Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Sławek: 15.05.2015, 13:22
 Modlę się tą modlitwą już drugi rok. Czasami jest naprawdę ciężko. Ale trwam.
 Ewa...: 14.05.2015, 08:19
 Zdrowie,,,praca,,chyba jakiś cud , aby żyć na tym świecie.....Jezu Ufam Tobie...
 K.Małgorzata: 12.05.2015, 22:26
  Łukaszu, modlę się codziennie w Pogotowiu Modlitewnym, pamiętając również o Tobie.
Oto piękny Akt Strzelisty z Modlitw Dzienniczka Św.S.Faustyny:
- Miłosierdzie Boże,budzące ufność,wbrew nadziei - ufam Tobie !
Zaufaj do końca.Zawierzaj nadal Panu Bogu,a nie zawiedziesz się !


 Zos: 11.05.2015, 09:47
 Ja myślę,że jeżeli p.Teresa i p.Bogusław zechcą się skontaktować przez pośredniczący email,to my nic nie musimy weryfikować........
 Dorota+: 11.05.2015, 08:38
 ..intencje trudne..jestem i mam zamiar byc dalej.
 Andrzej do węrowca: 11.05.2015, 02:44
 Jeśli możesz, skontaktuj się proszę ze mną mailem.
 węrowca: 10.05.2015, 13:52
 do Teresy z Warszawy - Andrzej podał adres mejlowy , jednak przed umożliwieniem Pani kontaktu z Bogusławem powinna pani opisać swój status swojej znajomości leczenia bądż łagodzenia objawów choroby Bogusława (w formie krótkiej charakterystyki pani dokonań ).Myślę że taka krótka notatka pozwoli zweryfikować panią jako osobę i podjąć właściwą decyzję odnośnie skontaktowania się z Bogusławem .
 LISTA OBECNOŚCI: 10.05.2015, 13:41
 Uruchamiając Pogotowie Modlitewne założyliśmy, że mniej więcej raz w miesiącu będziemy sprawdzać listę obecności. Dlatego też wszystkich, którzy do tej pory modlili się z nami i chcą się modlić dalej oraz tych, którzy chcą się do nas przyłączyć bardzo proszę o wpisanie wiadomości z podaniem swojego imienia (lub pseudonimu) i znaku +. Przy tej okazji chciałbym też uzyskać informację o tym, co myślicie o dalszym wydzieleniu spośród nas Podgrupy w Intencjach Trudnych. Tych, którzy uważają, że w dalszym ciągu niektóre z intencji powinny być objęte modlitwą osobnej Podgrupy i chcieliby się w niej modlić proszę o dopisanie w tej wiadomości słów "intencje trudne". Zakładam, że aby Podgrupa mogła działać, musi składać się przynajmniej z 4 -5 osób. Prowadzeniem Podgrupy zajęła by się prawdopodobnie Kinga. Jeśli chętnych do modlitw w Podgrupie będzie mniej, będziemy modlić się wspólnie we wszystkich intencjach. (Andrzej)
 Andrzej do Teresy: 10.05.2015, 13:19
 Jeśli napiszesz do mnie na adres pmodlitewne@gmail.com i Bogusław też zdecyduje się podać w ten sposób swój adres mailowy, to przekażę Wam nawzajem Wasze adresy.
 Adres e-mail:.....Do kontaktu dla Wszystkich...: 10.05.2015, 12:08
  Na potrzeby Pogotowia Modlitewnego założyłem skrzynkę pocztową o adresie pmodlitewne@gmail.com *** Chciałbym w ten sposób umożliwić tym, którzy tego będą chcieli, nawiązanie bezpośrednich kontaktów bez potrzeby podawania swoich adresów na ogólnodostępnej stronie. Ja w takich przypadkach będę z konieczności pośrednikiem, który umożliwi np. wymianę adresów mailowych (oczywiście za zgodą obu wymieniających się stron). Uzyskam też możliwość wysyłania plików z intencjami bezpośrednio do osób, które zdecydują się podać mi swoje adresy w tym celu. (Andrzej)
 Zos do Krystyny: 10.05.2015, 12:04
 Znam Nowennę Pompejańską.......U mnie TS już od lat a w trudnych, właściwie beznadziejnych sprawach zawsze Nowenna Pompejańska......... i też nigdy mnie jeszcze nie zawiodła.........Nie pisałam tu o tym ,bo to nie to forum....
 ZosZos do Teresy z Warszawy: 10.05.2015, 11:59
 Spróbuj poprzez email pośredniczący w kontaktach GM
/p.Andrzej/ pod warunkiem,że p.Bogusław zechce tam podać swój email.Pozdrawiam członek GM
 Teresa z Warszawy: 09.05.2015, 23:59
 Chcialabym skontaktowac sie z P. Boguslawem z 07.05..2015 z 9:48. w sprawie mozliwosci zlagodzenia objawow choroby. Jak moge to zrobic bez podawania kontaktu na forum?
 Krystyna: 08.05.2015, 23:55
 Krystyna do Zos
Tajemnica szczescia jest wspaniala modlitwa ktora odmawiam,ale oprocz tego Nowenna Pompejanska to druga moja ulubiona i tutaj juz sama prosisz w wlasnej intencji.Nie odmowi Matenka nasza nikomu kto ja pokornie prosi,gwarantuje na 100%.I pielgrzymka do Sanktuarium w Polsce gdzie Matka Boza wysluchuje prosb o malenstwo.Niech Cie Bog Blogoslawi
 Oktawia: 08.05.2015, 23:45
 Kingo, bardzo Ci dziękuję za ten wpis.
 Zos do Kingi: 08.05.2015, 22:13
 No właśnie ,nigdy nie wiemy jakie plany ma wobec nas Jezus......Jest potrzebne z naszej strony to całkowite zawierzenie, a On poprowadzi nas "prostymi ścieżkami ,na chwałę Swoją"
Ale powiedzmy sobie,że nie jest to takie łatwe.
 Kinga do Zos: 08.05.2015, 15:15
 Zos przydałaby się ta praca. Przynajmniej moje myśli skupiłyby się na czymś innym a nie tylko na zadręczaniu się brakiem dziecka.
Wczoraj się na coś natknęłam i pewnie większość z Was wie o tym, ale może są i tacy, którzy jeszcze nie wiedzą i im się to przyda i tak jak i mi da to do myślenia.

Jezus mówi do duszy:
Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.
Jeżeli naprawdę powiecie Mi: „Bądź wola Twoja”, co jest równoznaczne z powiedzeniem: „Ty się tym zajmij”,
Oprzyjcie się na Mnie wierząc w moją dobroć, a poprzysięgam wam na moją miłość, że kiedy z takim nastawieniem mówicie: „Ty się tym zajmij”, Ja w pełni to uczynię, pocieszę was, uwolnię i poprowadzę.
Ja wkroczę z całą moją wszechmocą i rozwiąże najtrudniejsze sytuacje. Gdy zobaczysz, że twoja dolegliwość zwiększa się zamiast się zmniejszać, nie martw się, zamknij oczy i z ufnością powiedz Mi: „Bądź wola Twoja, Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym, że wdam się w tę sprawę jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud. Widzisz, że sprawa ulega pogorszeniu? Nie trać ducha! Zamknij oczy i mów: Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym i że nie ma skuteczniejszego lekarstwa nad moją interwencją miłości. Zajmę się tym jedynie wtedy, kiedy zamkniesz oczy.
Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami duszy: Jezu, Ty się tym zajmij! Postępuj tak we wszystkich twoich potrzebach. Postępujcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda. To wam poprzysięgam na moją miłość.


 Ewa.......: 08.05.2015, 14:45
 Panie Jezu Ukochany dziękuję ,ze jesteś...........jezu Ufam Tobie....
 Zos do Kingi: 08.05.2015, 14:14
 Piękna ta Suplika ! dzięki.
 Zos do Kingi: 08.05.2015, 14:04
 Kinga, życzę Ci wszystkiego najlepszego ! a przede wszystkim znalezienia pracy.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej