Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Piotrek: 09.01.2014, 16:48
 Miałem na myśli Modlitwę do Świętej Rany Ramienia Chrystusa Pana
 Dorota: 09.01.2014, 14:30
 Czy jezeli nieswiadomie nie odmowilam jednego dnia modlitwy to juz sie przerwalo?
 zos do Izabeli: 09.01.2014, 10:36
 Izabelo,to Ty stajesz przed Jezusem i masz prawo prosić Go o wszystko co jest dla Ciebie ważne,nie ma wytycznych jedna prośba przez cały rok,czy codziennie inna-wg potrzeb i własnego sumienia."Proście, a otrzymacie""O cokolwiek poprosicie Ojca w Imię Moje da wam.Życzę wytrwałości w modlitwie.
 w: 09.01.2014, 06:15
 Joanno, pogódź się z ty co się stało i módl się wytrwale, z modlitwą zawsze przychodzi pokój, pomoże ci też uczestnictwo we mszy św. O uzdrowienie i oczyszczenie, odprawianej przez ks egzorcystów, koniecznie po nabożeństwie przystąp do modlitwy wstawienniczej, zobaczysz jak szybko działa Pan Bóg by umacniać swe dzieci
 trup: 09.01.2014, 00:06
 dzisiaj mija piąty miesiąc , trwam dalej , moze dlatego że to już piąty miałem radoche przy odmawianiu - modlitwa czasem może przerodzić sie w śpiew .Zgadzam sie z facetem coby wytrwać trzeba sie posiłkować duchowo - Ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa jest tym wlaśnie środkiem dopingującym - im częściej tym lepiej .
 w: 08.01.2014, 20:46
 Izabelo, zastanów się czego ci w życiu potrzeba i proś o to Zbawiciela wytrwale, pamiętaj że modlitwa nie może być egoistyczna ani zawierać prośby o cudzą krzywdę, większość osób ma intencje które ofiarowuje każdego dnia, ponieważ o poważne sprawy często trzeba się długo modlić, dobrze jest poczytać NT, w ewangeliach są słowa Chrystusa dotyczące modlitwy, wiele wskazówek znajdziesz w listach appostolskich, zajrzyj też na bryg.blog.pl i przeczytaj wpis Pt. Jak ofiarowywać modlitwę, życzę ci wytrwałości, trwaj zawsze z Jezusem i pod opieką Maryji
 joanna: 08.01.2014, 10:30
 Prosze o pomoc modlitewna za mnie,zebym potrafila wyzbyc sie lokow,smutkow i nieuzasadnionych zachowan,ktore swoje zrodlo maja w przeszlosci,zebym potrafila wybaczac osobie,ktora bardzo mnie zranila pare miesiecy temu,a to nadal boli.prosze dla niej o wszystkie dobrodziejstwa zycia i spokojne,zdrowe,pogodne zycie
 magdalena: 08.01.2014, 00:15
 modlitwa jest wspaniala.polecam
 monika: 07.01.2014, 20:32
 jeżeli ktoś może to proszę o modlitwę w intencji 5-letniego Kuby, którego w przyszłym tygodniu czeka operacja, dziękuję za każdą modlitwę
 Zos jeszcze w sprawie Kasi: 07.01.2014, 18:16
 Jakżę my to różnie interpretujemy.Przecież tu nie chodzi o osądzanie i obrone Kasi - Renato.Kasia pytała a my mamy prawo zgodnie z własną wrażliwościa i własnym sumieniem udzielić jej odpowiedzi.I po co takie zacietrzewienie ?
 Piotrek: 07.01.2014, 17:49
 Dziś mam 4 miesięcznicę odmawiania TS i właśnie uzupełniłem moje postanowienie o odmawianie Modlitwy do Świętej Rany Chrystusa Pana. Modlitwa ta wydaje mi się naturalnym uzupełnieniem TS gdzie każą z ran czcimy odmawiając Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo a tę najdotkliwszą z ran czcimy po trzykroć. Polecam i zapewniam o modlitwie za wszystkich użytkowników tego forum.
 Piotrek: 07.01.2014, 17:49
 Dziś mam 4 miesięcznicę odmawiania TS i właśnie uzupełniłem moje postanowienie o odmawianie Modlitwy do Świętej Rany Chrystusa Pana. Modlitwa ta wydaje mi się naturalnym uzupełnieniem TS gdzie każą z ran czcimy odmawiając Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo a tę najdotkliwszą z ran czcimy po trzykroć. Polecam i zapewniam o modlitwie za wszystkich użytkowników tego forum.
 qwert: 07.01.2014, 16:41
 Modlitwa TS jest najpieknieszym Darem Boga dla nas nedznych Grzesznikow. Niedoskonalosc i upadki nie przeszdzaja w tej modlitwie. Modlcie sie jesli nawet przerwiecie modlitwe .przez kilka dni ,Pan Bog Jest Milosierny i sam wybiera co najlepsze dla nas .Dziekuje Bogu za Forum gdzie moglam modlic sie za Osoby Proszace o wsparcie modlitwa .Doznalam na poczatku wiele upokorzen i niemilych slow kierujacych pod moja osoba ,od innych .Nie przestraszylam sie tej napasci z nienawiscia .Modlilam sie za wszystkich Ktorzy prosili o modlitwe .Dla Chrystusa z miloscia i wspolczuciem do Blizniego .Tak jest do dzis Polecam Bogu wszystkie intencje oktore prosicie na forum TS.jest Bardzo ciezko nieustanna walka ze zlem ktore nie przestaje atakowac . w Moim sercu zrodzila sie wielka milosc Do Boga i Bliznich ,Prosze Boga o przebaczenie za tych ktorzy sie zle maja i przebaczam ty mco mi uragaja .To wspaiale przebaczac i nie miec zalu do ludzi ktorzy przez grzech i slaba wole krzywdza innych .molde sie o taka laske przebaczenia dla wszystkich ktorzy cierpicie z tego powodu ze ktos bliski waszemu sercu robi wam wielka krzywde .Dziekuje Bogu za ten dar Milosci do Boga i Blizniego .Dziekuje za wszystkich Ktorych spotkalam na tym forum .Nigdy nie smialabym krytykowac czy sadzic kogos za to ze jest slaby i niedoskonaly .Polecam to Bogu w codzinnym ofiarowaniu modlitwy za potrzebujecych .wszyscy ktorzy macie rodziny modlcie sie za wasze pociechy ,Matki w Modlitwie za Dzieci . Ta modlitwa przynosi zwyciestwo nad zlym i prostuje sciezki zycia naszych dzieci .Sama doswiadczylam zmiany i Blogoslawienstwo Modlac sie od 16 miesiecy .Moi drodzy milosc Boza jest Nieskoczona .Bezwzgledna do nas nedznych grzesznikow. Dziekuje Bogu za forum TS za wszystko co sie tu dzieje . za wspaniala akcje rozpowszechnienia TS .a szczegolnie dziekuje Bogu za w i ten pomysl na Forum TS.Szczesc Boze.qwert
 Facet40 do Kasia82: 07.01.2014, 11:13
 Nie przejmować sie przeciwnościami tylko do przodu z Jezusem. A nawet jak coś nie wyjdzie to to przypomnieć sobie słowa o 'umacnianiu sie w swojej własnej słabości' . Jeśli nie odmówiłaś modlitwy na początku okresu to spokojnie możesz zacząć od nowa i sprawa jasna, nic sie nie stało. Jeśli nie odmówiłaś z nie swojej winy to chyba nie musisz zaczynać od nowa ale nie daje tutaj 100% pewności , że tak jest. Z biegiem czasu jak będziesz w 6-7 miesiącu modlitw musisz sobie zdać sprawe, że szkoda by było zaniechać odmawiania na półmetku a co sie z tym wiąże TS musi sie stać dla Ciebie jeszcze ważniejsza. Ja jestem w trakcie ostatniego miesiąca i strasznie sie boje, że mi sie nie uda. Pamietam wiele razy podczas tego roku jak odmawiałem tajemnice w pociągu jadąc na impreze, na koncert jak wychodziłem wcześniej ze spotkań żeby odmówić tylko 15 modlitw. Czasem mówiłem rano ale wiekszość czasu to 22:30. Zawsze jak wybijała ta godzina podrywałem się szedłem do sypialni i klęcząc odmawiałem modlitwy. Wiele razy było mi głupio 'klepiąc' modlitwy przy mojej żonie albo na wakacjach w kuchni u mojej mamy ale z biegiem czasu to przeszło. Zawsze miałem modlitwy przy sobie na telefonie. Podporządkuj Katarzyno ten rok tym 15 modlitwom i wszystko sie uda. Achaaa ... staraj się być jak najczęściej w łasce uświęcającej, jest wtedy wiele łatwiej a i odmawiając modlitwy zyskujesz wtedy odpust cząskowy. No i jak pisze w obietnicach tam gdzie odmawia sie modlitwy Pan Bóg jest obecny swoją łaską. Ostatnia uwaga... odwiedzaj to 'forum' problemy jakich doświadczysz przy odmawianiu tajemnic doświadczyli już inni wiec zawsze jest ktoś, kto może pomóc, słowem, modlitwą, dobrą radą. Pozdrawiam i z Panem Bogiem. ufff ale sie rozpisałem ;-)
 magdalena: 07.01.2014, 00:47
 kochani wytrwajcie w modlitwie,ja modle sie za syna o nawrocenie.modle sie od 3 sierpnia,czasami jest ciezko ale warto jest.
 trup: 07.01.2014, 00:11
 myślę , że nie ma tutaj osoby która by chciała kogoś urazic - jednak obietnice jakie zostały wypowiedziane są tak wielkie , że koniecznym staje sie dokładne wypełnienie tych modlitw .Tak naprawde to dopiero teraz dokładnie przejrzałem te obietnice - i tak to wychodzi ,że za każdą calą tajemnicę szczęścia (nawet gdy nie ma roku ) otrzymujemy odpust cząstkowy - dlatego nic z tych odmówionych tajemnic nie ginie . obietnica 18 .(nawet gdy z jakiegoś powodu nie spełnimy tego podstawowego warunku co do całego roku ).Tak to już jest że są górki i góry , niektórzy wchodzą na szczyty inni z racji swoich sił wejdą na mniejsze góry - ale liczy sie to wspinanie .
 Ania: 06.01.2014, 20:42
 Odmawiam Tajemnicę Szczęścia od 15 lat.
 w: 06.01.2014, 20:33
 Kasiu82, trwaj nadal w modlitwie, Chrystus upadał pod krzyżem, my upadamy pod naszą niedoskonałością, nie przejmuj się niedojrzałymi wypowiedziami, masz rozum i wolną wolę, kieruj się tym co prowadzi do Zbawiciela, mam nadzieję że znalazłaś na tym forum chociaż jedną pomocną tobie wypowiedź, trwaj zawsze z Chrystusem i pod opieką Maryji, pamiętaj że nie jesteś sama z takim problemem, wszyscy którzy modlą się TS napotykają rozmaite przeszkody, na tym forum jesteśmy po to aby pomgać sobie wzajemnie i wspierać się, chociaż nie każdy to rozumie
 izabela: 06.01.2014, 19:11
 czy kazdego dnia modlicie sie w innej intencji? czy cały rok poswiecony jest jednej sprawie....ja dopiero modle sie od 6 dni....
 Ala: 06.01.2014, 16:36
 To prawda, modlitwa modlitwa poranna jest dużo łatwiejsza. Wydaje mi się, że zupełnie inaczej przeżywam tę modlitwę rano, niż wieczorem.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] (96) [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej