Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Słowa Pana Jezusa

"Moje Ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką,
zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas
całego roku w ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą Moją Ranę".

"Tajemnica Szczęscia" jest zbiorkiem rozważań i modlitw,
opartym na krótkim tekście "Piętnaście modlitw",
które po uzyskaniu aprobaty kościelnej wydała
Casa di Padre Pio, Case postale 231,
Saint-Remi,Que., Canada.


Za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej
z dnia 12.III.1984 r. nr 1625/K/84.Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 w: 29.04.2014, 06:16
 Zos, dobrze powiedziane, wg sił i zdrowia oraz o zdolności do poświęceń, właśnie o to chodzi, podejmujmy te poświęcenia, dodatkowy trud jeśli tylko możemy, Zbawiciel cieprpliwie znosił obelgi, ciosy, tortury jakim został poddany zanim zmarł za nasze grzechy, poprzez Kościół uczy nas aby każdy niósł z pokorą swój krzyż, lepiej aby tym ciężarem krzyża były kolana bolące od modlitwy niż jakieś inne dolegliwości, być może to właśnie na tych kolanach dane nam będzie wejść do Królestwa Niebieskiego, wielu świętych podkdało sobie coś pod kolana aby bolały jeszcze bardziej lub umartwiali się w inny sposób, zatem cierpliwie znośny niedogodności, módlmy się tak jak trzeba jeśli tylko możemy, a nagroda za podjęty trud jest bardzo wielka, nie koncentrujmy się na bolących nogach, niech będzie to raczej radością przeżywania odrobiny tego co Zbawiciel znosił dla nas, co do mojego pojęcia o tym co przynosi modlitwa, trudno polemizować z kimś kto modli się TS od wielu lat, mnie dane było wytrwać przez rok po kolejnej próbie, ok 20 lat temu, nagroda jest wspaniała, czuć więź z Chrystusem, widzieć jak spełniają się Jego obietnice, jak przychodzi wszystko o co było proszone wtedy oraz jak otrzymuje się to co teraz jest potrzebne, o co prosi się innymi pięknymi modlitwami, podejmując próbę odmawiania TS zdarzyły się błędy i niedbalstwa, zły robił wszystko aby przeszkodzić, dlaczego więc miałbym nie ostrzegać przed nimi innych ludzi, którzy mają podobne pytania i problemy?
 Aga do Qwert: 28.04.2014, 21:25
 Bardzo Cię proszę o modlitwę w intencji mego syna Norberta o Błogosławieństwo Boże, pracę dla ducha i ciała oraz zdanie egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Dzisiaj pierwszy raz zdawał egz. praktyczny i niestety nie zaliczył; Proszę Cię o jakieś wskazówki.
 Ag.: 28.04.2014, 20:58
 Jeżeli ktoś z Was ma myśli by zostawić, skończyć to mówię z głębi serca radzę: módlcie się do Św. Rity!!! <3 Odprawiłam do niej nowennę o wytrwałość i Pan Jezus dał mi cudowne łaski, to On sam pomógł mi nieść krzyż! Nie skończyłam jeszcze, ale ufam, że Jezus mi nie pozwoli upaść i św. Rita oręduje za mną w niebie. Módlcie się naprawdę do niej, Ona jest patronką spraw trudnych i beznadziejnych. Dziękuję Rito, Jezu, ufam Tobie. UFAJCIE, A OTRZYMACIE NAPRAWDĘ!!! <3
 Boguslawa: 28.04.2014, 20:05
 Dziękuje Bogu za otrzymane łaski.Bardzo chciałabym odmawiać modlitwę w intencji mojej córki przez następny rok.Prosze o wsparcie
 qwert do Zos: 28.04.2014, 19:55
  Droga Zos - walka ze zlem zawsze bedzie czym wiecej sie modlimy tym trudniej jest wytrwac .Zly atakuje wszystkich ,prubujac odwrucic od modlitwy .Stanowczosc i mocne postanowienie poprawy swego zycia .oraz byc w lasce uswiecajacej bez zadnego grzechu , to walka o lepsze Byc ,BYC WOLNYM OD WSZELKIEGO ZLA. SAMI NIE JESTESMY W STANIE NIC ZROBIC WIEC PROSMY I POLECAJMY BOGU KAZY DZIEN . BOG SAM NAS PRZEPROWADZI PRZEZ ZYCIE MODLITWA TS NAJLEPIEJ ZMAWIAC RANO I W CALOSCI POLACZYC Z MODLITWA DO ANIOLA STRUZA . I PROSIC BOGA O OCHRONE I I POMOC W UNIKANIU GRZECHU ,MILOSC BOGA JEST BEZ GRANICZNA JESLI ZAUFAMY BOGU TO NIC NAM NIE GROZI SAM BOG PRZEPROWADZI PRZEZ KAZDY DZIEN , NIE UPADNIEMY ,WALKA Z DIABLEM TO ZWYCIESTWO DO NASZEGO ZBAWIENIA.SZCZESC BOZE NA KAZDY DZIEN Z MODLITWA TS.
 Zos jeszcze do w: 28.04.2014, 11:22
 Czy na kolanach? Wg naszych sił i zdrowia.Im bardziej miłujemy tym jesteśmy zdolni do wiekszych poświęceń.Przestańmy uogólniać i narzucać,bo możemy" wylać dziecko razem z kąpielą"a przecież nie o to chodzi.Większa doskonałość przychodzi z czasem.Duch Sw.o to zadba.
 Zos do w: 27.04.2014, 22:35
 Pytasz :jeśli ktoś chce dzielić TS na porcje niech lepiej rozważy po co to robić, To ja Ci powiem mój przyjacielu,po to żeby po jakimś czasie nie móc już zyć bez tych modlitw,żeby wytrwać -to walka ze złem z samym sobą i nie masz pojęcia jak nagrodzona!Trwaniem w Chrystusie ! Ogromną milościa,która każe nam nieustannie wielbić Boga !
 do Andrzeja: 25.04.2014, 21:40
 Zgadzam sie z twoja wypowiedzia . niezaleznie jak dlugo odmawiamy TS ..Tasknota za Bogiem goruje.nawet jak przerwalam to nastepnego dnie modlilam sie bardziej goroco , zawsze chce zrobic to najlepiej jak tyko moge .Ale diabel nie spi , ciagle przeszkadza do tego stopnia ze musialam przerywac i zaczynac od poczatku TS. az Siostra Zakonna podarowala mi rozaniec z Jeruzalem , i popatrzcie pokusa odeszla sama , nie robi wiecej problemow .jak bardzo , bardzo sie ciesze ze Bog jest miloscia .Pomaga i prowadzi po zielonych pastwiskach , Milosc moja d o Boga i Blizniego nie ma granic . Chocby niewiem co sie stalo to trwam na modlitwie . Wiem ze Bog tego Oczekuje i pomaga tym za ktorych sie modle. Amen .
 Andrzej do trup: 25.04.2014, 04:51
 W pełni zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś. Chciałbym tylko dodać jeszcze jedno. Tajemnicę Szczęścia i związane z nią obietnice rozumiem trochę inaczej, niż większość piszących tutaj. Ta modlitwa ma nas zmienić tak, abyśmy stali się godni spełnienia tych obietnic... Nie, to za dużo powiedziane. Godni nie będziemy nigdy, ale zbliżymy się do tego. Dlatego Tajemnicę Szczęścia mamy odmawiać aż przez rok. Codziennie? Na początku na pewno tak. Po jakimś czasie przyjdzie pragnienie codziennej rozmowy z Bogiem poprzez Tajemnicę. Wtedy trudniej będzie "zapomnieć" i nawet jeśli stanie się coś, że któregoś dnia ją opuścimy lub nie odmówimy w całości to prawdopodobnie następnego dnia odmówimy ją jeszcze bardziej gorliwie. A Pan Bóg zrozumie, bo On wszystko rozumie i na pewno nie powie: "źle się modliłeś, jeśli chcesz, żebym spełnił obietnice, musisz zacząć od początku". A kiedy minie rok odmawiania większość z nas, może nawet wszyscy będzie modlić się dalej Tajemnicą. Ja już nawet dokładnie nie pamiętam, kiedy zacząłem. Wtym roku będzie 9 lat. Nie opuściłem ani jednego dnia ale dalej uważam, że gdybym nawet opuścił, to nic by się nie zmieniło.
 K.Małgorzata: 24.04.2014, 23:43
 Gdy odmawiam ,,TS,,to klękam na początku i na końcu żegnając się znakiem Krzyża.Potem w trakcie modlitwy różnie bywa ,ponieważ uważam,że najważniejsza jest mowa serca ! ...Lepiej nieraz przybrać inną /co nie znaczy niechlujną/ pozycję,aniżeli koncentrować się na obolałych kolanach... Życzę wszystkim z tego forum wiele błogosławieństw i łask Bożych ,oraz wspieram codziennie serdecznie w modlitwie. Króluj nam Chryste !
 trup: 22.04.2014, 13:23
 przyjacielu w - pozycja przy modlitwie jest uzależniona od odmawiającego nie od przymusu .Modlitwa to radość w sercu (chociaż czasem trudna do okrycia w saobie samym - a dusza jednak sie raduje) - nie możesz spokojnie rozmawiać z przyjacielem jeżeli czujesz że coś cie uwiera lub , swedzi , albo gryzie ewentualnie ugniata .Aby się wyciszyć i uspokoić potrzeba rozluznić swoje ciało , zająć wygodną pozycję i oddać się modlitwie . W trakcie modlitwy jak najbardziej zrozumiała jest zmiana pozycji , stojąc , klęcząc , po turecku czy dotykanie czołem podłogi , lub kiwanie się całego ciała .Nie to jest istotą modlitwy , lecz to co wypływa z serca . Z czasem narasta świadomość obcowania z Bogiem i wtedy tak jakoś to przychodzi samo , że wybierasz pozycję klęczącą .Niejednokrotnie zdarzyło mi się w trakcie modlitwy chodzić ponieważ zmęczenie lub sam zły doprowadzały do niesamowitej senności .A chodząc mogłem skupić się na modlitwie . Problem nie w pozycji a w przeżywaniu tego co odmawiamy , skupienie uwagi na każdym wymawianym słowie - to jest początek medytacji chrześcijańskiej i tego może nas nauczyć odmawianie ts . Niemniej dobrze że zwracasz uwagę na takie rzeczy , ale tak naprawdę to modlitwa nie jest przymusem lecz rozmową z przyjacielem , a poprzez przyjaciela naszego Pana Jezusa Chrystusa z Bogiem . z szacuneczkiem i bez urazy .
 qwert: 22.04.2014, 05:30
  Drogi w : dziekuje za twoje spostrzezenie ,i korekcje .modlitwe TS odmawiac na kolanach i w calosci oddac wszystko Chrystusowi wszystkie dzienne sprawy "Nawet tu, na tym forum przeznaczonym dla modlitwy TS trafiają się wypowiedzi wprowadzające zamęt, z niepokojem czytam odpowiedzi takie jak ta, cyt."nie musisz odmawiać na kolanach" Szczesc Boze wszystkim modlacym sie TS
 qwert: 22.04.2014, 05:25
 Jezu Chryste Panie mily Baranku tak cierpliwy Zniosles na Krzyz rece swoje , dla naszego zbawienia Kocham cie Jezu calym sercem cala dusza ze wszystkich sil i prosze miej mą rodzinę w swojej opiece, nie dopuść by cokolwiek złego nas spotkało. Chroń od złego pomagaj w codziennym zwalczaniu zla .poblogoslaw dzieci i wnuczki obdarz laska milosci i radosci w rodzinie niech sie twa wola wypelni w kazdym z nas i doprowadź do żywota wiecznego cala rodzine Amen .
 qwert: 22.04.2014, 05:24
 Jezu Chryste Panie mily Baranku tak cierpliwy Zniosles na Krzyz rece swoje , dla naszego zbawienia Kocham cie Jezu calym sercem cala dusza ze wszystkich sil i prosze miej mą rodzinę w swojej opiece, nie dopuść by cokolwiek złego nas spotkało. Chroń od złego pomagaj w codziennym zwalczaniu zla .poblogoslaw dzieci i wnuczki obdarz laska milosci i radosci w rodzinie niech sie twa wola wypelni w kazdym z nas i doprowadź do żywota wiecznego cala rodzine Amen .
 w: 21.04.2014, 20:49
 Nawet tu, na tym forum przeznaczonym dla modlitwy TS trafiają się wypowiedzi wprowadzające zamęt, z niepokojem czytam odpowiedzi takie jak ta, cyt."nie musisz odmawiać na kolanach" czy też" podziel sobie na części, najpierw 15 Ojcze Nasz..." zatem pytam: jeśli nie na kolanach to jak, podczas rozmowy z kimś, siedząc przed telewizorem? Jeśli nie masz chorych nóg to nic nie zwalnia cię od tego by Jezusowi Chrystusowi Królowi naszemu oddawać cześć tak jak się należy, modlitwa to nie jest pitu-pitu przy kawie, to nawiązanie kontaktu z Panem Bogiem i lepiej tego nie lekceważyć, dając TS św. Brygidzie Pan Jezus powiedział wyraźnie że należy odmówić modlitwy wraz z Ojcze Nasz i Zrowaś Maryjo, w tekście objawionym są one zawsze połączone, chociaż w zależności od wydawcy kolejność jest różna, czasem ON i ZM jest przed a czasem po modlitwie, jeśli ktoś chce dzielić TS na porcje niech lepiej rozważy po co to robić, jeśli opiekujecie się kimś chorym lub macie chęć i możliwości każdą modlitwę odmawiać w innym kościele to postępowanie takie jest zrozumiałe, natomiast w innych przypadkach takie dzielenie wynika tylko z lenistwa, bądźcie ostrożni, zło nie zasypia i zawsze będzie zwodzić i zniechęcać do modlitwy, powiedziane jest w Apokalipsie że o ile to możliwe to nawet wybranych będzie zwodzić, uważajcie, trwajcie z Chrystusem i pod opieką Maryji
 Ela: 21.04.2014, 20:29
 Witajcie moi mili ja dopiero dzisiaj natrafiłam na tę modlitwe i od jutra pragne ją odmawiać ale nie wiem czy to trzeba tak normalnie uklęknąć i czytać całą czy na częsci
 Bogusia: 21.04.2014, 20:23
 Modlę się TS od 13 Października 2013 r. Teraz wiem że wszyskto w życiu jest po coś. A NASZ DOBRY OJCIEC BÓG WIE NAJLEPIEJ JAKIE ZESŁAC NAM DOŚWIADCZENIE ABY URATOWAĆ NASZA DUSZĘ OD ZGUBY! Dzięki tej modlitwie staram się żyć lepiej. Szczęść Boże.
 Bogusia: 21.04.2014, 20:21
 Modlę się TS od 13 Października 2013 r. Teraz wiem że wszyskto w życiu jest po coś. A NASZ DOBRY OJCIEC BÓG WIE NAJLEPIEJ JAKIE ZESŁAC NAM DOŚWIADCZENIE ABY URATOWAĆ NASZA DUSZĘ OD ZGUBY! Dzięki tej modlitwie staram się żyć lepiej. Szczęść Boże.
 Bogusia: 21.04.2014, 20:13
 Modlę się TS od 13 Października 2013 r. Teraz wiem że wszyskto w życiu jest po coś. A NASZ DOBRY OJCIEC BÓG WIE NAJLEPIEJ JAKIE ZESŁAC NAM DOŚWIADCZENIE ABY URATOWAĆ NASZA DUSZĘ OD ZGUBY! Dzięki tej modlitwie staram się żyć lepiej. Szczęść Boże.
 Bogusław: 21.04.2014, 09:36
 Jezu miej mą rodzinę w swojej opiece, nie dopuść by cokolwiek złego nas spotkało. Chroń od złego i doprowadź do żywota wiecznego.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] (89) [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej