Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nigdy nie jesteśmy sami

     W zeszłym tygodniu Zmartwychwstanie nabrało dla mnie nowego znaczenia. Był to szczególnie gorączkowy okres. Całymi dniami biegałem za rozmaitymi sprawami jak kot z pęcherzem. Ostatnią rzeczą, jaką pragnąłem usłyszeć w piątkowy wieczór, była wiadomość, że mam gościa.

     Zanim zdążyłem jakoś odnieść się do tej informacji, w progu zjawiła się młoda kobieta i spytała, czy możemy porozmawiać. Moje usta odpowiedziały: "Oczywiście", ale w głębi duszy błagałem ją, by pozwoliła mi skończyć porządkowanie biurka.

     Bynajmniej nie mówię tego z dumą, ale nie dokończyłem porządków i zasiadłem, by wysłuchać nieznajomej, która naprawdę potrzebowała pomocy. Jej opowieść była długa i bolesna. A kiedy uświadomiłem sobie, o ile trudniej jej opowiadać, niż mnie słuchać, zapomniałem o niezakończonej pracy i zamieniłem się w słuch.

     Młoda kobieta opuściła mój gabinet wiele godzin później, nadal dźwigając brzemię problemów, z którymi do mnie przyszła. Ale wychodziła, wiedząc, że nie jest sama i że dla kogoś była na tyle ważna, by zechciał jej wysłuchać.

     A ja przypomniałem sobie, że jednym z przesłań, jakie niesie Zmartwychwstanie, jest to, że nigdy nie jesteśmy sami. Przekonałem się, że jeśli świadomie ofiarujemy komuś swoją obecność, poświęcamy mu uwagę - sprawiamy, że zmartwychwstaje, dajemy mu nowe życie, tak jak Jezus - nam.


Ojciec Leonard ST


Ptaszek śpiewaczek Ptaszek śpiewaczek
Anna Matusiak
Pewnego razu zwierzątka usłyszały przepiękny śpiew, ale nie mogły dostrzec artysty. Próbowały sobie wyobrazić, jak może wyglądać ptak obdarzony takim talentem, aż w końcu okazało się, że... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej