Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Tańcem chwalmy Go

     Nauczać wiernych z zapałem, nowymi metodami - wzywał Jan Paweł II. Ksiądz Michał Misiak nie pozostał głuchy na te słowa.

     - W czasie spotkania oazowego rozmawiałem z młodzieżą o nowej ewangelizacji. Wtedy narodził się pomysł na dyskotekę - opowiada znany z nietypowych pomysłów duszpasterz.

     Przygotowania trwały kilka tygodni. Organizatorzy wynajęli największy klub Manhattan, młodzież oblepiła plakatami całe miasto, a wszystkim działaniom towarzyszyła gorliwa modlitwa. Jej owoce można było zobaczyć 14 lutego, kiedy na walentynki do Bełchatowa przybyły tysiące osób z całej Polski, aby wziąć udział w dyskotece "Dla Ciebie, Adonai".

     Klub został podzielony na dwie części. W pierwszej młodzież bawiła się przy swojej ulubionej muzyce z didżejem i wodzirejami. Druga sala była przeznaczona na modlitwę. Odbywała się w niej adoracja krzyża. Czerwone dywany, tysiące zapalonych świeczek i kanony przypominały atmosferę spotkań w Taize. Na młodzież czekali gotowi do rozmów księża. Wielu młodych nawróciło się lub dołączyło do wspólnot oazowych. Kolejna impreza odbyła się w zeszłym roku w Łodzi.

     - Szacujemy, że około 10 proc. uczestników skorzystało z sakramentu pokuty - mówi ks. Misiak. - Jako nastolatek nie uczestniczyłem w dyskotekach. Zacząłem na nie chodzić dopiero jako ksiądz, ze względu na młodzież, z którą chcę być jak najwięcej, którą rozumiem i bardzo kocham.

     W RYTMIE DANCE

     Nie poprzestał na dyskotekach ewangelizacyjnych. W 2010 r. powstała w Łodzi Chrześcijańska Szkoła Tańca Dance Hope. Gabrysia, Adam, Basia i Maciek to utalentowani instruktorzy, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas dla innych. W szkole są prowadzone zajęcia z jazzu, hip-hopu i tańca towarzyskiego.

     - Rozpoczynamy wspólną modlitwą. Nie wszyscy uczestnicy są wierzący, a mimo to szanują moment naszej spontanicznej modlitwy. Natomiast większość dziękuje za świadectwo wiary i za atmosferę, jaka panuje na zajęciach. Potem zaczynamy naukę - mówi Adam Wiklak, instruktor w Dance Hope.

     Szkoła tańca to nie tylko doskonalenie umiejętności, ale również forma ewangelizacji młodych ludzi, którzy czasem z Kościołem nie mają zbyt wiele wspólnego.

     - Przychodzę godzinę wcześniej na zajęcia, aby każdy, kto chce, mógł ze mną porozmawiać o swoich problemach. Zawsze chętnie służę pomocą - zapewnia Adam.

     OTO JA, POŚLIJ MNIE

     "Chcesz się wyspowiadać? Zadzwoń" - napisał ks. Michał na Naszej Klasie. Podał również numer komórkowy i zapewnił, że jest włączony dla wiernych przez całą dobę. Wiele osób korzysta z zaproszenia. Młodzież dzwoni, opowiada o problemach, szuka duchowego wsparcia i umawia się na spowiedź w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

     - Przez telefon nie udzielę rozgrzeszenia, ale mogę się pomodlić i pobłogosławić - zdradza ks. Michał. Nie zamknął swojego kapłaństwa tylko w parafii. - Jezus chodził, uzdrawiał i nauczał po całej Judei i Galilei. Jestem uczniem Chrystusa i chcę Go naśladować, chodzić tak jak On do wszystkich ludzi - podkreśla.

     Dlatego można spotkać go po zmroku, jak w sutannie spaceruje po ulicach miasta i zaczyna rozmowy z młodymi, często zagubionymi ludźmi. - Współpracuję z Duchem Świętym. Zanim podejdę do młodzieży, oddaję ją pod Jego opiekę - mówi.

     Pozostawia im zawsze swoją wizytówkę. Oznacza ona zaufanie i zaproszenie: młodzi mogą zawsze przyjść po pomoc.

     W czwartki ks. Michał spędza wieczory w Radiu Niepokalanów. Wraz z Diakonią Ewangelizacyjną Ruchu Światło-Życie prowadzi audycję "Czas Nikodema", w którą włączają się słuchacze. Często ks. Misiak z oazą prowadzi rekolekcje dla młodzieży, dorosłych, niepełnosprawnych. Przygotowują pantomimy, głoszą świadectwa wiary.

     - Brałem udział w rekolekcjach dla ministrantów głoszonych przez ks. Michała. Wszystko, co mówił podczas nauki, wypełnia w swoim codziennym życiu - podkreśla Damian Lewecki z Łodzi.

     - Ewangelizować to znaczy działać dla Jezusa. Nie wystarczą projekty na kartce papieru, liczą się czyny - konkluduje ks. Michał.


Ewelina Steczkowska


Tekst pochodzi z Tygodnika

13 lutego 2011


Chcesz wiedzieć więcej? Gitara + CD Chcesz wiedzieć więcej? Gitara + CD
David Harrison
Chcesz nauczyć się grać na gitarze, ale nie wiesz, od czego zacząć? Chcesz poznać niezbędne akordy i techniki gry? Ta książka to prosty poradnik, z którego dowiecie się, jak grać rocka, bluesa, pop, jazz i muzykę klasyczną... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej