Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
To miłość

Pachniały bzy i słowik śpiewał gdzieś w krzakach. 
Na niebie skrzyły się gwiazdy, ale gwiazdy w ich oczach były jaśniejsze, 
siedzieli bez słów, bo w takich momentach słowa były zbyteczne. 
Dotyk dłoni mówił wszystko. Upojeni czarem chwili, 
oszołomieni ogromem uczucia myśleli w zachwyceniu
"Ach, to jest miłość".

Lecz bzy przekwitły i przebrzmiał śpiew słowika. Oto stoją pochyleni nad kołyską. Małe rączyny trzepoczą się bezradnie, buzia krzywi się od płaczu, a oni w niemym zachwycie, wstrząśnięci ogromem wydarzenia wpatrują się w tę ich dziecinę, a serce zda się, że pęknie od nadmiaru uczucia. Znów nie ma słów. I tylko dłonie splatają się w mocnym uścisku, a w oczach już nie gwiazdy, lecz łzy cichego szczęścia. To miłość. A potem były pieluchy, butelki, piskliwe krzyki dziecka, nieprzespane noce. A gdy ona już słaniała się na nogach, on mówił: "Połóż się, śpij ja go przewinę". To też jest miłość. I tak szli przez życie trzymając się za ręce na drogach pozłacanych słońcem i przez mroki burz i nawałnic. Czujni i wyrozumiali na uczucia i przeżycia jeden drugiego. Raniąc się, wybaczając sobie nawzajem, znowu i znowu bez końca. I to jest miłość. A gdy będą już starzy i zgrzybiali, może dokuczliwi i zrzędzący, nie odwracajcie się od nich wy, zdrowi i młodzi. Wzmacniajcie ich swoją siłą, udzielajcie swej radości i entuzjazmu, choć może będą zrzędzić i gderać, zanudzać wielokrotnymi opowiadaniami minionych dni. Wysłuchajcie ich cierpliwie, przygarnijcie ramieniem, nie wzdrygajcie się dotknąć starych, żylastych dłoni. Bo to też jest miłość. A jeśli was nie stać na to, jeśli w waszych sercach nie potraficie wyczarować trochę miłości dla zapomnianych starych ludzi, czy dla brudnego dziecka ulicy, pozwólcie, że przypomnę wam jeden obraz z przeszłości. Przed sędzią stoją długie szeregi oskarżonych. Ci oskarżeni to ty i ja, my wszyscy. Proces nie trwa długo. Jeden za drugim słyszą z ust siedzącego na ten sam wyrok: "winien jest śmierci". Przerażenie, rozpacz ogarnia osądzonych, gdy nagle zjawia się na sali sądowej nowa postać. "Ojcze pozwól, że za nich umrę". A potem słychać już tylko odgłos wbijanych gwoździ, głuchy stukot, gdy podniesiony krzyż zsunięto do wykopanego dołu: "Wykonało się" wyszeptały skrwawione, wykrzywione bólem usta. Oto jest miłość, Największa, Doskonała Miłość.

Autor nieznany

Powyższy tekst otrzymałem od Mai której w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować.
Twoja misja. Jak odkryć swój życiowy cel Twoja misja. Jak odkryć swój życiowy cel
Jean Monbourquette
Tę książkę warto polecić szczególnie tym, którzy doświadczyli poważnej straty, takiej jak: rozpad istotnego związku, śmierć ukochanej osoby, bezrobocie, przymusowa emerytura, utrata głębokich, duchowych przekonań czy wręcz sensu życia. Zapewne zainteresuje też wszystkich, którzy sądzą, że zmarnowali w życiu jakąś niepowtarzalną okazję... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 MIŁOSC: 21.08.2014, 14:24
  to modlitwa nieustająca za szczęście kogos! Polecam Jezu, Tobie wiadome dwie osoby. DAJ obydwu samotnym męskim sercom, dwie piekne dusze. . . w postaci dobrych szlachetnych i miłujących kobiet.Ześlij błogosławienstwo swoje na nich wszystkich. Błogosław ich, teraz i na wieki.amen.
 MIŁOSC: 21.08.2014, 14:21
  to modlitwa nieustająca za szczęście kogos! Polecam Jezu, Tobie wiadome dwie osoby. DAJ obydwu samotnym męskim sercom, dwie piekne dusze. . . w postaci dobrych szlachetnych i miłujących kobiet.Ześlij błogosławienstwo swoje na nich wszystkich. Błogosław ich, teraz i na wieki.amen.
 sylwiu: 23.12.2009, 06:35
 Ty nas widzisz Boże. wiesz, czy ma to sens. dla mnie ma. pomóż, błagam. Pomóż. Niemożliwe dla Ciebie nie istnieje.
 Renia: 27.10.2009, 19:30
 Coś pięknego.. ale tak mało spotykane- oddanie sie czemus bez reszty:/
 Olla: 30.09.2009, 21:38
 aż mnie dreszcz przeszedł jak to czytałam...PIĘKNE....
 anula: 25.08.2008, 22:56
 Porusza serce...
 slonko: 02.03.2008, 22:04
 naprawde warto przeczytać ;(
 ewa: 04.12.2007, 19:49
  Bardzo PIĘKNY tekst...dzięki... .
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej