Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.


Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 w do jola: 03.09.2014, 05:36
 Pan cię tak doświadcza ponieważ obiecuje zbawienie dla tych którzy wytrwają a także wielkie łaski dla ich bliskich, poczytaj obietnice a znajdziesz odpowiedź, w związku z tym jest to ogromny cios dla złego, któremu zalaży na tym aby każdego człowieka odwrócić od Pana Boga, dla ciebie to wielka próba wiary i wytrwałości, wytrwaj bo warto, walczysz o swoje wieczne życie, jeszcze będą działy się różne rzeczy i mnożyły trudności, po to by przerwać twoją modlitwę, nie bój się, są na tym forum ludzie którzy modlą się o to by udało się ukończyć TS także tobie, jeśli chcesz zajrzyj na bryg.blog.pl, być może znajdziesz tam coś co ci się przyda, trwaj zawsze z Chrystusem i pod opieką Maryji
 Jola: 02.09.2014, 22:35
 Witaj-szukajaca Boga-szczerze to również zastanawiały mnie niektóre słowa w tej modlitwie i nie wiem co o nich sadzić. mam nadzieje że może znajdzie sie ktoś mądrzejszy od nas i to jakoś wytłumaczy.
 szukająca Boga: 02.09.2014, 10:44
 Zaczęłam TS i muszę przyznać,że modlitwa ta jest piękna. Ale nie byłabym sobą gdybym znowu nie miała wątpliwości co do niektórych słów używanych w modlitwie. Np.czy można mówić do Jezusa : zaklinam Cię? Tak jest w 9 i 12 modlitwie. Ja wiem,że św.Paweł też mówił:zaklinam was,ale do Jezusa jakoś tak dziwnie mi mówić, to tak jakbym chciała go do czegoś zmusić a przecież nie mam takiego prawa,mogę tylko pokornie prosić.Proszę,pomóżcie rozwiać te wątpliwości. Pozdrawiam wszystkich.
 Jola: 01.09.2014, 23:02
 Witam wszystkich. Odmawiam TS od 1 lipca i nie wiem sama co sadzić, bowiem odkąd odmawiam TS spotykają mnie złe rzeczy. chce wytrwać w modlitwie, ale zastanawiam sie dlaczego Pan mnie tak własnie teraz doświadcza?
 Jola: 01.09.2014, 22:49
 Witam wszystkich. Odmawiam TS od 1 lipca i nie wiem sama co sadzić, bowiem odkąd odmawiam TS spotykają mnie złe rzeczy. chce wytrwać w modlitwie, ale zastanawiam sie dlaczego Pan mnie tak własnie teraz doświadcza?
 ZOSIA: 01.09.2014, 22:42
 WITAM TS ODMAWIAM JUZ 2 LATA,WCZESNIEJ MIAŁAM JĄ W REKACH ALE NIE UDAŁO MI SIĘ WYTRWAC ROKU.TERAZ TĄ MODLITWĘ ROZUMIEM I KAZDY DZIEŃ ROZPOCZYNAM NIĄ.MAM WRAZENIE ŻE BÓG SAM KIERUJE MOIM ŻYCIEM WSZYSTKO JEST PROSTE.ROK TEMU POLECIŁAM TS MOJEJ ZNAJOMEJ KTÓREJ MĄZ ZMARŁ NAGLE I NIESTETY PRZEZ OSTATNIE LATA NIE CHODZI DO KOŚCIOŁA ZMARŁ W GRZECHU.W NOCY ŚNIŁ MI SIĘ KOSZMAR WIDZIAŁAM JAK SZATAN MORDUJE MOJEGO SYNA A JA NIE MOGLAM NIC ZROBIĆ.TO JESZCZE BARDZIEJ UTWIERDZIŁO MNIE ZE TA MODLITWA MA NIESAMOWITĄ MOC,ZE OBIETNICE DANE ŚW.BRYGIDZIE SĄ PRAWDZIWE-POZDRAWIAM WSZYSKICH CZCICIELI CHRYSTUSA NASZEGO BOGA I BRATA,TA MODLITWA ZAJMUJE TYLKO 20 MINUT DZIENNIE A CO TO JEST NA PRZECIW WIECZNOŚCI!
 Maria: 01.09.2014, 10:25
 Dzisiaj zaczynam. Musiałam to napisać,bo już długo się przymierzam a szatan wciąż wymyśla mi wymówki. A teraz już się nie wycofam. Dam radę,JEZUS mi pomoże,ON się tym zajmie.
 DO M z 29.07 14: 31.08.2014, 22:45
 Sobota, 26 grudnia 2009 Cento Requiem Modlitwa za dusze w czyśćcu Za cierpienia biednych dusz Modlitwa ta była znana jako "Cento Requiem" we Włoszech. Nasz Pan podaje do wiadomości bł. Ted. że każdy, kto przez pewien OKRES powiedziałbym "Wieczny odpoczynek itd" do 100 razy by uzyskać to, do którego modlił się, czy to dobre dla jego duszy, i zgodnie z wolą Boga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a niech wieczną światłość na nich, i mogą spoczywać w pokoju. (50-krotnie). Rany O naszej najświętszej Jezusa, który kosztował go tak bardzo żal i krew. O rany najbardziej honorowe, które były źródłem jego niekończącej się miłości do nas, proszę zmiłuj się nad biednymi duszami w czyśćcu cierpiące, a także zmiłuj się nade mną, nędznym grzesznikiem. (Powiedz Wieczny odpoczynek itd 50 razy) O SWIETE Dusze, które przeszły z tego świata w czyśćcu, i którzy są oczekiwane z niecierpliwością w Niebie, módlcie się za mnie i zapytać o wszystkie łaski, których potrzebuję, i dla których błagam Boskiego Majestatu. (Zaczerpnięty z książki wydanej w Warszawie ... "Nabożeństwo dla biednych dusz." Warszawa, 5 stycznia 1903)
 Kasia: 31.08.2014, 00:39
 TS jest ze mną rok i 8 miesięcy; w domu, w podróży- w zmęczeniu i radosnym odpoczywaniu; dziękuję Ci Jezu za wytrwałość; proszę o pokonanie trudności, siłę w sprostaniu obowiązkom w pracy, jakie mnie czekają w nadchodzącym roku szkolnym;
 QWERT: 30.08.2014, 22:53
 KOCHAM Cie Boże, calym sercem. KOCHAM za milość wzgledem mnie.Za to że,nigdy mnie nie zostawiles. KOCHAM za 'niemożliwe' co stalo sie 'możliwym" Za każdy Twoj niepojęty znak. Za czerpanie z Twego źródła ..milosierdzia. KOCHAM Cie Boze, za plany wzgledem mnie. Skrzyżowałeś pewne drogi- czy kiedyś poznasz nas .. na ścieżce 'Twojej'Panie? Ktoś wyjątkowy podąża Twoją drogą. Miej go w opiece . Trwaj we mnie jak ja w Tobie. Ojcze miłosci moja- przemieniaj wszystko? JEZU UFAM TOBIE
 qwert: 30.08.2014, 22:16
 KOCHAM Cie Boże, calym sercem.Kocham Cie Jezu calym sercem .KOCHAM CIE DUCHU SW CALYM SERCEM .KOCHAM WAS TRUJCO SW CALYM SERCEM . KOCHAM za milość do mnie.Za to że,nigdy mnie nie zostawiles.kidy upadalam Panie byles blisko KOCHAM za 'niemożliwe' co stalo sie 'możliwym mnie .podnosiles wskazywales droge i prowadziles mnie ta droga. Nie pozwoliles zginac dales nadzieje " Za każdy Twoj niepojęty znak. Za czerpanie z Twego źródła ..milosierdzia. KOCHAM Cie Boze, za plany wzgledem mnie. Kocham Cie Boze krzyżujesz pewne drogi- czy kiedyś poznasz mnie na ścieżce 'Twojej'Panie? Ktoś kto cie miluje podąża za toba Twoją drogą ktora nam wyznaczyles . Miej nas w opiece . Trwaj we mnie jak ja w Tobie. Ojcze miłosci moja- przemien wszystko?.Ukochany Ojcze nasz w Niebie .Jezu Ufam Tobie !!! Kroluj nam Chryste zawsze i wszedzie.
 smutna: 29.08.2014, 23:57
 Tak bardzo błagam Was o modlitwę za mojego męża aby zwyciężył z nałogiem który niszczy wszystko.....Wiem że ta modlitwa ma ogromną moc ale potrzebuje waszego wsparcia- bo może wtedy Bóg usłyszy wołanie i wysłucha!!! wszystkim którzy zechcieja się pomodlić w mojej prośbie Wielkie Bóg Zapłać!!!
 outsider89JUT15: 29.08.2014, 08:26
 Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy odmawiają Tajemnicę Szczęścia(wytrwałości!) i tych którzy ją poznali, a jeszcze nie zaczęli. Gorąco polecam, bo Syn Boży i Matka Najświętsza uczynią wiele łask dla tych którzy postanowią je odmawiać. JUT. Amen
 RYCERKA MARYJI : 29.08.2014, 03:04
 Poświęcenie swoich dzieci Jezusowi Chrystusowi O droga Matko Zbawienia, poświęcam moje dzieci (podać tutaj imię dziecka/dzieci) Twojemu Synowi, tak aby obdarzył On je pokojem ducha i miłością serca. Proszę, módl się, aby moje dzieci zostały przyjęte w Miłosierne Ramiona Twojego Syna, i chroń je od krzywdy. Dopomóż im pozostać wiernymi wobec Świętego Słowa Bożego, a szczególnie w tych chwilach, gdy są kuszone, aby od Niego się odwrócić. Amen. „Moje drogie dzieci, jako wasza Matka wzywam was, przyprowadźcie do Mnie wasze dzieci, abym — tak jak prawdziwa Matka wszystkich Bożych dzieci — mogła je poświęcić Mojemu Synowi. Kiedy poświęcicie swoje dzieci Mojemu Synowi, za Moim pośrednictwem, Matki Zbawienia, to Ja je Mojemu Synowi przedstawię, aby obdarzył ich dusze wspaniałymi Łaskami. Nigdy nie wolno wam zapominać o Miłości, jaką Mój Syn ma do wszystkich Bożych dzieci. Bez względu na to, w jakim są wieku, gdy ofiarujecie je Mojemu Synowi, by przeze Mnie, Jego Błogosławioną Matkę, uświęcić ich dusze, wasze modlitwy zostaną wysłuchane. Oto Krucjata Modlitwy za wasze dzieci. Jeżeli będzie ona odmawiana każdego dnia, to sprowadzi bliżej wasze dzieci ku Miłosiernemu Sercu Jezusa. Moja prośba, w waszym imieniu, w intencji waszych umiłowanych dzieci, zostanie przyjęta przez Mojego Syna jako szczególny Dar dla Mnie, Jego Matki, kiedy w obecnym czasie powstaję, aby wypełnić Moją obietnicę wobec Mojego Syna, ponieważ rozpoczyna się Moja Misja, aby pomóc zbawić dusze zagubionych dzieci Bożych. Moja rola jako Matki Zbawienia rozpoczęła się na dobre, a nadzwyczajny Dar przyznania Bożego Miłosierdzia grzesznikom — dzięki Mojemu wstawiennictwu — będzie udzielony w obfitości tym wszystkim, którzy Mnie wezwą. Idźcie w pokoju, dzieci. Ja, wasza umiłowana Matka Zbawienia, zawsze odpowiem na wasze wołanie, kiedy orędujecie o zbawienie dusz.” Wasza umiłowana Matka - Matka Zbawienia JEZU UFAM TOBIE
 RYCERKA MARYJI : 29.08.2014, 03:04
 Poświęcenie swoich dzieci Jezusowi Chrystusowi O droga Matko Zbawienia, poświęcam moje dzieci (podać tutaj imię dziecka/dzieci) Twojemu Synowi, tak aby obdarzył On je pokojem ducha i miłością serca. Proszę, módl się, aby moje dzieci zostały przyjęte w Miłosierne Ramiona Twojego Syna, i chroń je od krzywdy. Dopomóż im pozostać wiernymi wobec Świętego Słowa Bożego, a szczególnie w tych chwilach, gdy są kuszone, aby od Niego się odwrócić. Amen. „Moje drogie dzieci, jako wasza Matka wzywam was, przyprowadźcie do Mnie wasze dzieci, abym — tak jak prawdziwa Matka wszystkich Bożych dzieci — mogła je poświęcić Mojemu Synowi. Kiedy poświęcicie swoje dzieci Mojemu Synowi, za Moim pośrednictwem, Matki Zbawienia, to Ja je Mojemu Synowi przedstawię, aby obdarzył ich dusze wspaniałymi Łaskami. Nigdy nie wolno wam zapominać o Miłości, jaką Mój Syn ma do wszystkich Bożych dzieci. Bez względu na to, w jakim są wieku, gdy ofiarujecie je Mojemu Synowi, by przeze Mnie, Jego Błogosławioną Matkę, uświęcić ich dusze, wasze modlitwy zostaną wysłuchane. Oto Krucjata Modlitwy za wasze dzieci. Jeżeli będzie ona odmawiana każdego dnia, to sprowadzi bliżej wasze dzieci ku Miłosiernemu Sercu Jezusa. Moja prośba, w waszym imieniu, w intencji waszych umiłowanych dzieci, zostanie przyjęta przez Mojego Syna jako szczególny Dar dla Mnie, Jego Matki, kiedy w obecnym czasie powstaję, aby wypełnić Moją obietnicę wobec Mojego Syna, ponieważ rozpoczyna się Moja Misja, aby pomóc zbawić dusze zagubionych dzieci Bożych. Moja rola jako Matki Zbawienia rozpoczęła się na dobre, a nadzwyczajny Dar przyznania Bożego Miłosierdzia grzesznikom — dzięki Mojemu wstawiennictwu — będzie udzielony w obfitości tym wszystkim, którzy Mnie wezwą. Idźcie w pokoju, dzieci. Ja, wasza umiłowana Matka Zbawienia, zawsze odpowiem na wasze wołanie, kiedy orędujecie o zbawienie dusz.” Wasza umiłowana Matka - Matka Zbawienia JEZU UFAM TOBIE
 Katarzyna S.: 29.08.2014, 02:42
 Zaczęłam się modlić tą modlitwą 29.08.2014 o godz 2 w nocy. Módlcie się abym wytrwała przez rok. Błagam o modlitwę za moje zdrowie oraz wszelkie potrzebne łaski dla mojej rodziny. Aby mąż przestał pić i abyśmy ochrzcili syna. Wierzę w siłę modlitwy! Dziękuję za każde westchnienie. Z Bogiem.
 Justyna: 28.08.2014, 21:03
 Witam,TS odmawiam od 23.07.14 to moja ostatnia deska ratunku,odmawiam ja w podobnej intencji co Skryty czyli zeby spotkac miłośc swojego życia,załozyc rodzine z tą róznica,ze ja mam 28 lat ale naprawde czuje sie bardzo samotna poza tym straciłam prace,dla ktorej tak naprwde wrocilam z zagranicy(gdzie tez nie było lekko)Tata jest chory na schizofrenie a mama zaczyna coraz wiecej naduzywac alkoholu,pomagałam im finansowo i jakoś dawaliśmy sobie rade...A teraz...nie chce jakos strasznie nazekac bo kazdy ma swoje problemy,ale może znajdzie sie ktoś kto pomodli sie za mnie,ja też obiecuje to ze swojej strony.Mam nadzieje,ze Bóg mi pomoże,myśle ze sam fakt tego,ze dowiedziałam sie o tej TS to juz jest jakas pomoc tam z góry bo wczesniej modliłam sie do św Antoniego,który jest min patronem w poszukiwaniu tej drugiej połowy,ale tez modle sie o to zeby dał siłe mojej rodzinie...Pozdrawiam.
 Bogusia: 28.08.2014, 20:56
 Prosze o zdrowie!
 Armigor: 28.08.2014, 03:25
 Witam TS odmawiam od 7 maja br. Przyznam ze mam czasami spore problemy z odmówieniem Może to dlatego ze osoba wierząca jestem zaledwie od półtora roku pierwsze uczono mnie różańca który sprawia mi już coraz mniej oporów Zastanawiam sie czy Poprostu za dużo na siebie nie wzięłam ze może powinnam zacząć od prostszych modlitw? Jak myślicie?
 sluga: 28.08.2014, 02:59
  Panie mój potrzebuje Ciebie proszę o pomoc , Jezu poprowadz gdzie mam iść , co zrobic jak wyjsc z tego bagna zla i odczepic sie od mioch wrogow .Ktorzy mnie przesladuja .Panie pomoz mi .Dziękuje za wszystko mimo upadku i niepowodzen zawsze byles ze mna . Jezu Ufam Tobie. twoj sluga
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej