Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Agnieszka : 31.07.2015, 21:59
 Witam ja zaczęłam odmawiać Tajemnice Szczęścia wczoraj w dzień moich urodzin bardzo chciałabym wytrwać..modlitwy te ofiaruję też za dusze moich kochanych rodziców którzy niedawno zmarli..tata w styczniu a mama w kwietniu..może wstawiają się za mną u Boga..muszę wytrać
 Katarzyna: 31.07.2015, 12:32
 Mam książeczkę Tajemnica Szczęścia, w której jako objaśnienie jak odmawiać te modlitywy, podane są słowa skierowane przez Pana Jezusa do św. Brygidy:
"Moje ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką, zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas całego roku. W ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą Moją Ranę".
 Katarzyna: 31.07.2015, 12:22
 Według mnie skoro "podczas roku", to jeśli w razie wyjątkowej sytuacji nie odmówię modlitw, to mogę nadrobić to następnego dnia. Ważniejsze, żeby była to pobożna modlitwa, a nie odklepywanie.
 Katarzyna: 31.07.2015, 12:05
 Mam książeczkę Tajemnica Szczęścia, w której jako objaśnienie jak odmawiać te modlitywy, podane są słowa skierowane przez Pana Jezusa do św. Brygidy:
"Moje ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką, zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas całego roku. W ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą Moją Ranę".
 Ewa: 30.07.2015, 23:07
 Agata 16 jestem z Tobą ! I modlę się o twoja wytrwanie . To jest niesamowita siła i wiara nadana od Boga a Ty jak znalazłaś się na tej stronie to my Ci pomożemy i wytrważ ja modlę się o Twoje wytrwanie !
 Zos GM: 30.07.2015, 14:43
 Kochani,prośby do Grupy o modlitwę umieszczamy na stronie Pogotowie Modlitewne a nie na TS.Wejście na tej samej stronie u góry -P o g o t o w i e M o d l i t e w n e .Pozdrawiam
 ZF: 30.07.2015, 09:29
 Witam, Najważniejsze aby odmawiać modlitwy na chwałę Pana z ufnością i wiarą w Jego moc i miłość a nie po to tylko aby obietnice zaczęły "działać". On nam udzieli potrzebnych łask jeśli Jemu powierzymy swoje życie i poddamy się Jego woli nie kalkulujmy, Pan udziela łask za darmo, a wytrwałość w modlitwie i systematyczność ma służyć wyrabianiu hartu ducha w nas słabych to jest jeden z elementów pracy nad sobą. Przyjdzie dzień, że codzienna modlitwa stanie się przyjemnością, czymś wyczekiwanym i takiej łaski od Boga wszystkim życzę.
 Danuta: 29.07.2015, 14:05
 Jezu ile razy upadałeś,niosąc i mój krzyż,nie zwątpiłeś niosłeś dalej,jakże jestem Ci wdzięczna że stanąłeś na mojej drodze życia,pozwól kochać Ciebie,taką miłością bez warunkową,taką Twoją Jezu.Od dziś Jezu Miłości zaczęłam odmawiać..Tajemnicę Szczęścia.Jezu bądź w każdej minucie dnia i nocy przy mnie.
 Danuta: 29.07.2015, 13:14
 Jezu ile razy upadałeś,niosąc i mój krzyż,nie zwątpiłeś niosłeś dalej,jakże jestem Ci wdzięczna że stanąłeś na mojej drodze życia,pozwól kochać Ciebie,taką miłością bez warunkową,taką Twoją Jezu.Od dziś Jezu Miłości zaczęłam odmawiać..Tajemnicę Szczęścia.Jezu bądź w każdej minucie dnia i nocy przy mnie.
 Lilia: 29.07.2015, 10:27
 Wg mnie modlitwe nalezy odmawiac, tak jak jest powiedziane. CODZIENNIE przez cały rok. Jesli któregos dnia zapomniałes/as zaczynasz od nowa. Oczywiscie modły nie pójdą w zapomnienie i napewno są wazne w oczach Stwórcy, no ale sorry.. Trzeba byc konsekwentnym w swym modlitewnym postanowieniu. I wydaje mi sie,ze o to własnie w tej modlitwie głównie chodzi. Równie dobrze mogę sobie odmówic ją w nawet kilka dni, klepiąc od rana do wieczora... Napisane wyraznie-Codziennie, kazdego dnia przez rok. Więc takie pytania "czy moge odmówic w pół roku", albo "jak zapomne to czy odmawiając jednego dnia dwa razy bedzie sie liczyc", są wręcz dziecinne. Jezus dal Wam odpowiedz na to pytanie. Ja juz odmawiam 10 miesięcy. Dla mnie to sukces, gdyz nie byłam nigdy specjalnie rozmodlona. Zmuszam sie aby ja odmówic. Im blizej konca tym bardziej mi się nie chce. Ale dotrwam. Wierzę, ze Bóg to moje roczne"klepanie" jakos tam sobie policzy...
 Adam : 28.07.2015, 23:30
 Moja babcia zmarła 14.01.1994 r. wówczas zacząłem odmawiać Tajemnice Szczęścia. Odmawiałem przez kilka lat, potem miałem przerwę. Myślę, że odmawiałem ją już przez kilkanaście lat. Nauczyłem tej modlitwy żonę i syna. Wszystkim rozpoczynającym życzę wytrwałości.
 Do Roza: 28.07.2015, 20:07
 Ja nie wiem Ja sie modlilem aby mi PAN BOG odpuscil wszystkie grzechy te o ktorych wiedzialem i te o ktorych nie wiedzialem. Nie prosilem o laski a dostalem i dostaje ich bardzo duzo. Polecam te modlitwe pokore zal za grzechy i szczerosc w rozmowach-modlitwie- z PANEM BOGIEM.
 aa: 28.07.2015, 16:52
 @bb
Mam podobna sytuacje tylko to zona chce odejsc.
Pomodle sie za Pania i tez prosze o modlitwe w intencjach Matki Najswietszej . Pozdrawiam serdecznie.
 ja: 28.07.2015, 09:19
 ja 3 lata zbieralam sie zeby odmawiac ale w koncu sie zdecydowalam i nie żaluje nie bylo latwo ale wytrwalam nie łapcie Jezusa za słowa nie oczekujcie cudow poprostu opatrujcie obmywajcie każda jego ranę dzien po dniu z miłoscia ufnościa On wie czego nam potrzeba
 roma: 27.07.2015, 23:15
 Bardzo proszę o łaskę dobrej spokojnej pracy dla mojego męża.Niech się uwolni od pracy która go niszczy.Proszę wysłuchaj mnie Jezu.Z Tajemnicą Szczęścia od 13 kwietnia.A pierwszy raz odmawialam 1998 roku.Wysłuchaleś mnie Jezu.Proszę wysłuchaj i teraz.Ufam
 Do Roza: 27.07.2015, 22:54
 Ja nie wiem Ja sie modlilem aby mi PAN BOG odpuscil wszystkie grzechy te o ktorych wiedzialem i te o ktorych nie wiedzialem. Nie prosilem o laski a dostalem i dostaje ich bardzo duzo. Polecam te modlitwe pokore zal za grzechy i szczerosc w rozmowach-modlitwie- z PANEM BOGIEM.
 Agata16: 27.07.2015, 19:17
 od pięciu dni odmawiam modlitwę.Tak bardzo chciałabym wytrwać.
 Beata: 27.07.2015, 16:09
 ja zaczęłam odmawiać 25 lipca, w rocznicę śmierci mojego brata. jestem pełna energii odmawiając te modlitwę i oby tak było przez cały rok. dziękuję Panie
 aga: 27.07.2015, 09:51
 Jezus nie rzuca słow na wiatr ufajcie kochajcie Go On jest wszystko widzi zna nasze potrzeby byl przy mnie przez cale zycie ale ja Go nie dostrzegalam dostapilam wielkiej łaski skonczylam odmawiac w lutym tego roku a dwa tygodnie temu w dzien wspomnienia sw Weroniki dal mi łaske spowiedzi z calego zycia a gdy ojciec udzielal mi rozgrzeszenia czulam ze to sam BOG zdejmuje ze mnie te wszystkie brudy ryczalam i krzyczalam Boze badz milosciw mnie grzeszej zobaczylam jak Jezus nas kocha tylko czeka abysmy to my zaczeli Go wolac nie traccie wiary nadziei ufnosci nawet wtedy gdy po ludzku wszystko stracone czasem trzeba umrzec upasc na samo dno by znow sie narodzic ale nie mozna stracic wiary tak bylo ze mna taplalam sie w bagnie grzechu bylam w depresji na granicy obledu a Jezus mnie ocalil postawil na mej drodze zakonnika kapucyna i wyleczyl mnie ze wszystkiego jesli umierasz w duszy bez Boga nie dziw sie ze cialo tez staje sie chore
 aga: 27.07.2015, 09:27
 nie traćcie wiary nadziei ufności w miłość Jezusa On nie rzuca słów na wiatr da to czego naprawde nam potrzeba i w czasie w którym sie nie spodziewamy...skonczylam odmawiac te tajemnice w lutym tego roku miesiac temu 18 letni kuzyn kilka dni po odebraniu prawa jazdy mial wypadek koziolkowal uderzyl w drzewo z samochodu nic nie zostalo a on w spiaczce ale wybudzil sie szybko wraca do zdrowia i sprawnosci rozumiecie jaka łaska a ja bylam w strasznej depresji jakies przywidzenia glosy slyszalam strach mnie opanowal bylam na granicy obledu szpitala mąż mowil ze swiruję ale dwa tygodnie temu Jezus postawil na mojej drodze zakonnika kapucyna wyspowiadalam sie z calego mojego ohydnego zycia plakalam klelam na spowiedzi wyrzucilam z siebie wszystkie zale to co robilam podlego nie dawalo szczescia wysluchal rozgrzeszyl modlil sie nademna na koniec pocalowal w glowe wszystko odemnie zabral uzdrowil mnie nie slysze zadnych glosow nie mam przywidzen niczego sie nie boje czuje ze Jezus i Maryja zawsze sa przy mnie wytrwajcie w modlitwie Jezus jest kocha wszystko widzi opa
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej