Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 w: 22.05.2014, 21:00
 Brygido, Dobrze ci się wydaje, nie poddawaj się i trwaj zawsze z Chrystusem i pod opieką Maryji, nie bój się, są tutaj ludzie którzy będą modlić się za ciebie i innych potrzebujących wsparcia
 Bogusia: 22.05.2014, 16:59
 Dziękuje za wszystkie łaski jakie otrzymałam,skończyłam Modlitwy,ale zaraz rozpoczęła mi modlę sie o moją córkę.Boże prosze daj mi siły!!!
 Jowita: 22.05.2014, 15:42
 zaczęłam odmawiać TS trzeci raz. Wpierw odmawiałam za siebie, teraz kończę za rodziców i nie mal juz po 2 miesiacach zobaczyłam ogromne w nich zmiany na lepsze, ojciec zaczął chodzić do kościoła, przestał pić, natomiast moja mama odrzuciła wróżenie. teraz zaczęłam modlic sie za mojego męża, może da nam szanse i wróci. Proszę o modlitwę. Niech Bóg Wam błogosławi
 qwert do majaca nadzieje: 21.05.2014, 23:33
  Droga Pani (majca nadzieje ; ) zaufaj Jezusowi bez reszty .Oddaj wszystko w rece Chrystusa .tylko On Jeden pomoze i wyprowadzi cie z tych klopotow jesli pozwolisz sie prowadzic . nie rob nic na swoja reke tylko sie modl zlo dobrymi uczynkami zwyciezaj .Bedziesz wtedy najszczesliwszym czlowiekiem na swieci .post i sakrament pokuty. czeste przyjmowanie Pana Jezusa w Eucharystii. to droga twoja do nieba .nie martw sie co sie stanie ,uwerz z Bog Stworca chce jak najlepie dla ciebie .ZAUFAJ ZAUFAJ ZAUFAJ CHRYSTUSOWI .modle sie o twoje zdrowie szczesliwe rozwiazanie i zdrowie dla twoich dzieci .niech Bog Milosierny ci Blogoslawi .nie jestes sama Bog jest z toba .tylko uwierz w to ze Bog jest Blisko ciebie .Szczesc Boze
 w: 21.05.2014, 20:32
 Violletto, Modlitwę można kupić w sklepikach z dewocjonaliami, w wielu sklepikach parafialnych oraz w sanktuariach, np. w Licheniu pomiędzy wyjściem ze starego kościoła a źródełkiem, jeśli w twojej okolicy jest odpust na pewno znajdziesz TS na którymś kramiku, niedawno ktoś z tego forum natknął się na modlitewnik z lekko "zmodyfikowaną" modlitwą Ojcze Nasz, być może wrogowie Chrystusa wypuścili na rynek fałszywkę, zanim kupisz zwróć na to uwagę, nie ma znaczenia czy Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo jest przed czy po każdej z 15 modlitw
 Joanna: 21.05.2014, 12:29
 Zbliżam się do końca :) zostały mi jeszcze 42 dni... Już czuję że inaczej patrzę na świat - widzę jak bardzo ludzie zatracają się w pogoni za pieniądzem i innymi pokusami - wszystko jest ważniejsze od chwili poświęconej tylko dla Boga... Jestem wdzięczna osobie, która mnie namówiła na tą modlitwę. Nie przerażajcie się jej wielkością. Dla mnie to poświęcenie 30-40 min. z całego dnia... nie jest to dużo Można się zmotywować - polecam wyciszenie wieczorne zamiast głupawej telewizji. Nie zgadzam się, że zajmuje ta modlitwa tylko 12 minut... bo to czas, żeby odklepac modlitwę - tu trzeba się trochę zastanowić nad sensem słów. Trzymam za wszystkich kciuki :) ja na początku myślałam że nie dam rady a zbliżam się juz do końca :) Dziękuję Jezu za to że postawiłes na mojej drodze wyjątkową osobę, która otworzyła mi oczy za zakłamanie dzisiejszego świata.
 Kasia32: 21.05.2014, 12:07
 Mi zostało jeszcze 5 dni... Mam nadzieję, że dam radę odmawiać dalej przez kolejne lata. Nieraz brakowało czasu i skupienia. Wybacz mi Boże, jeśli czasem modliłam się nie tak jak powinnam, w pośpiechu, na raty, bez wiary.
 Brygida: 21.05.2014, 09:05
 23 kwietnia skonczylam odmawiać TS, ale postanowilam odmawiać ją kolejny rok. I znow zło atakuje, synek, o którym pisalam wcześniej, cale wakacje tamtego roku spedzil w szpitalu, przez dziwny upadek, 2 tyg temu przekul stope na wylot, a ja, po wczorajszej wizycie u lekarza, zostalam skierowana na jutro do szpitala z podejrzeniem cukrzycy ciazowej. Wydaje mi sie, ze im bardziej ide w strone Chrystusa, tym bardziej zło atakuje. Prosze Was o modlitwę za mnie, synka, malenstwo, które w sobie noszę, za moja rodzine i wytrwałość w modlitwie. Bóg zapłać.
 qwert do Grażyna : 21.05.2014, 04:08
 Dzieki Bogu Wszechmogacemu , za laske uzdrowienia .Droga Grazynko nigdy nie jestesmy sami dobry Bog nam Blogoslawi i prowadzi przez zycie .a najblizej jest nas wtedy gdy doswiadczamy choroby i inne niepowodzenie.Dziekuje Bogu za wszystko .Dziekuje Bogu za twoje modlitwy , za wszystkie starania jakie okazujesz dla swojego meza .Niech Bog ma was w opiece .szczesc Boze.Zaufaj Chrystusowi a bedzie dobrze.
 K.Małgorzata do Barbary i Brd.: 21.05.2014, 01:17
 Opiekuję się moimi schorowanymi rodzicami i rozumiem Ciebie Basiu...Jesteś w moich modlitwach i nie zniechęcaj się ,a P.Bóg Ci pomoże i doda sił.Zawierz Jezusowi i bez reszty zaufaj !!! Co dzieje się z Brd ? Gdy masz jakieś przeszkody,to nie załamuj się,tylko uchwyć się Płaszcza Jezusa Chrystusa i odmawiaj dalej ,,TS,,U Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych...Pozdrawiam wszystkich tutaj modlących się b.serdecznie i proszę również wspólnie o łaski - jeden za drugiego...Szczęść Boże.
 madalena: 20.05.2014, 22:50
 Diana. Co masz na myśli pisząc o tych gościach brzmi to dwu znacznie. Nie poddawaj odmawiaj a zapewne wszystko sie ułoży. Wiele osób doświadczylo ze w pewnym momencie cos ich odciagalo od odmawiania. Ja mialam kilka prób zanim wytrwałam. Teraz odmawiam ja ponad rok i powiem ze ciagnie mnie do niej.
 magdalena: 20.05.2014, 00:31
 jezu kochany nawroc mego syna.prosze o modlitwe.Bog zaplac.
 magdalena: 19.05.2014, 00:41
 odmawiam ta modlitwe 10 miesiac ,o nawrocenie mego syna.kochani prosze o modlitwe za niego.Bog zaplac. Magdalena
 magdalena: 19.05.2014, 00:36
 odmawiam ta modlitwe 10 miesiac ,o nawrocenie mego syna.kochani prosze o modlitwe za niego.Bog zaplac. Magdalena
 Joanna: 18.05.2014, 08:13
 Panie Jezu prosze Cie tak bardzo o zdrowie dla moich coreczek Paulinki i Justynki. Badz zawszwe w ich sercach i opiekuj sie moimi malenstwami.
 Kasia: 17.05.2014, 21:26
 Tajemnica Szczęścia towarzyszy mi drugi rok i wierzę w jej moc- dziękuję Ci Jezu
 Ala: 17.05.2014, 21:26
 Michale, co u ciebie słychać? Mam nadzieję, że wszystko w porządku.
 Kasia: 17.05.2014, 21:23
 Dziękuję Ci Jezu że jesteś ze mną; że mogę z Tobą porozmawiać w chwilach smutku i radości; proszę o zdrowie dla moich bliskich i dla mnie
 Gosia: 17.05.2014, 07:34
 Najdroższy Jezu, błagam Cię o uzdrowienie mnie z choroby i o szanse szczęśliwego życia z moim 2-letnim synkiem... Będę się do Ciebie midlić I wierzę że mnie wysłuchasz.
 Michał: 16.05.2014, 21:55
 Alu przepraszam że nie napisałem w 1 sobotę maja.U mnie też wszystko idzie do przodu.Proszę pamiętaj o mnie w modlitwie bo mam pewien problem ze sobą.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej