Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Bogusia: 21.04.2014, 20:23
 Modlę się TS od 13 Października 2013 r. Teraz wiem że wszyskto w życiu jest po coś. A NASZ DOBRY OJCIEC BÓG WIE NAJLEPIEJ JAKIE ZESŁAC NAM DOŚWIADCZENIE ABY URATOWAĆ NASZA DUSZĘ OD ZGUBY! Dzięki tej modlitwie staram się żyć lepiej. Szczęść Boże.
 Bogusia: 21.04.2014, 20:21
 Modlę się TS od 13 Października 2013 r. Teraz wiem że wszyskto w życiu jest po coś. A NASZ DOBRY OJCIEC BÓG WIE NAJLEPIEJ JAKIE ZESŁAC NAM DOŚWIADCZENIE ABY URATOWAĆ NASZA DUSZĘ OD ZGUBY! Dzięki tej modlitwie staram się żyć lepiej. Szczęść Boże.
 Bogusia: 21.04.2014, 20:13
 Modlę się TS od 13 Października 2013 r. Teraz wiem że wszyskto w życiu jest po coś. A NASZ DOBRY OJCIEC BÓG WIE NAJLEPIEJ JAKIE ZESŁAC NAM DOŚWIADCZENIE ABY URATOWAĆ NASZA DUSZĘ OD ZGUBY! Dzięki tej modlitwie staram się żyć lepiej. Szczęść Boże.
 Bogusław: 21.04.2014, 09:36
 Jezu miej mą rodzinę w swojej opiece, nie dopuść by cokolwiek złego nas spotkało. Chroń od złego i doprowadź do żywota wiecznego.
 qwert: 19.04.2014, 22:30
 NIECH ZMARTWYCHWSTALY CHRYSTUS BLOGOSLAWI WSZYSTKIM MODLACYM SIE TS .JEZU UFAM TOBIE .
 Alina: 19.04.2014, 21:31
 Życzę Pełnych radosnej nadziei Świąt Wielkanocnych,Wszystkim Wam modlącym się TS oraz Waszym Bliskim .
 MADALENA: 19.04.2014, 02:54
 Ja odmawiam ta modlitwe juz rok. Wcześniej kilka razy podchodzilam do niej ale zawsze mnie cos od niej odrywalo. W zeszlym roku w kwietniu mialam druga operacje na nos gdyż zlamalam go w dzieciństwie. Strasznie sie balam przed ta druga operacja i postanowilam ja odmawiać i prosic o udana operacje. Wytrzymalam rok choć moze nie odmawialam jej tak jak to byc powinno. Zdarzylo mi sie zasnąć , czadem odmawialam bez weny bo ciągle uciekaly mi myśli. Ale wiem jedno bardzo dużo zmienily te modlitwy w moim życiu, stalam sie lepszym czlowiekiem. Nie przerywam modlitwy mam nadzieję ze wytrwam kolejny rok i odmówię jej z wiekszym sercem . Moze zbieg okoliczności ale dokładnie rok po tej operacji dostalam krwotoku i okazali sie ze w tym moim nosie sie jakieś zmiany cos w rodzaju guzka. Bylam juz na usunięciu i teraz czekam na wynik badania histopatologicznego. Poczatkowo nadtraszym mnie bardzo lekarz nowotworem ale jestem dobrej myśli. Po zabiegu stwierdzil ze wygląda bardzo lagodnie. Bardzo Was proszę pomódlcie sie za mnie żeby nie bylo to nic zlego. Mam 27 lat jestem mama 4 latka i jestem mu bardzo potrzebna. Bardzo sie boje ale mam nadzieje ze wszystko sie ulozy.
 krystian: 18.04.2014, 23:54
 Witam, niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Edith- Pan BÓG doskonale wie jakie masz problemy w trakcie modlitwy i chce byś dalej próbował i nie poddawał się. Jeśli przerwałeś modlitwę Tajemnicy Szczęścia musisz zacząć od początku. Spróbuj rozbić na części np.: najpierw 15 x Ojcze i Zdrowaś, następnie modlitwy z książeczki. Nie musisz odmawiać Tajemnicy na kolanach. Zaufaj Bogu i daj miejsce na działanie Ducha Swiętego
 maria : 18.04.2014, 10:52
 Ludzie Pan Jezus umarl za nas w okrutny bestialski sposob. A czytajac tutaj to ludzie tylko malej wiary tak zaniechecaja sie z lenistwa dzienienie odmawienia tej cudownej modlitwy TS... on urarl za kazdego z was a wy takie cieszkie slowa chodzby to bylo pujscie na zes zabicia ...kto jest malej wiary to napewno lekcewazy wszystkie modlitwy bo wygoda klekania jest mu wstretna.
 trup: 18.04.2014, 07:26
 dużo radości w sercu wszystkim
 ania: 17.04.2014, 14:26
 Dzisiaj, w Wielki Czwartek skończyłam roczną modlitwę, "tajemnica szczęścia" towarzyszyła mi w radościach i smutkach, nauczyły mnie wierności modlitwie i wiara w Boże działanie i Boże obietnice. zaczełam odmawiać ją w intencji nawrócenia mojego brata ale czuję, że ja też się zmieniłam, mam więcej pokoju i ufności Bogu. Panie dziękuję Ci za ten czas, dziękuję Ci że jesteś ze mną i kierujesz moim życiem. Bądź uwielbiony w każdej sekundzie mego życia, w każdym działaniu.
 w: 14.04.2014, 21:19
 Halinko, zwykle modlitwę odmawia się w określonej intencji, nawet gdy nie wiesz za co ją ofiarować to już samo jej odmówienie jest twoją intencją uwielbienia Pana Boga, każdego dnia przepraszaj Zbawiciela za grzechy twoje i całego świata, dziękuj za wszelkie łaski i dobrodziejstwa, proś o Miłosierdzie Boże dla siebie i innych dusz, prosząc o mniejsze sprawy, np o zgodę ze złośliwą sąsiadką przestaniesz prosić o to gdy ta zgoda nastąpi, nie będzie sensu prosić o coś co już otrzymałaś, prawda? Musisz sama zdecydować o co chcesz błagać Pana Jezusa, proś o co chcesz, módl się wytrwale z wiarą, nadzieją i miłością a Pan da ci wszystko w obfitości
 Alina: 14.04.2014, 08:29
 "Najwięcej łask udzielam duszom,które pobożnie rozważają Mękę Moją'' /Dz.Św.Faustyny".Kochani ,otwierajmy się ,na tchnienie Bożej łaski.O Jezu! Lekarzu niebieski ,udzielaj nam Wszystkim rozważającym Mękę Twoją , każdego dnia potrzebnych łask Bożych.Proszę ,Cię o niezmąconą radość i Boży Pokój dla Nas.Szczęść Boże!
 MAMA: 13.04.2014, 23:37
 uKOCHANY JEZU PRZEPRASZAM CIE ZA WSZYSTKO I WSZYSTKICH Z RODZINY ZA NASZE GRZECHY ,ZMILOJ SIE NAD NAMI .PANIE I BOZE KROLU NAD KROLAMI . KOCHAM CIE CALYM SERCEM CALA DUSZA .UWIELBIAM CIE ICHCE ZMIENIC MOJE ZYCIE . ABYM BYLA DZIECKIEM BOZYM .JEZU POBLOGOSLAW BYSMY SIE STALI DZIECMI BOZYMI I UMILOWALI CIEBIE CALYM SERCEM ,JEZU UFAM TOBIE .POMOZ PROSZE ZWALCZYC ZLO KTORE PRZESZKADZA W ZMAWIANIU TS. AMEN
 MAMA: 13.04.2014, 23:37
 uKOCHANY JEZU PRZEPRASZAM CIE ZA WSZYSTKO I WSZYSTKICH Z RODZINY ZA NASZE GRZECHY ,ZMILOJ SIE NAD NAMI .PANIE I BOZE KROLU NAD KROLAMI . KOCHAM CIE CALYM SERCEM CALA DUSZA .UWIELBIAM CIE ICHCE ZMIENIC MOJE ZYCIE . ABYM BYLA DZIECKIEM BOZYM .JEZU POBLOGOSLAW BYSMY SIE STALI DZIECMI BOZYMI I UMILOWALI CIEBIE CALYM SERCEM ,JEZU UFAM TOBIE .POMOZ PROSZE ZWALCZYC ZLO KTORE PRZESZKADZA W ZMAWIANIU TS. AMEN
 PROSZE O ODPOWIEDZ: 13.04.2014, 17:56
 pyatnie mam:czy Ts odmawia sie w jakiejs intencji czy bez intencji same modlitwy przez rok?jezeli z intencja czy trzeba ja powtarzac codziennie?dzieki za pomoc z gory.Z Bogiem Halinka: 09.04.2014, 08:07
 mateusz: 13.04.2014, 15:05
 Niestety za pierwszym razem nie udało się. Próbujemy jeszcze raz do skutku, pozdrawiam i trzymajcie się dzielnie.
 AngelinaD: 13.04.2014, 14:07
 Ktos sie odchudzanie ze mna ? Poszukajcie sobie w google - Skuteczne odchudzanie by TicAngelina - napewno sie przyda
 trup: 13.04.2014, 12:40
 sądzę że z modlitwą ts łaczą sie ściśle obietnice , dlatego jeżeli damy rade dzięki naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi odmówić dokładnie tak jak to jest przykazane ts przez cały rok (nie szukając wymówek typu nie było kiedy to tylko jedna modlitwa lub inne podobne przypadki ) - to już będzie sukces .Natomiast możemy tak myśle konkretne osoby polecać w ts - odnośnie , wybawienia od śmierci wiecznej , czyśćca lub o nawrócenie .Istotą odmawiania ts jest myśl o duszy człowieka - dlatego wydaje mi sie że inne intencje a dotyczące spraw materialnych , można odmawiać w osobnych prośbach i modlitwach . ale zaznaczam ze to jest tylko moje zdanie .
 Boguslawa : 13.04.2014, 08:26
 Jestem z wszystkimi modlacymi.Modlmy sie a będzie nam dane.Prosmy a otrzymamy.Nauczmy sie za wszystko dziękować.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej