Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Brama

     Przez pewne lotnisko na Dalekim Wschodzie przeszła ulewna burza. Pasażerowie przebiegali w pośpiechu płytę lotniska, by dostać się na pokład DC3, który czekał gotowy do odlotu.

     Pewien przemoczony do szpiku kości misjonarz, znalazł sobie wygodne miejsce przy oknie. Miła stewardesa pomagała pasażerom w rozlokowaniu się.

    Nadchodził już moment odlotu i jakiś członek załogi zamknął potężne drzwi samolotu.

     Nagle ujrzano mężczyznę biegnącego w stronę samolotu. Spóźniony człowiek ochraniając się swym przeciwdeszczowym płaszczem, zaczął mocno walić w drzwi samolotu, prosząc by mu otworzono. Stewardesa próbowała dać mu do zrozumienia, przy pomocy gestów, że jest już za późno. Człowiek jeszcze mocniej zaczął się dobijać do drzwi. Stewardesa starała się przekonać go, aby zaniechał usiłowań. «Nie mogę... Jest już za późno... Musimy odlatywać» - powtarzała.

     Nic to jednak nie pomagało: człowiek nalegał i stanowczo domagał się wpuszczenia. W końcu stewardesa otworzyła drzwi. Wyciągnęła dłoń i pomogła spóźnionemu pasażerowi wdrapać się na pokład.

     W pewnym momencie zaniemówiła ze zdumienia. Człowiek ten był pilotem samolotu.

     Bądź uważny! Nie pozostawiaj na zewnątrz kapitanie twojego życia.

Bruno Ferrero


Lotta z ulicy Awanturników Lotta z ulicy Awanturników
Astrid Lindgren
To niezwykle piękna i ważka tematycznie książeczka. Pięcioletnia Lotta po niemiłym śnie wstaje z łóżka lewą nogą i nic jej się nie podoba. Niszczy nielubiany sweterek i przerażona nieodwracalnością tego faktu - ucieka z domu. I gdy wydaje się, że cała akcja zmierza ku katastrofie, mądrzy i kochający rodzice sprawiają, że to, co mogło stać się traumatycznym przeżyciem, staje się ważnym doświadczeniem... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Biedronka: 16.12.2007, 16:39
 Nigdy nie jest za późno, by otworzyć sobie i ludziom drzwi(bramę) do życia prawdziwego w Bogu...
 Monika: 31.10.2007, 00:23
 Gdyby nie ostatnie, wytłuszczone zdanie, to podsumować można, że ludzie nie chcą w swoim życiu obecności Boga a przecież jest im niezbędny.
 doti: 29.08.2007, 20:09
 bardzo proste i trafne
 ja: 29.05.2007, 19:11
 bardzo prawdziwe
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej