Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Asia: 18.09.2014, 16:24
 Prosze w intencji Marka o wzajemna milosc,przyjazn i zrozumienie oraz zeby nikogo nie zranic
 Asia: 18.09.2014, 16:24
 Prosze w intencji Marka o wzajemna milosc,przyjazn i zrozumienie oraz zeby nikogo nie zranic
 Paulina: 18.09.2014, 12:36
 Dzięki Bożej łasce i tym modlitwom jestem w ciąży!!! Choć z medycznego punktu widzenia nie było to możliwe!!! Wierzcie, a będzie Wam dane, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych!!! Jezu ufam Tobie!
 zatroskana mama : 17.09.2014, 02:50
 Bog okazal swoje milosierdzie.w chwilach kiedy wszystko wali sie i wydaje sie ze po ludzku sytuacja jesv nie do przerzycia .ponownie przerzywam Meke Jezusa w TS .Tym razem w intencjach moich najblizszych zmawiajac 4 Modlitwy TS w jednym dniu >zly nie daje spokoju dreczy malutkie wnuczki przez sny .Dziecko bodzi sie w nocy z placzem i i mowi mialem zly sen .to strszne dla malych dzieci .Dlatego natychmiast modle sie za jego rodzicow, syna meza i siebie sama .to Prawdziwe szczescie miec dar modlitwy .wierze ze Bog Milosierny Pomoze mi zwyciezyc wszystkie problemy i przywroci Bozy pokuj..wiem ze musze wytrwac do konca z TS dziekujac Bogu za wszystki laski .Jezu Ufam Tobie .Jezu Ufam Tobie
 krystyna: 16.09.2014, 07:00
 Jezu dopomoz abym wyzbyla sie leku abym przestala tak bardzosie pocic. Bo to jest straszne jestem slaba dopomoz mi jezu daj mi sile.jezu ufam tobie
 mona : 15.09.2014, 17:37
 Niedawno chciałam rozpocząć TS ale po przeczytaniu obietnic naszła mnie refleksja. Czy BÓG uzależnia swoje miłosierdzie od ilości odmówionych modlitw? Bo przecież ci, którzy je odmówią zyskują więcej. A przecież wiadomo,że łaską jesteśmy zbawieni,nie z uczynków by nikt się nie chlubił. A w TS te obietnice to,przepraszam jeśli kogoś urażę,to jak umowa z firmą usługową,płacisz tyle i tyle a w zamian dostaniesz to i tamto. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie z niego wyprowadzić. Pozdrawiam .
 ela: 15.09.2014, 10:32
 Witajcie, mnie zostało jeszcze 87 dni do końca, bywało ciężko, ale teraz jest coraz lepiej, z ufnością wypatruję każdego następnego dnia.
 Monika: 14.09.2014, 00:02
 Witajcie, odmawiam TS od 4.05. - czyli od dnia moich imienin. Od dluzszego czasu (pare lat) mam depresje o roznym nasileniu. Ale dzieki przylgnieciu do meki Pana Jezusa w TS czuje Jego wsparcie i w bardzo szybkim tempie poprawia mi sie. Mam wrazenie, ze niedlugo bede juz zupelnie zdrowa, radosna i silna. Jednoczesnie w miare jak odzyskuje sily moje zycie (slane ostatnio przez Pana Boga rozami) staje sie troche trudniejsze. Wczoraj ksiazeczka z TS wpadla mi w pociagu pod fotel tak, ze nie dalo sie jej juz wyciagnac. Jednak komus nie podoba sie to czerpanie sil z meki Pana Jezusa, ktore dokonuje sie we mnie. Coz, na zlosc kudlatemu pomodlilam sie za osobe, ktora kiedys znajdzie te zgubiona ksiazeczke, aby tez zblizyla sie do Boga. A ja dziekuje za Internet i Adonai gdzie moge znalesc TS. Trudniej bedzie tylko odmawiac ja w tygodniu roboczym, kiedy zwykle modlilam sie jadac do pracy. Ale moze to tez dobrze, moze teraz potrzeba mi innego odmawiania TS: najpierw bylo ono polaczone ze swiadczeniem przed ludzmi, teraz czas na bardziej ukryta intymna relacje z Panem Bogiem...? Cokolwiek mi przygotowal na nastepne dni z TS, na pewno bedzie to ku mojemu pozytkowi. :) pozdrawiam wszystkich modlacych sie i dajacych sie prowadzic Panu
 Boguslawa: 13.09.2014, 17:17
 Jezu Ufam Tobie!!!!
 Joanna: 13.09.2014, 07:41
 Prosze serdecznie o wole Pana w moim zyciu. Prosze o cud i zebym przestala sie wszystkim zadreczac. Prosze,zeby wszystko rozwiazalo sie pozytywnie i zeby nikt nie zostal skrzywdzony oraz zebym ja tez nie cierpiala.
 Joanna: 13.09.2014, 07:39
 Prosze w intencji kazdego czlowieka,ktory zostawia tu swoje blagania i ufa bezgranicznie woli Pana.
 Michał: 09.09.2014, 19:46
 Witaj Alicjo.Ja też przepraszam że piszę dopiero dzisiaj.Tak sobie myślę że w miarę jak będziesz się zbliżała do końca odmawiania to być może będziesz miała odczucie że będzie Tobie coraz ciężej,ale nie zniechęcaj się.Razem z Maryją i Jezusem dasz radę na pewno!!!Postaram się z mojej strony pamiętać w modlitwie o Tobie.Jeśli chodzi o mnie to wraz z początkiem nowego roku chciałbym spróbować jeszcze raz zacząć TS.Do zobaczenia w 1 sobotę pazdziernika.Trzymaj się!!!
 Bogusia: 08.09.2014, 20:15
 Dzięki Ci Boże za otrzymane łaski!!
 Andrzej: 08.09.2014, 12:15
 Witam i pozdrawiam wszystkich. Ja modle sie 15 modlitwami Tajenicy Szczescia od 13.11.2013r. Ale wlasciwie slucham z portalem Biblijni gdzie te 15 modlitw czyta mi lektor
 trup: 08.09.2014, 09:43
 szukająca Boga cyt(t(Realistyczne opisy Męki Pańskiej, zwroty pełne afektu, bardzo mocne ? to cecha pisarstwa św.Brygidy. Także wielu ludzi jej czasów. Dzisiaj zwrot ?zaklinać? ma dwa znaczenia: zaklinanie rzeczywistości, węży?.czyli próba wpłynięcia człowieka na kogoś lub coś. Ale także ? choć rzadko, używamy go kiedy o coś błagamy. Np. zaklinam cię na wszystko, nie rób tego!Myślę, że tłumacz użył tego słowa w tym znaczeniu. Być może jest to niefortunne tłumaczenie. Nie wiem. Chodzi pewnie o ?błagam?, ?proszę? ale w wersji mocniejszej.) - ale jest tutaj też wpis bernadetty - nikt nie myśli o zaklinaniu Boga lecz o mocnej a nawet bardzo mocnej prośbie , którą można ując tak jak to zrobiła św brygida.Niemniej zrzucenie winy na język jest nieporozumieniem - równie dobrze możesz odmawiać Ojcze Nasz i nie rozumieć zwrotów jakimi posłużył się ewangelista . Ważne coby nie zniechęcać nikogo do odmawiania ts. Sama modlitwa jest bardzo ciężka i dla przykładu mnie zajmowało to 40 do 45 minut (aby w tym czasie skupić się na treści jest to niemożliowe) - dlatego parafrazując myśl powiem że jeżeli nasze myśli błądzą lub jak mówi św teresa brykają jak niokiełznany koń to wtedy przychodzi nam z pomocą Duch Świety i wstawia się za nami lub prostuje te nasze zagmatwane modlitwy . Ponieważ liczy sie każdorazowa chęć i każdorazowe podejmowanie trudu modlitwy z mayślą że dzisiaj napewno będzie to dzień pierwszy . z szacuneczkiem .
 Ala: 07.09.2014, 21:14
 Drogi Michale, przepraszam, że nie napisałam wczoraj. U mnie wszystko w porządku. Mam nadzieję, że u Ciebie też. Szczerze mówiąc, co raz trudniej wytrwać w modlitwie. Napisz co u Ciebie słychać? Proszę Cię o modlitwę za mnie. Obiecuję modlitwę za Ciebie. Pozdrawiam Ala.
 Bernadeta: 07.09.2014, 21:03
 pozdrawiam wszystkich ,czytajac wasze komentarze chce wam powiedziec ze w 9i12modlitwie byloby poprawne t lumaczenie Prosze cie tak jak to jest w jezyku wloskim
 magda: 07.09.2014, 20:50
 Zaczęłam TS odmawiać wczoraj, proszę Was wszystkich o modlitwę za mnie bym wytrwała w niej, i proszę wszystkich którzy przeczytają ten post o modlitwę Zdrowaś Mario oraz o Wieczne odpoczywanie za moim zmarłym 18 letnim siostrzeńcem, który popełnił samobójstwo. Bóg zapłać wszystkim, ukoi choć trochę nasz ból
 Zos do Andrzeja: 07.09.2014, 18:02
 "W Jego ranach nasze zdrowie" Zdrowie duszy i ciała. Uwielbiajmy te Rany i wypraszajmy dla siebie i dla innych Miłosierdzie Bożę z Krzyża płynące !
 szukająca Boga : 07.09.2014, 14:01
 Przerwałam, nie sprostalam tej formie a właściwie to słownictwo tej modlitwy. Może jest tu ktoś kto mnie przekona?
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej