Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Dlaczego "Tajemnica szczęścia?"

     Tekst ten, który będziemy czytać został nazwany "Tajemnicą Szczęścia" nie bez powodu. Wzbudza on swoim tytułem zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. Nie chodzi bowiem autorowi o sensację, o jakiś przemijający interes, ale o zwrócenie uwagi na bardzo ważny problem, który wymaga przemyśleń. Chcąc zatem znaleźć odpowiedź na postawione wyżej pytanie, trzeba cały tekst uważnie czytać i otworzyć się na tchnienie Bożej łaski.

     Co to jest tajemnica? Znajdujemy się w sferze ocen religijnych. Tajemnica jest rzeczą ukrytą, której człowiek nie potrafi poznać o własnych siłach. Język łaciński używa w takich przypadkach terminu "misterium". Ujmuje w nim sprawy nadprzyrodzone. Tajemnica w sensie religijnym oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki rozum nie jest w stanie ogarnąć. Takie prawdy można poznać jedynie w świetle wiary świętej. Niektóre z nich pod wpływem Bożego światła można częściowo zgłębić. Jednak zgłębienie wielu z nich przekracza granice ludzkich kompetencji. Do niezgłębionych prawd religijnych należy między innymi tajemnica Trójcy przenajświętszej.

     Drugi człon tytułu książeczki zawiera, podobnie jak pierwszy, określenie fascynujące, dotyczące sfery marzeń, pragnień, usilnych dążeń, któremu na imię "Szczęście". Każdy człowiek spontanicznie tęskni za szczęściem. Szuka go na drogach swego powołania życiowego, posługuje się różnorodnymi środkami, aby je zdobyć, ale zawsze odczuwa niedosyt, często rozczarowanie. Potwierdza to św. Augustyn w znanym powiedzeniu: "Niespokojne jest serce człowieka, o Boże, dopóki nie spocznie w Tobie". Przez prawdziwe szczęście należy rozumieć doskonałość istoty rozumnej, która osiągnęła w pełni swój cel. Dla człowieka celem najwyższym jest pełnia dóbr, niezmącona radość i zaspokojenie najszlachetniejszych aspiracji. Taka perspektywa należy do dążeń właściwych jego naturze. To szczytowe osiągnięcie dokonuje się po śmierci przez bezpośrednie, uszczęśliwiające oglądanie istoty Boga. Pismo święte nazywa to szczęście widzeniem Boga "twarzą w twarz" (1 Kor 13,12).

     W tej książeczce jest mowa o prawdziwym szczęściu przygotowanym przez Boga dla tych, którzy go miłują. Ta miłość sprawdza się w naśladowaniu Chrystusa w Jego cierpieniu na ziemi i owocuje w niezmąconej chwale nieba. Do tego najwznioślejszego celu został powołany każdy człowiek. Musi tylko wiedzieć i nabrać przekonania, że szczęście mierzy się krzyżem, że przez cierpienie prowadzi niezawodna droga do wiecznego światła i radości.

     Sam Stwórca odkrył przed człowiekiem swój odwieczny plan, podyktowany miłością. Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament, wyraźnie o tym mówi, a życie świętych to potwierdza. Boski Zbawiciel jest tego oczywistym dowodem. Ojciec niebieski dał swojego Syna, który dla zapewnienia szczęścia upadłym ludziom stał się jednym z nas. Żył i pracował w utrudzeniu, poznał ziemską niedolę, był we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu. w końcu dla odkupienia całego rodzaju ludzkiego podjął mękę i śmierć krzyżową Tylko On mógł dokonać ekspiacji za wzgardzoną miłość Bożą. Ludziom, gotowym do przyjęcia owoców odkupienia, otworzył niebo czyli wiekuistą radość i pokój. Tak Bóg umiłował świat...

     Zapamiętaj sobie: grzech odbiera szczęście, a szczere nawrócenie je odzyskuje. Otwórz się na działanie łaski. Powstrzymaj rozdygotane serce, po omacku szukające złudzeń. Nie dozwól, aby zgubiło się na bezdrożach. Kto znalazł Jezusa, pozyskał wytęskniony przedmiot miłości, stał się posiadaczem największego skarbu. Nie dopuść, aby twa niechlubna przeszłość i rozliczne wady sprowadziły cię z dobrej drogi. Boski Odkupiciel, udzielając przebaczenia, nie robi wymówek, nie wraca do twoich dawnych upadków. Nawet łotrowi skazanemu za zbrodnie, gdy zreflektował się i obżałował grzeszną przeszłość, przebaczył całkowicie. Co więcej, udzielił zapewnienia: "Dziś ze Mną będziesz w raju".

     Czy więc Miłosierny Pan zapomni o tobie? Nie bój się, ale przemieniony wewnętrznie czyń pokutę, a prawda, którą w pokorze serca odkryjesz wyzwoli ciebie i tych, których pociągniesz za sobą w Chrystusie, w Jego miłosiernej miłości, z pomocą Matki Bożej, odkryjesz pełny wymiar "Tajemnicy szczęścia".
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 maria: 18.03.2016, 22:11
 Tajemnice szczęścia zaczęłam odmawiać w konkretnej intencji .Jednak po pewnym czasie uswiadomilam sobie ,że intencja moja zeszła na dalszy plan ,a zaczęłam odczuwać wielkie pragnienie tęsknoty za Bogiem i głębszego poznawania i dotyku Jego miłości. Przez odmawianie modlitw
 zofia: 18.03.2016, 06:59
 Jak odmawiac Te 15 tajemnic? W jeden dzien czy codziennie jedna ?
 zosia: 17.03.2016, 22:29
 Modlitwa i prośba to moje zawierzenie Miłosierdziu Bożemu to moja codzienna ' praca' . Z dnia na dzień staje sie spokojniejsza o moje ziemskie jutro. Juz paraliż strachu o moje i dzieci sprawy łagodnieją. Jest za co dziękować. Ufam Bogu 😉
 Karolina: 17.03.2016, 21:54
 Do lukasza- Moze po prostu to test czy potrafisz wybaczyc, a jesli nie to Pan Bog pewnie wybral kogoz innego dla Ciebie i tak po prostu mialo sie stac. Trzymaj sie i pamietaj ze Bog jest przy Tobie
 matka : 17.03.2016, 19:13
 Panie Jezu pomoz Kamilowi w podjeciu dobrej decyzji. Jezu Ufam Tobie.
 Mariola : 17.03.2016, 15:10
 Proszę o modlitwę za Tomasza Mariole Andrzeja Mirosława Danutę i Haline.Proszę o uzdrowienie międzypokoleniowe dla nas oraz o wszelkie potrzebne nam Łaski Boże,a zwłaszcza o dobrą pracę dla Tomasza i Marioli o uzdrowienie naszych finansów.Amen.Chwała Panu
 Mariola : 17.03.2016, 14:57
 Proszę o modlitwę za Tomasza Mariole Andrzeja Mirosława Danutę i Haline.Proszę o uzdrowienie międzypokoleniowe dla nas oraz o wszelkie potrzebne nam Łaski Boże,a zwłaszcza o dobrą pracę dla Tomasza i Marioli o uzdrowienie naszych finansów.Amen.Chwała Panu
 Mariola : 17.03.2016, 14:56
 Proszę o modlitwę za Tomasza Mariole Andrzeja Mirosława Danutę i Haline.Proszę o uzdrowienie międzypokoleniowe dla nas oraz o wszelkie potrzebne nam Łaski Boże,a zwłaszcza o dobrą pracę dla Tomasza i Marioli o uzdrowienie naszych finansów.Amen.Chwała Panu
 Ewelina do Łukasza : 17.03.2016, 11:49
 Nie załamuj się,jeśli zdradziła teraz to zrobiła by to i po ślubie.Pan otworzył ci drogę do szczęścia z kim innym.Pan wie co dla nas dobre nawet jeśli my uważamy inaczej.To boli i będzie jeszcze przez jakiś czas.Pamiętaj że nie ta co zadała cierpienie złagodzi ból,tylko pan Jezus jemu to oddaj.
 Bożena: 17.03.2016, 08:22
 Do Zbyszka - Piękny i bardzo mądry przekaz, czytałam już kilka razy, zawarta mądrość ,wiara , nadzieja no i przebudzenie samokrytyki co dla nie których .
 mirela: 17.03.2016, 06:17
 Błagam o pomoc w moich ciężkich sprawach podziału majątku. Niech Miłosierdzie Boże splynie na mnie i moje dzieci. Św. Patryku otocz nas swoim pancerzem opieki przed zchlannymi i pazernymi. Amen
 Aga: 16.03.2016, 21:06
 Prosze o modlitwe, bo mam obronę w piatek. Bóg zaplac
 joanna: 16.03.2016, 21:00
 Do Łukasza -dziękuj Bogu ze ta zdrada miala miejce przed ślubem. Pan jest wolnym czlowiekiem nadal. Zdrada w takiej sytuacji dala Panu do zrobienia ze ta kobieta nie jest godna Pana. Musi Pan zrozumieć i cieszyc się ze tak się. Stało kiedy nie jest za późno. Musi Pan wybić z podświadomośći myśli o tej kobiecie. Takich sytuacji co Pana dotknęło jest mnuctwo. Nie Pan pierwszy. Teraz jak wspomniałam należy się cieszyc i żyć dalej i pokochać osobę godną Pana.Wierzę ze tak się stanie ale wszystko zależy tylko od Pana bo to jest Pana życie.
 Zatroskana matka: 16.03.2016, 20:22
 ;O wy wszyscy,którzy przechodzicie,spojrzyjcie i obaczcie,czyli jest boleść,jako boleść Moja.-Jerem,1. 12.Wielbię cię,o Krzyżu Swięty,który byłeś ozdobiony Najświętszym Ciałem mojego Pana,pokryty i zbroczony Jego Drogocenną Krwią.Wielbię Cię,mój Boże,dla mnie przybity do Krzyża.Wielbię Cię,o Krzyżu Swięty,przez miłość Ku Temu,który jest moim Panem.Jezu ufam Tobie.
 Natka: 16.03.2016, 10:38
 Zaczęłam modlić się tajemnicą szczęścia, mam wielkie nadzieje i wiarę, że otrzymam potrzebne mi łaski. Najbardziej zależy mi na łasce miłości odwzajemnionej.
 Katarzyna: 16.03.2016, 07:45
 Jezu Chryste proszę Cię bardzo o szczęście dla mojej córki Wiktorii ,dziękuje ci za wszystko co uczyniłeś dla mnie.
 halina: 15.03.2016, 18:57
 Jezu przyjdz z pomoca.Daj mojemu mezowi pokoj w sercu i milosc do ludzi Blogoslaw Panie mojej rodzinie.Kocham Cie i dziekuje ze jestes przy mnie w trudnych sytuacjach.Prowadz moje dzieciTwoimi sciezkami.
 grzesznik: 15.03.2016, 17:33
 W 2014 r zacząłem odmawiać tajemnice szczęścia i inne modlitwy w trakcie otrzymałem dobrze płatną prace było fajnie ale już coraz gorzej w pracy coraz to bardziej podkręcano śrubę.W międzyczasie moja rodzina bardzo się skłóciła ,siostra odwróciła się od matki i ode mnie nie rozmawiamy od roku.Od 10 .01.2016 zacząłem odmawiać po raz kolejny tajemnice 15 modlitw .24.02.2016 dostałem wypowiedzenie z pracy .Od 18 dni odmawiam nowenne pompejańską, szukam pracy i jest ciężko.W domu napięta sytuacja żona nerwowo pyta czy już coś znalazłem .Chyba zaczynam nadużywać alkoholu .Proszę o modlitwę za moją rodzinę .
 Renata: 15.03.2016, 17:03
 Jezu proszę nie zostawiaj mnie samej z tymi problemami. Jezu Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie.
 gosia: 15.03.2016, 16:31
 Do hadi: Dziękuje. Wiem, że każdy dźwiga swój krzyż i ja muszę ponieść swój. Mam nadzieję, że kiedyś wszystko się ułoży, że dzięki modlitwom i wstawiennictwu Matki Bożej oraz Jej Syna będziemy mogli zapomnieć o tych wszystkich przykrych chwilach i będziemy mogli być szczęśliwi czego i Tobie z całego serca życzę.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] (82) [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej