Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 łUCJA: 05.12.2013, 11:58
 Zatrzymaj się na chwilę,odetchnij pięknem świata.Zatrzymaj się na chwilę,zauważ swego brata .Zatrzymaj się na chwilę,nad tym co w sercu kryjesz.Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl po co żyjesz. Wielu dziś nie ma czasu ,wielu goni szczęście a póżniej zostawia to co najważniejsze. Jedną małą chwilę zawsze znależć możesz,odejść na chwilę z gwaru życia i spojrzeć w serce Boże .Te słowo kieruję do tych co sobie nie radzą w życiu i zapewniam o modlitwie .
 Alina: 05.12.2013, 09:55
 Jezu,miłości moja bądź uwielbiony i zmiłuj się nade mną! Kochani, wszyscy zapewne borykamy się z życiowymi problemami.Niektórzy z nas są,silniejsi psychicznie,inni mniej.którzy trudniej znoszą porażki.Jest ,taka mądra rada św.Ignacego Loyoli:"Módl się tak,jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj tak, jakby wszystko zależało od Ciebie". Starajmy się po prostu w miarę naszych sił i możliwości, być wytrwali w modlitwie i pracy.Niech Bóg Nas Wszystkich modlących trzyma zawsze w swoich ramionach i niech Nas wspiera. Nie poddawajmy się!
 x: 04.12.2013, 22:09
 Co się dzieje, dlaczego cisza?
 Marcin: 03.12.2013, 19:51
 Tez sie modlilem I byl to tylko stracony czas. Zaluje ze zaczalem sie modlic ta modlitwa(juz nie modle) bo tylko przynosi nieszczescie. Bog obecny tam gdzie sie odmawia te modlitwy....tak? To skad te nieszczescia. Oczywiscie nie neguje do odmawiania ale jak ktos odmawia to lepiej bedzie dla niego jak nie bedzie patrzyl na obietnice bo mozna sie zalamac jak zadne z nich sie nie wypelnia a to tylko powoduje zaprzestanie odmawiania.
 Barbara: 03.12.2013, 10:42
 Kochani, pamiętajcie, że w dniu 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia, między godz. 12 i 13 jest godzina łaski dla świata. Matka Boża obiecała ogromne łaski dla ciała i ducha każdemu, to będzie wtedy modlił w kościele, czy nawet w domu. Zwróćmy się wszyscy z naszymi problemami do Matki Bożej a Ona nas nie opuści.
 Daana: 02.12.2013, 05:53
 Adwent... A ja jestem dosyc mocno uzalezniona od Facebooka :/ Postanowilam w tym roku udowodnic sobie, ze jednak moge bez niego zyc :) Trzymajcie za mnie kciuki :)
 do Matka : 02.12.2013, 01:44
 Szczesc Boze.Bog Jest Miloscia .Niech wam Pan Bog Blogoslawi .Dziekuje za modlitwe . qwert
 w: 01.12.2013, 21:06
 rozpoczyna się adwent, gotowi do akcji rozpowszechniania TS? Ruszamy na chwałę Chrystusa!
 Robert: 01.12.2013, 19:25
 ...piszę tutaj bo już nie mam sił...czuję się jak wielkie nic, jak ktoś zupełnie bezuzyteczny, jestem lekarzem , staram się jak mogę , doczytuję ksiązki , modlę sie do Boga by pomagał mi dać ludziom pomoc by każdy ją otrzymał i co postawiony jestem w sytuacji że doprowadziłem do śmierci pacjenta, przez zaniedbanie. Widziałem pacjenta jako ostatni z lekarzy 2 dni , w tym jeden z moim ordynatorem,akceptował leczenie,potem nastąpiło załamanie stanu ogólnego, pobyt w oddziale intensywnej terapii , gdzie pacjent zmarł ...pytam BOga dlaczego , dlaczego pomimo moich staran, modlitw doświadcza mnie tak , gdy "widzę "( rodziny mówią)jak dookoła mnie koledzy biorą łapówki, pieniądze,jak traktują co niektórych i żyją sobie wspaniale, spokojnie...a ja czuję się teraz jak wielkie nic,boję się dalej pracować , boję się żyć....Dlaczego....
 matka do qwert: 30.11.2013, 18:57
 wdzięcznym sercem dziekuje i zapewniam o mojej pamięci i modlitwie.Szczesc Boze.
 mateusz: 29.11.2013, 18:24
 hej magda, możesz mi dać swoją pocztę, chciałbym cię poznać.
 Facet40: 29.11.2013, 17:17
 10 miesiecy temu postanowiłem odmawiac Tajemnice Szczescia, jeszcze 2 miesiace. Panie Boze pomoz mi wytrwac w modlitwie. Przyznaje, ze ostatnio odmawiam z motywacja 15 obietnic. Tak, Panie Jezu, chce tego.
 Halinka do filjan: 29.11.2013, 16:44
 Szczęść Boże mąż był na leczeniu tylko 2 tygodnie wytrzymał Sam szpital wywiózł go na odtrucie był kilka dni wytrwał Jego mózg jest tak zniszczony i jest bardzo chory wyniszczoną wątrobą,trzustka ,cukrzyca już chodzić nie może nie wiem czy już jest ratunek Byłam w Centrum Pomocy Rodzinie w Licheniu jeżeli mąż nic sam nie chce zrobić nie ma ratunku dla niego Dostałam wskazówki abym teraz myślała o sobie a męża oddała Bogu Dziękuje wszystkim za dobre słowa za modlitwę , niech Bóg wam Błogosławi .
 łUCJA: 29.11.2013, 11:16
 Dziękuję za modlitwy za mnie już drugi raz podjęłam odmawianie 15 modlitw ,ciesze się i nawet koszmary nocne mnie już nie przerażają bo ufam mojemu Panu Jezusowi Chrystusowi .Wspieram osoby potrzebujące w tych zapisanych na tej stronie intencjach i kieruję do nich swoje słowo otuchy więcej zaufania ,wszystko co złe minie ale Pan Jezus musi niektórych z was oczyścić pozwólcie mu na to czasem to musi trochę potrwać .Kocham was i mocno tule do serca --uczennica Chrystusa
  qwert do matka : 29.11.2013, 00:27
  do matka modlimy sie aby tak grupa modlitewna powstala na calym swiecie , we wszystkich parafiach . Kazda mama miala ta mozliwosc korzystania z takich modlitw. To wspaniale spotykac sie na modlitwie ,i dzielic problamami, dzieje sie to anonimowo .Lecz kazda z nas modli sie za wszystkie dzieci na calym swiecie.musze byc na kazdym takim spotkaniu nie wyobrazam sobie inaczej .Modlitwy sa skuteczne i Bog Milosierny wysluchuje Naszych Modlitw .Modlimy sie za chorych i cierpiacych za dzieci nienarodzone i wszystkich ktorzy prosza o modlitwe. Nikomu nie Odmawiamy Milosci Bozej .Bede Modlic sie za Twoje Dzieci i Wnuki wkladajac ich Imiona do koszyczka w rece Jezusa.dziekuje ci matko za twoja wiare za to ze chcesz pomoc i walczysz o swoje dzieci Tylko Modlitwa mozemy pomoc naszym Dziecia . mozesz modlic sie sama w domu z innymi Matkami .Kochani modlacy sie TS nie jestescie sami z waszymi problemam .zaglada na ta strone wiele osob i kazda /dy, z nas modli sie w tych intencjach o ktore prosicie nie zawsze musimy to glosno rozglaszac .Pamietajcie o Godzinie Laski w Niedziele 08.12.2013.godzinie 12:00-13:00 Modlcie sie o laski dla calego Swiata . Niech wam Bog Milosierny Blogoslwi przypomne raz jeszcze o godzinie lask .qwert
 w: 28.11.2013, 21:44
 adwent tuż tuż i zacznie się akcja rozpowszechniania TS, już nie ogólnopolska, nie europejska ale globalna, przyłączcie się, trzeba tylko książeczkę z modlitwą chociaż raz w czasie adwentu zostawić w publicznym miejscu, aby mogł ją znaleźć ktoś przypadkowy, zachęcam do udzialu każdego kto chce zrobić coś dobrego dla Chrystusa
 w: 28.11.2013, 21:37
 jest taka anegdota: czlowiek modlil się wiele lat o wygraną w totolotka ale nigdy nie wygrał, po jakimś czasie uslyszał głos z nieba: Synu, daj mi szanse, choc raz wyślij kupon, a teraz historia opwiedziana podczas homilii: bardzo pobożny człowiek wspinał się w górach, w pewnym momencie zrobiła się śnieżna zawierucha i odpadł od ściany, wisząc na linie i nie widząc ziemi modlił sie o ratunek, usłyszal głos: ufasz mi? tak Panie odpowiedział, na co głos: to weź nóż i odetnij linę, człowiek wisiał tam długo, przez całą noc, rano zobaczył że półtora metra dzieli go od ziemi, módlcie się wytrwale i ufajcie Chrystusowi, sięgneliście po TS i zło zrobi wszystko aby wam uniemożliwić modlitwę, gdy pozwalacie aby zamiast wiary wzięły w was górę wątpliwości kłopoty mnożą się i wpędzają was w depresję, co macie do stracenia, kiedy wszystko się wali? dlaczego zamiast ufać Chrystusowi wolicie myśli samobojcze? znam odpowiedź na to pytanie ponieważ sam przez to przechodziłem, nie ma innej drogi ocalenia jak cierpliwie i z pokorą znosić swój los, a gdy nauczycie się wiary, zaufania Zbawicielowi wasze życie zmieni się na lepsze, choćiażby działy się wszelkie tragedie świata ufajcie Chrystusowi, Jego jest miejsce i czas, On wszystko wie , wszystko może, da wtedy gdy sam zechce, tyle ile zechce i jak zechce, proście z ufnością dziecka, kiedy calymi dniami będziecie myśleć o waszych straieniach one będą się mnożyć, kiedy wypelnicie swe myśli Bogiem wszystko będzie uporządkowane, gdy tylko się obudzicie zaczynajcie dzień od myśli o Bogu, śpiewajcie w myślach pieśni religijne, psalmy itp. w ciągu dnia wiele razy dziękujcie nawet za drobne rzeczy słowami dzięki ci Boże bo..., zobaczycie jak wasze życie zmieni się na lepsze kiedy zmienicie swoją postawę, aby nauczyć się takiej postawy potrzeba kilku tygodni pracy nad sobą, będzie to praca ciężka bo trzeba zmienić swoje złe nawyki, wytwajcie w modlitwie i w staraniu o zmianę na lepsze, trwajcie z Chrystusem a On podniesie was z każdego upadku, w waszych trudach nie jesteście sami, osoby które zaglądają tu często aby pomagać innym będą was wspierać modlitwą i wy też modlcie się za innych, ktorzy potrzebują pomocy i być może mają większe kłopoty niż wasze
 Zos do pomóżcie: 28.11.2013, 20:01
 Sensem tej modlitwy jest uwielbienie ran i cierpienia Jezusa.Nie przestawaj się modlić i prosić.Bóg odpowie na Twoje modlitwy.Sam przecież powiedział:"Będziecie mnie wzywać ,zanosząc do mnie moje modlitwy,a ja was wysłucham""Nie lękaj się przychodzę ci z pomocą" Tak będzie i u Ciebie.Zaufaj tylko.Połącz modlitwę ze spowiedzią św.Przyjmuj Najświętszy Sakrament jak najczęściej,a zobaczysz jakie cuda będą się działy w Twoim życiu.Odmawiaj Psalm 23 "Pan moim pasterzem...nawet kilka razy dziennie !Odmówie w Twojej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego.Niech Bóg Ci błogosławi.Zosia.
 Facet40 do pomóżcie: 28.11.2013, 16:34
 Wczoraj ofiarowałem modlitwy TS za Ciebie. Pomoc jest w drodze nie boj sie wszystko bedzie dobrze.
 filjan: 28.11.2013, 13:32
 do Halinki Kobieto, zrób coś dla siebie. Wyślij męża na odwyk
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej