Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 Barbara: 11.05.2014, 11:09
 Jezu Najlitościwszy proszę o uzdrowienie mnie z choroby Tobie wiadomej.Ulecz moje oczy i kręgosłup.Proszę o opiekę dla mnie i mojej mamy.
 Barbara: 11.05.2014, 11:08
 Jezu Najlitościwszy proszę o uzdrowienie mnie z choroby Tobie wiadomej.Ulecz moje oczy i kręgosłup.Proszę o opiekę dla mnie i mojej mamy.
 trup: 09.05.2014, 04:53
 dzisiaj mija dziewiąty miesiąc , pragnę połączyć sie w modlitwie z tymi , którzy również odmawiają już dziewięć miesięcy .Chyba taki okres zniechęcenia w modlitwie już minął , można spokojnie pomedytować i przezwyciężać siebie w modlitwie a nawet odczuwać pewien rodzaj słodyczy .Pamiętam o ani i jej synku codziennie jak to sobie obiecałem , ale równiez o wszystkich odmawiających ts.
 Aga do Qwert: 08.05.2014, 20:08
 Bardzo Ci dziękuję za pamięć i modlitwę, pozdrawiam.
 Ania: 08.05.2014, 08:48
 Odmawiałam Tajemnicę Szczęścia przez 15 lat, moje dziecko ma podejrzenie autyzmu jest mi bardzo ciężko.
 qwert do Grazynki : 08.05.2014, 00:32
 Droga Grazynko ;Dziekuje Bogu za Jego Milosierdzie , i uwierze ze bedzie dobrze Bog jest Miloscia i Kazdego Miluje bezwzgledna miloscia .Modlimy sie proszac o laski i wierzymy ze sie spelni to o co sie modlimy .Wierze ze Twoj Maz wyzdrowieje i bedzie wszystko dobrze .Lecz Wola Boga jest zakryta przed nami . zawsze i wszyscy proszacy o modlitwe otrzymaja to o co prosza . modle sie za kazdego kto prosi o wsparcie modlitewne .i Z SERCA DZIEKUJE BOGU ZA DAR MODLITWY i wytrwalosc .BOG JEST MILOSCIA .I MILUJE NAS WIECEJ JAK MY SAMI SIE MILUJEMY .PROSZE ABYSCIE WSZYSCY MODLACY SIE TS UMILOWALI CHRYSTUSA TAKA MILOSCIA JAKA ON NAS MILUJE .A BLIZNICH WSZYCH JAK SIEBIE SAMYCH .MILOSC NIE MA GRANIC I NIE MOZE BYC OBOJETNA NA POTRZEBY DRUGIEGO CZLOWIEKA ,SIOSTRY CZY BRATA W POTRZEBIE .JESTESMY DZIECMI BOZYMI I DANY DAR MILOSCI MIESZKA W NASZYCH SERCACH .wtedy jest latwiej przebaczyc i zapomniec urazy .gdybysmy wszyscy w ten sposob postepowali z pewnoscia stanie sie raj na ziemi .stworzony z milosci czlowieka do naszego Stwrocy i Boga Krola Wszechswiata.DROGA GRAZYNKO DZIEKUJE ZA MILE SLOWA NIECH BOG MILOSIERNY WAM BLOGASLAWI I WSPIERA LASKA BOZA .KTORA JEST NAM KONIECZNIE POTRZEBNA .NIECH WAM BOG MILOSIERNY BLOGOSLAWI Z SERCA ZYCZE WAM WSZYSTKIEGO CO MILE. Blogoslawienstw i obfitych Lask przez rece Maryji . SZCZESC BOZE. qwert
 w: 07.05.2014, 20:56
 Katarzyno Anno, Nie bój się, Chrystus wybrał sobie ciebie na swoje narzędzie, zaufaj Panu, On sam cię poprowadzi, módl się z radością i pokojem, przyjdzie czas że zrozumiesz co masz robić, możesz liczyć na opiekę modlitewną uczestników tego forum, jesteśmy po to by się wzajemnie wspierać, cokolwiek się stanie trwaj zawsze z Chrystusem i pod opieką Maryji
 Grazyna do Qwert: 07.05.2014, 17:48
 dzięki serdeczne,za modlitwę ,wiedziałam ,ze mogę na Ciebie liczyc ,jest lepiej.Niech BOG ma Cie w opiece .niech Tobie iTwoim bliskim blogoslawi.
 dom...: 07.05.2014, 16:13
 TAJEMNICĄ SZCZĘŚCIA.. - modlitwa - Zawsze i wszędzie z różańcem św. Ktoś nie dawno napisał; w dobre duszki wkradają sie złe (prawda?) Zróbmy wszystko by.. zwyciężyć zło. W moim różańcu codziennym polecam "tajemnicę szczęścia"
 do Grazyny .agi i elzbiety : 07.05.2014, 04:04
 Droga Grażyno :modle sie w twojej intencji ,o zdrowie dla twojego meza .Rowniez modle sie o zdanie egzaminu na prawo jazdy i dobra prace dla syna agi i i zdrowie dla chorego na raka Krzysztofa .Jezu Ufam Tobie.Niech wam Bog Milosierny Blogoslawi qwert
 w: 06.05.2014, 18:38
 Houston, co się stanie jeśli nie dasz rady odmówić wieczornej piątki? Czy przez kilkudniowy wyjazd zniweczysz to, co już osiągnąłeś? Zrób wszystko co możesz aby nie dać złemu okazji do przeszkadzania ci, jeśli trzeba wstań wcześnie zacznij dzień od TS, zobaczysz jak wszystko będzie się układać, poproś o pomoc Pana Jezusa, każdego dnia znajdziesz okazję do modlitwy, trwaj zawsze z Chrystusem i oddaj się w opiekę Maryji
 QWERT : 05.05.2014, 02:56
 DOBRY BOZE DZIEKUJE Z CALEGO SERCA ZA DAR MODLITWY ZA PIERWSZA KOMUNIE SW WNUCZKA ZA TWOJA MILOSC ,LASKI I BLOGOSLAWIENSTWO . UKOCHANY JEZU TY WIDZISZ WSZYSTKO CO DZIEJE SIE W MOJEJ RODZINIE, WIDZISZ NASZ BOL I CIERPIENIA , NIEUDOLNOSC I NIEDOSKONALOSC ,NIEWIERNOSC TOBIE I TWOIM PRZYKAZANIA .UKOCHSNY JEZU WIDZISZ WSZYSTKO CO NAS DZIELI I NIEPOKOI .TRUDY CODZIENNEGO WZMAGANIA SIE ZE ZLYMI NAWYKAMI .PRZEPRASZAMY CIE UKOCHANY JEZU ZA WSZYSTKO CO CIEBIE ZASMUCA I CO ZLE ROBIMY PRZECIWKO TWOIM PRZYKAZANIOM .KOCHAMY CIE PANIE JEZU I UWIELBIAMY .DZIEKUJEMY I PRZEPRASZAMY ZA WSZYSTKO CO CIEBIE OBRAZA I ZASMUCA .NIE JESTESMY GODNI SPOJZEC NA TWOJA KROLEWSKA POSTAC , BOGA .I CZLOWIEKA .kROLA WSZECHSWIATA. .BADZ UWIELBIANY PRZEZ DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE .Z CZYSTYM SERCEM PROWADZ NAS I WSPIERAJ BLOGOSLAWIENSTWEM NIECH NIGDY NIE ODEJDZIEMY OD CIEBIE KROLU NASZ I WLADCO WSZECHSWIATA .NIECH BEDZIE BOG UWIELBIONY .NIECH BEDZIE UWIELBIONE SWIETE IMIE JEGO . NIECH BEDZIE UWIELBIONY PRAWDZIWY BOG I PRAWDZIWY CZLOWIEK ..NIECH BEDZIE UWIELBIONY JEZUS CHRYSTUS W PRZENAJSWIETSZYM SAKRAMENCIE NA WSZYSTKICH OLTAZACH ..NIECH BEDZIE UWIELBIONY BOG PRZEZ WSZYSTKICH MODLACYCH SIE TS.JEZU UFAM TOBIE . JEZU UFAM TOBIE. JEZU UFAM TOBIE..
 trup: 04.05.2014, 12:03
 pankracy - modlitwa ojcze nasz jest w ewangelii św Łukasza i św Mateusza - istnieje pomiędzy nimi pewna drobna rozbieżność , ale ogólnie jest taka sama .Kościół przyjął wersję św .Mateusza i możesz ja znależć w kkk a brzmi ona tak (Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź Królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode Złego.) - i tak powinno się ja odmawiać . z szacuneczkiem .
 Ala: 03.05.2014, 23:51
 Michale, u mnie wszystko w porządku. Te modlitwy są jak magnes. Czasami mam wrażenie, że jest jakaś niewidzialna więź. Nie mogę uwierzyć w to, że minęły już 4 miesiące. Do usłyszenia w czerwcu. Mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko w porządku. Pozdrawiam, Ala.
 elzbieta: 03.05.2014, 19:46
 prosze o modlitwe chorego na nowotwur Krzysztofa
 Grażyna: 02.05.2014, 15:14
 Błagam wszystkich o modlitwę za męża Wiesława jest po operacji goraczkuje bardzo boję się o niego. Qwert, Ciebie proszę szczególnie. Odwzajemniam się moją modlitwa za Was wszystkich. Bóg zapłać.
 pankracy: 02.05.2014, 10:16
 Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dobrze, że coś mnie tknęło i sprawdziłem te modlitwy. Lepiej być ostrożnym. Na razie modlę się modlitwami dostępnymi m.in. na tej stronie, które sobie wydrukowałem, ale pewnie w jakiejś katolickiej księgarni kupię sobie wersję książeczkową. Serdecznie Was pozdrawiam.
 Katarzyna anna: 02.05.2014, 08:46
 Moi Drodzy Bracia i Siostry...bardzo proszę Was za modlitwę za siebie gdyż czuję jak ziemia usuwa mi się spod stóp...Nie wiem dlaczego Bóg do mnie dopuszcza obecną sytuację ...moje pisanie będzie dlugie.Kilka tygodni 2-3 przed Wielkanocą mogę powiedzieć przeżyłam nawrocenie...stałam w kościele i zastanawialam się dlaczego żydzi nie uważają Chrystusa za swojego Pana..i stoję i mówię Jezu dlaczego Twoj krzyż uważają za obelgę i w chwili po mój mózg przeszywa myśl , gdzie wszystko staje się jasne że Jezus i Bóg to jedno( byłam wątpiąca i szukalam odpowiedzi) i moja wiara w jednej chwili wzrasta , rozumiem wszystko.Zaczynam dostrzegać Boga we wszystki i we wszystkich, zaczynam dostrzegać sens przedmałżeńskiej czystości , wszystko ma sens i ja chcę z potrzeby serca kroczyć tą drogą...za kilka dni " krzyknęłam' do BOga żeby mi pokazal ( jestem samotna) czy mam pójśc do zakonu czy gdzieś jest dla mnie dobry człowiek( tylko tyle chcę dobrego człowieka, nie pięknego, nie bogatego).Po tygodniu przez stronę anglojęzyczną ( chcę się nauczyć języka) poznaję mieszkanca Jordanii, z góry żądam by nie drwil z mojej religii i moich świętości, dowiaduję sie że parę lat temu byl agnostykiem , potem chodzil do kościoła wschodniego by ( niestety ) wrócić do islamu...więc myślę " acha BOże" ja mam się za ta osobe modlić i po to mi przysłałeś to ludzkie istnienie, zaczynam modlitwy ( modlę sie jak nigdy dotąd).Dowiaduję się o jego historii życia, rzeczach złych i dobrych o jego rodzinie, po tym dostrzegam jak wiele Bog mi dał pozwalając mieszkać w POLsce , upadam na kolana- dosłownie- co rano- na kolanach , jak nigdy czuje potrzebę bycia na kolanach...czuję też odpowiedzialnnośc wobec tego człowieka gdzieś tam,więc modlę sie dla niego o łaski potrzebne łaski...Jest coraz gorzej, rozmowy o rzeczach obojętnych o wartościach ..pomimo że nie ujawniam swoich wartości to slyszę je po drugiej stronie świata ..tylko wypowiedziane nie moimi ustami...słyszę o dobroci , milości BOga do każdego , bez względu na jego wyznanie, słysze o potrzebie czynienia dobra itp....To jest dla mnie straszne i przerażające....gdybym spotkala kiedykolwiek w moim życiu katolika o takich zapatrywaniach, to bez względu na jego wygląd, wyksztalcenie i stan posiadania bylabym dozgonnie wdzięczna Bogu!modlę się dużo , w tym odmawiam różaniec,nie rozumiem tej sytuacji...zupelnie nie rozumiem....Jezu ulituj sie nade mną ...prosze o modlitwę..
 w: 02.05.2014, 06:38
 Pankracy, nie ma zmodyfikowanej wersji modlitwy, słowa Pana są wieczne, modlitwy Ojcze Nasz nauczył nas sam Jezus Chrystus chodząc jeszcze po ziemi, trzymaj się z dala od piramidek, wahadełek i wróżb, są to narzędzia złego do odciągania ludzi od Pana Boga, z pozoru niewinny wstęp do okultyzmu, zło użyje wszelkich metod by szkodzić ludziom, jeśli te podstawowe modlitwy są zmodyfikowane to 15 modlitw prawdopodobnie też jest zmienionych, lepiej kup nową, książeczkę lub poszukaj TS na stronach chrześcijańskich, jeśli nie uda ci się znaleźć skontaktuj się zemną poprzez komentarz do wpisu na bryg.blog.pl, poszukam książeczki z której modliłem się wiele lat temu, wyślę ci skan na pocztę
 Przemek: 01.05.2014, 09:44
 TS jest piękną modlitwą i wymaga wielkiej wytrwałości dlatego nie jest łatwo ją odmówić prze cały rok. Mi się udało choć nie było łatwo. Równie piękną modlitwą, którą polecam jest Nowenna Pompejańska, która też wymaga wytrwałości, ale z pomocą Bożą udaje się wszystko.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej