Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Młodzi

     Pewien młody człowiek, uczestniczący w biegu przez pustynię, zagubił się pomiędzy niezliczonymi wydmami i skałami. Nie mógł odnaleźć właściwego kierunku. Jednak nie upadł na duchu, lecz z odwagą podją wędrówkę. Po kilku godzinach błądzenia słońcei upał zaczęły mu dokuczać. Siły go opuściły.

     Osłabiony wsparł się na skałach obok skrzyżowania trzech szlaków, które znikały w oddali. "Wody!" zaczął szeptać ochryple.

     Przejeżdżał tam znany ze swych doświadczeń lekarz. Zmierzył chłopca wzrokiem i powiedział:

     "Młodzieńcze pamiętaj, że twój organizm potrzebuje dziennie przynajmniej dwóch litrów wody. Najważniejsza jest woda, a nie jakieś świństwa, które wy pijecie".

     Przejeżdżał naukowiec, który przystanął i z satysfakcją wyjaśnił właściwości H2O oraz cud, dzięki któremu atomy łącząc się z sobą tworzą trzeci, bardzo użyteczny element.

     Jedną ze ścieżek przejeżdżał ksiądz i powiedział chłopcu kalanie. Wyjaśnił mu, że jego pragnienie wody jest całkiem słuszne i zrozumiałe oraz zaproponował, by w oparciu o to doświadczenie pomyślał również o pragnieniu wyższych rzeczy.

     Przejeżdżał również pijak, który pokazał butelkę wódki i kpiąco powiedział, że to coś bardzej wartościowego od wody. Wszyscy przejechali i oddalili się w swych pojazdach, wznosząc w powietrze rumany kurzu. Młodzieniec pozostał na swoim miejscu, na rozdrożu, leżąc na piasku i prosząc coraz cichszym głosem: "Wody!".


Drogi Ameryki Południowej przerywają pryzmy kamieni, zwane "ceferinos".
Na każdej z tych pryzm znajduje się butelka z wodą.
Butelki z wodą zostawiają kierowcy ciężarówek, na pamiątkę pewnej historii.
Niegdyś na jednej z tych równin zbłądziła matka z maleńkim dzieckiem.
Dziecko umierało z pragnienia, więc matka nakarmiła go własną krwią.
Znalazł ich kierowca ciężarówki. Uratował dziecko, matka już nie żyła.
Czy jest ktoś, kto buduje "ceferinos" na drogach młodzieży naszych czasów?


Bruno Ferrero


Kopciuszek i inne baśnie Kopciuszek i inne baśnie
Agnieszka Frączek
"Kopciuszek i inne baśnie" to wybór najpiękniejszych, opowiedzianych na nowo baśni Charles`a Perraluta, które na stałe zagoszczą w sercu i wyobraźni małego czytelnika.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Autor: 07.10.2012, 15:33
 Taka miła stronka a komentarze z 2007... mmm.
 JA: 07.10.2012, 14:24
 Całę życie człowieka jest ekstremalne. Człowiek rozdarty jest między życiem a śmiercią. twórcy muzyki techno tworzą pseudo piosenki w takim stylu jakby człowiek leżał bezradnie na ziemi z uniesioną głową i nie mgł się podnieść a nie chciałby się położyć. Istnieje obraz ilustrujący taki stan i jest bardzo ponury. Dlatego trzeba się ratować radością, optymizmem, pouczać inne osoby, nie poddawać się znaleść w sobie otuchę również dla samego siebie. Ludzie mają tndencję do mówienia prawdy. Stąd ciekawiej mi się ogląda telewizor. Tam naprawdę ludzie toczą spory krzywdzą się, sukają sensu życia i bardzo to przeżywam. Cieszy mnie natomiast dobra nowina wszelka :)
 anonim: 07.10.2012, 13:55
 Swiadkowie jehowy zarzucają naszej religii to, że spożywamy krew i ciało co dla nich jawi się ako ludożerstwo. W niemieckim obozie zagłady w Treblince ludzie będąc brutalnie mordowanymi wierzyli, że we Najświętszej Krwi Jezusa zapisane jest imię każdego człowieka na świecie. Medycyna mówi o białych i czerwonych ciałkach krwi oraz DNA w komórkach ciała. Za czasów Jezusa znaleźli się prorocy, którzy głosili, że w XX wieku odbędą się masowe prześladowania ludzi o narodowości Żydowskiej, który jest nadodem Wybranym Przez samego Boga Ojca Przedwiecznego. Tamtejsi prorocy podawali nawet dkłądną datę rozpoczęcia II Wojny Światowej i I Wojny Światowej. WSłuchiwali się oni w nauki Jezusa i dane im było widzieć rzeczy przyszłe. XX wiek jest wiekiem najbardziej krwawym ze względu na mordy jakie się dokonały. W początkowej fazie istnienia Obozu zagłady we wsi Treblince na przykład osoby narodowości Żydowskiej przywieziono transportem w sześćdziesięciu wagonach. Na prowizorycznej stacji kolejowej gdzie był fałszywy rozkład kursów pociągów dający złudną nadzieję na mozliwość wyjazdu pociągami do innych miejscowści. W obozie tym zabierano ludziom kosztowności rozbierano w barakach obcinano włosy i prowadzono nawet kobiety i dzieci do komór gazowych, gdzie zatrówano ludzi spalinami z silnika spalinowego w trzech komorach. Dobudowano później jeszcze tych komór. A w dwa lub cztery miesiące od pierwszego transportu wysłano pociąg z seśćdziesięcioma wagonami butów ofiar śmiertelnych do Niemiec. Niemccy SS-mani uważali się za superrasę, lepszą nrodowość i dopuszczali się tych strasznych mordów. Żydzi uważali, że to kara za to, że ukrzyżowali Chrystusa. Uśmiercano także Słowian i Młody Kwiat Młodzieży Polskiej. Gdyby Jezus nie przyszedł na ziemię 2000 lat temu i nie dał ewangelii, byłoby znacznie gorzej z ludzkością całego świata.
 Biedronka: 28.12.2007, 21:17
 Stąd wniosek dla nas wszystkich.Zostawiajmy butelkę z wodą niedopitą do końca, a nuż się okaże , że Ty sam będziesz musiał w krytycznym dla siebie momencie życia , (gdy inni biegacze lub bierni obserwatorzy twojego biegu zawiodą na twej drodze)poddać się jeszcze raz próbie wiary i wtedy napoisz nie tylko siebie ale uratujesz życie następnego pokolenia . Swoim źródłem życia napełnisz ponownie butelkę wodą i przekażesz ją innemu pielgrzymowi, lub biegaczowi, by i ten miał ją zawsze przy sobie. Dbajmy o to by nasze źródełko wody nigdy nie wyschło!
 ja: 20.09.2007, 10:54
 to tak jak przypowieść o dobrym samarytaninie...tylko zakończenie nie to...
 wojaczka: 17.06.2007, 17:12
 bardzo szokujący ale ciekawy morał tej histroii
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej