Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ruletka

     - Przyszedł pan Wołowski - oznajmiła mi sekretarka.

     Nie ucieszyła mnie ta wiadomość. Wołowski - właściciel kilkunastu kasyn gry - bodaj dwa lata temu ofiarował nam starą ruletkę. Uznałem, że nie jest właściwy eksponat dla Muzeum Zabawek i kazałem umieścić w magazynie.

     - Gdzie jest moja ruleta? - zapytał groźnie Wołowski.

     - W magazynie - nie umiałem wymyślić innej odpowiedzi.

     - Ruletka, przy której został zastrzelony Gianetti, przy której księżna Wróbel-Stein przegrała swój słynny brylant, poniewiera się w magazynie. Skandal!

     - Taki eksponat wymaga odpowiedniego wyeksponowania. Należałoby go umieścić w osobnej sali, z woskowymi figurami graczy. Ale nasze muzeum nie ma na to pieniędzy. Bilet kosztuje 3 złote, a dzieci nie płacą ani grosza.

     Wołowski spojrzał na mnie z pogardą. Z kieszeni marynarki wyjął książeczkę czekową i ekskluzywne pióro, z którego pewnie można też strzelać. Następnie wypisał czek na 300 000.

     Poleciłem urządzić osobną salkę na ostatnim piętrze muzeum. Jest w niej owa ruletka, przy stole jest figura wyobrażająca księżnę Wróbel-Stein, a pod nim zwłoki Gianettiego.

     Od czasu do czasu muzeum odwiedza Wołowski. Gdy wchodzi do budynku, portier uruchamia specjalne urządzenie, które otwiera drzwi i zapala światło w pomieszczeniu z ruletką. Cała moja nadzieja w tym, że Wołowski aby tam dojść, musi przejść przez wszystkie sale z zabawkami dla dzieci.


Grzegorz Pełczyński


Ptaszek śpiewaczek Ptaszek śpiewaczek
Anna Matusiak
Pewnego razu zwierzątka usłyszały przepiękny śpiew, ale nie mogły dostrzec artysty. Próbowały sobie wyobrazić, jak może wyglądać ptak obdarzony takim talentem, aż w końcu okazało się, że... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej