Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O zarobionym czasie

     W Paryżu żyła pewna rodzina, która pewnego razu zaprosiła do siebie swoich krewnych. Spędzili oni tu ponad tydzień. Jednak czas szybko minął i nadeszła chwila rozstania. Pożegnaniom nie było końca, tak że goście o mały włos nie spóźnili się na pociąg. Pan domu postanowił odwieźć krewnych na dworzec, a że nie miał samochodu, wszyscy udali się do tramwaju. W ostatniej chwili udało im się wskoczyć do wagonu. Goście, lekko zdyszani, zaczęli między sobą rozmawiać i wtedy jedna z osób powiedziała:

     - No to dzięki temu, że zdążyliśmy na ten tramwaj, zarobiliśmy jakieś 10 minut. Mały Piotruś, który też przyjechał do Paryża, słysząc te słowa zapytał:

     - I co teraz zrobimy z tymi minutami?

     Tak to już jest, że przez połowę naszego życia zastanawiamy się, co zrobić z czasem, który chcielibyśmy dobrze wykorzystać. W taki oto sposób tracimy cenny czas, który udało się nam "zarobić" w pocie czoła.

Tak to już jest, że przez połowę naszego życia zastanawiamy się,
co zrobić z czasem, który chcielibyśmy dobrze wykorzystać.
W taki oto sposób tracimy cenny czas, który udało się nam "zarobić" w pocie czoła.


Marcin Melon


Mały Lord Mały Lord
Frances Hodgson Burnett
Mały Cedryk niespodziewanie staje się dziedzicem olbrzymiej fortuny, której właścicielem jest jego dziadek, angielski arystokrata - oschły, zgorzkaniały, odpychający starzec. Dziecięca ufność Cedryka, jego wrażliwość na krzywdę i wiara w dobro czynią jednak cuda - hrabia wraca do świata ludzi kochających i kochanych... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 ...: 21.11.2010, 16:16
 to ma byc opowiadanie?! to zart! to jest tylko kilka zdan...
 LOl;/: 20.03.2010, 19:04
 PODOBA SIĘ!!! -.-
 ja .m: 06.04.2009, 16:33
 ja tak mam zazwyczaj, ze jak mam czas wolny to sama nie wiem co z nim zrobic, bo zazwyczaj nic mi sie nie chce :( przepraszam za to Boze , prosze o laske dobrego spedzenia kazdej minuty mojego zycia.
 mm: 25.11.2007, 18:40
 myślenie bywa toksyczne..........prawda
 Nadka: 24.11.2007, 19:09
 Bardzo mądre... chyba każdy tak ma... ciągle się gdzieś spieszymy, pędzimy, żeby potem mieć więcej czasu... a jak w końcu uda nam sie zdobyc troche wolnego czasu, to gdzieś on nam ucieka i go tracimy...
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej