Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Jakub Tomalak, ks. Marek Chrzanowski - 12 Oddechów

     "12 oddechów" - e-płyta (mp3) Jakuba Tomalaka i ks. Marka Chrzanowskiego fDP - debiutuje w Internecie na portalu cyfrostudnia.pl.

     Poezja księdza Marka Chrzanowskiego fDP mówi o człowieku i jego codziennych sprawach. W oprawie muzycznej Jakuba Tomalaka tworzy poruszające serce piosenki, które mogą stać się bliskie każdemu. Poezja śpiewana jest przy akompaniamencie gitary akustycznej, perkusji i instrumentów klawiszowych.

     Muzyczne chwile zamyślenia podpowiadają, jak odnaleźć samego siebie. Do każdego miesiąca przypisane są nasze radości i rozterki - trochę inne o każdej porze roku. Płyta jest wypełniona przez emocje, wspomnienia, refleksje o miłości i zaufaniu.

     Ks. Marek Chrzanowski uzyskał tytuł doktora na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest autorem ośmiu tomików poezji, zbioru opowiadań "Szukając Miłości", zbioru medytacji dla kobiet i rozważań liturgicznych. Wydał 3 płyty ze swoją poezją - współpracował przy tym z Małgorzatą Kożuchowską, Pawłem Królikowskim, a przy trzeciej płycie "12 oddechów" - z Jakubem Tomalakiem.

     Jakub Tomalak to założyciel i dyrygent m.in. chóru Musica Nova Calisiensis (płyta "Nova Pieśń"), wykładowca muzyczny. Autor wielu pieśni i form wokalno-instrumentalnych, prowadzi warsztaty chóralne na terenie całej Polski. Organizator cyklicznych wydarzeń artystycznych (m.in. Festiwal ABBA PATER, koncert "Pieśni o Polsce"). W jego działalności ważne miejsce zajmuje muzyka estradowa. W jego dorobku znajdują się popularne kompozycje dedykowane św. Józefowi (Sen Józefa, Rozmowa ze św. Józefem) oraz wielu innym świętym (np. Zrań serce me z Oratorium o bł. Reginie Protmann).

     Z płytą można się zapoznać pod adresem: http://cyfrostudnia.pl/produkt/12-oddechow-ks-marek-chrzanowski-jakub-tomalak/


Monika Maśnik


Gitara dla bystrzaków Gitara dla bystrzaków
Mark Phillips, Jon Chappell
"Gdybym miał gitarę, to bym na niej grał…". Nic prostszego! Marzą Ci się spotkania przy ognisku, akustyk w dłoni i udział w tworzeniu odpowiedniego nastroju wieczoru? A może bliższa jest Ci rola rockmana szalejącego na scenie przed tłumem wiernych fanów? Bez względu na to, czy w duszy gra Ci poezja śpiewana, czy ostre gitarowe riffy, przed uderzeniem w struny koniecznie poznaj ten samouczek.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej