprawdę to modlitwa nie jest przymusem lecz rozmową z przyjacielem , a poprzez przyjaciela naszego Pana Jezusa Chrystusa z Bogiem . z szacuneczkiem i bez urazy .
 qwert: 22.04.2014, 05:30
  Drogi w : dziekuje za twoje spostrzezenie ,i korekcje .modlitwe TS odmawiac na kolanach i w calosci oddac wszystko Chrystusowi wszystkie dzienne sprawy "Nawet tu, na tym forum przeznaczonym dla modlitwy TS trafiają się wypowiedzi wprowadzające zamęt, z niepokojem czytam odpowiedzi takie jak ta, cyt."nie musisz odmawiać na kolanach" Szczesc Boze wszystkim modlacym sie TS
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] (62) [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej