Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki

Podejść albo minąć

     Pewna kobieta stała przy krawężniku, czekając na zmianę świateł. Naprzeciw stała mniej więcej siedemnastoletnia dziewczyna. Kobieta dostrzegła, że dziewczyna płacze.

     Zapaliło się zielone światło i ruszyły przez jezdnię. Gdy już się niemal zrównały, kobieta poczuła przypływ instynktu macierzyńskiego. Miała wielką ochotę, by podejść i pocieszyć dziewczynę. Ale minęła ją, nie odzywając się ani słowem.

     Wiele godzin później nadal prześladowało ją wspomnienie zapłakanej twarzy. Powtarzała sobie w duchu: "Dlaczego nie podeszłam i nie spytałam, czy mogę jakoś pomóc? Oczywiście, mogła się na to obruszyć, ale co z tego? Te parę chwil wystarczyłoby jej, by się przekonała, że kogoś obchodzi. A ja ją minęłam, jakby dla mnie nie istniała".


Anonim


Kotek poznaje zwierzęta na wsi Kotek poznaje zwierzęta na wsi
Urszula Kozłowska
Do wiejskiego gospodarstwa przybywa nowy mieszkaniec - mały, wesoły kotek. Kotek nie zna tu nikogo, a bardzo chciałby mieć nowych kolegów do zabawy. Poznaj razem z kotkiem zwierzątka wiejskie i przekonaj się, że przyjaciół można znaleźć wszędzie.... » zobacz więcej


      



Wasze komentarze:
 aga: 08.12.2010, 18:29
 mam tak czesto ale brakuje mi odwagi by podejsc boje sie reakcji osoby potrzebujacej pomocy...ze np poczuje sie zawstydzona i odchodze a potem rozpamietuje i mam wyrzuty sumienia ze nic nie uczynilam ...taki troche ze mnie tchórz:(
 Basia: 16.01.2010, 10:38
 Bylam w kosciele i obok mnie kleczal jakis mlodzieniec i plakal. Patrzylam chwile na niego, widzialam ze nawet nie mial chusteczki. Dalam mu chusteczke higieniczna.Wzial, wytarl sie i przestal plakac. Po mszy , wychodzac usmiechnal sie i podziekowal.
 TORUNIANKA: 11.01.2010, 11:10
 TO SĄ AUTENTYCZNE NATCHNIENIA DUCHA ŚWIĘTEGO I TAKIE NALEŻY SKRZĘTNIE "ŁAPAĆ". DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI TAK NIEWIELE CZASEM POTRZEBA.
 dan_: 22.07.2009, 19:41
 My ludzie powinniśmy zwracać uwagę na innych, czasem wystarczy chwila rozmowy, szczery uśmiech a komuś może to bardzo pomóc ...więc starajmy się zauważać innych.
 Marta: 23.06.2008, 17:11
 Czsem Bóg daje mi tak wiele siły, że potrafię zainteresować się inną, nawet obcą osobą. Wiele razy okazywało się, że nie starczało mi odwagi. Jednak kiedy znalazłam się w sytuacji odwrotnej - kiedy to ja oczekiwałam pomocy i nikogo nie było, nikt się mną nie zainteresował, czułam żal. Tylko w tych trudnych momentach dzięki Bogu miałam BOGA. Być może i dlatego czasem potrzebna jest pustka ludzi by móc odnaleźć BOGA :)))
 M: 23.06.2008, 04:58
 To prawda, czasem samo zainteresowanie drugiej osoby wystarczy by poczuć się lepiej. warto by o tym pamiętać...
 Krulik: 23.06.2008, 00:48
 Ostatnio sporo miałem takich prostych sytuacji w których mogłem zrobić coś dobrego, ale wykazałem się tylko obojętnością.. Słabe z nas kruszynki
 
(1)

Autor

Treść




Poprzedni[ Powrót ]Następny
Daj plusika:
[ Strona główna ] Drukuj
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna i Tomasz Jarosz
Przeczytaj tę książkę! Być może znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania, a przedstawione rady pomogą Ci wybrnąć z sytuacji w jakieś się znalazłeś.... » zobacz więcej
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2014 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej