Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Asceta i myszka

     Pewien wielki i znany na całym świecie święty asceta mieszkał w ukrytej jaskini. Przez cały dzień zagłębiał się w medytacji, a jego myśli były zawsze zwrócone w stronę Boga.

     Jednak pewnego dnia, kiedy oddawał się rozmyślaniu, z dziury wyszła myszka i zaczęła obgryzać mu sandały. Pustelnik otworzył oczy ze wściekłością.

     - Dlaczego mi przeszkadzasz medytować?

     - Bo jestem głodna - zapiszczała żałośnie myszka.

     - Uciekaj stąd, paskudztwo - krzyknął asceta - jak śmiesz przeszkadzać mi właśnie wtedy, kiedy rozmawiam z Bogiem?

     - Ciekawe w jaki sposób udaje ci się z Nim porozumieć - zapytała myszka - jeśli nie potrafisz rozmawiać nawet ze mną?

Czasami nam się wydaje, że potrafimy rozmawiać z Bogiem,
a tym czasem nie chcemy się nawet porozumieć z Jego stworzeniami.


Autor nieznany


Kwiat paproci Kwiat paproci
Iwona Krynicka
Klasyka bajek polskich to seria dla najmłodszych czytelników. Znalazły się w niej najsłynniejsze polskie bajki, które powinno znać każde dziecko.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Kasia+: 02.03.2014, 19:44
 Bóg nie tylko słucha naszych modlitw,ale także mówi do nas nieustanie-w Słowie Bożym, przykazaniach, w problemach innych,radości i smutku.Problem w tym,że my Go nie słuchamy, albo często słuchamy,ale nie słyszymy...Bóg chce,abyśmy darzyli miłością wszystkich bez wyjątku nawet tych "niedoskonałych",bo to On ich stworzył, On jest miłością :-D
 Darek.: 27.11.2011, 11:40
 do Anetta: Bóg Jest,tylko my nie zawsze chcemy żeby był..
 meg: 26.10.2010, 18:49
 Modlimy się, skupiamy, kierujemy słowa do Boga, a gdy ktoś nam przeszkodzi, jak reagujemy? Jak patrzymy na drugiego człowieka? Może ktoś chce z nami porozmawiać, potrzebuje nas a my jesteśmy źli, że nam przeszkodził... Bóg chcę abyśmy także poświęcali czas bliźnim :) Na pewno nie będzie się gniewał gdy przerwiesz rozmowe z Nim aby być dla innych. W chwilach próby, możemy dostrzeć jacy naprawde jesteśmy... Pracujmy nad sobą nieustannie, módlmy się bo jesteśmy slabi.
 Anetta: 26.05.2010, 12:56
 A może po prostu Go nie ma?
 Piórko: 31.01.2009, 16:46
 Tak to prawda rozmowa z Bogiem jest bardzo łatwa bo to my mówimy Bog nas wysłuchuje to jest coś wspaniałego !!! Trudniej jest słuchać z uwagą i zrozumieniem a właśnie tak należy słuchać Boga-by zrozumieć to co Bóg stworzył !!! Rozmowa z każdym stworzeniem jest możliwa i łatwa przy pomocy Boga !!!
 Piórko: 31.01.2009, 15:14
 Tak to prawda rozmowa z Bogiem jest bardzo łatwa bo to my mówimy Bog nas wysłuchuje to jest coś wspaniałego !!! Trudniej jest słuchać z uwagą i zrozumieniem a właśnie tak należy słuchać Boga-by zrozumieć to co Bóg stworzył !!! Rozmowa z każdym stworzeniem jest możliwa i łatwa przy pomocy Boga !!!
 Biedronka: 26.01.2009, 18:17
 Bardzo prawdziwe:D No dlaczego? W "Jasminum 'J>J>Kolskiego to paskudztwo zwane myszką też uciekło do swojej dziury, bo podgryzało tak szacowne buty...i to z rana...co za brak wyczucia czasu ze strony tego stworzenia ...buty przecież potrzebne do życia i nakarmienia wszystkich stworzeń...
 Calineczka: 26.01.2009, 14:52
 Dobre! :D
 ...: 26.01.2009, 13:08
 ... czyżby Komuś ...brakowało ...rozmowy ...z Kimś ???
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej