Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Ewelina do Pawła: 09.11.2015, 20:20
 Z całym szacunkiem Pawle nie twoim jest to zmartwieniem ani obowiązkiem innych upominać.Każda modlitwa jest miła bogu jeśli intencje odmawiającego są szczere.Każdy wie po co została stworzona TS więc nie ma potrzeby nikogo tu upominać.Życzę tobie Pawle i wszystkim odmawiającym wytrwałości i wielu łask bożych
 Halina: 09.11.2015, 12:59
 Panie Jezu proszę o zdrowie dla mojego męża, syna Bartosza, syna Łukasza i dla mnie, oraz o opiekę nad nami i całą rodziną.
Jezu miłości moja bądź uwielbiony i zmiłuj się nade mną.
 Paweł: 08.11.2015, 23:57
 Panie Zbyszku, moja wypowiedź nie miała na celu odbieranie nikomu nadzei, a jedynie zwrócenie uwagi na przeznaczenie Tajemnicy Szczęścia, która powstała w celu uczczenia wszystkich Najświętszych Ran Pana Jezusa. Tak samo kiedy modlimy się np. o nawrócenie grzeszników, nie dodajemy wtedy swoich intencji np. o dobrą pracę.
Dlaczego nie mielibyśmy przeznaczyć naszych modlitw TS tylko i wyłącznie dla uczczenia Ran Jezusa (tak jak tego chciał przekazując je Św. Brygidzie) i nie oczekując odrazu czegoś dla nas w zamian? Niestety wiele osób tak robi jakby odmawiali TS nie dla Jezusa, a dla swoich intencji. Albo nie ukończą jeszcze całego roku odmawiania TS, a już narzekają, że nic się nie dzieje w sprawach o które prosili.
Do swoich intencji mamy przecież potężną Nowennę Pompejańską czy też Koronkę do Krwawych Łez Matki Bożej, odnośnie której Jezus powiedział "O cokolwiek ludzie Mnie będą prosić przez Łzy Mojej Matki, chętnie im tego udzielę" lub jak wspomniała Agata, mamy bardzo wielu świętych, w tym także polskich, którzy zapewne nam pomogą w różnych naszych sprawach. Wystarczy się tylko do nich zwrócić.
 eli do pawla: 08.11.2015, 17:18
 to przeczytaj jakie obietnice pan Jezus obiecal po ukonczeniu tej modlitwy czyli TS
 piter: 08.11.2015, 16:03
 ja walcze.rozpraszam sie w modlitwie,ale walcze.modle sie co rano w dzien i wieczorem.kiedys dla mnie to bylo nie do pomyslenia.Maryja i modlitwy do niej oraz Aniola Stroza pomagaja mi na co dzien i to bardzo.mimo ze jestem bliski zalamania,smierci,uciekam sie do modlitwy bo wiem ze to ostatni rarunek.
 adam: 08.11.2015, 00:03
 Panie Jezu proszę Ciebie o dar zdrowia fizycznego i psychicznego oraz wszelkie potrzebne łaski. Dopomoz abym przezwyciezyl lęki i nauczyl cieszyc się życiem
 adam: 07.11.2015, 23:56
 Panie Jezu proszę Ciebie o dar zdrowia fizycznego i psychicznego oraz wszelkie potrzebne łaski. Dopomoz abym przezwyciezyl lęki i nauczyl cieszyc się życiem
 Camille : 07.11.2015, 23:24
 Modlę sie o rozwiazanie moich problemów. O czystość życia. O dobroć. O zdrowie dla rodziny.
Modlę sie niecały rok.
Proszę o miłośc i partnera.
Proszę o dobre wybory w życiu.
Pomaga mi modlitwa w życiu.
W bardzo trudnych momentach życia. Tych na skraju. Tych kiedy czujemy tylko rozpacz i ból. Z których trudno sie podnieść.
A jest w moim życiu ich wiele.
Modlę sie o drogowskazy.
 ja: 07.11.2015, 21:22
 Do pana Pawła ,ma pan racje modlitwa ts jest modlitwą która po odmowieniu może okazać nasze prosby a nie jest modlitwę w konkretnych modlitwach które to ludzie odmawiają a potem kiedy modlitwa ta nie zostanie wysłuchana albo stają się jakieś nieszczęścia ludzi ci narzekają i nie moga pojąć woli Bożej Ja odmawiam ta modlitwę juz bardzo wiele lat i nigdy nie odmawialam jej w jakieś intencji ale wiem ze odmawiając ja jestem bliżej Boga na codzien i przez to życie moje jest szczęśliwe i to co dobre i te przypadki i nawet te trudności codzienne to wszystko ma sens i tym wszystkim Nie kieruje ja tylko Bóg i jest mi dobrze.
 Halina: 07.11.2015, 20:42
 Jezu przez stawiennictwo Matko Bożej Kębelskiej dziś od od godz 20 do 21 godz są czytane intencje i modlitwa o stawiennictwo kochanej matki Kębielskiej za moja rodzinę ześlij Ducha Świętego na moja rodzinę Jezu ty dobrze znasz czego pragnę kocham Cię i Ufam ze w tym moim krzyżu pomożesz mi . Jest listopad miesiąc za dusze zmarłych polecam Ci wszystkie dusze w czyszczu cierpiące o Zbawienie Amen
 Martyna: 07.11.2015, 18:53
 Kochani...wspierajmy się wzajemnie, zamiast oceniać. Jeśli ktoś prosi Boga i odmawia tę modlitwę w jakielkowiek intencji, to cóż w tym złego? Czy są jakieś ograniczenia dla Boga? Zdrowaś Mario w intencji np. pracy, Ojcze nasz np. w intencji zdrowia i inne przypisane sa stricte do oinnych przypadków? Nie, wiara i zawierzenie się Bogu oddanie Jezusowi w każdej modlitwie, bez wzglęu na intencję. Polecam gorąco nowennę pompejańską. Wpaniałe rekolekcje i nauczania na Youtube Dotyk Boga. Rekolekcje również na You Tube z Witkiem Wilkiem. Pamiętajmy, że Bóg jest miłością a jego miłośierdzie jest dla nas zbawieniem. Nie oceniajmy się, nie pouczajmy, nie wytyajmy grzechów innym, tylko dlatego, że grzeszą inaczej niż my. Twórzymy wspólnotę i wspierajmy się w wierzę, budując nasz Kościół, bo Kościół to my. Wiecie...niedawno uświadomiłam sobie które z przykazań sprawia nam największy problem.... Otusz będziesz miłował blizniego swego jak siebie samego...Widać to na codzień, wszędzie, w pracy,w drodzę, w sklepie, w urzędach etc smutne chcemy kochać Boga, wypraszać łaski, a co z przykazaniami? On nas stworzył na obraz swój i podobobieństwo, gdzie nasza wzajemna miłość i życzliwość, szacunek, empatia, uczciwość, szczerość...Nawracając się zaczęłam od zmiany siebie i bardzo nad soba pracujęuje, to ja staram się być lepsza. Strama się kochać ludzi i nie oceniać. Pamietajmy, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi, nizależnie od stanu, wyształcenia, czy majątku :)
Błogosławieńtwa i obfitości łask bożych każdemu bez wyjątku życzę :)
 Barbara: 06.11.2015, 20:50
 Błagam Cie Matko z całego serca o zdrowie mojej rodziny.Zeby była miłość szacunek zeby stać nas było na opłacenie studiów mojej kochanej córki,oraz ozdrowie starszej oraz zeby poznała dobrego męża .Prosze Cie O prace dla mojego męża oraz zeby wyszedł z depresji proszę Cie ze by nam wszystko dobrze sie zaczęło układać .Prosze o modlitwę dla całej mojej rodzinie
 zos: 06.11.2015, 17:02
 Najważniejsze aby trwać w Chrystusie......Sam przecież powiedział:proście a otrzymacie,o cokolwiek poprosicie Ojca w imię moje da wam......Moim zdaniem wszystkie modlitwy są dobre.Zależy to od naszych osobistych relacji z Bogiem i od naszego Bądź Wola Twoja.Więc nie ma się co sprzeczać TS czy NP ?
 JA: 06.11.2015, 14:29
 OBIETNICA 21 Tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny swoją łaską.

 Joanna: 06.11.2015, 08:29
 Bardzo prosze w intencji Marka i naszej relacji o milosc,piekno,dobro i wyjatkowosc.
Dziekuje
 Joanna: 06.11.2015, 08:29
 Bardzo prosze w intencji Marka i naszej relacji o milosc,piekno,dobro i wyjatkowosc.
Dziekuje
 Agata: 06.11.2015, 07:03
 A ja bym dodala (do wypowiedzi Pawła) , ze nasi polscy swieci czekaja w Niebie az ktos sie zdecyduje do nich pros by prywatne kierowac. Pomyslmy ile cierpieli na ziemi by teraz mogli nam pomoc. Ja TS odmawiam dla Jezusa i mam cicha nadzieje, ze moze pomoze to zmarlym, a moje codzienne prosmy to rozaniec i tupie to Swietych- oni na to czekaja.
 Zbyszek: 06.11.2015, 00:47
 Panie Pawle.Zwracanie uwagi ludziom by sie ogarneli jest dalece niestosowna.Skierował Pan swoje słowa do ludzi ktorzy są chorzy,doswiadczaja przemocy w rodzinie,ktorzy borykaja sie z alkoholizmem,narkomanią.Tak to Pana oburza?Każdy człowiek ma własną intencje i przekłada ją Bogu w modlitwie wybranej przez siebie. I nie ma złej czy dobrej modlitwy stosownej czy niestosownej.Niech Pan przeprosi tych wszystkich cierpiących i nie zabiera im NADZIEI
 Do Pawła: 05.11.2015, 22:35
 "Jeden Pan Bóg Najwyższy wie jak jest naprawdę" Ani Ty ani Ja nie jesteśmy od tego ,aby mówić komuś jak,gdzie i kiedy mają się modlić. To indywidualna rozmowa i więź każdego człowieka z Bogiem :) Bóg z Wami :)
 Martyna: 05.11.2015, 21:42
 Irku dziękuję bardzo bardzo Bóg zapłać :)
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej