Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Równowaga

     - A teraz wystąpi Adamo! - zapowiedział dyrektor cyrku, będący również konferansjerem.

     Młody mężczyzna wbiegł na arenę i ukłonił się publiczności. Za nim weszła jego asystentka i stanęła przy skrzyni z przedmiotami potrzebnymi do występu.

     Pierwsza sztuczka była łatwa. Dziewczyna wyciągała ze skrzyni szklane kielichy i rzucała w jego stronę, on zaś je łapał i ustawiał w rzędzie na wyciągniętym ramieniu.

     Choć było to proste, wymagało koncentracji. Adamo koncentrował się dziś z wielką trudnością. Rano, nim zaczęła się próba, pokłócił się z asystentką. Do takich kłótni dochodziło co najmniej raz na tydzień. Tym razem jednak ona nazwała go nie tylko idiotą i beztalenciem, lecz także złodziejem. To ostatnie wprawiło go w przerażenie. Bo przecież już od dłuższego czasu, wraz z siłaczem Wasylem, dokonywał kradzieży w domach towarowych. Czyżby ona o tym wiedziała? Czy wiedzą też inni?

     Z kolei musiał zatańczyć, trzymając w obu rękach nad głową dwie tace z filiżankami napełnionymi kawą. Gdy obracał się rytmicznie, poczuł płyn ściekający po lewej ręce.

     Lecz nie można dobrze wykonać numeru, mając tyle problemów. Po południu telefonowała żona i zapowiedziała swój przyjazd wieczorem. Czego ona chce? Może ktoś jej doniósł o jego romansie z woltyżerką?

     Występ na szczęście się kończył. Jeszcze tylko jeden numer, za to najtrudniejszy. Adamo musiał utrzymać na swoim czole kielich, na którym stały cztery półeczki ze szklaneczkami - jedna na drugiej, a na szczycie kielich po brzegi wypełniony szampanem.

     Adamo stracił równowagę. Wszystko spadło na ziemię z trzaskiem. Orkiestra chcąc odwrócić uwagę widzów od tego, co się stało, zagrała jakiegoś walczyka.

     Okryty hańbą, szybko wybiegł z namiotu. Na zewnątrz stał dyrektor cyrku.


Grzegorz Pełczyński


Mamo, przytul mnie Mamo, przytul mnie
Dagna Ślepowrońska
Kto, jeżeli nie mama, znajdzie lekarstwo na wszystkie dziecięce smutki? Książka "Mamo, przytul mnie" to zbiór czterech opowieści o czterech mamach i gromadce dzieci.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 paulina: 10.10.2016, 18:34
 Zdaje się, chodzi o to, że równowaga psychiczna wpływa na fizyczną równowagę, na zdolność koncentracji, panowanie nad sobą. Człowiek nieuczciwy traci równowagę: psychiczną i fizyczną. Bycie uczciwym daje spokój.
 Kuniaczek: 28.03.2016, 16:27
 Chyba tego nie rozumiem :(
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej