Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Ogrodnik

     Dwaj badacze z pewnego towarzystwa geograficznego którzy przemierzali niezbadaną dżunglę, natknęli się na zaskakujący widok.

     Rząd potężnych drzew zakrywał wspaniały ogród. Był doskonale zaplanowany, z alejkami, klombami kwiatów, schodami, fontannami i drzewami obsypanymi owocami. Całość w doskonałym porządku.

     Zauroczeni obaj badacze zaczęli szukać ogrodnika. Ale w urzekającym ogrodzie nie było ani śladu ogrodnika! Przeszukali wszystko i dokładnie przejrzeli ogród, od środka i na zewnątrz. Żadnego ogrodnika!

     - Musi być jakiś niewidzialny ogrodnik! - uznał pierwszy z nich i aby tego dowieść, odwołał się do ogrodzenia, psów, elektrycznych pułapek.

     Nic z tego.

     - Ogrodnik nie reaguje na wstrząsy elektryczne, bez przeszkód przechodzi przez ogrodzenia, a psy nie są w stanie wyczuć zapachu - stwierdził.

     Drugi był agnostykiem. Nie widział żadnej różnicy między ogrodnikiem niewidzialnym i w wiecznej ucieczce, a takim ogrodnikiem, którego wcale nie było.

     - Ostatecznie ogród mógł się sam ukształtować! Obaj jednak byli niezadowoleni i pełni wątpliwości.

     Później nadeszła grupa prostych ludzi. Przeszli ogrodowymi alejkami pełni zdumienia w oczach i w sercach, i świętowali chwilę, kiedy to w dżungli znałeźli porządek i ład! Zredagowali zalecenia, które zobowiązały do troski o ogród. Uznali, że porządek w ogrodzie i w nich samych jest taki sam: oba zestrajały się niczym melodia z akompaniamentem; oba były częścią symfonii życia.

     Na koniec ci ludzie opowiedzieli historię pewnego Ogrodnika, który wszystko stworzył i który powierzył im ogród. Ich historia to poezja, ale choć w całości została wymyślona, zawiera prawdę!

     Pan Bóg jest jak nauczyciel matematyki, który zadaje uczniom trudne zadanie i pozostawia ich w klasie. Wszyscy robią obliczenia po obliczeniach. Wydaje się, że zadania nie da się rozwiązać.

     Niektórzy zaczynają wątpić i mówią: zadanie jest nieroz-wiązalne. Nauczyciel matematyki był złośliwy. Inni zaczynają rozumieć, że nie rozwiążą tego za pomocą znanych formuł. Muszą rozwinąć inne formuły. Do ich grona zaliczają się i ci, którzy nie potrafią wyobrazić sobie, że może być złośliwy nauczyciel. Pozostają niewzruszeni w tym przekonaniu: nauczyciel dał zadanie i uznał, że jesteśmy w stanie go rozwiązać. Chce on, abyśmy poszli nowymi drogami.

     Tak samo i my możemy powiedzieć: Pan Bóg jest skomplikowany, ale nie złośliwy. Dał nam trudne zadanie, które jednak samo w sobie nie jest nierozwiązalne. Musimy tylko poszukać rozwiązania nowymi sposobami. Wie On, że możemy to zrobić.Bruno Ferrero


Kometa nad Doliną Muminków Kometa nad Doliną Muminków
Tove Jansson
"Kometa nad Doliną Muminków" to pierwszy tom serii Świat Muminków. Poznajemy tu: Tatusia Muminka, Mamusię Muminka, Włóczykija, Małą Mi, Migotkę, no i oczywiście Muminka. Tytułowa kometa "ma zamiar" spaść na Dolinę Muminków. Jednak na szczęście nic złego się nie dzieje i rodzina Muminków może spokojnie zapaść w zimowy sen... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej