Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 edyta: 19.08.2013, 08:39
 witam serdecznie koniec lipca minoł rok jak odmawiam tajemnice szczęścia ...chcę aby ta modlitwa toważyszyła mi do końca życia. Wszystko co mam co posiadam kim jestem zawdzięczm Maryji ..gdyby nie Ona nie było by Jezusa... jestam męzatką o co tak długo prosiłam i otrzymałam i choć to nie takie proste ..krzyż ale warto ...jestem matką ...to kolejny wielki dar okupiony wieloletnią modlitwa ..tych aniołów jest dwójka....jestem lekarzem ..każdy egzamin każdy pacjent każda decyzja w całkowitej łasce ..cóz ja mały człowiek sam z siebie jesten niczym Wszystko z Bogiem ...w cieniu jego skrzydeł ....a nowenna pompejańska również od jakiegoś czasu tylko kolejne intencje ..teraz za kaplamów... Bogu niech będa dzięki ... chociaż trudno iść niosąc swój krzyz codzienności to Bóg daje siłę. Ps jesli ktos wytrwał do końca wypowiedzi to polecam książkę "Franciszkanin z SS " nie mogę sie od niej oderwać //prawdziwa historia człowieka który zaufał Bogu i był niesiony modlitwa innych ludzi ...polecam ...módlmy sie za innych "jedni drugich brzemiona nosimy" Jesteśmy Kościołem powszechnym -to naczynie połączone ..kazde dobro jak i kazde zło nawet najbardziej osobiste nie zostaje bez echa ..."wytrajcie we mnie Ja bede trwał w was"
 M-a: 19.08.2013, 07:58
 Juz ponad miesiac odmawiam TS.Prosze Cie moj Jezu o sile i wytrwanie w odmawianiu modlitwy.Kocham Cie moj Jezu calym secem,i prosze Cie o twoja opieke nad moja rodzina,aby corki Basia i Krysia wybaczyly sobie i sie pogodzily serce mi krwawi jak widze ich gniew na siebie.Prosze Cie moj jezu o prace, jestem juz 6 miesiecy bes pracy,jest nam cieszko wpadamy juz w dlugi.pomuz mi Kochany Jezu wnalezieniu pracy, podaj mi reke i pomoz mi przetrwac ten czas.Jezu miej nas w swojej opiece ,nieopuszczaj nas.JEZU UFAM TOBIE.
 cierpiaca: 19.08.2013, 04:00
 Panie Jezu dziekuje za wszystko dobro i zlo a szczegolnie dziekuje Ci za wiare i sile do walki ze zlym .Kochm Cie panie i wierze ze uwolnisz mnie od tego zla ktore tak mnie dreczy .zaprowadz pozadek i lad moralny w rodzinie niech na zawsze opusci nas zlo i wszystkie ,klopoty.Jezu chron dzieci i wnuki od niebespieczenstwa i wszelkiego zepsucia.a szczegolnie zmiloj sie nad cierpiacym czlowiekiem. ktory tak gleboko utopiony w grzechu moralnym . Przyjdz nam z pomoca .Jezu ufam Tobie .
 Ewa...: 18.08.2013, 10:09
 Odmawiam TS...Ukochany Panie Jezu proszę Ciebie całym sercem o pracę dla mnie.Jestem już rok bez pracy i dochodów...Mam na utrzymaniu 17 l syna...On już jest przerażony naszą trudną sytuacją....A ja bezsilna....Proszę tylko praca da nam przetrwać......Wiem Ukochany Panie Jezu ,że mnie nie opuścisz......Dziękuję całym sercem..Ewa...
 Zofia: 17.08.2013, 20:36
 Dziś zaczęłam odmawiać Tajemnicę Szczęścia. Panie Jezu pomóż mi w mojej trudnej sytuacji. Bardzo wierzę , że nie opuścisz mnie i nie zostawisz mnie samej. Jezu ufam Tobie.
  do anusia:: 17.08.2013, 06:30
 Jezu ufam Tobie ,((Pomóz mi przetrwać wspólne życie pod jednym dachem z mężem alkoholikiem)) Daremne zale Prozny trud , zranionych serc zaden cud nie wroci do istnienia .walka z DIABLEM jest uciazliwa .Uwazaj na siebie .mozesz stracic wszystko .tylko BOG NAJWYZSZY , wie co jest twoim cierpienim .PRZYJACIEL
 anusia: 15.08.2013, 18:03
 Pomóz mi przetrwać wspólne życie pod jednym dachem z mężem alkoholikiem
 Damian-16 lat: 13.08.2013, 22:12
 Witajcie! Właśnie zakończyłem moją roczną wędrówkę z Tajemnicą Szczęścia, chociaż był niedawno moment, kiedy chciałem przerwać ją. Jednak podołałem nie z łatwością, ale z wiarą (chociaż moja modlitwa trwała ostatnio bardzo dlugo, nawet ok. 4 godzin!). Dzielę się więc z Wami moją radością :) Z Panem Bogiem!
 cierpiaca: 13.08.2013, 14:36
 Panie Jezu dziekuje ci za wszystkie otrzymane Laski od Ciebie.zajmij sie moja sprawa i zaprowadz lad i pozadek moralny w naszej rodzinie. Prosze Panie Jezu by ta osoba byla ze mna uczciwa, nie chce wiecej oszustwa i nie chce juz kolejnych klamstw. przyjdz i mieszkaj z nami Ty Panie wszystko mozesz .pomoz zwalczac to zlo w ktore mnie wsadzil zly wulgarny czlowiek.
 cierpiaca: 12.08.2013, 13:39
  Panie Jezu dziekuje ci za wszystkie otrzymane Laski od Ciebie.zajmij sie rodzina moja i zaprowadz lad i pozadek moralny. Prosze Panie Jezu by ta osoba byla ze mna uczciwa,nie chce juz kolejnych klamstw. przyjdz i mieszkaj z nami bo Ty Panie wwzystko mozesz
 beata: 12.08.2013, 12:59
 Dobry JEZU!prosze o łaskę wyzwolenia z nałogu i o Twoje Błogosławieństwo dla całej mojej rodziny
 cierpiaca: 11.08.2013, 22:01
 Ukochany Panie Jezu .Panie Jezu dziekuje serdecznie za wszystkie łaski którymi mnie obdarzyłes prosze serdecznie miej mnie w swojej opiece pomóz w nadchodzacym tygodniu znalesc prace i mieszkanie ,uczyn dla mnie cud .podaj reke pomoz przetrwac ten trudny czas w moim zyciu . i wyciagnij mnie z tego bagna zla w ktorym zyje , wspieraj mnie i otaczaj swoja opieka bo Ty wszystko mozesz i wiesz najlepiej czego mi potrzeba.amen
 ania: 11.08.2013, 10:34
 Proszę o uzdrowienie mojego męża z nałogu alkoholowego. Proszę żeby zrozumiał swoje błedy oraz żeby dotarło do niego jak bardzo krzywdzi swoich najbliższych.
 ania: 11.08.2013, 10:32
 Proszę o uzdrowienie mojego męża z nałogu alkoholowego. Proszę żeby zrozumiał swoje błedy oraz żeby dotarło do niego jak bardzo krzywdzi swoich najbliższych.
 w: 10.08.2013, 22:27
 pozdrawiam wszystkich odmawiających TS, mających wątpliwości i pytania. Dziś na bryg.blog.pl umieściłem być może najważniejszą wskazówkę dotyczącą walki ze złem, zapraszam do czytania,przemyśleń i proszę o wasze komentarze i modlitwę
 rycerka: 10.08.2013, 04:24
 Ukochany Panie Jezu .Panie Jezu dziekuje serdecznie za wszystkie łaski którymi mnie obdarzyłes prosze serdecznie miej mnie w swojej opiece pomóz w nadchodzacym tygodniu znalesc prace uczyn dla mnie cud .podaj reke pomoz przetrwac ten trudny czas w moim zyciu . wspieraj mnie i otaczaj swoja opieka bo Ty wszystko mozesz i wiesz najlepiej czego mi potrzeba.amen
 MAMA: 08.08.2013, 16:28
  o KOCHANY PANIE JEZU KOCHAM CIE CALYM SERCEM I PROSZE O TWOJA OPIEKE NAD SYNEM I WNUCZKIEM ,W DNIU ICH URODZIN BLOGOSLAW I PROWADZ ICH DROGA MILOSCI I WIARY PANIE JEZU TY WIESZ CZEGO IM POTRZEBA .!!!JEZU UFAM TOBIE .JEZU OBIECALES ZE POMOZESZ PRZEJSC TEN OKRES PRUBY .PAPATRZ NA MOJE CIERPIENIE ZMILOJ SIE NAD NAMI PANIE ,JESLI MUSZE TAK CIERPIEC,TO PROSZE DAJ MI SILE ZEBYM ZYCIEZALA ZLO DOBRYMI UCZYNKAMI . ZAJMIJ SIE CALA RODZINA I DAJ TO CZEGO NAJBARDZIEJ PRAGNE DLA CALEJ RODZINY . BO TY WSZYSTKO MOZESZ .ODDAJE CI WSZYSTKO CO MNIE BOLI , UDREKI NIENAWISC I TYCH WSZYSTKICH CA MNIE PRZEKLINAJA I MALTRETUJA ZLOZECZA I OSZUKUJA ZAJMIJ SIE TYM TY WSZYSTKO MOZESZ WYPROWADZ NA PROSTA DROGE .JEZU UFAM TOBIE.
 wierna Tobie : 08.08.2013, 16:20
 Ukochany Panie Jezu .Panie Jezu dziekuje serdecznie za wszystkie łaski którymi mnie obdarzyłes prosze serdecznie miej mnie w swojej opiece pomóz w nadchodzacym tygodniu znalesc prace uczyn dla mnie cud .podaj reke pomoz przetrwac ten trudny czas w moim zyciu . wspieraj mnie i otaczaj swoja opieka bo Ty wszystko mozesz i wiesz najlepiej czego mi potrzeba.amen
 Ewa....: 08.08.2013, 12:49
 Panie Jezu Ukochany daj mi siłę i wytrwałość , abym mogła odmawiać TS...Pozdrawiam Wszystkich.....Ewa.
 Danuta: 07.08.2013, 21:25
 Sw. Brygido w dniu 4 urodzin mojego Synka prosze za Twoim wstawiennictwem o zdrowie, dobry rozwoj oraz wszelkie blogoslawienstwo w zyciu. Jezu ufam Tobie.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej