Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
O świętej bramie

     Umarł pewien mężczyzna. Pędził żywot jałowy, bez uniesień. Unikał trudności. Nie znał cierpienia.

     Anioł Śmierci zawiódł go do Cichej Puszczy, a było to miejsce mroczne i samotne.

     - Dlaczego muszę być skazany na samotność? - poskarżył się ów człowiek.

     - To los przeznaczony dla tych, co nie przekraczają Świętej Bramy - wyjaśnił Anioł. - Wiedzie ona do świątyni cierpienia. Wszystkie dusze czułe i szlachetne nieuchronnie ją przestępują. Tylko egoiści, tacy jak ty, o nieczułym i twardym sercu, nie znają świątyni łez.


za A. Tamponi


Dzikie łabędzie Dzikie łabędzie
Urszula Kozłowska
Oto królewicze zaklęci w dzikie łabędzie przez złą macochę, dzielna Eliza i ich niezwykła przygoda. Jedną z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena na nowo opowiada najmłodszym...... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Anetta: 20.05.2010, 09:25
 Dobre - Nie można być "ciepłą kluchą" - tacy ludzie są jak szatan.
 N.: 04.03.2008, 20:32
 "Tylko egoiści, tacy jak ty, o nieczułym i twardym sercu, nie znają świątyni łez." Super, dzięki!
 JOANNA: 23.01.2008, 08:56
 PANIE MOJ MIEJ W OPIECE MEGO SPARALIZOWANEGO TESCIA KTORY BYL ZASKLEPIONY W JAKIES NIEPRZENIKNIETEJ SKORUPIE WSTYDZIL SIE OKAZYWAC UCZUCIA MILOSC RADOSC NIE WIERZYL W CIEBIE NIE PRAKYTYKOWAL LEZY TERAZ I JEDNAK ZZZA ROZDZIERA MI SERCA DAJ MU JESZCZE SILE I MOC NAWROCENIAI WYPOWIEDZENIA SLOW KOCHAM CZUJE PRAGNE
 Renata: 23.01.2008, 06:13
 Pomiędzy światłem i ciemnością... Oczywistością i tajemnicą... Swojskim i obcym... Świątynią i placem publicznym... Bogactwem i nędzą... Snem i jawą... Domem i światem... Czasem i wiecznością... Życiem i śmiercią... Niebem i piekłem... Człowiekiem i Bogiem... Czasem i wiecznością... Niewiedzą i mądrością... Niczym i wszystkim... ......Są zawsze jakieś DRZWI ...jakaś BRAMA.
 AN: 22.01.2008, 20:00
 Cierpienie uczy kochać do pewnego momentu. Do tej chwili, w której następuje zachwianie się wszystkiego, ciebie albo tego w tobie, co dotąd stanowiło twoją siłę i zdrowie. W takich momentach może bardzo szybko pomoc osoba-Bóg i rzecz-lekarstwo. Każdy może znaleźć się w takiej niebezpiecznej, z punktu widzenia medycyny, sytuacji, DZIęKI BOGU Z NIM NIC NIE JEST STRASZNE.
 ewa: 22.01.2008, 17:20
  BYć ZIMNYM !!!! .... ( GRZESZNIKIEM ..) .... ALBO ... GORĄCYM ...( świętym) ... ale NIGDY LETTIM.... BO LETNIEGO .... WYPLUJĘ .... Z UST ... MOICH ...( słowa Pana ). Najtrudniejsza jest sytuacja Człowieka LETNIEGO ..BO On uważa siebie ..za poboznego ... dobrego ale niewiele innym szczerze pomógł , cieszył się , że to inni cierpią za grzechy a on jest sprawiedliwy : modli się , daje jałmużnę i " dziękuje" BOGU że nie jest jak TAMTEN .... co nie śmiał OCZU PODNIESĆ .... !!!!
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej