Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Rozpoczynając od końca

     Na wiadomość o śmierci wspólnego bogatego przyjaciela jakiś człowiek zapytał drugiego: «Ile zostawił?» Drugi odpowiedział: «Wszystko».

     W pewnym dalekim kraju rządził książę, który uwielbiał rozkoszować się swymi niezwykłymi bogactwami. Każdego dnia wdziewał na siebie złociste stroje wyszywane drogocennymi kamieniami. Następnie każdego poranka, kiedy słońce rozpromieniało jego twarz i mieniło jego szaty tysiącem tęczowych blasków, wychodził ze swojego królewskiego pałacu, by odbierać uwielbienie swoich poddanych.

     Była to czynność, która napełniała go radością.

     Jednak pewnego dnia po południu książę udał się na przejażdżkę ze swoim orszakiem. Słońce świeciło już za jego plecami i młody monarcha zobaczył po raz pierwszy w życiu swój cień. Był on jak czarna chmura, która nie opuszczała go ani na chwilę.

     Wydobywając z siebie krzyk złości, spiął swojego konia ostrogami i odjechał.

     Nie wiedział, jak rządzić państwem, w którym nieustannie śłedzi go jakiś cień. Miał chęć udać się na poszukiwanie kraju, w którym cienie nie istnieją. Z tego powodu udał się w drogę.

     Musimy się nauczyć żyć tuż obok cienia naszej śmierci.


Bruno Ferrero


Ach, jak cudowna jest Panama Ach, jak cudowna jest Panama
Janosch
"Kto ma przyjaciela, może się niczego nie bać!" Miś i Tygrysek są przyjaciółmi. I niczego się nie boją, bo razem są silni – jak niedźwiedź i jak tygrys. Żyją sobie miło w przytulnym domku nad rzeczką. Pewnego dnia jednak wyruszają na poszukiwanie Panamy, kraju ich marzeń... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ] 
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej