Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Równowaga

     - A teraz wystąpi Adamo! - zapowiedział dyrektor cyrku, będący również konferansjerem.

     Młody mężczyzna wbiegł na arenę i ukłonił się publiczności. Za nim weszła jego asystentka i stanęła przy skrzyni z przedmiotami potrzebnymi do występu.

     Pierwsza sztuczka była łatwa. Dziewczyna wyciągała ze skrzyni szklane kielichy i rzucała w jego stronę, on zaś je łapał i ustawiał w rzędzie na wyciągniętym ramieniu.

     Choć było to proste, wymagało koncentracji. Adamo koncentrował się dziś z wielką trudnością. Rano, nim zaczęła się próba, pokłócił się z asystentką. Do takich kłótni dochodziło co najmniej raz na tydzień. Tym razem jednak ona nazwała go nie tylko idiotą i beztalenciem, lecz także złodziejem. To ostatnie wprawiło go w przerażenie. Bo przecież już od dłuższego czasu, wraz z siłaczem Wasylem, dokonywał kradzieży w domach towarowych. Czyżby ona o tym wiedziała? Czy wiedzą też inni?

     Z kolei musiał zatańczyć, trzymając w obu rękach nad głową dwie tace z filiżankami napełnionymi kawą. Gdy obracał się rytmicznie, poczuł płyn ściekający po lewej ręce.

     Lecz nie można dobrze wykonać numeru, mając tyle problemów. Po południu telefonowała żona i zapowiedziała swój przyjazd wieczorem. Czego ona chce? Może ktoś jej doniósł o jego romansie z woltyżerką?

     Występ na szczęście się kończył. Jeszcze tylko jeden numer, za to najtrudniejszy. Adamo musiał utrzymać na swoim czole kielich, na którym stały cztery półeczki ze szklaneczkami - jedna na drugiej, a na szczycie kielich po brzegi wypełniony szampanem.

     Adamo stracił równowagę. Wszystko spadło na ziemię z trzaskiem. Orkiestra chcąc odwrócić uwagę widzów od tego, co się stało, zagrała jakiegoś walczyka.

     Okryty hańbą, szybko wybiegł z namiotu. Na zewnątrz stał dyrektor cyrku.


Grzegorz Pełczyński


Przygody Tomka Sawyera Przygody Tomka Sawyera
Mark Twain
Bystry, przedsiębiorczy urwis, Tomek, mieszka w małym miasteczku nad Missisipi i robi wszystko, żeby się nie nudzić - przez co niejednokrotnie wpada w kłopoty, ale także trafia na ślad pewnej tajemnicy, z którą związana jest ponura zbrodnia i wielki skarb... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 paulina: 10.10.2016, 18:34
 Zdaje się, chodzi o to, że równowaga psychiczna wpływa na fizyczną równowagę, na zdolność koncentracji, panowanie nad sobą. Człowiek nieuczciwy traci równowagę: psychiczną i fizyczną. Bycie uczciwym daje spokój.
 Kuniaczek: 28.03.2016, 16:27
 Chyba tego nie rozumiem :(
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej