Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Katarzyna Sobczyk

(1945 - 2010)


     Po kilkuletniej walce z chorobą nowotworową w wieku 65 lat w warszawskim hospicjum zmarła popularna piosenkarka Katarzyna Sobczyk. Artystka była jedną z czołowych gwiazd i ikon polskiej piosenki lat 60. XX wieku, solistką zespołu Czerwono-Czarni.

     Symbolizowała muzykę pokolenia bigbitu. Od zwycięstwa w 1963 roku na Festiwalu Młodych Talentów i festiwalu w Opolu w 1964 roku śpiewała przeboje, które podobały się nie tylko młodej publiczności. Takie piosenki jak "O mnie się nie martw", "Trzynastego", "Mały książę", "Nie bądź taki szybki Bili" były nadawane stale przez radio i szybko stawały się przebojami. Dzięki talentowi i muzykalności Katarzyna Sobczyk szybko stała się wzorem dla ówczesnej młodzieży. W latach 70. tego rodzaju muzyka straciła na popularności z powodu lansowania w Polsce angielskiej i amerykańskiej muzyki rockowej. W 1979 roku artystka wyjechała do Chicago, gdzie stale występowała dla tamtejszej publiczności polonijnej. Do Polski wróciła przed dwoma laty.


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

7 sierpnia 2010


Chcesz wiedzieć więcej? Gitara + CD Chcesz wiedzieć więcej? Gitara + CD
David Harrison
Chcesz nauczyć się grać na gitarze, ale nie wiesz, od czego zacząć? Chcesz poznać niezbędne akordy i techniki gry? Ta książka to prosty poradnik, z którego dowiecie się, jak grać rocka, bluesa, pop, jazz i muzykę klasyczną... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej