Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
O stanie duszy

     Ponad sto lat temu na dzikim Zachodzie, kiedy na prerii pasły się jeszcze stada bizonów, a Indianie żyli w harmonii z naturą, wydarzyła się pewna niezwykła historia, którą potem przekazywano z pokolenia na pokolenie. Była to opowieść, jakich wiele krążyło w tamtym czasie. Kiedy nie było telewizji ani radia, ludzie z chęcią ich słuchali.

     W indiańskiej wiosce mieszkał pewien młody chłopak. Zgodnie ze starym zwyczajem, panującym od lat w jego plemieniu po wykonaniu kilku trudnych zadań został zaliczony do grona mężczyzn. Był bardzo waleczny i odważny, ale miewał także chwile, kiedy z znienacka ogarniał go lęk. Kiedy wieczorem siadał przed wigwamem i wpatrywał się w niebo rozświetlone gwiazdami, zastanawiał się, kim jest. Jaki jest sens jego życia i tego wszystkiego, co robi? Takie sytuacje zdarzały mu się dość często. W końcu, nie mogąc znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, młodzieniec postanowił udać się z tym problemem do miejscowego szamana. Kiedy zapadł zmrok, wszedł do wigwamu, w którym siedział stary szaman.

     - Czy mogę o coś zapytać? - rzekł zmieszany.

     - Pytaj, synu - odpowiedział spokojnym głosem szaman.

     - Powiedz mi, kim jestem? Jaki jest sens mojego istnienia?

     Indianin popatrzył na swego młodszego brata, pomyślał dłużej, narysował coś palcem na ziemi, po czym rzekł:

     - To, kim jesteś, nie zależy od tego, co widzisz na zewnątrz, gdy przeglądasz się w górskim potoku, ale od tego, co dzieje się w twojej duszy.

Marcin Melon


   


Baśnie i opowieści t. 1-3 Baśnie i opowieści t. 1-3
Hans Christian Andersen
Wydanie zawiera 164 utwory tłumaczone jako całość po raz pierwszy bezpośrednio z języka duńskiego. Każdy z tomów zawiera noty, w których podano czas i miejsce ukazania się poszczególnych utworów po raz pierwszy w druku, a także wyjaśnienia i komentarze ułatwiające czytelnikowi zorientowanie się w kontekście kulturowym i historycznym... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ala : 14.01.2015, 20:05
 Słowo Boże jest jak nasiono ..... Kiedy żyjemy według Jego słowa wydajemy owoce !! kiedy jesteśmy Mu posłuszni kiedy miłujemy Boga i drugiego człowieka .... Kiedy rozkoszujemy się Bogiem wtedy daje nam to czego życzy sobie nasze serce ......
 Joasia: 19.02.2012, 14:19
 Piękne i prawdziwe, lecz niestety nie wszyscy tak uważają.
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej