Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Monarchiści

     W tym okręgu minione wybory do parlamentu przebiegły bez niespodzianek. Aczkolwiek na jeden przypadek warto zwrócić uwagę.

     Wśród kandydatów na posła był mianowicie Karol Leoński - nie związany z żadnym ugrupowaniem, po raz pierwszy ubiegający się o to stanowisko. W ulotce, którą osobiście rozdawał na ulicach, napisał: "Będę walczył o przywrócenie w kraju monarchii. A wraz z nią godności ludzkiej i sprawiedliwości społecznej".

     Leoński zorganizował też spotkanie dla osób zainteresowanych jego programem politycznym. W tym celu wynajął remizę strażacką. Przyszła jedna pani.

     - Zaczekajmy chwilę na pozostałych - zaproponował. Nikt jednak nie przyszedł. Leoński więc tej jednej zainteresowanej powiedział wszystko, co zamierzał powiedzieć tłumom. Ona zgadzała się z nim całkowicie.

     Na następne spotkanie prócz niej też nikt nie przybył. Potem jeszcze kilkakrotnie spotkał się z nią - z panią Aldoną - ale w kawiarni albo parku.

     Nadszedł wreszcie dzień wyborów. Po nim zaś dzień ogłoszenia ich wyników. Okazało się, że na Karola głosowała tylko jedna osoba.

     - Nie prędko będziemy mieli króla - stwierdziła Karol. - Ale może ja będę miał królową.

     Aldona uśmiechnęła się.


Grzegorz Pełczyński


Ach, jak cudowna jest Panama Ach, jak cudowna jest Panama
Janosch
"Kto ma przyjaciela, może się niczego nie bać!" Miś i Tygrysek są przyjaciółmi. I niczego się nie boją, bo razem są silni – jak niedźwiedź i jak tygrys. Żyją sobie miło w przytulnym domku nad rzeczką. Pewnego dnia jednak wyruszają na poszukiwanie Panamy, kraju ich marzeń... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej