Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Ola: 28.09.2015, 19:49
 Proszę was, módlcie się za moją rodzinę, a szczególnie za dziadziusia, który bardzo cierpi. Jezu, dziękuję za Twe łaski i proszę o dalszą opiekę.
 Nastalo: 28.09.2015, 19:35
 Polecam gorąco wszystkim Tajemnicę Szczęścia, a szczególnie tym, którzy nie do końca jej wierzą i ufają. Dzięki niej otrzymałam wiele łask, między innymi udało mi się umocnić wiarę bliskiej mi osoby. Proszę was także moi mili, ofiarujcie swoje modlitwy lub chociaż krótkie westchnienie za przyjaciółkę mojej znajomej, która jest chora na złośliwego raka. Z góry wszytkim dziękuję. Pozdrawiam wszystkich, niech łaska Pana będzie z wami! :) Nie lękajcie się.
 Nastalo: 28.09.2015, 19:35
 Polecam gorąco wszystkim Tajemnicę Szczęścia, a szczególnie tym, którzy nie do końca jej wierzą i ufają. Dzięki niej otrzymałam wiele łask, między innymi udało mi się umocnić wiarę bliskiej mi osoby. Proszę was także moi mili, ofiarujcie swoje modlitwy lub chociaż krótkie westchnienie za przyjaciółkę mojej znajomej, która jest chora na złośliwego raka. Z góry wszytkim dziękuję. Pozdrawiam wszystkich, niech łaska Pana będzie z wami! :) Nie lękajcie się.
 antonina: 28.09.2015, 18:34
 Proszę o zdrowie,o to abym mogła pozbyć sie poczucia lęku i zł ych myśli
 Bonnie: 28.09.2015, 07:22
 Modlę sie w intencji moich dzieci.Prosze o to ,zeby w swoim życiu nigdy nie straciły kontaktu z PanemBogiem,ponieważ ich wiara jest zagrożona.Prosze Cie Panie Jezu czuwaj nad nimi.ja tez potrzebuje Twojej łaski ,cierpię na depresje i nieustające poczucie leku .Nie zostawiaj mnie Panie samej
 Agata16: 27.09.2015, 18:19
 Panie Jezu powiedziałeś:,,Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,mnieście uczynili". I ja idąc za Twoim nakazem,przez kilka lat pomagałam pewnej osobie,Byłam na każde jej skinienie.Swoje sprawy zostawiałam gdzieś daleko.A kiedy ta osoba stanęła już mocno na nogi,wtedy splunęła mi w twarz i już mnie przestała znać. Osoba ta uważa się za głęboko wierzącą katoliczkę,każdego dnia odmawiająca po kilka modlitw, cytująca z pamięci fragmenty Słowa Bożego, co niedzielę przystępująca do komunii. Panie Jezu,zadaję sobie pytanie:czy tak postępuje katolik, Twój uczeń? Odmawiam Tajemnice szczęścia, aby zanurzyć się w Twoje rany,poczuć jeszcze mocniej ten ból, który Ty odczuwałeś. Poprzez tą modlitwę chcę się stać jeszcze lepszym człowiekiem i żyć tak,aby nikt nigdy z mojego powodu nie płakał i nie poczuł się skrzywdzony.
 trup: 27.09.2015, 14:58
 trup modli się w pg - jednocześnie mam was wszystkich w swoim sercu , wszyscy którzy oddajecie swój czas modlitwie za innych , modlitwie za dzieci nienarodzone (zabijane w łonach matek) - wy wszyscy jesteście cichymi bohaterami . Te wymodlone łaski , te dzieci nienarodzone w swoim czasie przyjdą wam z pomocą lub ze szczególnym pozdrowieniem od naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech wam Bóg błogosławi i niech rozjaśni nad wami oblicze swoje .Pochylam głowę również przed odmawiającymi ts .pozdrawiam .trup
 Espera.: 26.09.2015, 20:08
 Dziękuję za to że dzięki tej modlitwie jestem szczęśliwa, że Pan Bóg obdarowuje mnie taką ilością łask, a szczególnie chroni przed sądami. Dziękuję za to że wróciła do mnie wewnętrzna siła.
 Zos: 25.09.2015, 15:55
 Modlę się w PM +PG
 renia: 25.09.2015, 10:49
 Madziu odmawiaj codziennie różaniec o uzdrowienie waszego związku Maryja mi pomogła dziś jesteśmy kochającym się małżeństwem albo odmawiaj TS w waszej intencji są też msze o uzdrowienie idź na taką msze
 renia: 25.09.2015, 09:27
 Madziu odmawiaj codziennie różaniec o uzdrowienie waszego związku Maryja mi pomogła dziś jesteśmy kochającym się małżeństwem albo odmawiaj TS w waszej intencji są też msze o uzdrowienie idź na taką msze
 Szczęśliwa: 25.09.2015, 08:24
 Dzięki tej modlitwie zaczynam dostrzegać jak każdego dnia w moim życiu doświadczam łask Pana Boga.
 Anna : 25.09.2015, 06:12
 Odmawiam Nowine po raz drugi. Bog dal mi meza, Dziecko...najpiekniejszy dar....Teraz odmawiam modlitwe za mojego meza....Kto odda swoje zycie Bogu..tego Bog kieruje....
 Leeloo: 24.09.2015, 22:58
 Modlitwa Św. Brygidy przemienia nasze życie we wszystkich wymiarach, stając się wyczekiwanym spotkaniem ze Stwórcą, ale przede wszystkim z sobą...na kilka minut, może godzin
, które wyrywam z codzienności dnia....myśląc nade wszystko o moich bliskich a już nieobecnych. Wiem, że w ten sposób oni wciąż są tu ze mną..........b
 ADAM: 24.09.2015, 00:12
 Dla mnie Tajemnica Szczęścia to jest przede wszystkim zanurzenie się w męce Pana Jezusa, który z miłości do nas ludzi zdecydował się na tak okrutną i haniebną śmierć. Bóg Miłosierny - Człowiek - Miłość, która ciągle jest za mało miłowana!
Ciepło pozdrawiam i łączę się z Wami w modlitwie.
 ADAM: 24.09.2015, 00:11
 Dla mnie TS to jest przede wszystkim zanurzenie się w męce Pana Jezusa, który z miłości do nas ludzi zdecydował się na tak okrutną i haniebną śmierć. Bóg Miłosierny - Człowiek - Miłość, która ciągle jest za mało miłowana!
Ciepło pozdrawiam i łączę się z Wami w modlitwie.
 szczesliwa: 23.09.2015, 21:25
 Ja odmawiam TS juz kilka lat i nie moge przestac .Gdybym nie zmowila tej modlitwy to tak sie czuje jakbym zawiodla moich najblizszych bo wiem ze im pomagam.Koncze jeden rok i zaraz zaczynam nastepny .Te modlitwy sa mi potrzebne jak tlen do oddychania.Na poczatku nie bylo latwo tez pare razy zaczynalam.Znam je wszystkie na pamiec.Wy tez davie rade!!
 szczesliwa: 23.09.2015, 21:24
 Ja odmawiam TS juz kilka lat i nie moge przestac .Gdybym nie zmowila tej modlitwy to tak sie czuje jakbym zawiodla moich najblizszych bo wiem ze im pomagam.Koncze jeden rok i zaraz zaczynam nastepny .Te modlitwy sa mi potrzebne jak tlen do oddychania.Na poczatku nie bylo latwo tez pare razy zaczynalam.Znam je wszystkie na pamiec.Wy tez davie rade!!
 Magda: 23.09.2015, 20:11
 Proszę Cię Panie Jezu o uzdrowienie mojego związku, który się rozpadł i zmianę w naszych sercach
 POGOTOWIE MODLITEWNE - LISTA OBECNOŚCI: 23.09.2015, 18:38
 Chciałbym prosić osoby, które modlą się z nami w Pogotowiu Modlitewnym i w Podgrupie modlącej się w intencjach przyszłych mam i dzieci nienarodzonych o potwierdzenie tego na forum.

Bardzo proszę o wpisanie na forum wiadomości zawierającej imię (lub pseudonim) osoby modlącej się i dodatkową informację:

PM (t.zn. modlę się w Pogotowiu Modlitewnym)

PG (t.zn. modlę się w Podgrupie)

PM+PG (t.zn. modlę się w Pogotowiu Modlitewnym i w Podgrupie).


Zachęcam także nowe osoby o przyłączenie się do nas. Osoby, które chcą modlić się z nami proszę o wiadomość jak wyżej z dopiskiem NOWY.


Przypominam zasady:

Modlimy się codziennie od poniedziałku do piątku w intencjach i modlitwami podawanymi co tydzień na forum. Nie wyznaczamy godziny, o której należy się modlić. Każdy może modlić się o dogodnej dla siebie porze.

Zestawienie modlitw i intencji znajduje się także w pliku w formacie pdf. Plik ten można ściągnąć na własny komputer, a także wydrukować.

Osoby, które chciałyby otrzymywać plik pdf pocztą elektroniczną proszę o przesłanie swojego adresu na adres Pogotowia Modlitewnego: pmodlitewne@gmail.com


Pogotowie Modlitewne znajduje się na stronie http://adonai.pl/modlitwy/?id=tajemnica&action=7

Andrzej
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej