Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Miłość chrześcijańska

Miłość chrześcijańska nie może być chwiejna i ślepa. Nie jest negatywną postawą pyszałka: "Przecież ja nie czynię nic złego". Nie jest też biernym znoszeniem innych. Nie może też być żadnym egzaminowaniem drugiego, czy on aby zasłużył na moją miłość. Kochać po chrześcijańsku znaczy: kochać konkretnych ludzi, takimi jakimi oni po prostu są, bez stawiania jakichkolwiek warunków. Jeżeli "kocha się" ludzi dlatego, bo są "tacy mili", kończy się to zawsze źle. Ludzie nie zawsze bywają tacy mili, że można ich kochać tylko z tego powodu. Miłość jest bezinteresowna. Wrogom przebaczać, przeciwników lubić, za zło dobrem odpłacać - to są zadania ponad ludzkie siły. A jednak jesteśmy powołani do tego, by w naszych czasach uwidocznić ludziom, dać im odczuć i poznać Bożą miłość. Nasza miłość do biednych, słabych, uciskanych, opuszczonych - to społeczna wykładnia naszej miłości do Boga.
Phil Bosmans
Dlaczego warto szukać? Dlaczego warto szukać?
José Luis Martín Descalzo
Pytanie zawarte w tytule od wieków spędza sen z powiek największym filozofom. Również człowiek współczesny codziennie dokonuje wyborów, które wynikają z poszukiwania sensu i celu życia, z poszukiwania szczęścia... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 anu: 28.12.2009, 21:26
 prawda, to wszystko prawda
 agatis: 07.10.2009, 10:46
 Ania, dziekuje, ze napisalas w ten sposob o swoim ojcu. Troche to zmienilo moje myslenie o moim.. dzieki!
 sdf: 22.04.2009, 08:24
 zgadzam się z tobą
 Ania: 12.01.2009, 22:04
 Pamiętajcie uczcie się kochać wszystkich ludzi, także tych którzy wam źle życzą i sa waszymi nieprzyjaciółmi, tego Pan od nas wymaga, uczcie się, nie oceniajcie ich, nie patrzcie na nich z gniewem gdyż sami popełniacie również błędy i Pan je Wam zapomni jeśli i wy zapomnicie innym ich potyczki. Gdyby wszyscy ludzie wiedzieli jak wiele wyrzadzają innym zła... wyrządzają je, bo często nie zdają sobie z tego sprawy co tak naprawdę robią swojim postępowaniem.Gdymy mój ojciec zdał sobie sprawę ze wszystkich swojich błędów oraz tego ile tym innym krzywdy wyrządził, nie wiem czy poradziłby z tym sobie, dlatego ja wiem, że on nie robi tego celowo i nie umiem go przez to nienawidzieć.
 Ania: 10.01.2009, 01:04
 Lubię tą "perełkę" :)
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej