Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Zos : 01.04.2015, 19:46
 nie o to pogotowie chodzi. To w którym my bierzemy udział jest na stronie tego forum tam gdzie pisze "Tajemnica Szczęścia" w 7-mej pozycji-wytłuszczonym drukiem.
 zalamana: 01.04.2015, 19:39
 Dziekuje Bogu za moje zycie za moje dzieci za mojego meza Boze milosierdzie nie zna granic.Gdy bylam mloda w swojej glupocie dopuscilam sie aborcji trojga dzieci Gdy otrzymalam Sakrament malzenstwa Pan Bog dal mi troje dzieci Nie moze byc wiekszego milosierdzia ponad moje Jezu ufam Tobie Ty tylko wiesz co mysle
 POGOTOWIE MODLITEWNE: 01.04.2015, 18:37
 http://adonai.pl/modlitwy/?id=tajemnica&action=7
 Zos : 01.04.2015, 18:15
 Jeszcze do tej osoby nie podpisanej. wymyślając jakiegoś nicka i tak jesteś anonimowa/y a łatwiej jest z kimś podpisanym wymieniać korespondencję-odpowiadać....Nikt z nas modlących się nie oczekuje na podziękowania robimy to z miłości do bliźnich.
 Zos: 01.04.2015, 18:05
 Do kogoś kto pyta: Tajemnica Szczęścia Dlaczego "Tajemnica szczęścia?" Posłannictwo św. Brygidy Wyjaśnienia wstępne Piętnaście modlitw Obietnice Potwierdzenia Pogotowie modlitewne
 trup: 01.04.2015, 17:59
 trup pisał że ma to działać jak pogotowie modlitewne - a zasada działania pogotowaia jest prosta .W pierwszej kolejności nagłe przypadki (trup chociaż parę dobrych lat już na karku nosi) ma ufność do Pana (może też i przez to że Pan go mocno przygniata do ziemi ) .Poprosiłem andrzeja , który dopracował już szczegóły i poda je na zakłdce - pogotowie modlitewne -.zawsze jest czas aby po pochyleniu się nad jedną prośbą grupa swoimi głosami zadecydowała o tym którą prośbę należy wziąć w następnej kolejności (jednak w przypadku który wyda się być zagrożeniem dla zdrowia lub życia te sprawy zawsze będą na pierwszym miejscu).Gdyby sie okazalo że jest wiele spraw to grupę można podzielić na dwie podgrupy i każda może modlić sie w innej intencji .(byłoby to jakieś wyjście chociaż przyznam ze nie najlepsze.) co do tej anonimowości - i tak działamy anonimowo - w oczach Pana nie liczy sie to czy się ukrywasz ze swoją modlitwą lecz to czy modlisz sie swoim sercem , jeżeli ktoś ci podziekuje to zawsze możesz z tych podziękowań zrobić piekną wiązanke i jak kwiaty ofiarować Panu .Trup nigdy nie oczekiwał i nie oczekuje podziękowań .Jeszcze jedno zgłoszenie jest potrzebne aby właśnie w przypadku wielu próśb móc dzialać i przydzielic konkretną pomoc potrzebującemu .(a potrzebuiący wie że może liczyć na konkretną osobe ).Admin wpisał w zakładce - pogotowie modlitewne - słowa wypowiedziane przez naszego Pana Jezusa Chrystusa .Myślę że to jest odpowiedż na pytanie dlaczego dobrze jest aby taka grupa zaczęła działać . jeżeli masz jeszcze pytania to pytaj trup odpowie - zakładka jest na samej górze .Proszę tam zajrzeć powinny sie tam pojawić szczegóły działania grupy.pochylam głwę przed odmawiającymi ts.
 trupie: 01.04.2015, 16:47
 nie mogę znaleźć tej zakładki, być może u mnie coś nie działa, nurtuje mnie też jedno pytanie, kiedy próśb o pomoc będzie bardzo dużo, niewątpliwie nastąpi to w niedługim czasie, jak grupa sobie poradzi? załóżmy że jednego dnia wpłynie tylko 10 zgłoszeń od potrzebujących, jakie będzie kryterium przyznawania pomocy, losowanie? pytam poważnie, proszę nie doszukiwać się sarkazmu, być może przyłączę się, póki co wolę pozostać w tej wspomnianej grupie, którą tworzą osoby modlące się za innych, każdy według swojego sumienia, piszesz że trzeba zgłosić swoje uczestnictwo, dlaczego? czy można dołączyć anonimowo? jakoś nie oczekuje podziękowań, lepiej aby ewentualna zasługa była w oczach Boga, wybacz przydługą wypowiedź, być może jest ktoś jeszcze kto ma podobne wątpliwości, warto je wyjaśnić, przyznaję że twoja inicjatywa jest bardzo potrzebna, zanim zdecyduję się przyłączyć, chcę wiedzieć jak działacie, proszę cię o odpowiedź
 Zos do Caro: 01.04.2015, 07:48
 Bądź dobrej myśli.Ja kilka lat temu przeżywałam taką sytuację/Syn po wypadku/ małe szanse przeżycia a jeśli tak to czy nogę da się uratować groziła amputacja.Modliła się bardzo duża ilość ludzi różnych stanów.Wszystko jest dobrze.Ze wzruszeniem to wspominam.Bóg jest Miłosierny !Dlatego bardzo wierzę w modlitwę wstawienniczą.
 ja: 01.04.2015, 06:28
 Do Bogusi!!!!! Ciesze się z Tobą! Jaki Bóg jest wielki może wszystko wystarczy głęboka wiara i modlitwa!
 Bogusia : 31.03.2015, 16:37
 Mam dobre wyniki Boże dziękuje !
 trup: 31.03.2015, 15:10
 na samej górze znajdują się zakładki o modlitwie , nabożeństwo itd...i jest tam zakładka pogotowie modlitewne i tam proszę o wyrażenie swojego uczestnictwa .każdy może przylączyć się do grupy im nas więcej tym mocniej uderzymy z modlitwą .pochylam głowę przed odmawiającymi ts.
 qwert : 31.03.2015, 13:55
 trup prosze podac link do zakladki
 trup: 31.03.2015, 05:46
 dobrze ze tak myślimy , ale potrzeba coby wejść na zakładke pogotowie modlitewne i wyrazić swoją wole uczestniczenia w takiej grupie .pochylam głowę przed odmawiającymi ts.
 qwert do trup : 30.03.2015, 19:28
 trup twoj pomysl jest idealny .jesli chcesz tak zrobic to wszystko pasuje .Pogotowie w Modlitwie .Dalam tylko propozycje .nie probuje nic zmieniac .Modlmy sie razem w tych intencjach .i Uwielbiajmy Boga Ojca .Boga Syna I Boga Ducha sw Jezu Ufam Tobie
 qwert do Ewy : 30.03.2015, 19:21
 Rowniez zgadzam sie z wasza propozycja . taka Grupa Musi powstac .Big na pierwszym Planie Uwielbiajac Boga modlitwa .Musi zrodzic sie Pragnienie Uwielbiania Boga z calego serca .Sam Bog wie co potrzebuje dana osoba i jakie laski zsylac ,powiem ci rowniez moje doswiadczenie .Modlilam sie NP. w intencji mojej przyjaciolki .w polowie Nowenny uslyszalam glos Kobiecy .ze ta Osoba zrobila cos zlego w mlodosci dlatego musi cierpiec .Polaczyc cierpienie i Bol z modlitwa uwielbiajac Boga . tylko w tenczas Bog milosierny zsyla Laski wiec jesli Chcecie aby Byl Bog Uwielbiany i pragnieci lacznosci z Naszym Zbawca modlcie sie a sam Jezus Milosierny zesle zdroje Lask.Jezu Ufam Tobie.nikt nie bedzie zawiedziony .Wazne jest zadbac oto abysmy byli w lasce uswiecajacej Szczesc Boze. qwert
 K.Małgorzata: 30.03.2015, 18:23
 Uważam,że to jest dobry pomysł ,aby modlić się razem za osoby potrzebujące nagłej pomocy... Nie wiem co dzieje się z osobą ,która cierpiała na natręctwa złych myśli,ponieważ nie odzywa się.Pamiętam o niej szczególnie,ponieważ też czasami mi coś takiego przychodzi /przychodziło/ do głowy i wiem jak to jest,lecz natychmiast zwalczam Aktami Strzelistymi .Codziennie po odmówieniu ,,TS,,czytam komentarze i proszę o Opiekę Bożą nad tymi osobami,które szczególnie mocno teraz potrzebują wsparcia modlitewnego.Również często dłużej zatrzymuję się na modlitwie numer 2 i obejmuję nas wszystkich z tego portalu ... Któryś za nas Cierpiał Rany ,Jezu Chryste, Zmiłuj się nad nami i Tyś Która Współcierpiała, Matko Bolesna,Przyczyń się za nami.
 Dorota: 30.03.2015, 15:31
 jestem za propozycja Trupa.To bardzo dobry pomysl.
 Dorota do Kingi: 30.03.2015, 08:58
 Nie wiem,co P.Bog Ci przeznaczyl,ale moge Cie pocieszyc,ze znam malzenstwo,ktore czekalo12 lat na dziecko bez skutku.Lekarze odebrali im nadzieje i juz wygladalo na to,ze beda bezdzietni.Wtedy niespodziewanie pojawila sie ciaza,byla zagrozona,dziecko urodzilo sie wczesniakiem,bylo wielkosci ludzkiej dloni,ale roslo irozwijalo sie.Lekarze stwierdzili,ze jest to cud.Dzisiaj ten chlopczyk ma 2 latka wielkie,niebieskie oczy,jest wesoly i oczywiscie jest oczkiem w glpwie calej rodziny.Nie poddawaj sie.Pozdrawiam wszystkich odmawiajacych TS.
 Do Trupa....: 30.03.2015, 08:56
 Trup ta grupa jest bardzo potrzebna...A ja jestem przykladem ,ze potrzebuję takiego wsparcia...I wiele innych osób tutaj....Dlatego składam ukłon za taki pomysł ...Aby pomysł jak najszybciej został zrealizowany........Jezu Ufam Tobie....
 Do Qwert....: 30.03.2015, 08:51
 Myślę ,że to co proponuje Trup to zupełnie coś innego o czym piszesz Ty........Odmawianie nie wiadomo ile modlitw np.za pokój na świecie itd...Nikt nikomu tego nie zabrania...I to jest potrzebne....Ale grupa , o której pisze Trup to grupa , która w danej chwili modli się np. o zdrowie dla mnie......Ja np. tego potrzebuję...Wiem ,że modlitwaczyni cuda...A im więcej osób modli się w danej, konkretnej intencj to jest ona wysłuchiwana....A jeszcze wiedz jedno, że łatwiej u Pana wyprosić coś dla kogoś niż samego siebie...Ja już tego doświadczyłam........Dlatego z całym szacunkiem Qwert ta grupa musi powstać...Jest potrzebna....Trup poddał trafiony pomysł ...I uszanujmy to......I nie zwlekajmy spierając się.......I pamiętajmy grupa ta ma się modlić w danej intencj i dla danej osoby , i w danej chwli......Ogromny ukłon dla Trupa......Pozdrawiam Wszystkich..............Jezu Ufam Tobie......Ewa.....
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] (96) [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej