Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.




Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Kinga L.: 28.01.2014, 19:58
 Wszystkim dziękuję za wsparcie i radę. Wczoraj TS zajęło mi godzinę czasu modlitwy , a dziś gorzej - ponad więcej niż półtorej godziny - przez kłopoty z nerwicami, musiałam też zrobić kilka razy przerwę. Postanowiłam jednak podzielić na 3 części, czyli każda po 5 modlitw tj łącznie 15 modlitw. Zamierzam odmawiać je przed modlitwą różańcową (Nowenną Pompejańską w int uzdrowienia z nerwicy). Tak spróbuję. Kiedyś miałam z różańcem kłopoty, czasem modlę różaniec na mp3 , czasem sama ustnie. Obym wytrwała do końca
 Jolanta: 28.01.2014, 14:55
 Pomódlcie się błagam za mojego 18 letniego syna. Nie chce sie uczyć i mam z nim kłopoty. Tę cudowną Tajemnicę Szczęścia odmawiam już 18 dzień. Wierzę, że Jezus Chrystus wysłucha moich modlitw.
 do Facet 40: 28.01.2014, 13:26
 Dzisiaj Twój wielki dzień, bracie nasz kochany. O ile dobrze policzyłam zamknąłeś rok z TS !! :) Może nie wiesz jak głęboko poruszała nas Twoja walka. Duchowo przyciskam Cię do serca i mam nadzieję, że zostaniesz z nami w jakiś sposób. Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełni swoje obietnice w Tobie i dla Twoich bliskich. KatarzynaAnna
 Facet40: 28.01.2014, 11:04
 Wczoraj zakończyłem odmawianie Tajemnic Szczęścia. To był fajny rok choć często mi sie nie chciało odmawiać. Były też dni kiedy odmawiało sie łatwo. Dziękuje Panu Jezusowi za to, że wytrwałem, dziękuje Wam za modlitwe i wasze pomocne posty. Sczególne podziekowania dla Katarzyny i 'w' . Dla wszystkich, którzy chcieliby pomodlić w intencjach innych i chcieliby wiedzieć kto modli sie w waszych intencjach postanowiłem zrobić taki serwis www.mariajesus.net ....Proszę wejdźcie i zasugerujcie co chcilibyście tam zobaczyć. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Z Panem Bogiem!
 Damian-16 lat: 28.01.2014, 08:13
 Witaj Kingo! Chciałbym podzielić się z Tobą moim doświadczeniem z TS. Na początku odmawiania wszystko szło gładko, modlitwa trwała ok. pół godziny, czasem trochę więcej. Jednak z upływem czasu ten czas się wydłużał, najpierw 50 minut, potem godzina, dwie, aż pod sam koniec trwała 4 godziny... (kończyłem ją późnym wieczorem). Może to się wydawać dziwne, ale ja naprawdę toczyłem walkę o tę modlitwę, choć myśli były trudne do opanowania. Gdy odmówiłem ją ostatni raz, poczułem niesamowitą ulgę i szczęście, byłem wdzięczny Chrystusowi za to, co dla mnie zrobił. Dlatego nie przejmuj się tym, że sobie nie radzisz, powierz to cierpienie i zwątpienie Jezusowi, a ja będę Cię polecał Bogu w mojej modlitwie wieczornej. Nie lękaj się, zaufaj Chrystusowi. Co do dzielenia modlitw: czasami też mi się zdarzało dzielić modlitwy w ciągu dnia, częściej jednak starałem się wygospodarować trochę więcej czasu (przeważnie wieczorem-wtedy modliłem się do 22-23, różnie to bywało). Jeśli chcesz odmówić tę modlitwę i będziesz konsekwentnie do tego dążyła, to Pan Jezus Ci pomoże :). Z Panem Bogiem!
 gaga: 27.01.2014, 08:43
 Droga Aniu , ,polecam Cię i wszystkich z tego forum w czasie modlitwy rozancowej, , którą odmawiam codziennie wraz z mężem. Blogoslawie Cię w Imię Ojca i Syna i Ducha Św. Amen Jezu Chryste prosze przyjdź do Twojej córki Ani ze swoim uzfrowieniem.Jezu Ty się tym zajmij , dla Ciebie nie ma nic niemozliwego.Dzieki Ci Jezu. Amen
 Andrzej: 27.01.2014, 06:15
 Jeszcze jedno, chyba najważniejsze. W Tajemnicy Szczęścia nie chodzi o to, żeby każdego dnia bez wyjątku (bo opuszczenie któregoś dnia miałoby "unieważnić" modlitwę) poświęcić Bogu 20 minut. Tajemnica Szczęścia ma nas doprowadzić do zmiany samego siebie, do tego, żeby cały swój czas poświęcać Bogu (co nie przeszkadza w "normalnym" życiu).
 Andrzej: 27.01.2014, 06:04
 Do w Skąd się bierze Twoje przekonanie, że 15 modlitw ma być odmawiane raz dziennie w całości? Mnie się wydaje, że to jest 15 osobnych modlitw i można je odmawiać osobno, chociażby jedną na godzinę. Może to nawet byłoby lepiej, bo wówczas każdą z nich żylibyśmy dłużej, niż przez czas potrzebny na jej odmówienie.
 Wioletta: 26.01.2014, 20:47
 Ja zaczelam odmawiac te modlitwe w 1994. Mialo to trwac tylko przez rok ale ta modlitwa bardzo mnie wciagnela i duzo mi dala w zyciu tym bardziej ze bylam wtedy bardzo mloda(20 lat). I nie mam zamiaru poprzestac. Zycze powodzenia i wytrwalosci.
 qwert do Ani : 26.01.2014, 20:44
 Aniu twoja wiara cie uzdrowi .podaj imie synka bede sie modlic w tej intencji .Szczesc Boze
 Zos do Kingi L: 26.01.2014, 20:34
 Kochana,możesz dzielić modlitwy,nigdzie nie jest powiedziane,ze nie wolno.Ja tak robiłam na początku.Miałam trudności w skupieniu się nad całością.Teraz już od kilku lat odmawiam na okrągło i już nie mam takiej potrzeby.Będę odmawiać dopóki mi sił i zdrowia wystarczy.Dziel modlitwy,odmawiaj z MP3 bylebyś tylko odmawiała i robiła to z miłością.Może taka "walka" przed Bogiem znaczy więcej,niż gdy to idzie gładko.Ty będziesz odmawiać,jak potrafisz ,ofiarować Jezusowi swój czas i niedoskonałość a Jezus będzie obdarzał Cie swoją Miłością i Łaską.Pozdrawiam.
 Kinga L.: 26.01.2014, 15:55
 witam. problem w tym,że mam nerwicę, sprawia mi trudności, więc zwykle zajmuje mi ok 50 min modlitwy... cięzko, myślałam o przerwaniu w/w modlitwy, ale nie chcę. Proszę wszystkich o modlitwę, bym umiała łatwiej i w skupieniu modlić się TS do końca. Dziękuję.
 trup: 26.01.2014, 13:12
 ad kinga - to jest tak że , najpierw sprawy ważne dla ludzi , jeżeli musisz cos zrobić już teraz dla człowieka to odkładasz modlitwę i wracasz do niej niezwłocznie gdy dana sprawę wykonasz .Dzielenie modlitwy ma to do siebie że pozwala ci na koncentrację toku swoich mysli na danym fragmencie - moze to byc dobre , ale może ci zabraknąć czasu na spelnienie całości modlitwy w danym dniu .św teresa tak własnie stawiała sprawę najpierw czynności dla bliżniego (które naprawdę są dla niego konieczne nastepnie modlitwa).Proza naszego życia nie zwsze pozwala na odmowienie modlitwy w calości od razu - zasada jest prosta trzeba odmówić wszystkie części w ciągu jednego dnia a czy zrobisz to od razu czy w częściach to nie jest istotne .ad w mi ts zajmuje najmniej 30 minut przważnie to jest 40 do 45 minut - nie wiem czy zmieściłbym się w 20 minutach ale watpie nie jest to nic zgryzliwego ale tylko moja uwaga , że odmawiając wchodzę w modlitwę i każda tajemnica w krótki czy nawet w kajkrótszy sposób musi być rozważona .ad.ania jeżeli nie masz nic przeciwko to trup włączy cię do swojej modlitwy do końca odmawiania ts (sześć miesięcy)jako modlitwę dodatkowa .(ojcze nasz i zdrowaś mario ).przepraszam jeżeli kogoś uraziłem .
 w: 25.01.2014, 06:35
 Kingo l, czemu mają służyć takie przerwy, grupowania itd? Czy to aby nie jest lenistwo? Przecież modlitwa zajmuje 20-30 minut, jesteś w stanie poświęć Chrystusowi tyle czasu na raz? Pamiętaj że On przeznacza dla ciebie całą wieczność, postaw Zbawiciela ponad swoimi sprawami a zobaczysz ile wartości odnajdziesz w życiu
 Ania: 24.01.2014, 23:20
 Bardzo proszę po raz kolejny o modlitwę za mnie. Choroby mnie już wykańczają , nikt nie potrafi mi pomoc a ja musze zostać i wychować synka. Błagam pomódlcie się w mojej intencji. Wierze ze Bog Nas wysłucha
 do Kingi L.: 24.01.2014, 15:22
 Musisz to rozważyć w szczerości przed sobą samą. Chodzi o to, żebyś mogła w czasie modlitwy naprawdę się na niej skoncentrować. MP3 jest dobrym wyjściem dla osób niewidomych lub niedowidzących, ale jeśli widzisz dobrze to w trakcie słuchania prawdopodobnie będą Cię rozpraszać sprawy dziejące się wokół Ciebie. Lepiej znajdź ciche miejsce i chwilę samotności, wtedy modlitwa bardziej zaangażuje Twoje serce, a przecież o to chodzi. Co do odmawiania TS w 2 czy 3 częściach, zdania na tym forum są podzielone. Jeśli jesteś perfekcjonistą, jak nasz drogi "w" i będziesz później miała dylemat, czy Pan Bóg wysłuchuje tych, którym trudniej o doskonałość, to lepiej odmawiaj wszystko w jednym kawałku. A jeśli, tak jak ja na przykład, czujesz, że Pan Bóg w swojej miłości przyjmie od Ciebie wszystko, nawet modlitwę niedoskonałą i na raty, to módl się Kochana po kawałku i miej radość z każdego z tych małych spotkań oddzielnie. Z czasem może Chrystus sam jakoś Cię naprowadzi na najwłaściwszą dla Ciebie formę modlitwy. Pozdrawiam. KatarzynaAnna
 do Kingii: 24.01.2014, 14:42
 Nie targuj się z Panem Bogiem.. całość zajmuje 20- 30 min, najlepiej rano odmawiać.
 Kinga L.: 24.01.2014, 11:05
 witam mam pytanie czy mozna modlić się ts na mp3 albo z przerwami np. na 2 grupy - rano połowa , wieczorem połowa?
 Ewa..: 24.01.2014, 10:22
 TS odmawiam już kilka miesięcy.Nie zawsze mi się udaje ciągłością , każdego dnia..Proszę Panie Jezu o wytrwałość i , abym była w stanie udoskonalić swoje postępowanie...Proszę również o wszelkie potrzebne łaski dla mnie i moich dzieci...Bardzo dziękuję Panie Jezu , że jesteś przy mnie..Panie Jezu prowadż mnie......Pozdrawiam Wszystkich odmawiających TS i zaglądających tutaj...Ewa..
 derek: 24.01.2014, 03:40
 wazne aby zacząć, nawet kiedy się potkniemy - powrócimy do tych modlitw, są ponadczasowe, niesamowite. odmówiłem je 3 razy (tzn 3 lata ale nie pod rząd), miałem też kilka porażek. po tych doswiadczeniach po latach nie sprawia absolutnie problemow, zauwazyłem jak wczesniej ta modlitwa weryfikowała pierwszeństwo Boga w moim życiu, kiedy prawdziwie kochasz - to rozpływasz się i nosi cię ku niebu. bezcenne są te modlitwy, bardzo wyjątkowe, mają przedziwną moc !
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] (96) [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść




[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej