Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 ........: 12.04.2015, 23:23
 do (proszę o podpowiedż ) - po trzech kierunkach nikt nie ośmieli ci niczego proponować .Na twoim miejscu zaczałbym od zwykłej łopaty i następnie metodą eliminacji - np , łopata , kilof , grabki , taczka jednokolowa , taczka dwukołowa wózek z cztrema kołami itd.......... eliminujesz tą pracą aż w koncu dotrzesz do tego co sobie wymarzyłeś i na pewno trafisz na taką pracę .Najlepszym wglądem w siebie jest konfesjonał .szacun .
 do osoby która napisala-do trupa i grupy!: 12.04.2015, 21:58
 Masz racje jest tu tak wielki bałagan ze się w tym wszystkim polubiłam??? Czy nie wystarczy porostu się modlić !wspomagać modlitwa każda osobę i intencje o którą proszą na forum bez tego zamieszania! Zamknie się w swoje izbie i módl się w ukryciu a Pan który widzi w ukryciu odda Tobie! Dziękuję Ci Panie i ufam Tobie.
 G: 12.04.2015, 21:52
 Czy na jedna TS powinna przypadac jedna intencja czy moze kilka? Chce modlic sie w czterech intencjach, ktore sa ze soba powiazane ale nie da sie ich ujac w jednej. Moge odmawiac jedna TS czy moze kilka, tyle ile intencji? Pozdrawiam
 Prosze o podpowiedz: 12.04.2015, 21:19
 Podpowiedzcie, poradzcie u ktorych swietych najlepiej szukac wsparcia i wstawiennictwa w sprawach zwiazanych z rozeznaniem w kwestii swoich predyspozycji, z wyborem kierunku studiow, wyborem sciezki kariery zawodowej oraz znalezieniem wymarzonej pracy. Mam za soba trzy kierunki studiow. Nie pracuje w zadnej z branz z ktorymi te studia sa zwiazane. Planuje podjac kolejne studia i calym sercem pragne zeby byl to najlepszy dla mnie wybor na przyszlosc, aby nadal on wlasciwy kierunek mojemu zyciu zawodowemu. Potrzebuje wgladu w siebie i pomocy w podjeciu wlasciwej decyzji. Pomozcie!
 Ewa...: 12.04.2015, 18:18
 Dziękuję Trupowi-Aniołowi za ostrzeżenie mnie i grupy.....
 Halina: 12.04.2015, 15:43
 Dziś moja 35 rocznica ślubu Andrzeja i Haliny .Dziękuje Ci Jezus za laskę wytrwania w tym sakramencie Masze małżeństwo nie jest budowane na wielkiej miłość lecz namiastka twojego krzyża ,którą dobrze znasz jak lżej się żyje gdy pójdzie się za Tobą . Jezu zawierzam Ci moje małżeństwo moich synów moja rodzinę prosząc o laskę powrotu do Boga .Jezu, ufam Tobie .
 trup: 12.04.2015, 14:42
 w odpowiedzi dla piszącego ten post(do trupa i grupy) coby było jasne trup nie jest członkiem kierującym grupą , lecz prosi qwert o to aby przyjęła go do swojej grupki . Zproponowałeś rozwiązanie , które według trupa nie jest dobre i użyłeś takiego sformułowania cyt( proponowane rozwiązanie pomoże wam uniknąć kilku dylematów, np. każdy uzyska pomoc, będziecie zwolnieni z odpowiedzialności za to komu pomagacie a komu nie, ) - widzisz jedną z cech człowieka wierzącego jest odpowiedzialność - odpowiedzialność za to co robi i komu pomaga .Tak się rownież złożyło że Jezus Chrystus powierzył kierowanie kościołem jednemu człowiekowi , aby wszystko działało sprawnie i było na swoim miejscu musiano napisać regulaminy i prawa którym ludzie powinni sie podporządkować .Piszesz o uporządkowaniu a zarzucasz że grupa chciałaby sobie uzurpować jakieś prawa tworząc regulamin , rozdwojenie jest cechą złego ducha.Piszesz o ostrożności a chcesz posłać nieprzygotowanych ludzi na bezpośrednie działanie szatana. Mogę przypuszczać że robisz to celowo aby ten szczwany lis uderzył w grupę gdy znajdzie się na terenie jego działania .Odpowiedz sobie dlaczego są księża i księża egzorcyści , chyba wiesz jak egzorcysta przygotowuje swoją posługę - pokoik stolik , krzesło , krucyfiks - jak najmniej sprzętu w pokoiku - to sa przygotowania księdza .A Ty chcesz ich posłać lwu na pożarcie . Gdzie tu ostrożność albo pseudo ostrożność . Trupa nie uderzysz ani nie poniżysz - dlatego jest trupem .Zakładam że wysłuchasz - niech Pan ci błogosławi i niech cię strzeże .Niech rozjaśni nad tobą oblicze swoje .Niech św Michał Archanioł przybędzie nam na pomoc gdy zostaniemy zaatakowani przez szatana i jego pomocników .z Bogiem przyjacielu .
 do trupa i grupy: 12.04.2015, 09:34
 widzę niemałe zamieszanie, żeby nie powiedzieć bałagan związany z rozpoczęciem waszej działalności, być może było by korzyścią dla was zobaczyć jak funkcjonują strony internetowe z modlitwą wstawienniczą, jeśli można coś podpowiedzieć, to dobrym rozwiązaniem jest przy każdej intencji umieścić licznik, działający na zasadzie laika z fb, każda osoba prosząca o pomoc mogła by zobaczyć ilu ludzi wspiera ją swoją modlitwą, niedobrze się dzieje jeśli nie pomagacie każdemu, na waszej zakładce widzę że odmawiacie pomocy bb, która prosi o modlitwę za jarka, dokąd ma pójść ta osoba, gdzie szukać pomocy? czy utwierdzacie ją w wierze i wspieracie czy powodujecie jej wątpliwości? Pamiętajcie że Chrystus umarł na krzyżu za każdego człowieka, nie wybierał czy ktoś był uzależniony, chory itd., dlaczego więc wy uzurpujecie sobie prawo do tego aby decydować komu pomagać? proponowane rozwiązanie pomoże wam uniknąć kilku dylematów, np. każdy uzyska pomoc, będziecie zwolnieni z odpowiedzialności za to komu pomagacie a komu nie, zamiast tworzyć regulaminy zajmiecie się swoją posługą, regulamin podyktowany naszą wiarą jest prosty: módlcie się jedni za drugich, czyńcie dobrze waszą posługę, to bardzo potrzebna inicjatywa, pamiętajcie że to co przychodzi od Boga jest zawsze dobre, mądre, uporządkowane, powiedziano też że dobre drzewo daje dobre owoce, a złe drzewo owoc zły, bądźcie zawsze tym dobrym drzewem, ktoś w komentarzach mówi że potrzebna wam modlitwa osłonowa, moja za was będzie taka, "Panie Jezu, jeśli oni pochodzą od Ciebie umocnij ich i poprowadź, by ci dobrze służyli, jeśli są od twego wroga, zachowaj ludzi od ich działania", na koniec jeszcze krótki apel do trupa, ogarnij się człowieku, który zawsze zpokorą pochylasz głowę, niektóre twoje wypowiedzi mogą sugerować że unosisz się pychą, z odrobiną rozsądku można pomyśleć że lekko zbłądziłeś lub jesteś zwodzicielem, wybaczcie przydługą wypowiedź, proszę nie traktować tych słów jako oskarżenie czy próbę dyskryminacji, jest to obiektywne spojrzenie kogoś kto patrzy z wiarą i ostrożnością
 PODGRUPA W INTENCJACH TRUDNYCH: 11.04.2015, 20:10
 PODGRUPA W INTENCJACH TRUDNYCH DLA MATEK CZLONKOWIE GRUPY 1)PEDRO 2.)QWERTjESLI CHCESZ MODLIC SIE Z NAMI W GRUPIE DOLACZ DO NAS Intencje na dni od poniedzialku 13.04 do piątku 17.04.2015 są następujące:" 1) Polecimy Panu Modlitwe o obrone zycia od poczecia do naturalnej smierci . 2)o Blogoslawienstwo Boze i dar macierzynstwa dla kobiet pragnacych urodzic dziecko . 3)o dar Macierzynstwa dla Kingi 4)za matki oczekujace na rozwiazanie a majace problemy ze zdrowiem gdy grozi zagrozenie plodu w czasie blogoslawionym . 5)Dziekujac Bogu i Duchowi sw za powstanie Pogotowia Modlitewnego .6)wpisane przez dorota o wyzdrowienie z ciezkiej choroby i konskwencji leczenia.o Boza Milosc i swiatlo o cud 7. wpisane przez Danuta Proszę o powrót do wiary męża i synów którzy pobłądzili jedność w naszym domu 8. Wpisana przez Oktawię w intencji jej mamy 9Wpisana przez Zos o szczęśliwy przebieg operacji, która czeka ją za kilka tygodni ".......... Modlimy na ten okres od ponedzielku13.4.15 do piatku 17.4.15to:"1.)Dowolna modlitwa z TS 2.)Uwielbiajac Boga Ojca w Trojcy Jedynego dowolna modlitwa do Ducha Sw 3.) Modlitwa o łaskę rodzicielstwa Boże, od którego każde ojcostwo pochodzi! Oddajemy się Tobie na rodzicielską służbę. Spraw, aby nasza miłość była miłością płodną. Pobłogosław naszej jedności i uczyń ją owocującą. Daj nam zdrowe, udane dzieci. Przenieś na nie wszystko, co jest w nas dobrego. Spraw, abyśmy je dobrze wyposażyli do życia i rozwoju. Błogosław im, niech będą Twoje od pierwszej chwili poczęcia. Czuwaj nad nimi. Przygotuj nas do wypełnienia rodzicielskich zadań. Rozszerz nasze serca! Daj nam ofiarność, cierpliwość, wyrozumiałość. Naucz nas umiejętności wychowawczych. Spraw, aby dzieci nasze rosły ku Twojej chwale i wypełniały Twoją wolę. Matko Najświętsza! Uczyń nas w przyszłości dobrymi rodzicami.chwila skupienia .1 x Zdrowas Mario 4)Koronka do Milosierdzia Bozego . 5) 1 Dziesiatek Rozanca sw ,czesci Chwalebnej Jedna kazdego dnia od Poniedzialku(Zmartwychwstanie .Wniebowstapienie itd) do Piatku 17.4.15/wpisane przez qwert
 do qwert czlonek Grupy Pogotowia Modlitewnego : 11.04.2015, 15:23
 Drogi Panie administratorze bordzo prosze o podanie modlitw i intencji Podgrupy Modlitewnej w Sprawach Trudnych . z szacunkiem qwert.modlitwy od poniedziałku 13.04.2015 ..........Intencje podane przez qwert na dni od poniedzialku 13.04 do piątku 17.04.2015 są następujące:"1)Uwielbiajac Boga Ojca w Trojcy Jedynego dowolna modlitwa do Ducha Sw 2)Dowolna modlitwa z TS 3) Polecimy Panu Modlitwe o obrone zycia od poczecia do naturalnej smierci . 3)o Blogoslawienstwo Boze i dar macierzynstwa dla kobiet pragnacych urodzic dziecko . 4)o dar Macierzynstwa dla Kingi 5)za matki oczekujace na rozwiazanie a majace problemy ze zdrowiem gdy grozi zagrozenie plodu w czasie blogoslawionym . 6)Dziekujac Bogu i Duchowi sw za natchnienie ktore skierowal do Trupa i propozycje ktora otrzymalam od was".......... Modlitwy które qwert proponuje na ten okres to:"1.)Dowolna modlitwa z TS 2.)Uwielbiajac Boga Ojca w Trojcy Jedynego dowolna modlitwa do Ducha Sw 3.) Modlitwa o łaskę rodzicielstwa Boże, od którego każde ojcostwo pochodzi! Oddajemy się Tobie na rodzicielską służbę. Spraw, aby nasza miłość była miłością płodną. Pobłogosław naszej jedności i uczyń ją owocującą. Daj nam zdrowe, udane dzieci. Przenieś na nie wszystko, co jest w nas dobrego. Spraw, abyśmy je dobrze wyposażyli do życia i rozwoju. Błogosław im, niech będą Twoje od pierwszej chwili poczęcia. Czuwaj nad nimi. Przygotuj nas do wypełnienia rodzicielskich zadań. Rozszerz nasze serca! Daj nam ofiarność, cierpliwość, wyrozumiałość. Naucz nas umiejętności wychowawczych. Spraw, aby dzieci nasze rosły ku Twojej chwale i wypełniały Twoją wolę. Matko Najświętsza! Uczyń nas w przyszłości dobrymi rodzicami.pauza .Zdrowas Mari 4)Koronka do Milosierdzia Bozego . 5) 1 Dziesiatek Rozanca sw ,czesci Chwalebnej Jedna kazdego dnia od Poniedzialku(zmartwychwstanie .wniebowstapienie itd) do Piatku wpisane przez qwert "
 qwert do trup : 11.04.2015, 14:51
 szanowny Panie Trup czy zgodzi sie Pan dołączyc i zostac czlonkiem podgrupy w intencjach trudnych dla Matek.Bardzo Pana prosze .z Szacunkiem qwert
 Do Doroty....: 11.04.2015, 13:20
 Doroto my jako Pogotowie Modlitewne nie uzdrawiamy i nie sprawiamy cudów....I też nie prosimy o cud.......Wystarczy jak poprosisz o zdrowie..A Nasz Kochany Pan będzie wiedział co z Tobą zrobić......I proszę zamieść prośbę na stronie Grupy....Nie na TS.....Pozdrawiam.....członek GM.
 Łukasz: 10.04.2015, 23:22
 Proszę o zdrowe potomstwo i dar macierzyństwa dla mojej żony.
 Zos do Doroty i Danuty: 10.04.2015, 20:57
 Jeśli chcecie aby członkowie PM się modlili w waszych intencjach to wpiszcie je proszę na stronie Pogotowia Modlitewnego...........Tam wpisujemy intencje z prośbą o modlitwę..... Pozdrawiam serdecznie Z.
 berenice: 10.04.2015, 18:59
 Pogotowie modlitewne to niesamowita inicjatywa. Całym sercem jestem z Wami. Tylko kochani moi Bracia i Siostry potrzeba Wam modlitwy osłonowej. Może dobrze byłoby poprosić wspólnoty o taką modlitwę w waszej intencji? Lub dołożyć taką intencję do pliku pogotowia modlitewnego byście wzajemnie się modlili za siebie jako za osoby podejmujące modlitwę wstawiennicza. Z Panem Bogiem,
 dorota: 10.04.2015, 15:14
 Proszę o całkowite wyzdrowienie zarówno z ciężkiej choroby jak i z konsekwencji jej leczenia.Proszę o Miłość i Światło Boskie.Proszę o CUD.
 Zos -członek Grupy Modlitwewnej do wszystkich : 10.04.2015, 14:04
 Kochani ,została utworzona Podgrupa Modlitewna w Sprawach Trudnych.....której przewodniczyć będzie qwert. To znaczy będzie Ona podawać intencje,i skład modlitw......Podgrupa rozpoczyna modlitwy od poniedziałku 13.04.2015 ..........Intencje podane przez qwert na dni od poniedzialku 13.04 do piątku 17.04.2015 są następujące:"1)Uwielbiajac Boga Ojca w Trojcy Jedynego dowolna modlitwa do Ducha Sw 2)Dowolna modlitwa z TS 3) Polecimy Panu Modlitwe o obrone zycia od poczecia do naturalnej smierci . 3)o Blogoslawienstwo Boze i dar macierzynstwa dla kobiet pragnacych urodzic dziecko . 4)o dar Macierzynstwa dla Kingi 5)za matki oczekujace na rozwiazanie a majace problemy ze zdrowiem gdy grozi zagrozenie plodu w czasie blogoslawionym . 6)Dziekujac Bogu i Duchowi sw za natchnienie ktore skierowal do Trupa i propozycje ktora otrzymalam od was".......... Modlitwy które qwert proponuje na ten okres to:"1.)Dowolna modlitwa z TS 2.)Uwielbiajac Boga Ojca w Trojcy Jedynego dowolna modlitwa do Ducha Sw 3.) Modlitwa o łaskę rodzicielstwa Boże, od którego każde ojcostwo pochodzi! Oddajemy się Tobie na rodzicielską służbę. Spraw, aby nasza miłość była miłością płodną. Pobłogosław naszej jedności i uczyń ją owocującą. Daj nam zdrowe, udane dzieci. Przenieś na nie wszystko, co jest w nas dobrego. Spraw, abyśmy je dobrze wyposażyli do życia i rozwoju. Błogosław im, niech będą Twoje od pierwszej chwili poczęcia. Czuwaj nad nimi. Przygotuj nas do wypełnienia rodzicielskich zadań. Rozszerz nasze serca! Daj nam ofiarność, cierpliwość, wyrozumiałość. Naucz nas umiejętności wychowawczych. Spraw, aby dzieci nasze rosły ku Twojej chwale i wypełniały Twoją wolę. Matko Najświętsza! Uczyń nas w przyszłości dobrymi rodzicami.pauza .Zdrowas Mari 4)Koronka do Milosierdzia Bozego . 5) 1 Dziesiatek Rozanca sw ,czesci Chwalebnej Jedna kazdego dnia od Poniedzialku(zmartwychwstanie .wniebowstapienie itd) do Piatku wpisane przez qwert " Dlatego prosimy osoby,które chcą się modlić razem z qwert w tych intencjach o zadeklarowanie swej przynależności do Podgrupy Modlitewnej w Sprawach Trudnych.Zgłoszenia prosimy wpisywać na stronie Pogotowie Modlitewne. Pozdrawiam całą Rodzinę TS.
 Prośbę o modlitwy podajemy....: 10.04.2015, 11:11
 Prośbę o modlitwy podajemy na stronie Pogotowia modlitewnego.......Nie na stronie TS...(((aby Grupa mogła je wychwycić i , aby nie robić bałaganu))).....Aby wejść na tą stronę należy kliknąć w zakladkę Pogotowie Modlitewne , która jest umieszczona u samej góry pod napisem Tajemnice Szczęścia...........Pozdrawiam i zapraszam....Ewa..członek Grupy.....
 Danuta : 10.04.2015, 10:53
 Proszę o powrót do wiary męża i synów którzy pobłądzili jedność w naszym domu
 Pogotowie Modlitewne Podgrupy w intencjach trudnych dla Matek : : 10.04.2015, 00:30
 Pogotowie Modlitewne Podgrupy w intencjach trudnych dla Matek : Modlimy sie Modlitwa : 1.)Dowolna modlitwa z TS 2.)Uwielbiajac Boga Ojca w Trojcy Jedynego dowolna modlitwa do Ducha Sw 3.) Modlitwa o łaskę rodzicielstwa : Boże, od którego każde ojcostwo pochodzi! Oddajemy się Tobie na rodzicielską służbę. Spraw, aby nasza miłość była miłością płodną. Pobłogosław naszej jedności i uczyń ją owocującą. Daj nam zdrowe, udane dzieci. Przenieś na nie wszystko, co jest w nas dobrego. Spraw, abyśmy je dobrze wyposażyli do życia i rozwoju. Błogosław im, niech będą Twoje od pierwszej chwili poczęcia. Czuwaj nad nimi. Przygotuj nas do wypełnienia rodzicielskich zadań. Rozszerz nasze serca! Daj nam ofiarność, cierpliwość, wyrozumiałość. Naucz nas umiejętności wychowawczych. Spraw, aby dzieci nasze rosły ku Twojej chwale i wypełniały Twoją wolę. Matko Najświętsza! Uczyń nas w przyszłości dobrymi rodzicami.pauza .Zdrowas Mari 4)Koronka do Milosierdzia Bozego . 5) 1 Dziesiatek Rozanca sw ,czesci Chwalebnej Jedna kazdego dnia od Poniedzialku(zmartwychwstanie .wniebowstapienie itd) do Piatku wpisane przez qwert
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej