Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Bogusia : 07.01.2015, 17:14
 Proszę o zdrowie.Dziekuje za miniony Rok!!
 ja: 07.01.2015, 06:22
 Chroń moją rodzinę ! Dziękuję Mój Ojcze!!!
 Justyna: 07.01.2015, 03:35
 ja juz trzeci miesciac odmawiam .Panie Jezu prosze cie o zdrowie aby bylo tskie jakie jest pomoz mi we finansach o dach nad glowa i za dzieci moje zeby byly zdrowe .
 aga: 07.01.2015, 00:35
 Dziękuję za wsparcie i życzę tym wszystkim którzy zaczynają przetrwania! Ja jak zaczynałam obejrzałam Pasję Mela Gipsona i moja modlitwa była wzmocniona obrazami z filmu co dało mi siły, bo bardziej zrozumiałam jak bardzo cierpiał za nas Pan Jezus. Szatan zawsze drepcze przy nas trzeba mieć świadomość jego istnienia ale większą trzeba mieć świadomość miłości Boga do nas i nie dać się zwieść kłamcy-szatanowi. Bóg z Wami:)
 Eugenia : 06.01.2015, 22:36
 Od 15.12.2014 odmawiam w ciągu trzydziestu lat trzeci raz. Teraz w intencji mojej stuletniej mamy, która ciągle prosi o modlitwę i sama modli się o zbawienie. Chwała Panu
 Tomasz: 06.01.2015, 17:46
 Zmawiam te modlitewki od 28grudnia 2014 wczesniej zmawialem ale po paru tygodniach rezygnowalem teraz bedzie inaczej chce je zmawiac juz caly czas mam 32lata a stracilem juz sporo zebow nie chcial bym tracic kolejnych prosze Cie Jezu nie pozwol zebym stracil kolejnych
 Do aga, pani K.: 06.01.2015, 00:02
 Droga Ago, pomysł z odstawieniem słodyczy to dobry pomysł! Rok temu podczas postu postanowiłam, że zrezygnuję że słodyczy, żarliwie się modliłam do Pana Jezusa o zdrowie. Wytrzymałam cały post, choć w pierwszym tygodniu było bardzo trudno. Zauważyłam, że kiedy nie jem slodyczy, ustępują wszystkie choroby (problem z gardłem, nerkami, jelitami, ciagłezmeczenie, depresje, anginy co miesiąc itd). Pamiętam, że chodziłam z tymi objawami po lekarzach i każdy brał mnie za histeryczke, wyolbrzymiającą wszystko i po prostu przepisywali leki za 100 za każdym razem... Po Świętach Wielkanocnych, udałam się do wspaniałego lekarza, opisałam mu wszystko, wysłuchał mnie i powiedział, że na 100% mam PASOŻYTA! Z początku nie chciało mi się w to wierzyć, ponieważ robiłam sporo badań na wykrycie i nigdy nic nie wychodziło, jednak on że mną nie dyskutował i przepisał mi leki. Po ok 3 dniach stał się CUD, wszystko mi minęło, moje prośby zostały wysłuchane,a po ok tygodniu zobaczyłam w toalecie po ekhm, ekhm w stolcu co we mnie siedziało, widok przerażający. Od tamtego czasu jestem zdrowa jak ryba, mam świetna formę i odmawiam TS. Przepraszam za dosłowność, ale uważam że trzeba być świadomym, ponieważ pasożyty (również grzybice), posiada ok 85% ludzi... Psy odrobaczamy co pół roku, niestety ludzi również to dotyczy. Życzę zdrowia i pozdrawiam!
 Robert: 05.01.2015, 22:43
 Jedno szatanowi trzeba przyznać, cwana bestia. Ma pomysłów nieskończoność jak nas podejść, nawet w najdrobniejszych słowach, czynach swoich i innych. Ale to Jezus jest zwycięzcą, my tylko musimy opowiedzieć się po jego stronie. Odwagi
 Monika: 05.01.2015, 22:37
 Szczęść Boże. Od 15-go maja mówię TS za męża prosząc Pana o nawrócenie go. Jest cieżko,wiele razy chciałam zrezygnować ale szatan na szczęście nie zwiódł mnie. Moj mąż jest wspaniałym człowiekiem ale niestety wyznawcą islamu,proszę was Bracia i Siostry kto może niech wspiera mnie modlitwą bo nie raz miałam silną duchową walkę. Bóg zapłać.
 qwert: 05.01.2015, 21:08
  Ukochny Jezu ,zostan przymnie i mojej rodzinie w 2015.bądź moją drogą i drogowskazem dla całej mojej rodziny .Jezu Ufam Tobie ,milosci Ty moja . Milosierny Jezu .Badz Uwielbiany Panie .Jezu Tobie zaufalam.Tobie oddaje wszystko i wszystkich .pod Twoja opieke . Nie opuszczaj nas Blagam Cie Jezu nasz Panie.
 zdzisław: 05.01.2015, 09:42
 Panie Jezu ,bądź przymnie i mojej rodzinie w 2015. co to za życie jak niema ciebie w życiu ,bądź moją drogą i drogowskazem dla całej mojej rodziny .Jezu ufam tobie ,boś ty dobro nieskończone .
  do kobieta : 05.01.2015, 05:30
 Pomysl o zyciu wiecznym .nic ziemskiego nie da ci wiecej szczescia .jak milosc do Boga i Blizniego .W pewnym czasie zrozumiesz ze walka czlowieka ze zlym prowadzi do wieczne zbawienie.Niech Bog Milosierny ci Blogoslawi
 aga: 04.01.2015, 23:47
 PISZĘ DO KOBIETA. Siostro Pan Bóg jest obok Ciebie i bardzo Cię kocha! To jest trudna sprawa, w która się uwikłałaś ale dla Boga nie ma rzeczy nie możliwych. ON czeka na Ciebie i jeżeli Twoją wolą będzie powrót do NIEGO z wielką radością rozłoży ręce na Twoje powitanie. TAJEMNICA SZCZĘŚCIA , która odmowiłaś działa bo Bóg nie jest oszustem. Oszustem jest szatan który Cie zwiądł. Proś Boga o pomoc, On nie odmawia swoim dzieciom, a ja będę się za Ciebie modlić kochana siostro! p.s proponuję odmawiać Nowennę Pompejańską-niezawodna gwarantuję:)
 aga: 04.01.2015, 23:39
 11 stycznia minie rok jak odmawiam TS.Nie było łatwo, często zasypiałam nad modlitwa bądź z powodu choroby nie udało mi się odmówić co czyniłam kolejnego dnia. Biegłam do spowiedzi, że zawiodłam. Szatan podpowiadał mi ze nie dam rady, ze jak zasypiam albo omijam to jest nie ważne, mówił daj spokój! teraz mam kilka dni do końca i się coraz bardziej szatan wścieka i podpowiada, że nie dam rady! A ja pokazuje mu ze dam rade, mam dodatkowa pokutę - nie jej słodyczy przez te dwa tygodnie końcowe modlitwy, jest ciężko bo codziennie coś słodkiego muszę zjeść, ale wiem, że robię to dla bliskich którzy potrzebują tej modlitwy. I właśnie dlatego, ze jest ciężko liczę ze owoce będą duże. JEZU PROSZĘ POMÓŻ TYM, KTÓRZY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ TWOJEGO MIŁOSIERDZIA! DZIĘKUJĘ MÓJ PANIE!
 kobieta : 03.01.2015, 19:44
 Jezu modliłam się ponad rok Tajemnica Szczęścia mimo woli szatan działa w mojej duszy przestałam się modlić tą tajemnica Weszłam na portal erotyczny od 15 lat czuje się samotna wiem ze to jest ciężki grzech pokazując swoje ciało do kamerki zamian dostając za kasę Robię bo pieniądz mi pomogą na lepsze życie .Panie Jezus chciałaby abyś znalazł w moim trudnym życiu rozwiązanie abym odeszła z tego portalu Jezu Ufam Tobie !
 qwert: 03.01.2015, 18:17
 Ukochany Jezu .jakie to piekne przebywac na modlitwie z Toba .Oddac wszystko dla Ciebie. i Milowac Cie ponad wszystko co mnie otacza .Kocham Cie moj Jezu .Panie i Ojcze nasz. Jezu Ufam Tobie!!!Badz Uwielbiany Panie .
 BOZZ: 02.01.2015, 16:15
 1 stycznia 2014 roku podjąłem wyzwanie. Od razu mówię, że nie było tak, abym choćby raz zapomniał o modlitwie, bądź odpadł któregoś dnia. I chciałbym zauważyć, kochani, że 2014 się już skończył... także, wiecie.... Teraz zaczynam modlitwy 12 letnie, a też wydawało mi się rok temu, że 15 modlitw na rok, to spore wyzwanie. Tym, którzy kilka lat odmawiają 15 modlitw, proponuje zainteresowanie się tą modlitwą, ot, dla urozmaicenia.
 madzia: 02.01.2015, 12:11
 ja odmawiam pierwszy raz, może się uda, bo chce bardzo. Wierzę ,że Bóg mi pomoże, jestem gdzieś na początku..czuję jakieś pragnienie , żeby zbliżyć się do Boga i nie krzywdzić go ; która miała czerwone oczy , jakby była jakaś opętana , ale nie mogła otworzyć drzwi . Dopiero po jakimś czasie zrozumiałam , ten przekaz, że mam się nie bać ,ŻE BÓG TRZYMA DEMONY NA SMYCZY i silne , jakieś bliskie spotkania z obecnością diabła to nie mój etap, że jeszcze bym pewnie nie mogła tego doświadczyć...powodzenia wszystkim i wytrwałośći w modlitwie .
 Barbara: 02.01.2015, 07:34
 Dziękuję za otrzymane łaski. One spływają na mnie z nieba, ale ja jestem czasem mało wytrwała, też się zniechęcam ale zawsze odmawiam tajemnicę szczęścia. Przepraszam za siebie i proszę o wytrwałość i cierpliwość. Proszę za moją córką, która bardzo pogubiła się w życiu. Za moim mężem o zdrowie dla niego.
 ja: 02.01.2015, 07:28
 Dziękuję Mój Ojcze za wszystkie łaski i błogosławieństwa które otrzymujemy!!! Chroń moją rodzinę Wszechmogący!!!
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej