Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 qwert do trup : 11.04.2015, 14:51
 szanowny Panie Trup czy zgodzi sie Pan dołączyc i zostac czlonkiem podgrupy w intencjach trudnych dla Matek.Bardzo Pana prosze .z Szacunkiem qwert
 Do Doroty....: 11.04.2015, 13:20
 Doroto my jako Pogotowie Modlitewne nie uzdrawiamy i nie sprawiamy cudów....I też nie prosimy o cud.......Wystarczy jak poprosisz o zdrowie..A Nasz Kochany Pan będzie wiedział co z Tobą zrobić......I proszę zamieść prośbę na stronie Grupy....Nie na TS.....Pozdrawiam.....członek GM.
 Łukasz: 10.04.2015, 23:22
 Proszę o zdrowe potomstwo i dar macierzyństwa dla mojej żony.
 Zos do Doroty i Danuty: 10.04.2015, 20:57
 Jeśli chcecie aby członkowie PM się modlili w waszych intencjach to wpiszcie je proszę na stronie Pogotowia Modlitewnego...........Tam wpisujemy intencje z prośbą o modlitwę..... Pozdrawiam serdecznie Z.
 berenice: 10.04.2015, 18:59
 Pogotowie modlitewne to niesamowita inicjatywa. Całym sercem jestem z Wami. Tylko kochani moi Bracia i Siostry potrzeba Wam modlitwy osłonowej. Może dobrze byłoby poprosić wspólnoty o taką modlitwę w waszej intencji? Lub dołożyć taką intencję do pliku pogotowia modlitewnego byście wzajemnie się modlili za siebie jako za osoby podejmujące modlitwę wstawiennicza. Z Panem Bogiem,
 dorota: 10.04.2015, 15:14
 Proszę o całkowite wyzdrowienie zarówno z ciężkiej choroby jak i z konsekwencji jej leczenia.Proszę o Miłość i Światło Boskie.Proszę o CUD.
 Zos -członek Grupy Modlitwewnej do wszystkich : 10.04.2015, 14:04
 Kochani ,została utworzona Podgrupa Modlitewna w Sprawach Trudnych.....której przewodniczyć będzie qwert. To znaczy będzie Ona podawać intencje,i skład modlitw......Podgrupa rozpoczyna modlitwy od poniedziałku 13.04.2015 ..........Intencje podane przez qwert na dni od poniedzialku 13.04 do piątku 17.04.2015 są następujące:"1)Uwielbiajac Boga Ojca w Trojcy Jedynego dowolna modlitwa do Ducha Sw 2)Dowolna modlitwa z TS 3) Polecimy Panu Modlitwe o obrone zycia od poczecia do naturalnej smierci . 3)o Blogoslawienstwo Boze i dar macierzynstwa dla kobiet pragnacych urodzic dziecko . 4)o dar Macierzynstwa dla Kingi 5)za matki oczekujace na rozwiazanie a majace problemy ze zdrowiem gdy grozi zagrozenie plodu w czasie blogoslawionym . 6)Dziekujac Bogu i Duchowi sw za natchnienie ktore skierowal do Trupa i propozycje ktora otrzymalam od was".......... Modlitwy które qwert proponuje na ten okres to:"1.)Dowolna modlitwa z TS 2.)Uwielbiajac Boga Ojca w Trojcy Jedynego dowolna modlitwa do Ducha Sw 3.) Modlitwa o łaskę rodzicielstwa Boże, od którego każde ojcostwo pochodzi! Oddajemy się Tobie na rodzicielską służbę. Spraw, aby nasza miłość była miłością płodną. Pobłogosław naszej jedności i uczyń ją owocującą. Daj nam zdrowe, udane dzieci. Przenieś na nie wszystko, co jest w nas dobrego. Spraw, abyśmy je dobrze wyposażyli do życia i rozwoju. Błogosław im, niech będą Twoje od pierwszej chwili poczęcia. Czuwaj nad nimi. Przygotuj nas do wypełnienia rodzicielskich zadań. Rozszerz nasze serca! Daj nam ofiarność, cierpliwość, wyrozumiałość. Naucz nas umiejętności wychowawczych. Spraw, aby dzieci nasze rosły ku Twojej chwale i wypełniały Twoją wolę. Matko Najświętsza! Uczyń nas w przyszłości dobrymi rodzicami.pauza .Zdrowas Mari 4)Koronka do Milosierdzia Bozego . 5) 1 Dziesiatek Rozanca sw ,czesci Chwalebnej Jedna kazdego dnia od Poniedzialku(zmartwychwstanie .wniebowstapienie itd) do Piatku wpisane przez qwert " Dlatego prosimy osoby,które chcą się modlić razem z qwert w tych intencjach o zadeklarowanie swej przynależności do Podgrupy Modlitewnej w Sprawach Trudnych.Zgłoszenia prosimy wpisywać na stronie Pogotowie Modlitewne. Pozdrawiam całą Rodzinę TS.
 Prośbę o modlitwy podajemy....: 10.04.2015, 11:11
 Prośbę o modlitwy podajemy na stronie Pogotowia modlitewnego.......Nie na stronie TS...(((aby Grupa mogła je wychwycić i , aby nie robić bałaganu))).....Aby wejść na tą stronę należy kliknąć w zakladkę Pogotowie Modlitewne , która jest umieszczona u samej góry pod napisem Tajemnice Szczęścia...........Pozdrawiam i zapraszam....Ewa..członek Grupy.....
 Danuta : 10.04.2015, 10:53
 Proszę o powrót do wiary męża i synów którzy pobłądzili jedność w naszym domu
 Pogotowie Modlitewne Podgrupy w intencjach trudnych dla Matek : : 10.04.2015, 00:30
 Pogotowie Modlitewne Podgrupy w intencjach trudnych dla Matek : Modlimy sie Modlitwa : 1.)Dowolna modlitwa z TS 2.)Uwielbiajac Boga Ojca w Trojcy Jedynego dowolna modlitwa do Ducha Sw 3.) Modlitwa o łaskę rodzicielstwa : Boże, od którego każde ojcostwo pochodzi! Oddajemy się Tobie na rodzicielską służbę. Spraw, aby nasza miłość była miłością płodną. Pobłogosław naszej jedności i uczyń ją owocującą. Daj nam zdrowe, udane dzieci. Przenieś na nie wszystko, co jest w nas dobrego. Spraw, abyśmy je dobrze wyposażyli do życia i rozwoju. Błogosław im, niech będą Twoje od pierwszej chwili poczęcia. Czuwaj nad nimi. Przygotuj nas do wypełnienia rodzicielskich zadań. Rozszerz nasze serca! Daj nam ofiarność, cierpliwość, wyrozumiałość. Naucz nas umiejętności wychowawczych. Spraw, aby dzieci nasze rosły ku Twojej chwale i wypełniały Twoją wolę. Matko Najświętsza! Uczyń nas w przyszłości dobrymi rodzicami.pauza .Zdrowas Mari 4)Koronka do Milosierdzia Bozego . 5) 1 Dziesiatek Rozanca sw ,czesci Chwalebnej Jedna kazdego dnia od Poniedzialku(zmartwychwstanie .wniebowstapienie itd) do Piatku wpisane przez qwert
 Pogotowie Modlitewne Podgrupy w intencjach trudnych dla Matek : 10.04.2015, 00:26
 Pogotowie Modlitewne Podgrupy w intencjach trudnych dla Matek : 09.04.2015, 19:59 Mozemy zaczac Modlitwy od Poniedzialku tj.13.4.15do Piatku 17.4.15 Intencje to : 1 ) Polecimy Panu Modlitwe o obrone zycia od poczecia do naturalnej smierci . 2)o Blogoslawienstwo Boze i dar macierzynstwa dla kobiet pragnacych urodzic dziecko . 3)o dar Macierzynstwa dla Kingi 5)Dziekujac Bogu i Duchowi sw za natchnienie ktore skierowal do Trupa i propozycje ktora otrzymalam od was .6)wpisana przez maria.: 09.04.2015, 20:48 Prosze o modlitwe do Ducha Sw abby za Jego sprawa moj przyszly ziec przyjal chrzest.Boze wysluchaj mnie w Twoim Milosierdziu wpisana przez zona : 09.04.2015, prosze o modlitwe za meza o zrodzenie w sercu pragnienia Uwielbiania i Milowania , Pana Jezusa . wpisane przez qwert
 ..........: 09.04.2015, 22:40
 mario myślę że Pan spojrzał na Twoją modlitwę - musisz odpowiedzieć sobie tylko na pytanie czy pragniesz dobra zięcia , córki czy swojego .Zrób odważny krok i zapragnij dobra dla zięcia nie z uwagi na siebie lecz z uwagi na zięcia. Nie ty mario lecz on , to zaboli lecz na pewno pomoże - a grupa ugruntuje jeszcze twoją prośbę . Qwert poproś pedra aby dołączył i jedna matka też na pewno dołączy . - przedłuż tylko modlitwe w intencji kingi na dwa tygodnie Pan jest łaskawy i pełen miłości - hojnie obdziela pokornych - dlaczegóż mialby więc zapomnieć o modlitwie kingi .
 mari a.: 09.04.2015, 20:48
 Prosze o modlitwe do Ducha Sw abby za Jego sprawa moj przyszly ziec przyjal chrzest.Boze wysluchaj mnie w Twoim Milosierdziu.
 K.Małgorzata: 09.04.2015, 17:09
 ...,a więc módlmy się kto może o godzinie 18.00, z pełnym zawierzeniem w naszych najważniejszych intencjach ...za chorych i za nawrócenie naszych bliskich do Pana Boga. Zwłaszcza za przymnożenie naszej wiary,nadziei i miłości,bo to najważniejsze./Pamiętajmy teraz również o naszej Ojczyźnie.../ Dziękuję ,,Trupowi,,za Jego budujące komentarze i proszę o dalsze natchnienia,które bardzo inspirują. Dzięki Ci Panie Boże za ,,TS,,i za ten portal. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie !
 Dla tych co nie wiedzą jak wejść na stronę Grupy Modlitewnej..: 09.04.2015, 10:26
 Aby wejść na naszą stronę Grupy Modlitewnej i poprosić o modlitwę trzeba wejść w zakładkę, która jest umieszczona u samej góry..Dokładnie pod napisem <
 Do mari a.....: 09.04.2015, 10:19
 Małe sprostowanie...Jeżeli chcesz prosić o modlitwę to wpisujemy intencje na stronie Grupy Modlitewnej..I zwracamy się do całej grupy ewentualnie....A Trup-Anioł jest założycielem Grupy Modlitewnej i z pewnością do modlitwy się przyłączy...Pozdrawiam serdecznie Ewa,,członek Grupy..
 Doris: 09.04.2015, 10:14
 Drogi Trupie odmawiam Tajemnice szczęścia zawsze z wielkim drżeniem serca czytam Twoje słowa .Proszę cię rób swoje co do tej pory robiłeś,a uwierz są tacy dla których Twoje słowa są ważne pozdrawiam
 mari a.: 09.04.2015, 00:17
 Trup kimkolwiek jestes czuje ze jestes blisko Boga i potrzebuje Twojej modlitwy za mojego przyszlego ziecia aby stal sie dzieckiem Boga i za wstawiennictwem Ducha Sw przyjal chrzest.Jestem bardzo skryta osoba i nawet przed bliskimi nie moge odkryc sie ztym bolesnym tematem.Cierpie bardzo .Wiem ze zalezy duzo od mojej corki ale ona sxanuje jego decyzje.Jestem sama z Bogiem ito Pan Bog dodaje mi sily aby przetrwac.Wierzr ze nadejdzie tski dzien ze zanim zamkne oczy moje blaganie do Boga sie spelni i ujrze ich dwoje w Chrystusie w aJego domu
 trup: 08.04.2015, 13:11
 do DzieckaBożego i Ja - może przyszedłem po to aby ludzie którzy mogą dobrze czynić zaczęli to robić , a może po to aby pokazać ludziom że mają w sobie niesamowite pokłady dobrej wewnętrznej modlitwy , a może żeby rozpalić to co pogasło a może w końcu po to abyście mogli po raz ostatni rzucić kamieniem . Nasz Pan Jezus Chrystus to wie . Odpłacę wam tym - Niech was Bóg błogosławi i was strzeże .Niech rozjaśni nad wami oblicze swoje , ja wam dziękuję ponieważ pozwoliliście mi stanąć w pokorze przed naszym Panem Jezusem Chrystusem .Zawsze o godz 18 będę łączył się z wami wszystkimi kochani we wspólnym uwielbieniu Boga. Trzymajcie sie mocno .trup a może anioł .
 Do Wszystkich..: 08.04.2015, 08:47
 Tak jak nie wszyscy idą za Bogiem, naśladują Go,słuchają Jego słów i zgadzają się z nimi..Tak nie wszyscy muszą iść za Trupem ...I nie wszystkim muszą podobać się słowa Trupa, a tymbardziej nick..A sam Trup jak to Trup nie narzuca swojej woli...Ani nie przymusza do zgadzania się z jego słowami...Nikomu na siłę nie musi podobać się osoba Trupa...Jak każdy ma swoich zwolenników i przeciwników...A mam wielką prośbę nie róbmy tutaj takiego bałaganu jak jest wśród polityków naszych....Skupmy się bardziej na modlitwie i dziękujmy Bogu ,że takie forum i strona dzięki Tomkowi -Administratorowi istnieje...a trup jako trup daje nam świadectwo swoją osobą Trupa....Pozdrawiam serdecznie...Ewa...
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej