Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ruletka

     - Przyszedł pan Wołowski - oznajmiła mi sekretarka.

     Nie ucieszyła mnie ta wiadomość. Wołowski - właściciel kilkunastu kasyn gry - bodaj dwa lata temu ofiarował nam starą ruletkę. Uznałem, że nie jest właściwy eksponat dla Muzeum Zabawek i kazałem umieścić w magazynie.

     - Gdzie jest moja ruleta? - zapytał groźnie Wołowski.

     - W magazynie - nie umiałem wymyślić innej odpowiedzi.

     - Ruletka, przy której został zastrzelony Gianetti, przy której księżna Wróbel-Stein przegrała swój słynny brylant, poniewiera się w magazynie. Skandal!

     - Taki eksponat wymaga odpowiedniego wyeksponowania. Należałoby go umieścić w osobnej sali, z woskowymi figurami graczy. Ale nasze muzeum nie ma na to pieniędzy. Bilet kosztuje 3 złote, a dzieci nie płacą ani grosza.

     Wołowski spojrzał na mnie z pogardą. Z kieszeni marynarki wyjął książeczkę czekową i ekskluzywne pióro, z którego pewnie można też strzelać. Następnie wypisał czek na 300 000.

     Poleciłem urządzić osobną salkę na ostatnim piętrze muzeum. Jest w niej owa ruletka, przy stole jest figura wyobrażająca księżnę Wróbel-Stein, a pod nim zwłoki Gianettiego.

     Od czasu do czasu muzeum odwiedza Wołowski. Gdy wchodzi do budynku, portier uruchamia specjalne urządzenie, które otwiera drzwi i zapala światło w pomieszczeniu z ruletką. Cała moja nadzieja w tym, że Wołowski aby tam dojść, musi przejść przez wszystkie sale z zabawkami dla dzieci.


Grzegorz Pełczyński


Misiu nieduży Misiu nieduży
Anna Matusiak
Pisana wierszem, bogato ilustrowana historia misia, który wyruszył sam na spacer, wdrapal sie na skałę i nie umiał sam z niej zejść. Ale od czego jest mama!... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej