Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 K.Małgorzata: 24.04.2014, 23:43
 Gdy odmawiam ,,TS,,to klękam na początku i na końcu żegnając się znakiem Krzyża.Potem w trakcie modlitwy różnie bywa ,ponieważ uważam,że najważniejsza jest mowa serca ! ...Lepiej nieraz przybrać inną /co nie znaczy niechlujną/ pozycję,aniżeli koncentrować się na obolałych kolanach... Życzę wszystkim z tego forum wiele błogosławieństw i łask Bożych ,oraz wspieram codziennie serdecznie w modlitwie. Króluj nam Chryste !
 trup: 22.04.2014, 13:23
 przyjacielu w - pozycja przy modlitwie jest uzależniona od odmawiającego nie od przymusu .Modlitwa to radość w sercu (chociaż czasem trudna do okrycia w saobie samym - a dusza jednak sie raduje) - nie możesz spokojnie rozmawiać z przyjacielem jeżeli czujesz że coś cie uwiera lub , swedzi , albo gryzie ewentualnie ugniata .Aby się wyciszyć i uspokoić potrzeba rozluznić swoje ciało , zająć wygodną pozycję i oddać się modlitwie . W trakcie modlitwy jak najbardziej zrozumiała jest zmiana pozycji , stojąc , klęcząc , po turecku czy dotykanie czołem podłogi , lub kiwanie się całego ciała .Nie to jest istotą modlitwy , lecz to co wypływa z serca . Z czasem narasta świadomość obcowania z Bogiem i wtedy tak jakoś to przychodzi samo , że wybierasz pozycję klęczącą .Niejednokrotnie zdarzyło mi się w trakcie modlitwy chodzić ponieważ zmęczenie lub sam zły doprowadzały do niesamowitej senności .A chodząc mogłem skupić się na modlitwie . Problem nie w pozycji a w przeżywaniu tego co odmawiamy , skupienie uwagi na każdym wymawianym słowie - to jest początek medytacji chrześcijańskiej i tego może nas nauczyć odmawianie ts . Niemniej dobrze że zwracasz uwagę na takie rzeczy , ale tak naprawdę to modlitwa nie jest przymusem lecz rozmową z przyjacielem , a poprzez przyjaciela naszego Pana Jezusa Chrystusa z Bogiem . z szacuneczkiem i bez urazy .
 qwert: 22.04.2014, 05:30
  Drogi w : dziekuje za twoje spostrzezenie ,i korekcje .modlitwe TS odmawiac na kolanach i w calosci oddac wszystko Chrystusowi wszystkie dzienne sprawy "Nawet tu, na tym forum przeznaczonym dla modlitwy TS trafiają się wypowiedzi wprowadzające zamęt, z niepokojem czytam odpowiedzi takie jak ta, cyt."nie musisz odmawiać na kolanach" Szczesc Boze wszystkim modlacym sie TS
 qwert: 22.04.2014, 05:25
 Jezu Chryste Panie mily Baranku tak cierpliwy Zniosles na Krzyz rece swoje , dla naszego zbawienia Kocham cie Jezu calym sercem cala dusza ze wszystkich sil i prosze miej mą rodzinę w swojej opiece, nie dopuść by cokolwiek złego nas spotkało. Chroń od złego pomagaj w codziennym zwalczaniu zla .poblogoslaw dzieci i wnuczki obdarz laska milosci i radosci w rodzinie niech sie twa wola wypelni w kazdym z nas i doprowadź do żywota wiecznego cala rodzine Amen .
 qwert: 22.04.2014, 05:24
 Jezu Chryste Panie mily Baranku tak cierpliwy Zniosles na Krzyz rece swoje , dla naszego zbawienia Kocham cie Jezu calym sercem cala dusza ze wszystkich sil i prosze miej mą rodzinę w swojej opiece, nie dopuść by cokolwiek złego nas spotkało. Chroń od złego pomagaj w codziennym zwalczaniu zla .poblogoslaw dzieci i wnuczki obdarz laska milosci i radosci w rodzinie niech sie twa wola wypelni w kazdym z nas i doprowadź do żywota wiecznego cala rodzine Amen .
 w: 21.04.2014, 20:49
 Nawet tu, na tym forum przeznaczonym dla modlitwy TS trafiają się wypowiedzi wprowadzające zamęt, z niepokojem czytam odpowiedzi takie jak ta, cyt."nie musisz odmawiać na kolanach" czy też" podziel sobie na części, najpierw 15 Ojcze Nasz..." zatem pytam: jeśli nie na kolanach to jak, podczas rozmowy z kimś, siedząc przed telewizorem? Jeśli nie masz chorych nóg to nic nie zwalnia cię od tego by Jezusowi Chrystusowi Królowi naszemu oddawać cześć tak jak się należy, modlitwa to nie jest pitu-pitu przy kawie, to nawiązanie kontaktu z Panem Bogiem i lepiej tego nie lekceważyć, dając TS św. Brygidzie Pan Jezus powiedział wyraźnie że należy odmówić modlitwy wraz z Ojcze Nasz i Zrowaś Maryjo, w tekście objawionym są one zawsze połączone, chociaż w zależności od wydawcy kolejność jest różna, czasem ON i ZM jest przed a czasem po modlitwie, jeśli ktoś chce dzielić TS na porcje niech lepiej rozważy po co to robić, jeśli opiekujecie się kimś chorym lub macie chęć i możliwości każdą modlitwę odmawiać w innym kościele to postępowanie takie jest zrozumiałe, natomiast w innych przypadkach takie dzielenie wynika tylko z lenistwa, bądźcie ostrożni, zło nie zasypia i zawsze będzie zwodzić i zniechęcać do modlitwy, powiedziane jest w Apokalipsie że o ile to możliwe to nawet wybranych będzie zwodzić, uważajcie, trwajcie z Chrystusem i pod opieką Maryji
 Ela: 21.04.2014, 20:29
 Witajcie moi mili ja dopiero dzisiaj natrafiłam na tę modlitwe i od jutra pragne ją odmawiać ale nie wiem czy to trzeba tak normalnie uklęknąć i czytać całą czy na częsci
 Bogusia: 21.04.2014, 20:23
 Modlę się TS od 13 Października 2013 r. Teraz wiem że wszyskto w życiu jest po coś. A NASZ DOBRY OJCIEC BÓG WIE NAJLEPIEJ JAKIE ZESŁAC NAM DOŚWIADCZENIE ABY URATOWAĆ NASZA DUSZĘ OD ZGUBY! Dzięki tej modlitwie staram się żyć lepiej. Szczęść Boże.
 Bogusia: 21.04.2014, 20:21
 Modlę się TS od 13 Października 2013 r. Teraz wiem że wszyskto w życiu jest po coś. A NASZ DOBRY OJCIEC BÓG WIE NAJLEPIEJ JAKIE ZESŁAC NAM DOŚWIADCZENIE ABY URATOWAĆ NASZA DUSZĘ OD ZGUBY! Dzięki tej modlitwie staram się żyć lepiej. Szczęść Boże.
 Bogusia: 21.04.2014, 20:13
 Modlę się TS od 13 Października 2013 r. Teraz wiem że wszyskto w życiu jest po coś. A NASZ DOBRY OJCIEC BÓG WIE NAJLEPIEJ JAKIE ZESŁAC NAM DOŚWIADCZENIE ABY URATOWAĆ NASZA DUSZĘ OD ZGUBY! Dzięki tej modlitwie staram się żyć lepiej. Szczęść Boże.
 Bogusław: 21.04.2014, 09:36
 Jezu miej mą rodzinę w swojej opiece, nie dopuść by cokolwiek złego nas spotkało. Chroń od złego i doprowadź do żywota wiecznego.
 qwert: 19.04.2014, 22:30
 NIECH ZMARTWYCHWSTALY CHRYSTUS BLOGOSLAWI WSZYSTKIM MODLACYM SIE TS .JEZU UFAM TOBIE .
 Alina: 19.04.2014, 21:31
 Życzę Pełnych radosnej nadziei Świąt Wielkanocnych,Wszystkim Wam modlącym się TS oraz Waszym Bliskim .
 MADALENA: 19.04.2014, 02:54
 Ja odmawiam ta modlitwe juz rok. Wcześniej kilka razy podchodzilam do niej ale zawsze mnie cos od niej odrywalo. W zeszlym roku w kwietniu mialam druga operacje na nos gdyż zlamalam go w dzieciństwie. Strasznie sie balam przed ta druga operacja i postanowilam ja odmawiać i prosic o udana operacje. Wytrzymalam rok choć moze nie odmawialam jej tak jak to byc powinno. Zdarzylo mi sie zasnąć , czadem odmawialam bez weny bo ciągle uciekaly mi myśli. Ale wiem jedno bardzo dużo zmienily te modlitwy w moim życiu, stalam sie lepszym czlowiekiem. Nie przerywam modlitwy mam nadzieję ze wytrwam kolejny rok i odmówię jej z wiekszym sercem . Moze zbieg okoliczności ale dokładnie rok po tej operacji dostalam krwotoku i okazali sie ze w tym moim nosie sie jakieś zmiany cos w rodzaju guzka. Bylam juz na usunięciu i teraz czekam na wynik badania histopatologicznego. Poczatkowo nadtraszym mnie bardzo lekarz nowotworem ale jestem dobrej myśli. Po zabiegu stwierdzil ze wygląda bardzo lagodnie. Bardzo Was proszę pomódlcie sie za mnie żeby nie bylo to nic zlego. Mam 27 lat jestem mama 4 latka i jestem mu bardzo potrzebna. Bardzo sie boje ale mam nadzieje ze wszystko sie ulozy.
 krystian: 18.04.2014, 23:54
 Witam, niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Edith- Pan BÓG doskonale wie jakie masz problemy w trakcie modlitwy i chce byś dalej próbował i nie poddawał się. Jeśli przerwałeś modlitwę Tajemnicy Szczęścia musisz zacząć od początku. Spróbuj rozbić na części np.: najpierw 15 x Ojcze i Zdrowaś, następnie modlitwy z książeczki. Nie musisz odmawiać Tajemnicy na kolanach. Zaufaj Bogu i daj miejsce na działanie Ducha Swiętego
 maria : 18.04.2014, 10:52
 Ludzie Pan Jezus umarl za nas w okrutny bestialski sposob. A czytajac tutaj to ludzie tylko malej wiary tak zaniechecaja sie z lenistwa dzienienie odmawienia tej cudownej modlitwy TS... on urarl za kazdego z was a wy takie cieszkie slowa chodzby to bylo pujscie na zes zabicia ...kto jest malej wiary to napewno lekcewazy wszystkie modlitwy bo wygoda klekania jest mu wstretna.
 trup: 18.04.2014, 07:26
 dużo radości w sercu wszystkim
 ania: 17.04.2014, 14:26
 Dzisiaj, w Wielki Czwartek skończyłam roczną modlitwę, "tajemnica szczęścia" towarzyszyła mi w radościach i smutkach, nauczyły mnie wierności modlitwie i wiara w Boże działanie i Boże obietnice. zaczełam odmawiać ją w intencji nawrócenia mojego brata ale czuję, że ja też się zmieniłam, mam więcej pokoju i ufności Bogu. Panie dziękuję Ci za ten czas, dziękuję Ci że jesteś ze mną i kierujesz moim życiem. Bądź uwielbiony w każdej sekundzie mego życia, w każdym działaniu.
 w: 14.04.2014, 21:19
 Halinko, zwykle modlitwę odmawia się w określonej intencji, nawet gdy nie wiesz za co ją ofiarować to już samo jej odmówienie jest twoją intencją uwielbienia Pana Boga, każdego dnia przepraszaj Zbawiciela za grzechy twoje i całego świata, dziękuj za wszelkie łaski i dobrodziejstwa, proś o Miłosierdzie Boże dla siebie i innych dusz, prosząc o mniejsze sprawy, np o zgodę ze złośliwą sąsiadką przestaniesz prosić o to gdy ta zgoda nastąpi, nie będzie sensu prosić o coś co już otrzymałaś, prawda? Musisz sama zdecydować o co chcesz błagać Pana Jezusa, proś o co chcesz, módl się wytrwale z wiarą, nadzieją i miłością a Pan da ci wszystko w obfitości
 Alina: 14.04.2014, 08:29
 "Najwięcej łask udzielam duszom,które pobożnie rozważają Mękę Moją'' /Dz.Św.Faustyny".Kochani ,otwierajmy się ,na tchnienie Bożej łaski.O Jezu! Lekarzu niebieski ,udzielaj nam Wszystkim rozważającym Mękę Twoją , każdego dnia potrzebnych łask Bożych.Proszę ,Cię o niezmąconą radość i Boży Pokój dla Nas.Szczęść Boże!
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej