Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kamień mądrej kobiety

     Pewna mądra kobieta podczas wędrówki po górach znalazła w strumieniu cenny kamień. Następnego dnia napotkała podróżnika, który był bardzo głodny. Mądra kobieta otworzyła tedy torbę i podzieliła się z nim swoim jedzeniem. Głodny człowiek dostrzegł drogocenny kamień w jej tobołku, zachwycił się nim, po czym zwrócił się do niej z prośbą, by mu go podarowała. Mądra kobieta zrobiła, jak prosił, bez chwili zwłoki.

     Podróżnik odszedł, radując się swoim szczęściem. Wiedział, że dostanie za ten klejnot taką furę pieniędzy, że już do końca życia nie będzie musiał martwić się o swoją strawę.

     Po kilku dniach powrócił wszakże w to samo miejsce w poszukiwaniu mądrej kobiety. Kiedy ją już odnalazł, zwrócił jej kamień i powiedział:

     "Dużo myślałem. Wiem, że ten klejnot jest bardzo wartościowy, ale oddaję ci go w nadziei, że podarujesz mi coś o wiele bardziej cennego. Jeśli możesz, ofiaruj mi tę rzecz, która pozwoliła ci dać mi ten kamień".


Autor nieznany


Mała księżniczka Mała księżniczka
Frances Hodgson Burnett
Wzruszająca opowieść o losach małej Sary, "księżniczki" otoczonej blaskiem i bogactwem, która wraz z bankructwem i śmiercią ojca staje się posługaczką, traktowaną w sposób okrutny i nieludzki. Ale nawet głodna i przemarźnięta, Sara w swojej wyobraźni, w duszy, zawsze pozostaje księżniczką... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Jarek: 19.11.2010, 16:37
 A moze ta kobieta poprostu bala sie tego podroznika i ze strachu zrobila to wszystko:)
 KAsia: 12.11.2009, 10:47
 Skromność
 nie ja: 16.02.2009, 13:35
 oh wy mądrzy ludzie módlcie się za nas głupców o DARY DUCH ŚWIĘTEGO bo tak szybko zapominamy o wszystkim o potem cierpimy tak strasznie.
 Brzmienie: 23.10.2007, 01:01
 bardzo czesto bywa tak ze pragne aby czlowiek pelen cierpliwosci nauczyl mnie byc cierpliwym. Bardzo czesto szukam w czlowieku dobrych cech ktorych ja nie posiadam i pragne aby wlasnie podarowal mi swoj czas i nauczyl mnie tego czego ja nie potrafie...
 mała: 17.10.2007, 11:24
 czasami im my jestesmy takimi cwaniakami ale grunt by się opamiętać jak ten podróżnik
 Ola: 16.10.2007, 20:58
 wszyscy mają rację. też chciałabym znaleźć to, co pozwala rezygnować z przyjemności i luksusów. może po prostu trzeba znaleźć siebie w życiu?
 karteczka: 16.10.2007, 13:25
 Miłość do drugiego człowieka, wiarę. Ten mężczyzna bardzo szybko pojął, że pieniądze wcale nie dają szczęscia.
 Mariusz: 15.10.2007, 16:26
 Wyglada na to, ze ten podroznik rowniez poczul smak madrosci bowiem zwrocil kamien tej kobiecie pragnac wiekszego daru, a wiec dobrze postapil. A kazdy kto prosi o prawdziwe dary ich otrzymuje.
 Ania: 15.10.2007, 15:37
 Miłość???
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej