Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Rozwiązanie

     WESOŁA i żarłoczna wspólnota gołębi wybrała sobie na domostwo dziedziniec kościelny. Po ślubach, szczeliny bruku wypełniały się ziarenkami ryżu, które wzbudzały radość ptaków. Kilka ziaren znalazło się również wewnątrz kościoła i gołębie ogarnięte entuzjazmem znalazły się w świątyni.

     Niektóre pozostawały tam również w czasie niedzielnych mszy, swymi lotami przeszkadzając i rozpraszając wiernych, nie mówiąc już o «śladach» pozostawianych na posągach świętych. Oburzony proboszcz zwołał posiedzenie Rady Parafialnej, umieszczając w porządku obrad, rozwiązanie tego problemu. «Musimy absolutnie coś zrobić, aby uniemożliwić gołębiom wejście do kościoła!». Jako pierwszy zabrał głos radny, który chyba był potomkiem Heroda i powiedział: «Rozsypmy zatruty ryż, pozbędziemy się wszystkich gołębi».

     Franciszkańska dusza wielu radnych oburzyła się gwałtownie: «Przenigdy. Zawieziemy je na wieś, gdzie będą żyły szczęśliwe i w towarzystwie».

     To rozwiązanie nie wydawało się jednak możliwe. Podobnie odrzucono projekt doprowadzenia jakiegoś drapieżnika, umiejącego wychwytywać gołębie i również zainstalowanie siatek na drzwiach, i oknach kościoła. W końcu, gdy zapanowało ambarasujące milczenie, najstarszy z radnych spytał: «A więc chcecie, by gołębie już więcej nie wchodziły do kościoła?».

     «Tak» - odpowiedzieli chórem radni. «Nie chcecie ich więcej widzieć?». «Tak» - wołali zniecierpliwieni radni. «A więc to proste» - stwierdził staruszek. «Zróbcie tak: ochrzcijcie je, niech przystąpią do Pierwszej Komunii św., udzielcie im bierzmowania, a w kościele już więcej ich nie zobaczycie...».

     «Tatusiu, ty jesteś pingwinem?».

     «Tak...».

     «Tatusiu, również dziadek jest pingwinem?».

     «Tak, również dziadek jest pingwinem».

     «Również mój pradziadek był pingwinem?».

     «Tak, również on był pingwinem».

     «Ja również jestem pingwinem?».

     «Tak, również ty jesteś pingwinem».

     «To dlaczego tak bardzo mi jest zimno?».

     Dzisiejsza generacja istot ludzkich odczuwa wielki chłód. Dzieci i młodzież są niczym zgaszone lampki. Tyle godzin religii, tyle godzin katechizmu, ale światło się nie zapala. A wszystko dlatego, że ten, kto ma w ręku wyłącznik, zapomniał, jak zapala się światło.


Bruno Ferrero


   


Bombik i Pralegenda. Tom 4 Bombik i Pralegenda. Tom 4
Bogusław Zeman SSP
W tomie czwartym pt. Bombik i Pralegenda, który właśnie trzymasz w ręce, Bombik uczy się, jak poradzić sobie ze starszymi, bardzo niegrzecznymi znajomymi - nosorożcem Noso, słoniem Ciosem i dwiema złośliwymi hienami: Wredką i Szpetką - zwierzętami, które prześladują młodszych i słabszych... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 ;/: 20.10.2012, 22:47
 Dokładnie. Czemu w szkołach brak dobrych katechetów? Po co ta podstawa programowa naprawdę nietrafiona? Wielu wspaniałych księży jest słabymi katechetami gdyż ogranicza ich podstawa, którą muszą zrealizować, a do tego na religie chodzą ludzie żeby pouczyc sie na inny przedmiot, pogadać, poprzeszkadzać...
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej