Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki


Tajemnica Szczęścia
Jak odmawiać?
Każdego dnia należy odmówić
15 modlitw przez okres
jednego roku.
Wyjaśnienia wstępne

     Praktyka Piętnastu Modlitw, ze względu na błogosławione skutki w życiu całych rzesz ludzi na przestrzeni wieków, nosi nazwę "Tajemnicy szczęścia". Ta szczególna forma nawiązywania kontaktu z Bogiem jest darem nieba. Boski Zbawiciel posłużył się św. Brygidą Szwedzką, aby przekazać ten dar osobom otwartym na wezwanie łaski. Według biografów fakt objawienia miał miejsce na terenie stolicy chrześcijaństwa w Rzymie, kiedy Brygida nawiedziła słynną Bazylikę św. Pawła za Murami. Święta głęboko przeżyła wyróżnienie i związała się jeszcze mocniej z Chrystusem nadprzyrodzoną miłością, gotowa wypełnić Jego wolę przez życie i śmierć.

     "Tajemnica szczęścia" ma niezwykłą siłę oddziaływania. Osoby przyjmujące ją szczerym i gorącym sercem doznają wewnętrznej przemiany. Ich udziałem staje się światło z nieba, ukochanie odwiecznej Prawdy, wierność Bożemu wezwaniu i promieniująca uczynność. Z relacji Świętej wynika, że każdy, kto codziennie podejmuje to religijne ćwiczenie, odmówi łącznie w ciągu roku tyle modlitw wraz z Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, ile nasz Zbawiciel otrzymał ciosów podczas swojej bolesnej Męki.

     Z biografii św. Brygidy dowiadujemy się nadto, że Pan Jezus do objawionych Modlitw dodał wspaniałe obietnice na korzyść tych, którzy je będą odmawiać z wiarą i pobożnością. Chodziło o zwrócenie uwagi na Bożą miłość, która używając tak bardzo ludzkiego sposobu motywowania, chce udzielać się obficie, stopniowo oczyszczać człowieka z przyziemnej interesowności i w końcowym rezultacie prowadzić go do prawdziwego, nie mającego granic szczęścia.

     Miłosierne wejrzenie najlepszego Ojca spoczęło również na tobie, Bracie i Siostro. Otwierając swoje serce Bogu, odkryjesz tajemnicę, która przed, wielu ludźmi jest zakryta, a dla ciebie stała się wielką szansą i nadzieją. Przeżywaną radością dziel się z otoczeniem, jak owa ewangeliczna niewiasta, która odnalazła drachmę. Tchnienia Bożej łaski nie chowaj wyłącznie dla siebie. Bóg chce dzielenia się szczęściem ze wszystkimi. Bądź pomocnikiem Boga w szerzeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu Jednym z prostych i jednocześnie skutecznych sposobów apostołowania jest nabożeństwo Piętnaście modlitw.
Komentarze nie dot. modlitwy Tajemnica Szczęścia nie będą zamieszczane

Wasze komentarze:
 jasmin: 11.06.2015, 23:56
 Proszę o zdrowie dla siebie i dzieci.Proszę aby mąż sie opamietal.Albo Jezu daj mi sile i mozliwosc odejscia od niego.Ufam Tobie Jezu
 Ula: 11.06.2015, 09:24
 odmawiam 15 tajemnic 11 miesięcy jestem dumna że znalazłam tą modlitwe ale nie rozumiem fragmentu tu go napiszę ...i dopomóż w walce przeciw szatanowi ,ciału ikrwi,ażebym umarły....może ktoś umie mi wyjaśnić rozumiem przeciw szatnowi ale przeciw ciału i krwi nie, prosze jeżeli ktoś może mi to wyjaśnic będe wdzięczna Bóg zapłać
 trup: 11.06.2015, 09:00
 można powitać w klubie - ewelina , wojtek , moon , poprzednio gosia - ukończyliście , wytrwaliście to jest piękne .Mam taką cichą nadzieję że dołączycie do grona ludzi którzy również ukończyli i teraz modlą sie w intencji innych (czy to grupa modlitewna , czy grupa modląca się w intencji przyszłych mam i dzieci nienarodzonych czy też może zechcecie dołączyć do tej nowenny ).Rozumiem źe nie teraz ale za jakiś czas.Pewno również odkryjecie na powrót różaniec - tak jak chyba każdy który ukończył .Myślę że stwierdzenie iż można zakochać się w różańcu jest dobrym stwierdzeniem . K.Małgorzata - zauważ jak w różańcu część bolesna wybitnie odróżnia sie od pozostałych - tutaj sam nasz Pan Jezus Chrystus przeżywa to cierpienie - od modlitwy w ogrójcu aż do śmierci na krzyżu ( ja dolączył bym jeszcze zmartwychwstanie ) które również jest jakby jednym cyklem tych wydarzeń . droga kingo - stanać obok krzyża (obok) ponieważ tylko wtedy możemy zauważyć cierpienie które przeżywa nasz Pan i przyrównać je do swojego .Gdy spojrzysz na tę ukrzyżowana postać to brak jest słów aby wyrazić nasze współczucie - dlatego właśnie nasz wzrok utkwiony w tej postaci wyraża wszystko ( nie słowa , nie jakieś rozważanie rozumowe ) ale cisza i wzrok ( wtedy ta postać rysuje sie w naszym poznaniu i nie musimy patrzeć oczami ciała lecz patrzymy oczami naszych myśli ).A to że pojawiają się inne sprawy jest nieistotne - ile razy przypomnisz sobie że zamiast myśleć o Bogu myślisz o innych sprawach - tyle razy oddajesz hołd Bogu . Do osoby która pisze do trupa - widzisz doszliśmy do tego samego wniosku . na pierwszym miejscu jest uwielbienie a cała reszta wtedy sama się ustawia . A wilebić Boga możesz wszędzie i w każdym miejscu ( chociaż najlepszym miejscem jest ) tak jak wspomniała nn adoracja - do tego przed Najświętszym Sakramentem .pozdrawiam i kłanaim się wszystkim odmawiającym TS .
 ufajaca: 10.06.2015, 17:57
 Dziekuje bardzo za slowa otuchy ktore bede piastowac w trudnych i dobrych momentach mojego zycia.Ktos ukazal mi droge do szczescia przez nasze zyciowe zmagania.Dziekuje i zawsze bede Jezu ufac Tobie.Niech Bog da nam pokoj serca.
 Na drodze do szczęscia: 09.06.2015, 22:17
 Pan Bóg jest z nami we wszystkich momentach życia szczególnie tych dla nas trudnych i na pewno bedzie na ślubie Twojej córki .To co przeszłaś w życiu to swego rodzaju krzyż który każdy posiada,,Pan Bóg wie ze dałaś sobie rade i go uniosłaś za co otrzymasz nagrodę w niebie
 ufajaca: 09.06.2015, 00:03
 Panie Boze przezylam w zyciu duzo.moj ojciec byl alkoholikiem ale dales mi wspaniala matke .pobladzilam przez aborcje .w zyciu malzenskim dales mi troje dzieci .moja siostra popelnila samobojstwo .byles ze mna i pocieszales mnie .moj ojciec zginal w niechlubny sposob przez alkohoml pamietasz Boze jak zalezalo mi abys przyjal jego dusze.wkrotce moja corka wychodzi za maz za czlowieka niewierzacego mowi ze wierzy ale nie jest ochrzczony .bardzo mnie to boli ale wiem ze jestes ze mna Milosierny Boze i ze bedziesz ze mna na ich slubie iTy ich poblogoslawisz a Duch Sw zrobi reszte .Panie moj przepraszam za wszystkie moje grzechy ufam Tobie calym sercem.Nie opuszcaj mojej rodziny i blogoslaw nam .Jezu zmiluj sie nad nami i obdarz nas pokojem.
 Roman: 08.06.2015, 23:53
 Witam moi mili TS ta strona towarzyszą mi od grudnia zeszłego roku, w najbliższych dniach będę miał bardzo ważną rozmowę o pracę w miejscu moich marzeń, dlatego proszę Was westchnijcie podczas modlitwy w mojej intencji, Bóg zapłać, pozdrawiam serdecznie.
 Roman: 08.06.2015, 23:39
 Witam moi mili TS ta strona towarzyszą mi od grudnia zeszłego roku, w najbliższych dniach będę miał bardzo ważną rozmowę o pracę w miejscu moich marzeń, dlatego proszę Was westchnijcie podczas modlitwy w mojej intencji, Bóg zapłać, pozdrawiam serdecznie.
 do trupa: 08.06.2015, 22:15
 dziękuję za odpowiedź, pięknie to ująłeś, uczono mnie kiedyś aby w modlitwie przeprosić Pana Naszego za grzechy, stąd moje pytanie, myślę że podstawowe warunki dobrej modlitwy to szczerość w rozmowie z Panem Bogiem i wytrwałość w modlitwie, nawet gdy ktoś dopiero nawraca się lub jest czymś znużony i monotonnie klepie słowa modlitwy, lecz szczerze chce żyć z Panem Bogiem to wiara, nadzieja i miłość będą mu dane i umocnią się w nim, ważne byśmy uznali swą marność przed Bożym Majestatem i uwielbiali Go, byśmy dostrzegali Bożą obecność w naszym życiu i do Niego zdążali
 K.Małgorzata: 08.06.2015, 11:52
 Prosimy ,,Trupie,,jak tylko możesz, pisz do nas...
Niechaj Pan Bóg obdarzy Ciebie zdrowiem.
Jezu,ufamy Tobie.

 K.Małgorzata: 08.06.2015, 11:18
 Pamiętam jak wiele lat temu kupiłam książeczkę ,,TS,,ale zaraz odłożyłam na potem.Przerażała mnie i wydawała się zbyt trudna,ponieważ musiałam do niej dorosnąć.Gdy robiłam porządki w szufladzie,to wciąż odkładałam ją na bok.
Natomiast,gdy od życia otrzymywałam już większe,,baty,,i bywałam bezsilna,to obiecywałam sobie, że będę modliła się tymi Tajemnicami,lecz wciąż coś mi stało na przeszkodzie,zwłaszcza brak czasu.
Mój Anioł Stróż podesłał mi znajomą ,która bardzo zachęciła mnie do wspaniałej ,,TS,,...
Teraz odmawiam już drugi rok i obejść się bez niej nie mogę .Często coś nowego w niej znajduję !
Pomimo licznych żmudnych moich zajęć , znajduję czas na Tę Modlitwę /Różaniec jak zawsze/ i inne.
- Rano,po przebudzeniu się odmawiam Modlitwę do Ducha Świętego i otrzymuję więcej siły na cały dzień...
Pamiętam o wszystkich intencjach z tego portalu i zanoszę je sercem do Pana Boga.

Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie .

 do do osoby ktora pisze do trupa: 05.06.2015, 06:14: 08.06.2015, 00:26
 Zal doskonaly za grzechy wielka pragnieniemilowania i uwielbiania Boga pokora w sercu . i wtedy rodzi sie wieksze pragnienie uwielbiania i podziekowanie za wszystkie Laski .Pragnienie milowania naszego Pana i Zbawcy .Wtedy czlowiek rozumie na ludzki sposob jak wielka jest milosc Boga do czlowieka.Juz bylo tak wspaniale i cicho na tym Forum Modlitwa z glebi serca plynaca z wielka miloscia do Boga.i zaczyna sie na nowo balagan.Umilowani w Chrystusie Panu nie robcie nikomu przykrosci modlmy sie wspolnie a wszystkie prosby Milosiermy Bog wyslucha .i poblogoslawi wszystkim .Jezu Ufam Tobie.czlonek GM
 Zos do trupa: 07.06.2015, 23:07
 Nie wiem jak zdrowie trupa i czy byłoby to możliwe,aby trup tych którzy chcą się doskonalić poprowadził.
Jego podpowiedzi są tak cenne,że ja nieraz wracam do poprzednich i je analizuję.....ale przychodzi mi to z trudnością,nie jest to doskonałe.....Zależy od wielu spraw:wiedzy,temperamentu,usposobienia,natłoku spraw codziennych ,problemów itp.
 Zos: 07.06.2015, 22:57
 No właśnie,musimy uważać aby zbytnio nie utrudniać, bo nie wszyscy są do tego przygotowani........Chciałam zachęcić moją znajomą do udziału w GM,przestawiłam jej wydruk tłumacząc na czym to polega no i otrzymałam odpowiedź,że zbyt to zawiłe,za trudne,że ona takiego czegoś nie może się podjąć...... że ona modlić się może dużo ale musi to być bardziej klarowne.Dodam,że jest to osoba obeznana z obsługą komp.Być może z tego powodu nasza GM się nie powiększa.......Ja osobiście lubię takie doskonalenie się,ale nie wiem czy dobrze robić to na tym forum ,czy nie zniechęcimy niektórych
 na drodze do szczescia: 07.06.2015, 22:49
 Jestem najszczęsliwszą osobą pod słońcem moje modlitwy zostały wysłuchane:)dzsiękuje wszystkim modlącym sie w mojej intencji .Pan Bóg usłyszał moje wołanie .Módlcie sie bo Pan Bóg kocha wszystkich nawet gdy w to watpicie.
 Kinga: 07.06.2015, 21:19
 Ja muszę się przyznać, że dla mnie takie 5 minutowe trwanie w ciszy jak to napisał Andrzej niby z pozoru łatwe, jednak dla mnie jest trudne. Wcześniej próbowałam, teraz również jednak za każdym razem podczas tych 5 minut nie potrafię się skupić i myślę o tysiącu innych rzeczy. Te intencje , które podała Caro są bardzo ważne i dlatego ja modlę się za nie zwykłymi modlitwami, bo nie potrafię modlić się w ten sposób, który zaproponowałeś Trupie mimo dobrych chęci.
 gosc: 07.06.2015, 20:29
 panie jezu Chryste tak bardzo chciałabym znalesc prace .
 ZD: 07.06.2015, 07:06
 Panie Jezu ,powiedziałeś proście a bedzie wam dane Panie proszę o miłość i szczęście dla moich dzieci miłość która ma na imię Bóg .Panie spraw by u moich dzieci wrucił uśmiech szczęścia twego miłosierdzia Błogosław ,Błogosła Panie nasz dom ,by był twoim domem Amen .
 nn: 06.06.2015, 21:22
  Dziękuje za podprowadzenie.
Zapomniałam o tych jakże ważnych
chwilach adoracji choćby 5min.
Szczęść Boże
 Andrzej do trupa i do wszystkich: 06.06.2015, 09:10
 Modlitwa, którą nam trupie zaproponowałeś jest wbrew pozorom modlitwą trudną. Może wydawać się, że wszystko jest w porządku jeśli modlimy się w ten sposób przez kilka dni, kiedy za każdym razem przed jej rozpoczęciem przypominamy sobie zasady. Jednak przy dłuższym praktykowaniu tej modlitwy łatwo jest o tych zasadach zapomnieć i zamiast zbliżać się do Boga, zaczynamy oddalać się od Niego. To jest dobra modlitwa, ale tylko dla osób, które zostały do niej odpowiednio przygotowane. Ja mam wrażenie, że takie przygotowanie nie jest możliwe na naszym forum. Może nie być w ogóle możliwe za pośrednictwem internetu.
Do Pogotowia Modlitewnego czasem przysyłane są prośby o modlitwę w intencjach, które uznajemy za trudne. Może zapominamy przy tym trochę, że dla Pana Boga nie ma rzeczy trudnych. Ale tak z ludzkiego punktu widzenia chciałoby się prosić w tych intencjach bardziej gorąco, bardziej "skutecznie". Temu miałaby służyć modlitwa proponowana przez Ciebie trupie. Ale jak by na to nie patrzeć, będzie to po prostu jedna modlitwa więcej.
Chciałbym modlącym się w Pogotowiu Modlitewnym zaproponować innego rodzaju działanie. Próbę zachęcenia nowych osób do udziału w naszym Pogotowiu, o nadsyłanie do nas intencji ale też i o wspólną modlitwę. Czym więcej będzie nas modlących się, tym nasze modlitwy będą skuteczniejsze.
A trud włożony w przyciągnięcie do nas nowych osób, a może nawet tylko samą chęć działania w tym kierunku, ofiarujmy w intencjach trudnych.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
Daj plusika:
[ Strona główna ]
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
Jest tak wiele pytań na temat miłości, które zadajesz sobie codziennie. Czy czasami masz wrażenie, że te pytania są bez odpowiedzi? Mamy dla Ciebie rozwiązanie... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2015 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej