Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 edyta do katarzyna 29 : 15.01.2013, 13:25
 kochana dziekuje za tak piekne swiadectwo ..tez zamierzam uczynic TS moj a modlitwa na człe zycie
 Paweł: 14.01.2013, 16:50
 Pan Bóg dał mi Łaskę -umiem na pamięć wszystkie 15 Modlitw z Tajemnicy Szczęścia. Dzięki Łasce Bożej odmawiam tę piękną modlitwę już 18 rok. Polecam ją wszystkim w chwilach ciężkich. Cudowną sprawą jest być w stanie Łaski Uświęcającej. Cóż może być piękniejszego od świadomości że spotkamy się kiedyś [ufam w to gorąco] w Niebie z Panem Jezusem i Matką Najświętszą i wszystkimi świętymi.
 obserwator: 14.01.2013, 08:46
 Nie odmawiam w tej intencji, ale proszę o łaski dla tych których kocham i za dusze w czyścu cierpiące. Myslę, że szczera modlitwa za ukochanę osobę, płynąca z serca nigdy nie zaszkodzi. Jezus mówił, by modlić się za nieprzyjaciół- tym bardziej wydaje mi się, iż modlitwa za osobę najbliższą sercu(nieważne, że jej można w tym czasie nie znać jeszcze) nigdy nie zaszkodzi. Wazne by modlić się o dobro dla tej osoby, a nie o zaspokojenie swoich egoistycznych żądań. Pozdrawiam
 do Magdy: 14.01.2013, 08:40
 mysle ,że wiele osób,Ja 2 lata temu i do dzis męża nie ma . Nawet nowenne Pompejańską w tej intencji odmówiłam i też nic. Ale nie sugeruj się kimś. Może dla ciebie Pan Bóg ma inny plan i dostaniesz to o co prosisz od razu. Ja pomimo 36 lat dalej wierze ,że oietnice się spełnią.
  qwert do Katarzyna 29 lat: 13.01.2013, 23:51
 Droga Katarzyna 29 lat dziekuje Ci za Twoja Wiare,i Milosc do Boga i Blizniego .wyjasnilas to wszystko pieknymi slowami .Wierze ze w Twoim sercu to wszystko sie wypelnilo ,Twoja Milosc z Bogiem jest nierozelwana. Prosze Cie modl sie za mlodych ludzi aby postepowali w ten wlasnie sposob. Modlcie sie o uratowanie naszej mlodziezy .Bo wszystko zalezy o Polskiej Mlodziezy przez nastepne lata wzmagania sie ze zlem .Bog jest Miloscia i miluje kazdego czlowieka jesli tylko czlowiek zwroci sie o pomoc do Boga .Niech Ci Bog Milosierny Blogoslawi .z Bogiem
 kk do Magdy: 13.01.2013, 12:45
 Każda modlitwa jest dobra, jeśli prosisz z pokorą i wiarą. Św. Józef słynie z kojarzenia dobrych, wspaniałych małżeństw, w ogóle to wspaniały patron. Ja, modlę się właśnie do św. Józefa w każdą niedziele, każdego dnia dziesiątką różańca w ramach Róży (osób modlących się o męża/żonę). Modląc się TS, równeż wspominam o mojej intencji :)
 Magda: 12.01.2013, 20:11
 Witam wszystkich, mam pytanie, czy ktoś z tu obecnych być może odmawiał TS w intencji znalezienia męża/zony? czy przyniosła oczekiwany skutek ? pytam, gdyż sama bym chciała rozpocząć modlitwę w tej intencji, ale nie wiem czy jest do tego stosowna... pozdrawiam :)
 J do Nadzieja: 12.01.2013, 13:31
 proponuję uczestnictwo we Mszach Św o uzdrowienie duszy i ciała. W czwarte soboty miesiąca są o godz 18 w Wąwolnicy (Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej) woj lubelskie. Jeśli mieszkasz daleko to poszukaj bliżej. Ale w Wąwolnicy są udokumentowane cuda, także dary macierzyństwa. Z Panem Bogiem
 Katarzyna 29 lat: 12.01.2013, 00:34
 Dziękuję Ci, Panie Boże, że to już 3 - 4? mój rok z Tajemnicą Szczęścia. Straciłam rachubę, bo mi do niczego nie potrzebna. Szczęśliwi czasu nie liczą. Prawdziwie szczęśliwi, a nie ci, którym się powodzi. Oni kurczowo trzymają się czasu i drżą, jak długo jeszcze utrzymają swój stan. Ja zaś jestem prawdziwie szczęśliwa, bo ubrałeś mnie w drogocenną szatę godności, której nic i nikt nie jest w stanie mnie pozbawić. Do ręki podałeś mi swój krzyż, który staje się moją księgą, mieczem, tarczą, wytchnieniem, pociechą, pokarmem głodnej duszy. Nauczyłeś mnie kochać i patrzeć Twoimi oczami. Dałeś sam to zapewnienie, że tylko z Tobą to moje życie jest piękne, że nieustannie nade mną czuwasz. Wiesz, chwilami moje cierpienia, niepowodzenia są bardzo bolesne, ale patrzę na Ciebie, mój Boże. Nawet w chwilach ostrego buntu patrzę w Twoją stronę. Nie potrafię już bez Ciebie żyć. Kocham i jestem kochana. Obiecałeś, że zmawiając te modlitwy dojdziemy do pewnej doskonałości. Nie mnie to roztrząsać. Jestem niedoskonała, jak niedoskonała jest glina. Ale pozbawiłeś mnie niechęci do kogokolwiek, a to uważam za najpiękniejszą rzecz, jaką otrzymałam. Odwracam się do moich wrogów, wyciągam ręce i mówię: Zostawcie to wszystko, bo szkoda na to Waszego czasu. Chodźmy, Bóg jest tak Niepojęty, że koniecznie potrzebujemy Go oglądać.
 Barbara: 11.01.2013, 22:19
 Panie Jezu...Nowy Rok postanowiłam rozpocząć od rozmowy z Tobą.Tak będę się modlić każdego dnia Tajemnicą szczęścia aby upraszać łaski dla siebie jak również za inne osoby.Jezu Ufam Tobid.
 Ewa do Marzeny: 10.01.2013, 21:27
 Marzeno, bardzo dziękuję za odpowiedź. I pamiętam o Tobie w mojej całodziennej modlitwie, przy odmawianiu Tajemnicy Szczęścia.
 Edyta do nadzieja: 10.01.2013, 13:44
 kochana wszystko będzie dobrze pamjetaj BÓG JEST MIŁOŚCIĄ
 kk do Nadzieja: 10.01.2013, 13:07
 Słyszałaś o: Pasku św. Dominika? "Jest to dar dla małżeństw, które pragną mieć dzieci, a napotykają różne trudności w realizacji swoich pragnień" Szczegóły: http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=12
 Nadzieja do Edytki: 09.01.2013, 16:55
 A tego o Duszach w Czyscu nie slyszalam i wiesz co? Dam na Msze Swieta - dziekuje za pomysl. Niech Ci Pan Bog blogoslawi - Tobie i Twojej rodzinie. Sciskam cieplo.
 Barbara: 08.01.2013, 00:56
 Panie Jezu czy mnie kochasz...? W pokorze serca piszę do ciebie i wołam o pomoc we wszystkich przeciwnościach.Chroń od zasadzek szatańskich i proszę wyciągnij mnie z tego błota nienawiści.Proszę nie pamiętaj złego i ubogacaj mnie oraz wspomagaj darami ducha świętego.
 b.h. : 07.01.2013, 12:45
 Dziękuję Ci Panie Jezu za wszystkie dobra łaski które otrzymaliśmy od Ciebie . Proszę Cie o zdrowie dla całej mojej rodziny oraz proszę żeby moi synowie dostali pracę spotkali uczciwe dziewczyny , wzięli ślub kościelny , a my w zdrowie doczekalibyśmy się wnuków. Z serca gorąco dziękuje. Kocham Cię Panie Jezu. Ufam Tobie Jezu.
 bernadeta: 07.01.2013, 12:33
 dzieki tej modlitwie w mojej rodzinie zaczely sie dziac dobre rzeczy w sferze duchowej czy tez takie ktorych nastepstwem jest obranie wlasciwej drogi zyciowej przez czlonkow rodziny i nareszcie czuje jakis duchowy spokoj mimo wielu trudnosci zyciowych ta modlitwa ma moc ogromna wrecz wulkaniczna
 bernadeta: 07.01.2013, 12:32
 dzieki tej modlitwie w mojej rodzinie zaczely sie dziac dobre rzeczy w sferze duchowej czy tez takie ktorych nastepstwem jest obranie wlasciwej drogi zyciowej przez czlonkow rodziny i nareszcie czuje jakis duchowy spokoj mimo wielu trudnosci zyciowych ta modlitwa ma moc ogromna wrecz wulkaniczna
 edyta do nadzieja i innych: 07.01.2013, 09:45
 kochana(ni) czasami trzeba poczekać dłużej ..i nie tracić nadzie ..otwórzcie na ościez drzwi Chrystusowi i Maryi KOCHANI KIEDYS WYCZYTAŁAM JAK JEDEN SWIĘTY BĄDŻ WIETA MÓWILI ZA ZYCIA ,ZE JAK SIĘ MODLILI O COS ZA WSTAWIENNICTWEM SWIETYCH ...TOCZASAMI BÓG ZWLEKAŁ A KIEDY ZACZYNALI SIE MODLIĆ ZA PRZYCZYNA DUSZ W CZYŚCU CIERPIACYCH ZARAZ WYSŁUCHIWAŁ .... PAMIETAJMY O DUSZACH W CZYŚCU ZAPOMIANYCH PRZEZ INNYCH NIE TYLKO ZA NASZYCH ZMARŁYCH ..NADZIEJO DAJ 9 RAZY NA MSZĘ ŚW I ICH INTENCJI A NAPEWNO CI POMOGA WIERZE UFAM I KOCHAM ..MATKA DWÓJKI DZIECI - CUDOWNIE POCZETYCH I ZRODZONYCH
 do ironiaszczescia: 06.01.2013, 18:21
 do ironiaszczescia:niekt z nas nie jest bez grzechu .Poniewaz jestesmy slabi i ciagle upadamy .Modl sie z miloscie ,pokora i wieklim zalem za grzechy swoje .Jezus doprowadzi cie do konfesjonalu .i przebaczy twoje winy jesli tylko bedziesz mial na tyle silna wole aby zerwac ze starym Ziemskim zlem ,a zaczac nowe oczyszczone zycie z mioscia do Boga .dlaczego chcesz trzymac ziemskie Brudy w swoim sercu .oczesc sie jak najszybciej i nie zwlekaj .ZAUFAJ JEZUSOWI .ODDAJ SIE W OPIEKE MATKI BOZEJ .A DOJDZIESZ DO TAKIEGO STANU .ZE BEZ MODLITWY TS NIE BIEDZIESZ MOGL PRZEZYC JEDNEGO DNIA. POMOZE CI ROWNIEZ TA MODLITWA; Modlitwa o Cud Panie Jezu, staję przed Tobą taki jaki jestem. Przepraszam za moje grzechy, żałuję za nie, proszą przebacz mi. W Twoje Imię przebaczam wszystkim cokolwiek uczynili przeciwko mnie. Wyrzekam się szatana, złych duchów i ich dzieł. Oddaję się Tobie Panie Jezu całkowicie teraz i na wieki. Zapraszam Cię do mojego życia, przyjmuję Cię jako mojego Pana, Boga i Odkupiciela. Uzdrów mnie, odmień mnie, wzmocnij na ciele, duszy i umyśle. Przybądź Panie Jezu, osłoń mnie Najdroższą Krwią Twoją i napełnij Swoim Duchem Świętym. Kocham Ciebie Panie Jezu. Dzięki Ci składam. Pragnę podążać za Tobą każdego dnia w moim życiu. Amen. Maryjo Matko moja, Królowo Pokoju, Święty Peregrynie Patronie chorych na raka, Wszyscy Aniołowie i Święci, proszę przyjdźcie mi ku pomocy. POZDRAWIENIA , ZYCZE OBFITYCH LASK I WYTRWALOSCI W MOSLITWIE.SZCZESC BOZE .przyjaciel
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej