Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Katarzyna Sobczyk

(1945 - 2010)


     Po kilkuletniej walce z chorobą nowotworową w wieku 65 lat w warszawskim hospicjum zmarła popularna piosenkarka Katarzyna Sobczyk. Artystka była jedną z czołowych gwiazd i ikon polskiej piosenki lat 60. XX wieku, solistką zespołu Czerwono-Czarni.

     Symbolizowała muzykę pokolenia bigbitu. Od zwycięstwa w 1963 roku na Festiwalu Młodych Talentów i festiwalu w Opolu w 1964 roku śpiewała przeboje, które podobały się nie tylko młodej publiczności. Takie piosenki jak "O mnie się nie martw", "Trzynastego", "Mały książę", "Nie bądź taki szybki Bili" były nadawane stale przez radio i szybko stawały się przebojami. Dzięki talentowi i muzykalności Katarzyna Sobczyk szybko stała się wzorem dla ówczesnej młodzieży. W latach 70. tego rodzaju muzyka straciła na popularności z powodu lansowania w Polsce angielskiej i amerykańskiej muzyki rockowej. W 1979 roku artystka wyjechała do Chicago, gdzie stale występowała dla tamtejszej publiczności polonijnej. Do Polski wróciła przed dwoma laty.


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

7 sierpnia 2010


Gitara dla bystrzaków Gitara dla bystrzaków
Mark Phillips, Jon Chappell
"Gdybym miał gitarę, to bym na niej grał…". Nic prostszego! Marzą Ci się spotkania przy ognisku, akustyk w dłoni i udział w tworzeniu odpowiedniego nastroju wieczoru? A może bliższa jest Ci rola rockmana szalejącego na scenie przed tłumem wiernych fanów? Bez względu na to, czy w duszy gra Ci poezja śpiewana, czy ostre gitarowe riffy, przed uderzeniem w struny koniecznie poznaj ten samouczek.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej