Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 aas: 26.03.2015, 23:24
 Duchu Sw Przyjdz ,Duchu sw przyjdz niech wiara zagosci ,nadzieja zagosci Niech milosc zagosci w nas .Duchu Sw witam Cie w moim sercu .i prosze o dar madrosci abym madrze wybierala droge oddawala Bogu czesc i chwale.prosze o dar rozumu abym rozsadnie z rozumem podejmowala codzienne zadania .Dar rady ,abym wiedziala w chwilach zatroskanych jak postepowac i co jest najlepsze dla mnie.o dar poboznosci abym zrastaa w wierze milosci i nadzieji i nigdy nie zwatpila w Twoja milosc do mnie.i o dar bojazni Bozej aby wyszczegala sie wszelkigo zla i brudow ziemskich aby nigdy cie nie obrazala . Jezu Ufam Tobie.
 trup: 26.03.2015, 17:42
 do wszystkich - co myślicie o stworzeniu tutaj grupy modlitewnego wsparcia coś w rodzaju pogotowia modlitewnego .Myślę że zaglądają tutaj osoby , które już ukończyły odmawianie ts a mogą wspomóc modlitwą tych którzy jeszcze nie ukończyli lub tych którzy zwracają się o modlitwę w trudnych sytuacjach .Oczywiście ci którzy odmawiają rownież (o ile nie było by to zbytnim dla nich obciążeniem ).
 zranione serce matki : 26.03.2015, 00:57
 ( do zranionej serce matki: )Dziekuje tej osobie za zrozumienie i slowa pocieszenia wiem ze nie jestem sama z moimi cierpieniami .Wydawalo by sie ze to nic .ale zadaje coraz czesciej pytanie dlaczego ???pozwalasz aby toba pomiatano .pomimo ze starasz sie zrobic wszystko co w twojej mocy .nie jestes doceniona jako czlowiek .wulganosc .przeklenstwa i nienawic a przy tym falszywe posadzanie i bluznierstwa ktorymi obsypuje cie ta najdrozsza osoba .dlaczego ????/Ofiaruje Bogu wszystkie cierpienia .wszystkie jakie mozliwe modlitwy za niego a w zamiam otrzymuje to wszystko zlo .jak dlugo jeszcze czolwiek moze byc takim wrednym dla swojej rodziny???? .po co to wszystko .lepiej byc samym w skromnym kaciku i miec Bozy spokuj .Bog jest miloscia i stworzyl czlowieka na swoja podobizne kazdy czlowiek ma prawo do szacunku i milosci .ma swoj rozum i wolna wole.i nikt nie moze zabronic wierzyc w Boga .chodzic do kosciola i modlic sie za ta osobe swojego najwiekszego wroga .gdy jeszcze dzieci cierpia i unikaja takiego czlowieka wtedy jest jeszcze wiekszy Bol w sercu .i nic wiecej sie nie chce ,tylko zamknac oczy odejsc tak daleko zeby wiecej tego czlowieka nie widziec w zyciu .czy warto zyc za poniewierke ???Szczesc Boze
 do zranionej serce matki: 25.03.2015, 06:28
 Nie rozpaczaj ja z wlasnego doswiadczenia przekonalam sie ze czasami trudno jest zyc z moim mezem nikt tak mnie nie zranil jak on i nkt nie dal mi tyle milosci jak on .Tylko Pan Bog wie co przezywamy . Warto cos na nowo budowac niz niszczyc Spruboj a przekonasz sie ze warto.Milosc buduje niezgoda rujnuje.Uwierz ze tez cierpie ale zawierzenie Twoich trosk Bogu i modlitwa jest najlepszym co mozesz uczynic.Ratuj swoj zwiaxek za wszelka cene Bog z Toba i Twoja rodzina.
 Gosia (do Trupa): 25.03.2015, 05:40
 Pamiętaj Trupie, że takie ciemności duchowe doświadczaja dusze wybrane, które Bóg kształtuje na wielkich świętych! To jak szlifowanie diamentu :-)
 zona : 25.03.2015, 01:44
 Krolu mojego serca .Panie Jezu Ukochany tak bardzo Ciebie Kocham calym sercem i proszę wskaż mi drogę. do Twojej Milosci , która będzie Tobie się podobała..A ja będę mogła wypelniac twoja Swieta wole oddajec sie Tobie bez reszty Totus Tous i bede mogla nią iść , i iść, i iść.i czynic Dobro niesc pokoj dla tych co oczekuja Twojego Bozego Pokoju, Pochylic sie nad tymi ktorzy placza .i milowac kazdego napotkanego wroga Twoja miloscia .Przbaczac i darowac winy .dac przyklad Bozego Milosierdzia , Dziękuję..moj Jezu za Dar Wiary Milosci i Nadzieji .Jezu Prosze o zdrowie dla wnuczkow .gleboka Wiare .goraca Milosc i Wielka Nadzieje dla meza i dzieci .Jezu Ufam Tobie . Kochani wszyscy modlacy sie TS. prosze o modlitwe , o nawrucenie mojego meza i dzieci. Goraco pozdrawim wszystkich modlacych sie TS Szczesc Boze
 zona: 24.03.2015, 21:48
 Panie mniej milosierdzie dla nas, Milosierny Boze zmiluj sie nad nami .prosze o wiare nadzieje i milosc dla mojego meza .nie pozwol mu bluznic i obrazac swiete imie Twoje.Kocham Cie Panie moj ,wielbi dusza moja Pana mego Jezu Ufam Tobie.wolm Jezusie Synu dawida ulituj sie nad Nami grzesznikami .
 zalamana: 24.03.2015, 20:25
 Duchu Sw czuje ze dzialas w naszej rodzinie i pokazales dzisiaj mojemu mezowi ze nie warto uwazac sie za pepekk swiata ale trzeba szanowac swoje dzieci i bliznich.Prpwadz nas droga Boga Tylko w Nim mozna ofnalesc pokoj serca .milosc do blizniego poszanowanie drugiego czlowieka.Jrzu ufam Tobie.Wiem ze mnie nie opuscisz i bedziesz Ojcem wesela mojej corki
 do Haliny: 24.03.2015, 14:41
 Kochana Pani Halino, Bog zaplac za mysl o mnie. Modle sie za Pania i Pani rodzine. Mozna sobie zerknac na slowa otuchy i madrosci sw. Ojca Pio (kocham wszystkich naszych Swietych bardzo) : http://adonai.pl/ludzie/?id=138&action=1 Dziekuje Panu Jezusowi za moja tesciowa - to od niej dostalam TS, Nowenne Pompejanska, koronke do Milosierdzia Bozego... Chwala Panu naszemu, bo jest laskawy i kocha nas bardzo. Niech Pan blogoslawi nas wszystkich! Ewa
 janusz: 24.03.2015, 09:36
 Panie daj zdrowie mojej rodzinie i pozwól mi zatrzymać pracę o która się tak starałem.
 .........: 24.03.2015, 09:00
 Panie Jezu Ukochany tak bardzo Ciebie proszę wskaż mi drogę.......Drogę , która będzie Tobie się podobała...A ja będę mogła nią iść , i iść, i iść.........Dziękuję..
 przyłączcie się : 24.03.2015, 06:24
 i razem zróbmy coś dobrego dla Chrystusa, wystarczy choć raz w okresie Wielkiego Postu pozostawić książeczkę z modlitwą w publicznym miejscu, Zbawiciel sam sprawi że znajdzie ją ktoś potrzebujący
 halina: 23.03.2015, 16:26
 Boze Miloserny przebacz i przytul mnie do serca swego.
 dzieki za madre slowa .: 23.03.2015, 14:12
 Do osoby ktora pisze (do wszystkich strapionych)z serca dziekuje za madre slowa .oddania sie woli Bozej .tak sie dzieje w zyciu ze Pan Blogoslawi po przez Cierpienie ,Przyjac cierpienie z radoscia to juz wiekie zwyciestwo nad zlem .Ofiarowac cierpienie z milosci do Boga i blizniego to jakoby laczyc sie z cierpieniem Jezusa Na Krzyzy .nie ma wiekszej milosci jak oddac zycie za blizniego,tego uczy nas Kosciol .i slowo Boze. ofiarujmy to wszystko co nas boli Jezusowi naszemu Zbawcy .Jezu Ufam Tobie
 gwiazda: 23.03.2015, 08:01
 Witam. Odmawiam ts juz 3 miesiac glownie w intencji nawrocenia mojej babci. Wczoraj skonczyl sie pewny etap w moim zyciu, zerwalam z chlopakiem i prosilam Boga , aby mi pomógł Przez to przejsc . Dzisiaj rano moja babcie zabralo pogotowie z podejrzeniem obrzeku pluc. Boze miej ja w swojej opiece.:(
 maewbk: 23.03.2015, 00:25
 Duchu Swiety ,dziekuje Cie za wszystkie dary i blogoslawienstwo dziekuje za milosc i dar przebaczania. Niech spocznie na mnie Duch Pański, Duch mądrości i rozumu, Duch rady i męstwa, Duch wiedzy i bojaźni Bozej prosze o pokore i pokute .dla moich dzieci Jezu Ufam Tobie
 do wszystkich strapionych: 23.03.2015, 00:01
 Największą tajemnicą i tym co możemy zrobić w ciężkich dla nas chwilach to zaufać Panu Bogu i podziękować Mu za wszystko co się w naszym życiu dzieje. Nie zawsze rozumiemy dlaczego jest źle i dlaczego cierpimy...i nigdy tu na ziemi nie zrozumiemy dlaczego tak jest. Wystarczy tylko zaufać Najwyższemu i tak po ludzku powiedzieć Panie Boże nie wiem dlaczego tak się dzieje ale ufam Ci i dziękuje za wszystko bo to jest Twój plan wobec mnie. Nawet nie jesteśmy w stanie ogarnąć rozumem co jest dla nas najlepsze ale Bóg to wie więc pozwólmy Mu działać i zaufajmy Mu całym sercem bo tylko On potrafi z każdego zła wyprowadzić dobro!!!
 Monika: 22.03.2015, 22:07
 Kochany Panie Jezu,zostało mi jeszcze dwa miesiące TS,odmawiam za męża prosząc o nawrócenie. Proszę daj siłę wytrwać bo im bliżej tym ciężej. Dziękuję za wszysto co uczyniłeś dla mnie do tej pory. Kocham Cię całym sercem swoim.
 Basia: 22.03.2015, 20:35
 Kochani jutro kończę odmawiać Tajemnice Szczęścia już po raz trzeci, życzę wszystkim dużo wytrwałości, nie poddawajcie się :-)
 zrozpaczona: 22.03.2015, 18:52
 Dlaczego tak boli gdy wiem ze dzieci nie chca chodzic do kosciola.Panie prosze pokaz im droge .droge do kosciola do Ciebie Czasami chce mmi sie krzyczec aby ktos wysluchal mnie w niebie Panie bez Ciebie nie mozna zaznac pokoju i szczescia.Dzieci Bog na was czeka ipragnie wam dac swoja milosc Nie pozwalajcie Mu czekac zbyt dlugo.Boze miech sie stanie Twoja wola Jezu ufam Tobie
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej