Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Bogusia: 19.03.2014, 16:19
 Modlę sie nieustannie o zdrowie .Modlcie sie ze mną i o mnie
 różyczka: 19.03.2014, 15:54
 Często tutaj zaglądam, wpisy są dla mnie wielkim wsparciem.kilka razy przymierzałam się do odmawiania TS, ale nigdy nie udało mi się wytrwać, mam nadzieję że tym razem dam radę- ale jest mi ciężko, bezskutecznie szukam pracy i coraz bardziej popadam w przygnębienie. Proszę o modlitwe.
 Zos do Agi: 19.03.2014, 08:40
 Aga bądź dobrej mysli ,wszystko sie ułoży.Bóg nie opuszcza trwających przy NIm,ufających Mu.Napewno syn znajdzie bardzo dobra pracę.Moja córka też dosyć długo szukała i znalazła dobrą odpowiednią dla niej pracę.Zaufajcie i trwajcie w modlitwie.W miedzyczasie niech syn zajmie sie czymś innym,co odwróci Jego uwagę od tego tematu.Można robić wiele rzeczy,można się doskonalić.Życzę powodzenia
 qwert do modlacych sie TS: 18.03.2014, 16:29
 Z milosci do Chrystusa i Blizniego rozprowadze ksiazeczki z modlitwa TS Bardzo was Miluje .Niech wam Bog Milosierny Blogoslawi .Szczesc Boze .
 qwert do Aga: 18.03.2014, 16:24
  Droga Ago T S to odpowiedz na twoje zmartwienie .Ago nie rozpaczaj .W zamian modl sie z rodzina o Blogoslawienstwo i Laski Boze .Zaufaj BOGU DAJ TO WSZYSTKO ZMARTWIENIE BOGU .Zmawiajac razem w rodzinie TS . w wtorki i piatki Koronke do Lez Matki Bozej i Rozaniec 7 Boleslci i w Wielkim Poscie Uwielbianie TORTUR JEZUSA W CIEMNICY .TO NA CZASIE MODLITWA .Nowenna do sw Josemarii w intencji pracy i Nowenna do sw Antoniego , polacz te modlitwy z Rozancem sw. Zaufaj Bogu a Bog Obsypie cie rozami Lask .Nie panika lecz milosc , i zaufanie Bogu przyniesie zwyciestwo . Bede modlic sie w tej intencji dzisiaj na spotkaniu Matek w Modlitwie za Dzieci .Jezu Ufam Tobie . Niech wam Bog Blogoslawi .
 Metuzalem: 17.03.2014, 23:49
 Módlmy się jak najwięcej w duchu i w prawdzie za własne dusze i innych to nasza jedyna szansa, jedyna ucieczka przed szatanem.W świetle Świętej sprawiedliwości Bożej , nawet największe poswięcenie może okazać się zbyt płytkie.Dajmy całą swoją Miłość Bogu i bliżnim.Trwajmy,Uda Nam sie zwyciężyć !
 Aga: 14.03.2014, 20:56
 Nie mam już siły. Mój syn nadal nie ma pracy. Może się komuś wydawać, że histeryzuję, ale dla nas jest to duży problem. Skończył w ub. roku szkołę średnią i nie pracuję. Wysyłanie CV nie przynosi rezultatów. Nie mamy żadnych znajomości żeby mu pomóc. pytałam się o jego kolegów tj. co robią. Część poszła na studia, część ma pracę, ale tylko dzięki znajomościom, a reszta podobnie jak on jest na utrzymaniu rodziców. Boję się, że syn w końcu tego nie wytrzyma i zgodzi się na pracę niemiłą Bogu żeby tylko mieć jakieś swoje pieniądze. Chce wyjechać gdzieś na wakacje, a tu ... Nie wiem jaki Bóg ma wobec niego plan. Syn często mi mówi po co ja się urodziłem, "nic mi się nie udaje w życiu" i sprawia mi tym ogromna przykrość. Ja popłacze sobie i robi mi się lżej. Oddaję to cierpienie dla zbawienia świata. Modlę się teraz do Św. Józefa żeby pomógł mu znaleźć pracę. pozdrawiam wszystkich modlących się TS!
 Boguslawa: 14.03.2014, 20:05
 Modlę sie i jestem razem z wszystkimi modlacymi!!
 danutaS: 12.03.2014, 15:31
 Swiat nie jest jeszcze càlkiem zly jezeli istniejà tacy ludzie jak Wy gorco Was pozdrawiam
 w: 10.03.2014, 20:36
 Przyłączcie się do akcji rozpowszechniania TS w Wielkim Poście, zróbmy razem coś dobrego na chwałę Zbawiciela, wystarczy choć raz zostawić książeczkę z modlitwą w publicznym miejscu aby ktoś znalazł ją przez przypadek, w Adwencie akcja ruszyła na wielu kontynentach, niech nas przybywa na całym świecie, trwajcie z Chrystusem i pod opieką Maryji
 Radek: 09.03.2014, 23:38
 Ja modlę się tą modlitwą już z dziesięć lat. Powiem tylko tyle, że czuję, że dzięki niej nadal jestem przy Panu Bogu. Zachęcam was wszystkich byście w niej wytrwali. Pozdrawiam.
 na uboczu: 09.03.2014, 20:56
 Dziś minęło 3 miesiące jak odmawiam TS.. modlę się, bym wytrwała do końca i w Waszych intencjach też. Pozdrawiam
 qwert do Aga: 09.03.2014, 19:28
  Droga Aga :Modlitwa Matek za Dzieci jest Skuteczna ,modlac sie za nasze dzieci otwieramy droga do Boga zyjemy w Swiecie Gdzie wiara jest wysmiewana , nasze dzieci sa zagrozone i ich wiara ne jest tak Mocna jak naszych Przodkow. Modlitwa jest najlepszym lekarstwem i ukojeniem Bolu.Modlitwa TS Prowadzi do Zbawienia jesli z Wiara oddamy wszystko w rece Boga .Nasz Ojciec w Niebie wie czego potrzebujemy , nie wolno sie poddac walczyc ze zlym przez modlitwe i pokore .Ofiarowac Bogu cierpienie i ustalic ze w zyciu czlowieka Najwazniejszy jest Bog nasz Ojciec na pierwszym miejscu , Jesli Bog bedzie dla nas na pierwszym miejscu to wszystko inne ulozy sie na miejscu . Sam Bog nami pokieruje o odda wszystko to co potrzebujemy do wypelnienia Jego woli .warto podjac postanowienie zerwania z grzechem, najwiekszym wrogiem czlowieka .Jesli bedziemy zyc w Lasce Uswiecajacej Bog bedzie zyl w nas a my w Nim .Wtedy naprawde bedziemy szczesliwi nawet jesli przyjda klopoty bedzie latwiej bo sam Bog nas przeprowadzi przez zycie .Zaufajcie Bogu bez reszty. Szczesc Boze.
 trup: 09.03.2014, 15:32
 dzisiaj mija siódmy miesiąc - to czego uczy ta modlitwa to wytrwałości i medytacji(inaczej rozmyślania nad meką naszego pana Jezusa Chrystusa).Zaczynamy odkrywać rzeczy przedtem przed nami ukryte minuta po minucie , godzina po godzinie poczawszy od modlitwy w ogrójcu aż do śmierci na krzyżu .pozdrawiam wszystkich szczególnie anie i jej synka (jeżeli tu jeszcze zaglada) za których odmawiam dodatkową modlitwe .Was wszystkich równiez polecam Panu .Trwajmy razem w modlitwie.
 qwert do Aga: 09.03.2014, 13:36
 Droga Ago Dziekujmy Bogu za to i prosmy o jego Opieke nad twoim synem .Niezmiernie sie ciesze z tego powodu Ofiaruje Bogu twja rodzine i wszystkie twoje zmartwienia .Bogu niech beda dzienki .Szczesc Boze
 Aga do qwert i ?: 08.03.2014, 21:34
 Norbert zdał dzisiaj (sobota) egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Przed nim jeszcze egz. praktyczny. Dziękuje za modlitwę i duchowe wsparcie. Odmówiłam w piątek o 19:00 Koronkę do Krwawych Łez Matki Bożej, modlę się też innymi modlitwami za syna. Myślę, że Twoja modlitwa była skuteczna. Z całego serca Ci dziękuję;)
 ZAGUBIONA: 07.03.2014, 17:32
 wczoraj od dłuższego czasu płakałam przy odmawianiu tych modlitw, konkretnie przy ostatniej. Jeśli Wam sprawia trudność odmawianie proponuję modlitwę do Ducha Świętego, pomaga mi zawsze jak Go tylko o to poproszę. Podoba mi się że tak delikatnie porusza moje serce jak delikatne muśnięcie piórkiem :). Ludzie nie załamywać się przy odmawianiu. Pilnujcie tego. Mi już jej brakuje jak nie odmówię i muszę to zrobić bo jak nie odmówię to pozostaje jakaś pustka w całym dniu, wpisałam modlitwę do mojego harmonogramu dnia. Powodzenia Kochani i nie przestawajcie. To jest dla Waszego dobra i dobra Waszych bliskich.
 Brt: 07.03.2014, 16:49
 Dziękuję K.Małgorzata i Barbara za to , że będziecie się modlić za mnie. Ja też za was wszystkich się będę modlił. Dziękuje wam. Bóg zapłać. Jezu Ufam Tobie
 Aga: 07.03.2014, 16:28
 Również polecam Nowennę Pompejańską. To tzw. modlitwa nie do odparcia, bardzo silna i skuteczna.
 niebieska: 07.03.2014, 13:48
 Dziś,tzn. 07.03.2014r....nie wiem już który raz podjęłam próbę odmawiania TS...Już przestałam liczyć, który to już raz próbuje...do tej pory nie udało mi się zmówić TS do końca...Jednak nie poddaję się, bo czuję, że to nie był przypadek, że natknęłam się na tą modlitwę...po prostu czuję, ze muszę dążyć do tego, by ją odmówić...choćbym musiała próbować nie wiem ile razy... Pozdrawiam Was:) Z Panem Bogiem.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej