Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 grazyna: 22.05.2013, 16:03
 Panie JEZU blagamotworz mnie na dzialanie Twojej laski, prosze pomoz mi w wiadomej sprawie.Jezu milosci moja badz uwielbionyi zmiluj sie nade mna.
 Mama: 22.05.2013, 09:30
 Dzisiaj wspomnienie sw. Rity patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Warto pamietac.
 ja36: 21.05.2013, 18:05
 Panie Jezu prosze chron mnie przed ta osoba. Ufam Tobie ,zajmij sie tym.
 błagam o pomoc: 21.05.2013, 00:30
 Proszę o modlitwę za mojego męża,który odsuną się od kościoła przez straszny nałóg pijaństwa widzę że sam już nie radzi sobie z tym a ja już nie mam siły walczyć.Znam dużo świadectw zwycięstwa nad złem i wierzę że Ty Jezu w swojej miłości nie opuścisz mnie i moich dzieci.
 bs: 16.05.2013, 13:58
 DUCH U SWIETY PRZYJDZ.Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia duchowego, nawrócenia mojego męża. Mąż od 38 lat nie byl u spowiedzi. Ostatnio często bywa agresywny. zycie z nim jest jak pieklo na ziemi Bóg zapłać. Z Panem Bogiem. Serce Jezusa proszę o zdrowie i wiele łask dla mojej rodzinny , o opiekę dla nas CHRON MNIE DOBRY BOZE ,NIE TYLKO STAŃ SIE MYM DOMEM ALE WAROWNĄ TWIERDZĄ RADOŚCI RADOSNEGO DAWCĘ MILUJE BÓG PAN RADOŚCIA MA JEZU UFAM TYLKO TOBIE prosze o uzdrowienie relacji w mojej rodzinie proszę o modlitwę aby dzieci nawrocily sie do Boga prosze o uzdrowienie sostry i potrzebne laski zeby mogla wiedziec .. proszę Cię Boże o zdrowie i rozpoznawanie co jest dla mnie dobre a co złe, pomoz wytrwac w dobrym oraz dziękuje za wszelkie łaski. TWOJA WOLĄ nie moja NIECH SIĘ STANIE PANIE BOŻE JEZU UFAM TOBIE bs
 maris: 16.05.2013, 11:17
 Dziekuje Wam za odpowiedzi na temat Drogi Krzyzowej.Jestem nowa osoba na tym forum i wiele sie od was ucze.BOG ZAPLAC .
 Alina: 16.05.2013, 10:09
 Boski Zbawicielu,błagam Cię,wyzwól mnie i moją rodzinę z więzów wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych.Roztaczaj błogosławioną opiekę ,w każdym dniu naszego życia i napełniaj nas Bożym pokojem i radością życia.
 wojtek: 15.05.2013, 14:44
 drogę krzyżową odmawiam, kiedy jestem w kościele kiedy nie ma nabożeństw, jest cisza a ja mogę przejść od stacji do stacji, zatrzymać się przy każdej ile czasu chcę, kontemplować ile czasu chcę, rozmawiać z Jezusem umęczonym, Jego Matką z Jego Ojcem Niebieskim ile chcę.
 Maria do Aliny: 15.05.2013, 09:15
 Proszę Boga codziennie aby wezwanie skierowanie przez Ciebie do Pana Jezusa ziściło się we mnie. Bardzo potrzebuję JEGO pomocy w tej trudnej drodze ku doskonałości. Różnie mnie to wychodzi, ufam Mu że nie pozwoli mi zboczyć, jak dobry przyjaciel złapie za rękę i przyciągnie ku SOBIE.
 Maria: 15.05.2013, 08:34
 Odmawiam te modlitwy od dłuższego czasu,zachęciła mnie do nich moja mama , która modli się nimi codziennie przez 8 lat. niesamowitych rzeczy dokonuje ta modlitwa a raczej Pan Bóg w naszych sercach i otoczeniu naszych bliskich. Do wszystkich , którym "wali się" życie zacznijcie odmawiać Tajemnice Szczęścia. Stańcie przed BOGIEM wyznajcie szczerze wasze boleści i w pokorze módlcie się słowami tej poruszającej serca modlitwy a zobaczycie jak powoli zaczniecie odzyskiwać pokój ducha i łaski Boże.
 rowniez katoliczka: 13.05.2013, 16:07
 do ZALAMANEJ - jedna rada: musisz oddac cesarzowi, co cesarskie....tak uczyl Jezus.... a potem wszystko sie ulozy....
 Katarzyna 29 lat, do Maris: 12.05.2013, 22:36
 Jeżeli masz ochotę odprawić Drogę Krzyżową, to można odprawiać ją przez cały rok. Proszę znaleźć sobie: OBIETNICE DANE PRZEZ PANA JEZUSA ZA UCZCZENIE KRZYŻA. Obietnica 8.] "Ci, którzy codziennie, przez pewien czas, odmawiają Drogę Krzyżową i ofiarują ją za nawrócenie grzeszników, mogą uratować całą parafię." Czyli Pan Jezus wyraźnie zachęca do praktykowania Drogi Krzyżowej /domyślam się, że nie tylko w poście/. Podobnie zachęcał św. Faustynę. "Córko moja, staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową, o ile ci na to obowiązki pozwolą... " /chodzi Jemu o godzinę Miłosierdzia/. Bóg daje nam dowolność praktyki, bo wie, że mamy różne ograniczenia, przeszkody. Czasami pomaga nam nasza intuicja, kiedy podpowiada nam serce i dobra wola. Sama śpiewam, rozważam Pieśni Wielkopostne w ciągu roku. Słyszałam, że nie wypada, ale mam to gdzieś. Mi one pomagają, pocieszają mnie, wytłumaczą niektóre rzeczy tak, jak nikt nie jest w stanie. Krzywdy mi to nie robi. Droga Maris zadałaś pytanie, ale jakże cenne! Musiałam poszukać odpowiedzi i dostałam niezwykle drogocenne pomoce w moich sprawach, potrzebach. Tak! Pan Jezus znowu wypełnił na mnie swoje obietnice z Tajemnicy Szczęścia: 7] "Położę przed nią Mój zwycięski Krzyż jako pomoc i obronę przeciw zasadzkom nieprzyjaciół." Ale posłużył się Twoją osobą. Bardzo dziękuję za Twój wpis.
  do Ania::: 12.05.2013, 21:31
  Droga Aniu ,sama zadecyduj co jest najlepsze dla ciebie .Milosc jest piekna jesli jest wzajemnna, natomiast jesli sie pojawi problem czlowiek ucieka od tego co go drazni zaszywa sie sam w sobie i mysli ze ze juz nie Kocha tej osoby .Pytanie jest czy to NAPRAWDE BYLA MILOSC???Nie musisz sie obawiac jesli naprawde tak dyktuje twoje serce powiedz tej osobie prawde to co czujesz i co mowi ci serce.Kazdy normalny czlowiek zrozumie taka sytuacje .jesli inteligentnie wyjasnisz co nastepuje. Niech ci Pan Bog Blogoslawi .bs
 ZAŁAMANA: 12.05.2013, 20:37
 panie BORZE PROSZE CIE KARZDEGO DNIA ODMAWIAJAC KORONKE DO MIŁOSIERDZIA BORZEGO DOPOMÓRZ MI BO SIE BARDZO BOJE WSZYSTKIEGO A NAJWIECEJ BURZE NIE WIEM GDZIE SIE MAM PODZIAC MAM BARDZO DEPRESJE JURZ NIE MOGE SOBIE PORADZIC Z RZYCIEM PROSZE O WSPARCIE MNIE MODLITWA
 M: 11.05.2013, 23:41
 Proszę wszystkich tych którzy chcą i mogą o modlitwę w intencji mojej siostry, która 2 dni temu dowiedziała się że ma raka mózgu... Jest matką 2 małych dzieci. W poniedziałek idzie do szpitala bo operacja musi być wykonana pilnie........proszę o modlitwę,,, z całego serca, o pomyślny przebieg i o zdrowie dla mojej kochanej siostry.
 Ewa: 11.05.2013, 18:55
 Dziękuję Wam Kochani, z całego serca dziękuję. Odmawiam TS cały czas, czasem koronkę do Miłosierdzia Bożego. Cały czas proszę o modlitwę. Chyba zaczną kolejną NP, może od jutra litanię, wszak jest maj, miesiąc Maryjny. Odeszłam trochę od Boga, przyznaję, choć wiem że ON jest. Wierzę w moc sakramentu ale też w wolną wolę. Nie jestem w stanie zmusić męża do miłości, do przebaczenia. Oboje mamy sobie wiele do wybaczenia. Póki co mój mąż cieszy się wolnością, romansami, brakiem obowiązków. Nie mamy dzieci. To był błąd. Mój? Jego? Chyba bardziej mój. Rozminęliśmy się. Chyba bardziej z mojej winy. Zawsze lepsze jest to co bezproblemowe, nowe życie, nowa panienka. Obowiązki i problemy? Po co? Lepiej zostawić za sobą. Nie podejrzewałam nigdy siebie o takie pokłady wybaczania. A jednak potrafię. Ciągle walczę.
 danuta: 11.05.2013, 08:41
 Dziekuje kasiu
 danuta: 11.05.2013, 08:15
 Dziekuje ci kasiu.
 bs: 11.05.2013, 03:31
 Ukochany Jezu Tobie zawierzam wszystko i wszystkich , moje klopoty i niepowodzenie. bol serca i utrapienie. zniewagi i nienawisc,wez to wszystko .I tylko mnie poprowadz Panie moj.calkowicie oddaje sie Tobie Panie Jezu i zawiezam wszystkich czlonkow rodziny .Jezu Kocham Ciebie, Jezu Ufam Tobie Niech bedzie Bog Uwielbiany ,niech Cie slawia narody wszystkie. Bogu czesc i chwala i dziekczynienie .Chwala czesc i dziekczynienie niech bedzie chwala Jezusowi .tak Jemu chwala i czesc . bs
 Wojtek: 10.05.2013, 13:38
 zacząłem 9 września. Im dłużej tym łatwiej. Teraz jest to dla mnie tak oczywiste, że codziennie odmawiam 15 modlitw, że gdybym któregoś dnia nie odmówił tych modlitw, to czegoś istotnego w tym dniu by mi bardzo brakowało.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej