Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
007

     Uwielbia Jamesa Bonda. Każdy film o przygodach słynnego agenta brytyjskiego wywiadu wstrząsa nim - tu powinienem użyć jakiegoś przysłówka, na przykład: ogromnie albo nieprawdopodobnie. W każdym razie niezrównany 007 wydaje mu się kimś wyjątkowo bliskim. Nawet doń podobnym.

     On też jest agentem, chociaż nie jej królewskiej mości - może lepiej gdybym napisał: Jej Królewskiej Mości - pracuje bowiem jako agent niewielkiej firmy produkującej przyprawy. Podobnie jak Bond często podróżuje, ale nie po całym świecie, lecz po zachodniej części województwa, gdzie przyjmuje zamówienia na majeranek czy tymianek. Nie walczy z wrogami państwa, aczkolwiek niemało musi się natrudzić, aby jego klientów nie przejęli agenci innych firm, oferujący kiepskie przyprawy doprawione wzmacniaczem smaku.

     Ja nie jestem entuzjastą niezniszczalnego 007. Jakoś bardziej podziwiam tego sprzedawcę przypraw. Choć rozumiem dlaczego, tak ważny jest dla niego agent Jej Królewskiej Mości.


Grzegorz Pełczyński


Mała księżniczka Mała księżniczka
Frances Hodgson Burnett
Wzruszająca opowieść o losach małej Sary, "księżniczki" otoczonej blaskiem i bogactwem, która wraz z bankructwem i śmiercią ojca staje się posługaczką, traktowaną w sposób okrutny i nieludzki. Ale nawet głodna i przemarźnięta, Sara w swojej wyobraźni, w duszy, zawsze pozostaje księżniczką... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 MICHAŁ : 09.01.2016, 21:25
 wspaniałe opowiadanie
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej