Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Nigdy nie jesteśmy sami

     W zeszłym tygodniu Zmartwychwstanie nabrało dla mnie nowego znaczenia. Był to szczególnie gorączkowy okres. Całymi dniami biegałem za rozmaitymi sprawami jak kot z pęcherzem. Ostatnią rzeczą, jaką pragnąłem usłyszeć w piątkowy wieczór, była wiadomość, że mam gościa.

     Zanim zdążyłem jakoś odnieść się do tej informacji, w progu zjawiła się młoda kobieta i spytała, czy możemy porozmawiać. Moje usta odpowiedziały: "Oczywiście", ale w głębi duszy błagałem ją, by pozwoliła mi skończyć porządkowanie biurka.

     Bynajmniej nie mówię tego z dumą, ale nie dokończyłem porządków i zasiadłem, by wysłuchać nieznajomej, która naprawdę potrzebowała pomocy. Jej opowieść była długa i bolesna. A kiedy uświadomiłem sobie, o ile trudniej jej opowiadać, niż mnie słuchać, zapomniałem o niezakończonej pracy i zamieniłem się w słuch.

     Młoda kobieta opuściła mój gabinet wiele godzin później, nadal dźwigając brzemię problemów, z którymi do mnie przyszła. Ale wychodziła, wiedząc, że nie jest sama i że dla kogoś była na tyle ważna, by zechciał jej wysłuchać.

     A ja przypomniałem sobie, że jednym z przesłań, jakie niesie Zmartwychwstanie, jest to, że nigdy nie jesteśmy sami. Przekonałem się, że jeśli świadomie ofiarujemy komuś swoją obecność, poświęcamy mu uwagę - sprawiamy, że zmartwychwstaje, dajemy mu nowe życie, tak jak Jezus - nam.


Ojciec Leonard ST


Tato, kocham cię Tato, kocham cię
Dagna Ślepowrońska
Wspaniałe bajki do poduszki i do głośnego czytania dziecku. Pełne ciepła opowieści o zwierzętach. Utulą do snu każdego malucha. Książkę można zawiązać na wstążeczkę, a przez specjalne okienka na okładce można zajrzeć do środka.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej