Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 facet: 22.08.2012, 15:06
 Nie ciągnie mnie do zła. Nie mam problemów emocjonalnych. Wszysko u mnie ok. Wierzę w Boga i tylko Bogu oddaję chwałę. Jezus - sługa Boga uczył jak się modlić. Należy go słuchać.
 mk do zona: 22.08.2012, 14:51
 jeśli zależy Ci na uratowaniu małżeństwa to odmawiaj tą modlitwę codziennie wiele wiele razy tak rób,nawet 100 razy dziennie. (zmień modlitwę na własne potrzeby , wybacz mężowi) "Ojciec na rekolekcjach powiedział:(ta dot rodziców) po pierwsze niech pani,pan z Jezusem podąża do do nich w duchu,kiedy jest pani sama w pokoju.W duchu proszę patrzyć im w oczy i proszę powiedzieć:wybaczam wam.Powtarzać to:wybaczam wam,wiem,że jesteście chorzy,wiem,że cierpicie z tego powodu,że jesteście tacy. Sama wiesz co masz im wybaczyć tzn alkoholizm,brak świąt,dzieciństwa,molestowanie,aborcje,to,że nie byłam chcianym dzieckiem itd.Musisz wszystko sama sobie ułożyć i powtarzać to wybaczam Wam. po drugie; wybacz mi,że cię nie rozumiałam,że niekochałam was wystarczająco.Wybacz,że teraz mówię o was złe rzeczy,wybacz,że nie wierzę,że się nawrócisz.Przykro mi wybacz. Tutaj rownież sama wiesz za co masz swoją rodzinę rodziców prosić o wybaczenie. trzeci krok:Mamo,tato pragnę Was kochać jak kocha Was Bóg,pragnę was wyciągnąc z tego grzechu nienawiści,samobójstwa,alkoholizmu itp.Chcę byście stali się zdrowymi ludźmi.Kocham Was Bożą miłością Czwarte: Mamo,tato dziękuję Bogu za Was.Za to,ż edaliście mi życie.Boże dziękuję Ci,że dałeś mi takich rodziców.Dziękuję Ci,że za ich sprawą zmieniasz mnie,a przezemnie - przemienioną - teraz zmieniasz moich rodziców."
 mk do zona: 22.08.2012, 14:33
 to jest modlitwa przebaczenia i uwolnienia, oddaj swojego męża oraz Wasze relacje Panu Jezusowi a on będzie działał, jeżeli jest to związek sakramentalny to bądź dobrej myśli! (w trakcie odmawiania tej modlitwy z wiarą przypominają się/daja znać o sobie ludzie o których istnieniu już prawie zapomnieliśmy), byłam kiedyś na rekolekcjach i pamiętam jak ojciec opowiedział o pewnej kobiecie - pewna kobieta modliła się o uzdrowienie swojego męża chyba z raka i nie wiedziała dlaczego Pan Jezus jej nie wysłuchuje a ojciec zapytał czy wszystkim przebaczyła, ona na to że tak tylko z jednym wyjątkiem, nie przebaczyła sąsiadce bo jej się nie da przebaczyć itp, ojciec poprosił o to aby przestała się modlić o zdrowie męża a prosiła o uzdrowienie relacji z sąsiadką aby jej z serca wybaczyła i tak jak ojciec przewidział, mąż został uzdrowiony, największą przeszkodą w uzdrowieniu i uwolnieniu jest brak przebaczenia
 Damian do qwert: 22.08.2012, 11:05
 Dziękuję Ci za tę opinię, porozmawiam najpierw z członkami RAMU a później z innymi o TS. Poproszę ich o codzienne jej odmawianie w różnych, ważnych intencjach. Chciałbym zacząć zmieniać świat, a wiem, że trzeba rozpocząć od siebie, później najbliższego środowiska. Fala dobra może się wtedy przenieść na innych i na cały świat.
 zona do mk : 22.08.2012, 11:03
 mowisz o zwiazkach ale czy sakramentalny zwiazek z mezem nie jest blogoslawienstwem i darem od Boga? Czy to nie Bog nam dal męża/żonę? czy nie warto walczyć? Przecież zawierając związek prtzysięgałam również Bogu, że nie opuszcze męża i będę o niego wlczyła? czy lepiej darować i uwolnic sie od tego męża? ale skąd ja mam pewność że tego chce Bog? moze juz malo brakuje aby bylo dobrze? moze nie mam sie poddawac? sama juz nie wiem :(
 mk: 22.08.2012, 08:31
 kochani 3 lata temu modliłam się Tajemnicą Szczęścia i widziałam efekty mojej duchowej zmiany po jakimś czasie chciałam wrocic do tej modlitwy ale nie mogłam się skupić, doszłam do wniosku że nie teraz następnie różaniec, koronka (codziennie) i 30 dniowa modlitwa o przebaczenie (polecam tym którzy są zniewoleni zwłaszcza poprzednimi związkami, może czas się uwolnić od przeszlości przecież Pan Jezus wie co jest dla nas najlepsze, może dopiero za kilka lat zdacie sobie sprawę i podziękujecie za to że nie dane wam było być z tą osobą, i tu wiem doskonale o czym piszę bo byłam w takiej sytuacji:) ......... a przy okazji kochani podaję stronę wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa na której są nagrania ze spotkań które prowadzi o.Daniel z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie: www.mimj.pl - kochani JEZUS ŻYJE! i tak jak kiedyś dotyka, uzdrawia i leczy! warto też jechać na takie spotkanie, osobiście byłam kilka razy i uwierzcie mi że tam czuje się obecność Pana Jezusa! chwała Ci Jezu i dziękuję Ci Jezu za Twoją obecność w moim życiu!
 zona: 22.08.2012, 08:24
 Bylam przed Najśw. Sakramentem, nie potarfie przestać myśleć że moj mąż bedzie bawił się z koleżanką:( wiem że Bog czuwa nad nami i wierzę że będzie tam z nimi, ale boli mnie to bardzo. nie wiem jak przetrwam sobotę:( będę z synkiem, abym tylko nie rozmyślała, może to nic takiego, a może musi tak być, muszę przetrwać, zaufać, aby nie szukac zemsty i złości... jeśli Bog był z nami te trudne 4 lata to na pewno będzie i teraz:) ufam !dziękuje że jesteście :)
 zona do kk: 22.08.2012, 07:07
 W W-wie jest wiele różnych rekolekcji, ile mogę chodze ale sama, niestety mojego męża nie da się wyciągnąć nawet do kościoła, tym bardziej jest mi trudno porozumieć się z nim, próbowałam wiele razy, bez skutku... pozostaje mi tylko modlitwa, nie mogę się załamać... dziękuję CI
  qwert do Damian : 21.08.2012, 22:27
 Wtaj Damianie .dajesz wspaniale swiadectwo o sobie.Jestes taki mlody a juz odmawiasz TS.Jest to wspanila modlitwa i przynosi owoc wielkich lask .popros Siostre Zakonna jesli jest taka mozliwosc .Do modlitwy dobrych ludzie nie potrzeba zachecac powiedz ze jest taka modlitwa Tajemnice Szczescia ktora przynosy wiele lask czlowiekowi jesli sie z miloscia odmawia te modlitwe .zaproponuj wspolna modlitwe np . przed Msza sw codzienna wieczorem napewno Twoi ruwniesnicy beda zaskoczeni mozesz storzyc kolo modlitwy TS i modlic sie w wzajemnych intencjach .to bedzie mile Uwielbienie Pana Boga.zostan Z Bogiem
 Damian: 21.08.2012, 19:33
 Witajcie! Mam 15 lat, czytam od niedawna to forum i jestem pod wrażeniem, jakie efekty ono dało i daje! Jak czytam każdy wpis to aż miło się robi w sercu.. Tajemnicą szczęścia modlę się dopiero od 13 sierpnia, ale już czuję, że to jest coś naprawdę ważnego. Należę do grupy parafialnej RAM i chciałbym zachęcić innych (np. członków) do wspólnej modlitwy, ale nie wiem, czy to mogłoby przetrwać cały rok.. Może macie jakieś pomysły, jak to rozwiązać? Czy może zaprzestać, może TS jest do odmawiania w odosobieniu? Czekam na Wasze opinie.
 Damian: 21.08.2012, 18:29
 Witajcie! Mam 15 lat, czytam od niedawna to forum i jestem pod wrażeniem, jakie efekty ono dało i daje! Jak czytam każdy wpis to aż miło się robi w sercu.. Tajemnicą szczęścia modlę się dopiero od 13 sierpnia, ale już czuję, że to jest coś naprawdę ważnego. Należę do grupy parafialnej RAM i chciałbym zachęcić innych (np. członków) do wspólnej modlitwy, ale nie wiem, czy to mogłoby przetrwać cały rok.. Może macie jakieś pomysły, jak to rozwiązać? Czy może zaprzestać, może TS jest do odmawiania w odosobieniu? Czekam na Wasze opinie.
 aga: 21.08.2012, 12:50
 Potwierdzam że przy odmawianiu NP szatan ryczy z wściekłości i wszelkimi sposobami próbuje doprowadzić do przerwania nowenny, ja raz dałam sie zwieść, ale to co wtedy ze mną zrobił to...no nie wiem nie będe nawet tego pisać bo jest mi wstyd, ale jest to geniusz sami go nie pokonamy trzeba zawsze prosić świętych o siłę i odwagę, o pomoc w zwalczaniu zła, ja wtedy nie dałam rady było to nie dawno....zaczęłam ponownie 15. 08. będzię ciężko ale próbuję jak na razie nie jest źle, chociaż zauważyłam że wiele poniżeń spotkało mnie w ostatnim czasie. Trzymajcie się kochani. Z Bogiem.
 kk do zona: 21.08.2012, 11:21
 Nie wiem, czy admin umieści ten post - ale: Czy rozważałaś rekolekcje razem z mężem - może u rekolekcjonistów św. Rodziny np. w Bąblinie (dokładnie to musisz poszukać na necie). Może to dość śmiałe, co napiszę, ale weź męża w obroty - nie pozwól mu iść na wesele z kimś innym niż z tobą - on ma już żonę. Te rekolekcje, o których piszę podobno działają cuda. Tylko musielibyście tam razem jechać. Albo w ogóle na rekolekcje dla małżeństw - gdzieś, gdzie może masz najbliżej.
 zona do katarzyny: 21.08.2012, 08:02
 Dziękuje Ci kochana, masz racje dlatego, że zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską, to wszystko zło się teraz dzieje... niepowodzenia i przykrości, ja walczę o siebie, męża i swoje małżeństwo :)piękne napisane :) Czasami Bóg wystawia nas na probe wiary...Księga Hioba. nie poddam się!!! przekonam się co Bóg mi szukuje :) zaufam!!! i pomyśleć że juz szukałam zemsty... dziekuje WAM :)
 zona do Katarzyny i qwert: 21.08.2012, 07:52
 Kochane bardzo Wam dziękuje, za slowa otuchy, za ukojenie bólu, mialam tak czarne mysli... a jeszcze jak zawsze sa doradcy: jestes naiwna, on Cie oszukeje a Ty nadal nic? tyle lat, jak możesz?itc.wiec juz prawie zwatpilam...4 lata sie modlę i teraz mialabym sie poddać.. czy tego chce Bog? modlę się TS od kwietnia i NP od 15.08. Katarzynko dziekuje bardzo, bede trwać ile dam radę.. ale boję się jeśli ta osoba to coś więcej niż koleżanka :( po prostu zaufam ... nie poddam się... pomimo że boli ...dziekuje wam za modlitwe ...bardzo mocno ....
 qwert do zona : 20.08.2012, 22:40
 Rowniez modle sie w twojej intencji rozancem Sw .N.P moge zaczac od 8 Pazdziernika w twojej intencji .poniewaz odmawiam 2 N.P od 15 Sierpnia .wlasnie skacze 7 X.nie przerywaj modlitwy to wielkie zwyciestwo nad zlem .Moja droga zona, nic zlego ci sie nie stanie jesli oddasz te cierpienia Matce Najswietszej Naszej Krolowej , Ona poradzi sobie z twoim problemem i zwyciezy zlo ktore cie dreczy .da ci te laske ktora jest dla ciebie najlepszym wyjsciem .uwierz i zaufaj Bogu Wszechmogacemu . Zlo dobrym zwyciezaj a bedziesz szczesliwa kobieta.Niech Bog Milosierny Blogoslawi . zostan z Bogiem
 qwert do Maria M .: 20.08.2012, 17:48
 Droga Mario M Dziekuje za twoja modliwe i wstawiennictwo u Boga za mna .wierze ze stanie sie cud i bedziesz chodzic tak jak dawniej .ze Bog zmiluje sie nademna i wszystko bedzie dobrze. Kochana Mario tego ci zycze z calego serca, Niech ci Pan Bog Blogoslawi z Bogiem pozostan z modlitwa. qwert
 qwert do zona : 20.08.2012, 17:38
 Droga zona .w tym wypadku . pros Matke Boza o rade .Nie zalamuj sie ,to nie twoj GRZECH .ODDAJ TO WSZYSTLKO WOLI BOZEJ .nigdy nie walcz zloscia badz mila i uprzejma dla meza .zrob cos co moglabys zaimponowac mezowi zrobic niespodzianke i dac do zrozumienia ze tylko on jeden jedyny na ktorym ci zalezy , modl sie i przebacz mezowi z biegiem czasu maz zrozumie blad i zmieni swoje zamiary . wiem nie jest latwo przebaczyc ,i niesc krzyze cierpienia zadane przez ukochana osobe , ostatnio na spowiedzi sw Kaplan powiedzial mi ze to nie rodzina kiedy jedna strona walczy o dobro a druga osoba niszczy zlem ,to nie nasza wina i wiem ze Bog jest z nami ze nas kocha bezgraniczna miloscia . to Sam Bog Prowadzi nas kiedy jestasmy doswiadczani poprzez zlego . ja doswiadczam to szczegolnie czym wiecej sie modle tym wiecej cierpie z roznych powodow .ale wiem ze tylko sam Bog jest moim zwyciestwem .niczym innym sie nie przejmuje w chwilach doswiadczen nie wypuszczam Rozanca Sw z rak. Zachowaj sie tak jakby nic sie nie stalo i zyj swoim zyciem z Bogiem i miloscia do blizniego.Jesli sie modlisz z wiara i miloscia do Boga stanie sie cud w twojej rodzinie .to cierpienie ktore przezywasz teraz ofiaruj Bogu za wynadgrodzenie za grzechy i przewinienia .Czesto modl sie (Modlitwa o Cud )to pomaga walczyc ze zlem ktore nas dotyczy .Niech ci Pan Bog Blogoslawi . z Panem Bogiem .qwert
 Katarzyna 29 lat do żony: 20.08.2012, 17:24
 Ponieważ wyczuwam Twoje wielkie zmęczenie, deklaruję tutaj, że dzisiaj /20 sierpnia/ zaczęłam Nowennę Pompejańską /w jakiejś swojej intencji/. Jeżeli przerwałaś, to zaczynaj od nowa razem ze mną, jeżeli trwasz na niej, to jestem przy Tobie. Teraz już się nie możesz poddać.
 Katarzyna 29 lat do żony: 20.08.2012, 17:06
 Właśnie dlatego, że zaczęłaś odmawiać Nowennę Pompejańską, to doznajesz takich niepowodzeń, przykrości i ciężkich prób. Tą nowenną walczysz o siebie, męża i swoje małżeństwo, bez względu na podaną intencję. Komuś to bardzo się nie podoba, bo wie, że traci wpływ na Was. Po odmówieniu Nowenny Pompejańskiej każdemu przychodzą łaski i mniej ciągnie do zła. To ostatnie podrygi wroga, więc stara się, jak może. Przez tę sytuację chce zakpić: "Patrz, kobieto, im więcej się modlisz, tym jest gorzej." Ta modlitwa jest tak silna, że nasz wróg będzie jej się przeciwstawiał z całą bezwzględnością. Stąd atakuje /wodzi na pokuszenie/ co i kogo tylko może. W pierwszym roku zmawiania Tajemnicy Szczęścia doznawałam w czasie odprawiania gorączki, coś jak ADHD, albo totalnego zobojętnienia. Nie trzeba się tym przejmować, tylko robić swoje, odmawiać nawet mechanicznie, ale nie przerywać.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] (96) [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej