Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Piekło czyściec niebo - jakie jest...?

     Żył sobie pewien człowiek, nie kochał, nie współczuł, nie przebaczał, nie prosił o przebaczenie, nie prosił o miłosierdzie i miłosierdzia nie dawał.

     Kiedy umarł stanął twarzą w twarz z Nieogarnialną Miłością i Miłosierdziem - JEZUSEM. Jezus spojrzał na niego z miłością i wyciągając do niego ramiona, rzekł: podejdź, wszystko ci wybaczam, wszystko ci daruję, chcę spędzić z tobą wieczność.

     Człowiek jednak poczuł się bardzo nieswojo, nigdy nie kochał i nie przebaczał, nie był przyzwyczajony do takiego zachowania, nie bardzo wiedział co zrobić, jak zareagować... i odwrócił się od JEZUSA i odszedł, w wieczną i jałową pustkę egoizmu.

     To jest piekło-odrzucenie miłości.

     Żył sobie pewien człowiek, podobny do wszystkich innych ludzi. Ale czynienie dobra przychodziło mu bardzo ciężko. Musiał się przełamywać i zmuszać by zrobić coś dobrego dla innych. Kochał, ale czasem przy tym cierpiał, przebaczał ale dużo go to kosztowało, prosił o przebaczenie, prosił o miłosierdzie-dojrzewał do spotkania z nieogarnialną Miłością i Miłosierdziem. Wreszcie i on umarł.

     Kiedy umarł stanął twarzą w twarz z Nieogarnialną Miłością i Miłosierdziem-JEZUSEM. Jezus spojrzał na niego z miłością i wyciągając do niego ramiona, rzekł: podejdź, wszystko ci wybaczam, wszystko ci daruję, chcę spędzić z tobą wieczność.

     Człowiek pomyślał: znam Cię, ale nie jestem Ciebie godzien... W jednej chwili poczuł ból tak straszliwy, rozdzierający kości i serce i duszę. Pomyślał wtedy, że tak bolało gdy kochał na ziemi, tylko dużo mniej.

     To jest czyściec-dojrzewanie do miłości przez cierpienie.

     Czy chcesz co dzień dojrzewać do tego, by móc żyć z Nieogarnialną Miłością i Miłosierdziem-JEZUSEM?

     To jest niebo-życie pełnią miłości-ŻYCIE JEZUSEM


ks. Grzegorz SDB


Wakacje Mikołajka Wakacje Mikołajka
Jean-Jacques Sempe
Książeczka jest częścią cyklu opowiadającego o przygodach Mikołajka, jego kolegów i rodziny. Dowcipne ilustracje i zabawne sytuacje opowiadają jednocześnie o codziennych problemach, uczą właściwych wyborów i zachowania w stosunku do bliźnich... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Piotr: 01.07.2016, 22:56
 Bóg jest zbyt doskonały aby przegrać .Piekło było by Jego przegraną.Jezus oddał życie za wszystkich i pragnie aby Ci inni-dalecy od Boga znalezli miejsce w jego domu.
 wadim: 06.06.2015, 16:20
 Wszystko sprowadza się do tego ,że każdy grzech jest skutkiem braku miłości.
 endrju : 25.01.2014, 22:37
 liczy się tylko miłość Bóg jest miłością gdy nie zatracimy miłości w tedy będziemy w niebie i po śmierci nie stracimy siwiadomości miłość trwa wiecznie bo kto nie chce być kochany miłość nigdy się nie kończy piekłem jest nie kochać kto nie kocha właśnie tam się znajdzie i będzie wicznej siwadomosici piekła
 Andrzej: 24.01.2014, 19:17
 ja uważam że za mało jest się modlić trzeba kochać prawdziwa Miłość prowadzi do nieba w niebie panuje Miłość Duch święty jest to miłość ojca i syna tak wielka że powstaje jeden duch osoba trzecia wszyscy są w oceanie miłości piekło jest od odcięciem się od miłości wszystko co czynisz dobrego na ziemi czyń z miłości a na pewno z najdziesz się w niebie niebo jest to miłość
 emen: 05.01.2014, 21:12
 jestem wierzacy,ale w te opowiadanie niewierze..to za proste.
 lola: 26.11.2013, 20:53
 niezłe
 lola: 26.11.2013, 20:11
 trudno robic dobro i dlatego większośc ludzi czeka czysciec .najtrudniej przełamać sie w swoim grzechu .a biada tym co w piekło nie wierza -biada!
 kutas: 03.11.2013, 13:51
 nawet fajne
 piotr: 17.02.2013, 16:41
 Do Ewy.0byś doświadczyła kiedyś tego wspaniałego daru jakim jest cierpienie
 Marysiek: 23.06.2011, 17:45
 @Grzegorz Bóg jest nieograniczoną miłością, on by przyjął do nieba każdego, to ludzie się go wypierają, to ludzie nie chcą. Mamy wolną wolę i możemy robić, co chcemy. Dlatego właśnie ludzie idą do piekła.
 Anka: 03.11.2010, 14:09
 Ok... Wszystko jasne... Ale dlaczego takie trudne? Dlaczego to co jest doskonale wytłumaczone jest takie trudne..??? A ktoś kto kochał a czuł się godny Boga?? To nie jest pycha? Ja nie umiem...
 Anetta: 06.07.2010, 15:36
 odp. na MAG - akurat, mnie osobiście już prawie wszystko zwisa i zastanawiam się czy w związku z tym chciałabym żyć wiecznie, no ale liczę na to, że tam panują inne warunki i nie ma tych problemów, co tu są...
 Grzegorz: 20.06.2010, 16:22
 Piękne opowiadanie tylko moim zdaniem nie prawdziwe. Nie wierzę że Bóg jest aż tak dobry że dałby pierwszemu człowiekowi po śmierci tak "wielką szansę". Człowiek ten pewnie od razu trafił by do piekła. Chociaż naprawdę chciałbym żeby Bóg był tak dobry.
 Anetta: 19.05.2010, 10:14
 O.K. ale jednej rzeczy nie rozumiem - czemu tak wiele pytań, na które odpowiedzi zdają się niezbędne - sprowadzana jest w Kościele do roli: "tajemnicy"?
 ewka: 09.05.2010, 15:36
 dziekuje. dowiedzialam sie,jak postepowac,aby uzyskac zycie wieczne,a przynajmniej nie stracic go tak szybko :)
 Ewa: 10.01.2010, 14:10
 Cierpienie to dar od samego Boga, którego nie zawsze potrafimy przyjąć i zrozumieć...
 MAG: 26.12.2009, 01:13
 Jesteście wszyscy twardzi, bo nigdy nie doświadczyliście nocy tak ciemnej, jak piekło, nigdy nie złapaliście takiej rozpaczy, po której chce się tylko umierać i takiej samotności, po której NIKOGO nie chce się znać.... Podziwiam i GRATULUJĘ!!!!!
 Patryk: 21.11.2009, 16:47
 Bardzo mi się podobało Nie dziwię się,że ten pierwszy człowiek odwrócił się od Jezusa,gdyż nigdy nie kochał.Odwracając się od Najwyższej Miłości skazał się na Piekło. A co do tego drugiego to ten potrafił kochać i wiedział jak się zachować.Poszedł do Cyśćca,bo nie był jeszcze gotowy na Niebo.Super!!!
 Thor: 04.11.2009, 20:17
 Czegoś tu nie rozumiem? Jeśli człowiek mimo że stara się żyć jak uczeń Jezusa czuje się nie godny jego łaski,bo wie że jest słaby,niedoskonały i z tego poczucia rozgoryczenia,zranień,odrzucenia przez innych.Jak tłumaczyć sobie cierpienia jakie doświadcza człowiek ? Czy przez te cierpienie jesteśmy rówież bliżej Boga jak to jest? Pozdrawiam Was kochani
 baj900: 19.07.2009, 13:42
 Trzeba naprawdę być złym czlowiekiem by odrzucić Bóga .
 
(1) [2]

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej