Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Współczucie idola

     Bob Greene, felietonista Chicago Tńbune, opowiada, jak pewnego zimnego wieczoru po meczu super gwiazdor chicagowskiej drużyny koszykarskiej (Chicago Bulls), Mi-chael Jordan, przedzierał się przez tłum fanów do swego samochodu. Otwierając drzwiczki auta, zauważył chłopczyka siedzącego na wózku inwalidzkim parę metrów dalej. Chłopiec miał szyję wykręconą pod nienaturalnym kątem, nie mógł patrzeć prosto przed siebie. Jordan podszedł do niego i przykląkł przy wózku. Dzieciak był tak przejęty, że niemal wstał. Michael uspokoił go, mówiąc coś półgłosem, i objął ramieniem jego wątłe barki.

     Ojciec chłopca chciał pstryknąć zdjęcie, ale aparat się zaciął. Jordan to zauważył. Nieproszony klęczał dalej przy wózku, aż mężczyźnie udało się ich sfotografować. Dopiero wtedy wrócił do samochodu.

     W oczach chłopca zabłysły łzy radości. Ojciec już dzielił się z synem utrwaloną chwilą. Jeśli temu młodzieniaszkowi miałoby się więcej nie przytrafić nic dobrego, przynajmniej będzie wiedział, że pewnego wieczoru był na tyle ważny dla Michaela Jordana, by ten zechciał włączyć go do swego świata.


Bob Greene


Lokomotywa Lokomotywa
Julian Tuwim
Oto wiersz Juliana Tuwima, jednego z najwybitniejszych polskich poetów. To kanon literatury dziecięcej. Książki z serii "Klasyka wierszyka", prezentującej najwybitniejsze wiersze dla dzieci, powinny znaleźć się w każdej biblioteczce.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej