Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 p: 30.05.2014, 11:45
 odmawiam już tą modlitwę od 20 kilku lat ,różnie z tym jest czasami i kilka dni pominę ,i gdy to zrobię czuję pustkę,mimo to wieżę ,że wszystko co robię w mym życiu robię dzięki łasce Bożej,która płynie z tej modlitwy.
 Zos do karoliny: 29.05.2014, 17:07
 Karolino,złóż wszystkie swoje problemy,ból, u stóp Jezusa,a wszystko się ułoży.Zaufaj Mu całkowicie.Zobaczysz jak Jezus odmieni Twoje życie. Modlę sie za Ciebie tak jak i za innych proszacych o modlitwe.
 beata: 29.05.2014, 14:11
 TS. odmawiam w intencji mojego syna o uzdrowienie z nałogu hazardu- pozdrawiam wszystkich i proszę o wspomożenie w modlitwie
 w: 28.05.2014, 20:56
 Karolino, Kasiu32, wszyscy którzy prosicie o modlitwę, nie bójcie się, jesteście pod modlitewną opieką tutejszych forumowiczów, zaufajcie Chrystusowi i oddajcie się w opiekę Maryji, kiedy już otrzymacie pomoc lub pocieszenie podziękujcie Panu Bogu, który sam wybiera swe sługi i narzędzia a nie sługom i narzędziom które tylko coś przekazują, dołączcie do grona tych, którzy modlą się za innych, każda modlitwa jest potrzebna
 30 5.14. novenna do DUCHA S: 28.05.2014, 20:19
 30.5.14 ROZPOCZNIJ NOWENNE DO DUCHA SW . Karta Apostolstwa Ducha Świętego – Pięć minut każdego dnia nie pozwól pracować swojej imaginacji, pozostań w ciszy. Zamknij oczy na wszystko, co Cię otacza i zamknij uszy na wszystkie odgłosy ziemi, abyś był w stanie wycofać się do sanktuarium twojej ochrzczonej duszy, świątyni Ducha Świętego. Przemów wtedy do Ducha Świętego, mówiąc: O Duchu Święty, duszo mojej duszy. Adoruję Cię. Proszę, oświeć mnie, prowadź mnie, daj mi siłę i radę. Powiedz mi, co powinienem robić, i daj mi polecenie abym to zrobił. Ja obiecuję, że podporządkuję się wszystkiemu, na co pozwolisz, żeby mi się przydarzyło. Pokaż mi tylko, co jest Twoją Wolą.” Jeśli będziesz tak robił to będziesz żył w szczęściu i w pokoju. Otrzymasz pocieszenie, nawet pośród największych prób. Łaska będzie dawana w proporcji do próby, również i siła, aby to znieść, doprowadzając Cię do Bram Raju.qwert
 qwert do majaca nadzieje: 28.05.2014, 17:08
 Droga majca nadzieje : Nie jestes sama ,Bog jest z toba i twoja rodzina .Zaufaj i oddaj wszystkie codzienne sprawy nawet te najgorsze doswiadczenie ,Bogu i pozwol dzialac Bogu w twojej rodzinie ,Nie Rob nic sama na wlasna reke ,uwierz ze Bog da ci wszystko co potrzebujesz jesli pozwolisz Mu dzialac w twoim zyciu .Bog jest miloscia i miluje cie Bardziej jak kto inny .Gratuluje wam nowo poczetego dzidziusia .to sama radosc dla rodzicow dac zycie dla dziecka .Modle sie o szczesliwe rozwiazanie i Milosci tej Bozej z Nieba Pochodzacej .Niech wam Bog Blogoslawi ,Niech Pokuj Bozy zagosci w twojej rodzinie .i niech wypelni sie twoja I Boza wola w twojej rodzinie. jesli bedziesz sie modlic i nieustawac twoje serce wypelni sie Boza miloscia Bog bedzie z toba i nic nie oddzieli cie od Jezusa .Bedziesz Najszczesliwszym czlowiekiem na swiecie , i zwalczysz kazde zlo Dobrymi uczynkami z miloscia do Boga i czlowieka .Szczesc Boze qwert .
 Miko: 27.05.2014, 22:21
 Kolejny raz zaczęłam odmawiać TS tym razem za męża,proszę Jezusa o nawrócenie. Poprzednim razem przy odmawianiu otrzymałam wiele łask i za to Chwała Panu!
 trup: 27.05.2014, 15:44
 re kasia32- jeżeli mogę coś od siebie dołożyć - otóż modlitwa za drugą osobę jest współodczuwaniem tego wszystkiego co przeżywa osoba za którą się modlimy. Dlatego istotne jest aby modlitwa za innych współgrala z naszą czystą intencją w stanie łaski uświecającej , po to aby miec siłę i moc przeciwstawić się złemu duchowi .To tak jak piszesz o trwodze w trakcie modlitwy .Jeżeli więc zgadzamy się na modlitwę w intencji drugiej osoby to zgadzamy sie również z pełną świadomością na trudny okres w naszym życiu , w zależności od stanu w jakim znajduje sie dusza tej osoby (czy jest to stan grzechu ciężkiego , czy stan próby wyrwania sie z rąk złego ducha).Ktoś już pisał na tym forum że wyrywamy z rąk złego ducha niejednokrotnie zatwardziałych grzeszników - dlatego zły duch wszelkimi sposobami stara sie zniechęcić nas maluczkich do modlitwy.(stąd senność , natłok myśli nie związanych z modlitwą ,nagłe sprawy do załatwienia czy podobne rzeczy).Ja zaraz na wstepie modlitwy proszę mojego anioła aby otoczył mnie swoją opieką (niczym kokonem)i trochę to chyba pomaga . z szacuneczkiem .
 Kasia32: 27.05.2014, 12:16
 W niedzielę minął rok od odmawiania TS. Modliłam się w zazwyczaj w jednej i tej samej intencji, dość można by powiedzieć przyziemnej. Pewnie dlatego też zły zbytnio mi nie przeszkadzał w modlitwie. Postanowiłam kontynuować TS przez kolejny rok w intencji wszystkich grzeszników, głównie z mojej rodziny. No i zaczęło się: w nocy jakiś dziwny sen, uczucie zastraszania przez złego, pamiętam, że modliłam się i wzywałam pomocy Jezusa. Aż boję się pomyśleć co będzie dalej, ale nie mam zamiaru przerywać modlitwy.
 mająca nadzieję do Qwert: 27.05.2014, 11:56
 Dziękuję bardzo za te budujące słowa, za modlitwę za moją rodzinę. Gdy czuję pustkę ,tylko modlitwa daje mi nadzieję, że może być lepiej. Mam nadzieję że moje małżeństwo przetrwa, mąż przestanie nadużywać alkoholu, a za m-c zostaniemy szczęśliwymi rodzicami po raz trzeci. Wszystkie sprawy powierzam Bogu.
 Bogusia : 26.05.2014, 15:35
 Odmawiania tych modlitw,daje mi pewność,ze w trudnych sytuacjach nie jestem sama
 Brygida do W: 25.05.2014, 22:08
 W dziękuje Ci bardzo za modlitwę i słowa otuchy. Wyszlam wczoraj ze szpitala, wszystko idzie ku dobremu, nie mam cukrzycy, synkowi noga sie bardzo ladnie goi. Pozdrawiam wszystkich tu modlących sie TS. Trwajmy w Panu!
 karolina: 25.05.2014, 21:27
 Blagam wszystkich o modlitwe w mojej sprawie bo czuje ze potrzebuje wsparcia.Nie daje juz rady z choroba i problemami Bogu wiadomymi.Bardzo prosze o modlitwe bo wierze ze tajemnica szczescia ma wielka moc i ludzie nia sie modlacy rowniez!
 w: 25.05.2014, 20:34
 Lilo, Słowo Boże jest wieczne, sługa Boży nie może go zmieniać, Pan Bóg dał szóste przykazanie nie po to by ktokolwiek z ludzi, nawet papież zmieniał prawo dane od Niego, to co teraz dzieje się z tobą niekoniecznie pochodzi od Pana, zły duch potrafi manipulować prawdą i wzbudzać pożądanie ubrane w pozór miłości, uważaj na siebie, módl się wytrwale TS i powierz swoje problemy Chrystusowi, On sam ułoży twoje życie, nie bój się, uczestnicy tego forum pomodlą się też w twojej intencji, ty też módl się za innych, trwaj zawsze z Chrystusem i pod opieką Maryji
 trup: 24.05.2014, 23:34
 re lila - Jezus Chrystus powiedział tak - Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! 28 A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.- To co umyka nam w naszym zyciu to poczatek wszystkiego w sercu , nie koniecznie musi zistnieć sam fakt współżycia - wystarczy poządać a juz mamy do czynienia z cudzołóstwem .Zdrada w sercu jest tożsama ze zdradą fizyczną .Może pozostać wam biała miłość
 qwert do lilia: 24.05.2014, 02:25
 lilio!!!.Dobrze ze myslisz o Przkazaniu Bozym Nie Cudzoloz. Nikt nie moze zmienic Przykazan Bozych .Co Bog zlaczyl Nich czzlowiek nie rozlancza .Nie mozecie zyc razem jesli Milujecie Boga .Bog wam pomoze przetrwac to milosc .Poczatki sa piekne ale w rzeczywistosci nic nie da szczescia czlowiekowi jak sam Bog .Milosc Najwspanialsza to Milosc Boga do czlowieka . Nie ma wiekszej milosci jak ta Ktora Oddala Zycie za czlowieka na Krzyzu .Badz ostrozna Sam Pan Bog nie chce abysmy zakladali druga rodzine .Dlatego dal nam przykazanie "NIE CUDZOLOZ" Czlowiek powinien i ma obowiazek sie szanowac , Lamiac Szuste przykazanie nie warzne w jaki sposob pozbawiamy sie szacunku do samego siebie .Czy warto stracic Boga dla Grzechu ???.
 lila: 23.05.2014, 17:36
 Pan postawił na mej drodze człowieka którego pokochalam jes moim przewodnikiem duchowym bardzo jest praktykujący zaprowadził mnie dosłownie bym stanęła przed Jezusem moja wiara zaczęła rosnąć i dziękuję za to Bogu że nie chce mnie zostawić że jest koło mnie i chce bym się modliła .Jestem na początku Ts i mam nadzieje wytrwać proszę was o modlitwę za mnie i mojego przyjaciela mamy niesamowity problem on po rozwodzie ja też chcemy być razem ale byśmy popełniali cudzołóstwo niby nasz Papierze ma zmienić coś w tej sprawie by dac 2 szansę rozwodnikom .
 w: 22.05.2014, 21:00
 Brygido, Dobrze ci się wydaje, nie poddawaj się i trwaj zawsze z Chrystusem i pod opieką Maryji, nie bój się, są tutaj ludzie którzy będą modlić się za ciebie i innych potrzebujących wsparcia
 Bogusia: 22.05.2014, 16:59
 Dziękuje za wszystkie łaski jakie otrzymałam,skończyłam Modlitwy,ale zaraz rozpoczęła mi modlę sie o moją córkę.Boże prosze daj mi siły!!!
 Jowita: 22.05.2014, 15:42
 zaczęłam odmawiać TS trzeci raz. Wpierw odmawiałam za siebie, teraz kończę za rodziców i nie mal juz po 2 miesiacach zobaczyłam ogromne w nich zmiany na lepsze, ojciec zaczął chodzić do kościoła, przestał pić, natomiast moja mama odrzuciła wróżenie. teraz zaczęłam modlic sie za mojego męża, może da nam szanse i wróci. Proszę o modlitwę. Niech Bóg Wam błogosławi
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej