Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 trup: 23.05.2015, 00:12
 droga kingo - propozycja trupa modlitwa w intencji Ani (gdyby nie bylo podobnej prośby to można przedłużyć tę intencję na następne tygodnie) jezeli pojawi sie podobna intencja to tę nową prośbę będziemy odmawiać w nastepnym tygodniu .( W jednym tygodniu tylko intencja jednej mamy .- taka żeby była zasada ) modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych (zabijanych w łonach matek) modlitwa w intencji jak pisał andrzej rodziców , którzy adoptowali dzieci. oraz pamietamy cały czas o Tobie . Myślę że to wystarczy . A co do modlitwy , każde z nas juz odmawia dziesiatek rożańca , dlatego dobierz tylko jedną modlitwę dodatkowo abyśmy sie modlili w tych wymienionych intencjach - to wystarczy aby spokojnie oddać się modlitwie . Możesz to wszystko zmodyfikować i zrobić tak jak Ty uważasz , Napisz juz ostataczną twoją decyzje i od poniedzialku możemy zacząć .Ogarniam cię swoją modlitwą kingo .pozdrawiam .
 halina: 22.05.2015, 22:55
 Pilna intencja za pomyslna operacje za trupa.Boze Milosierny spieszymy do Ciebie z modlitwa abys poblogoslawil rece chirurga ktore beda operowac trupa.Jezu ufam Tobie i juz czekam o dobre slowa skierowane do nas przez naszego przyjaciela po operacji.Trup kochamy cie .Niech pokoj zagosci w Twoim sercu
 Aga: 22.05.2015, 22:55
 Prosze o modlitwe w intencji znalezienia dobrego meza
 Ula: 22.05.2015, 22:32
 Proszę o modlitwe za Damiana o uwolnienie z narkomanii i depresji .Bóg zapłać.
 Kinga: 22.05.2015, 18:54
 Trupie mam jeszcze jedno pytanie. Czy intencje w tej grupie mają być jedynie takie ogólne, czy np. jeśli pojawią się takie jak np. Ania : 21.05.2015, 22:20, to też takie dołączamy?
 Dorota do Ani: 22.05.2015, 18:01
 Pomodl sie do Malej Arabki.Tydzien temu zostala Swieta.
 Intencja na przyszły tydzień.........Do Wszystkich.....: 22.05.2015, 06:40
 Módlmy się o dobry przebieg operacji dla ,,Trupa'',,o zdrowie dla Niego i o wszelkie łaski potrzebne.....Aby Dobry Bóg obdarzył Go siłą i pozwolił ,,dalej ''pisać słowa , do nas,które są dla nas ważne.....Pozdrawiam Ewa.........Jezu Ufam Tobie....
 Ewa......: 22.05.2015, 06:32
 Panie Jezu Ukochany dziękuję ,że jesteś........Proszę otocz opieką mnie i moje dzieci..........Jezu Ufam Tobie.......
 do rozczarowanej: 22.05.2015, 06:28
 tak, masz złe podejście, Jezus Chrystus przebaczał każdemu bez wyjątku, potępiał grzech ale nie człowieka, pamiętaj że ty też będziesz potrzebować przebaczenia, to co się stało jest próbą twojej wiary, miłości i wierności Chrystusowi, jeśli chcesz być godna Zbawiciela naucz się przebaczać, uraza chowana w sercu jest trucizną złego ducha, jeśli będziesz ją tam trzymać to może być tak że Pan nie zechce wysłuchać twych modlitw
 Ania : 21.05.2015, 22:20
 Proszę was o modlitwę w intencji daru potomstwa dla mojego małżeństwa staramy się z mężem od 7 lat o dzidziusia zawierają wszystko Panu Bogu i Matce Bozej wiec Proszę was też o modlitwę Bóg zapłać
 Ania : 21.05.2015, 22:14
 Proszę was o modlitwę w intencji daru potomstwa dla mojego małżeństwa staramy się z mężem od 7 lat o dzidziusia zawierają wszystko Panu Bogu i Matce Bozej wiec Proszę was też o modlitwę Bóg zapłać
 trup: 21.05.2015, 20:38
 do kingi - trup ma taką propozycję - jeżeli ktoś zechce modlić sie w tej podgrupie to dokona adopcji dziecka poczętego .Polega to na tym że przez cały rok będzie odmawial codziennie jedną dziesiątkę różańca oraz taką modlitwę cyt ( MODLITWA CODZIENNA PRZY ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO Panie Jezu - za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu - proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen. ) Natomiast modlitwą którą bedzie odmawiana może być jeden dziesiątek rożańca lub koronka do miłosierdzia bożego .Jedna z tych dwóch i żadna dodatkowa .Natomiast dodać należy do tych intencji modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych (uśmierconych w łonach matek ) - każdorazowo . Jeżeli masz taką wole aby to poprowadzić i wybrać stosowną modlitwę to trup pisze się do tej grupki .(trup również na początku roku adoptował takie dzieciątko . pozdrawiam ) .Kingo co teraz postanowisz to będzie dobre i trup nie będzie w to ingerował .
 w......: 20.05.2015, 14:33
 proszę o zdrowie dla mojego syna
 rozczarowana: 20.05.2015, 04:50
 Dziekuje.trupie.
 Kasia: 20.05.2015, 00:45
 Witam! Bardzo prosze o modlitwe za mojego przyjaciela Dawida aby skorzystal z laski i zblizyl sie do Boga, o wiecej wiary dla niego, aby zrozumial, ze Bog musi byc na pierwszym miejscu. Prosze tez o modlitwe za mnie o uzdrowienie z mojej choroby psychicznej. Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam :)
 trup: 19.05.2015, 22:36
 do rozczarowana - człowiek posiada dusze - to w tej duszy spotykamy Boga niejednokrotnir nawet nie wiemy kiedy to sie odbywa .Każda nasza modlitw czy dobry uczynek jest wyjściem duszy na zewnątrz - jeżeli mamy jakąś zadre w sercu , nieprzebaczony problem , nierozwiązaną sytuację - wówczas ta modlitwa i te uczynki odkladają się w duszy (nie pomagają nikomu , nic nie znaczą , ale tam są ).Gdy zaczynamy wychodzić do drugiego człowieka z otwartym sercem wówczas całe to nagromadzone dobro i modlitwa wypływają na zewnątrz (uświęcają nas i drugiego człowieka )Modlisz się już drugi rok - w modlitwie Ojcze Nasz są słowa cyt( i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy )- proste ale jednoznaczne . Duch Święty jest dawcą życia - nie wiem dlaczego tak się dzieje że dzieci są poczęte w wyniku przemocy , gwałtu - nie wiem też dlaczego rodzice którzy mają wszelkie środki aby wychować dziecko - nie mogą tergo dziecka mieć .Jest to jakiś ukryty plan Boga , który najlepiej wie jak zrobić abyśmy podsdawani próbom doszli wąską drogą do Niego .Droga jest kamienista pełna wybojów , innej drogi nie ma .Podążamy za naszym Panem Jezusem Chrystusem odczuwamy ból i cierpienie gdy zbliżamy sie do kresu naszej wędrówki - ten ból i osamotnienie będzie sie zwiekszał aż do momentu gdy dokładnie sami będziemy musieli stanąć przed Panem - nic nie mając w reku (nadzy przyszliśmy i nadzy odejdziemy ) za to nasze serce będzie przepełnione uczynkami dobrymi lub złymi i według tego oceni nas Pan .Myślę że dobrą rzeczą byłoby dla ciebie połączenie modlitwy za dzieci nienarodzone (zabijane w łonach matek )oraz krótka refleksja nad modlitwą Ojcze Nasz . Ja nie oceniam ciebie , ponieważ jako człowiek masz pełne prawo czuć sie oszukaną , jednak jako uczeń Jezusa Chrystusa masz też obowiązek przebaczenia .Pozdrawiam cię serdecznie - poproś o modlitwę w swojej intencji .( z obfitości serca mówią usta ) jeżeli się oddajesz modlitwie to jesteś dobrym człowiek - otwórz jeszcze tylko szeroko serce i będzie dobrze .
 k.do osoby,ktora sie nie podpisala: 19.05.2015, 21:57
 Bardzo dziekuje za odpowiedz i podtrzymanie na duchu.Bog zaplac.
 do k.: 19.05.2015, 15:20
 Byłam i jestem w podobnej sytuacji. Moje życie wywróciło się do góry nogami.Był moment, że się załamałam, byłam w takiej depresji, że nawet nie potrafiłam się modlić. Modlę się teraz w tej intencji od dwóch lat. Wiem, ze wcześniej modlitwy nie były wysłuchane bo może było za wcześnie, może pewne sprawy by mi zaszkodziły. Teraz jestem spokojna, proszę Boga aby było wszystko zgodnie z jego wolą. Modlę się Nowennę Pompejańską, wszystko zawierzyłam Matce Boże, jestem spokojna i wierzę że będzie dobrze.
 Do Kingi....: 19.05.2015, 09:06
 Kingo myślę że w naszym życiu tak naprawdę nie możemy ,,licytować"kto ma gorzej , a kto lepiej...Bo zawsze jest gdzieś blisko lub daleko ktoś kto ma naprawdę gorzej,,trudniej...Ja mając Twoje lata każdy problem ,,ztrzepywałam''jak niepotrzebny kurz z siebie i biegłam dalej prze życie...........Teraz już nie jest tak to proste........Dwa lata temu w Środę Popielcową przed samym kościołem potknęłam się o kamień i upadłam w głęboki śnieg....Upadając po drodze potukłam kolana,,ręce...(mając poważnie chory kręgosłup był to nie lada wyczyn podnieść się)....A wokół mnie były dziesiątki ludzi........Nikt nie podał mi ręki....Ale co tam pomyślałam....wstałam ,,otrzepałam się z śniegu i poszłam do kościoła......Pomyślałam wtedy ,że Nasz Kochany Pan Jezus cierpiał gorzej niż ja................Pozdrawiam serdecznie....Ewa....
 Ewa do Kingi...: 19.05.2015, 06:21
 Kochana Kingo najpierw się pragnie dziecka....A potem pragnie się , aby to dziecko,,dzieci były zdrowe,,miały co jeść,,miały dom itd.............Pozdrawiam serdecznie......
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej